Autor: Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.
Teksty napisane przez: Marcelina Kulig
legion
Premiera 2 sezonu serialu Legion

Premiera 2 sezonu serialu Legion

Znamy już dokładną datę premiery drugiego sezonu zaskakującej adaptacji komiksu.Serial stworzony przez Noaha Hawleya (współautora Fargo) powstał na podstawie komiksów Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza. Opowiada o Davidzie Hallerze, mężczyźnie uważającym się za schizofrenika, który odkrywa, że może być najpotężniejszym mutantem na świecie.

mgła
Co się kryje we Mgle

Co się kryje we Mgle

Stacja Spike TV miesiąc temu potwierdziła, że jej nowy serial Mgła został anulowany po pierwszym sezonie. Choć oficjalne powody decyzji nie są znane, na jej podjęcie prawdopodobnie miały wpływ kiepskie wyniki oglądalności oraz niepochlebne opinie widzów. Co przyczyniło się do porażki Mgły i czy w serialu znajdziemy cokolwiek godnego uwagi odbiorcy?

true detective
True Detective – brud, przemoc i nieuzasadniona wiara w bajki

True Detective – brud, przemoc i nieuzasadniona wiara w bajki

„Świat potrzebuje złych ludzi, żeby strzegli go przed tymi gorszymi” – niniejsze słowa wypowiada detektyw Rust Cohle w rozmowie ze swoim partnerem, Martinem. Przytoczony cytat doskonale oddaje kondycję głównych bohaterów – ludzi poszukujących prawdy i sprawiedliwości, pomimo posiadanych wad i najróżniejszych grzechów na sumieniu.