pixel

Autor: Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.
Teksty napisane przez: Marcelina Kulig
pose
Newsy

Pose – będzie 2 sezon

Produkcja Ryana Murphy'ego otrzymała zamówienie na 2 sezon. Nowa odsłona serialu zadebiutuje w...

legion
Newsy

Legion – powstaje 3 sezon

FX zapowiedziało realizację 3 sezonu serialu Legion. Premiera odbędzie się w 2019 roku. W...

pamiętniki wampirów
Newsy

Nowy serial z Niną Dobrev

Gwiazda Pamiętników wampirów wystąpi w nowej produkcji. Gdy aktorka odchodziła z popularnego...

legion
Newsy

Premiera 2 sezonu serialu Legion

Znamy już dokładną datę premiery drugiego sezonu zaskakującej adaptacji komiksu.Serial stworzony przez Noaha Hawleya (współautora Fargo) powstał na podstawie komiksów Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza. Opowiada o Davidzie Hallerze, mężczyźnie uważającym się za schizofrenika, który odkrywa, że może być najpotężniejszym mutantem na świecie.

mgła
Recenzje seriali, Seriale horrory

Co się kryje we Mgle

Stacja Spike TV miesiąc temu potwierdziła, że jej nowy serial Mgła został anulowany po pierwszym sezonie. Choć oficjalne powody decyzji nie są znane, na jej podjęcie prawdopodobnie miały wpływ kiepskie wyniki oglądalności oraz niepochlebne opinie widzów. Co przyczyniło się do porażki Mgły i czy w serialu znajdziemy cokolwiek godnego uwagi odbiorcy?

miasteczko twin peaks 1
Publikacje

Miasteczko Twin Peaks – niepokojące arcydzieło popkultury

Miasteczko Twin Peaks wciąż inspiruje i działa na wyobraźnię swoich widzów. Mimo upływu lat wzrusza, ujmuje osobliwym poczuciem humoru i wciąga zaskakującą fabułą. Zachwyca też wyjątkowym klimatem i przede wszystkim nie pozwala o sobie zapomnieć.

true detective
Recenzje seriali, Seriale kryminały, Seriale thrillery

True Detective – brud, przemoc i nieuzasadniona wiara w bajki

„Świat potrzebuje złych ludzi, żeby strzegli go przed tymi gorszymi” – niniejsze słowa wypowiada detektyw Rust Cohle w rozmowie ze swoim partnerem, Martinem. Przytoczony cytat doskonale oddaje kondycję głównych bohaterów – ludzi poszukujących prawdy i sprawiedliwości, pomimo posiadanych wad i najróżniejszych grzechów na sumieniu.