Polskie seriale kryminalne – zobacz 19 ciekawych propozycji

Polskie seriale kryminalne może nie są tak popularne, jak te zagraniczne, zwłaszcza amerykańskie, ale absolutnie nie mają się czego wstydzić. Przez ostatnie lata mogliśmy oglądać co najmniej kilkanaście tytułów, które wkręciły nas do ostatniego odcinka. Dlatego poniżej wybieramy 8 najlepszych seriali kryminalnych, które warto obejrzeć.

Komisarz Mama

komisarz ma-ma - Polskie seriale kryminalne
Komisarz Mama, ipla.tv

Komisarz Mama to opowieść o kobiecie, która po kilku latach przerwy w pracy powraca. Maria Matejko (tak nazywa się główna bohaterka grana przez Paulinę Chruściel) przekonuje się, że rzeczywistość zawodowa jest zupełnie inna niż 10 lat temu, gdy odchodziła na urlop macierzyński.

W serialu oprócz Pauliny Chruściel grają także Krystian Wieczorek jako mąż Marii-głównej bohaterki, oraz Maksymilian Balcerowski, Julia Karpińska, Kacper Kustra i Jakub Kustra jako dzieci Marii i Andrzeja Matejko. Ponadto w obsadzie możemy zobaczyć: Annę Muchę, Jakuba Wesołowskiego, Annę Dereszowską.

Serial ten jest emitowany na antenie Telewizji Polsat od d 3 marca 2021 roku. Produkcja jest oparta na francuskim serialu Candice Renoir. Odcinki Komisarz Mama można oglądać także przedpremierowo na platformie VOD Ipla.

Ślad

slad
Ślad, telerozrywka.pl

Drugie miejsce w naszym zestawieniu zajmuje serial Ślad. Ślad to serial który przedstawia losy ekspertów kryminalistycznych ze specjalnie stworzonego wydziału dochodzeniowo-śledczego czyli Centralnego Wydziału Śledczego (CWŚ). Szefem tego wydziału, a właściwie szefową jest podinspektor Renata Różańska (w tej roli Anita Jancia), natomiast jej zastępcą jest nadkomisarz Rafał Walczak (w tej roli Mariusz Jakus). Fabuła każdego odcinka oparta jest na zbrodniach największego kalibru bo po każdej zbrodni zostaje Ślad.

W serialu występują także m.in: Joanna Koroniewska, Agnieszka Kawiorska, Ada Fijał, Marcel Sabat. Produkcja ta emitowana była od 18 września 2018 do 17 maja 2020 na antenie Polsatu. Obecnie odcinki tego serialu można na platformie VOD Ipla.

Na krawędzi

edbbe1d0ff14697b8c8c3e8a5379d964

Trzecim serialem kryminalnym jaki warto obejrzeć jest serial Na krawędzi. Na krawędzi to historia Marty Sajno (w tej roli Urszula Grabowska), która samotnie wychowuje córkę (w tej roli Maria Niklińska).

Marta po latach wróciła z Kanady aby wyrównać rachunki z przeszłością, ponieważ kiedyś bardzo ją skrzywdzono. Kobieta chce się zemscić na osobach, które wyrządziły jej krzywdę. Główna bohaterka przy okazji prywatnego śledztwa wplątuje się w mnóstwo intryg. Natomiast po przyjeździe do Polski Marta nie jest już tą samą osobą co kiedyś. Obecnie Marta to majętna bizneswoman prowadząca wydawnictwo oraz założycielka fundacji dla kobiet, które były ofiarami przemocy.

Poza Urszulą Grabowską na ekranie (obecnie odcinki serialu można obejrzeć w Ipla) mogliśmy podziwiać także Maję Hirsch jako przyjaciółkę Marty oraz wiele innych znanych osób. Serial ten doczekał się także kontynuacji pt. „Na krawędzi 2″. Na antenie Polsatu tą produkcję mogliśmy oglądać od 28 lutego do 23 maja 2013, a drugi sezon od 4 września do 20 listopada 2014 roku.

Rojst

rojst slider 1
Rojst, vogue.pl

Kolejnym serialem jest Rojst. Rojst to serial sensacyjno-kryminalny, którego akcja pierwszej serii toczy się w wymyślonym przez twórców mieście w zachodniej Polsce w roku 1984. Pewnego dnia w lesie na obrzeżach miasta dochodzi do podwójnego morderstwa. Zabici to młoda prostytutka (w tej roli Agnieszka Żulewicz) oraz towarzysz Grochowiak-miejscowy działacz komunistyczny. Na szczęście sprawcę tego zdarzenia udaje się szybko odnaleźć.

W tym samym czasie ma miejsce tez inne tragiczne zdarzenie, jest to samobójstwo dwójki nastolatków. Śledztwa podejmują także dwaj dziennikarze (w tych rolach Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik). Ci dziennikarze badają obie sprawy, w których docierają do lokalnych powiązań między światem przestępczym a przedstawicielami władzy i wymiaru sprawiedliwości.

Pierwsza seria miała premierę 19 sierpnia 2018 roku, zaś druga była emitowana w 2021 roku. W serialu wykorzystano także wiele znanych utworów tj. „Jesteś lekiem na całe zło” Krystyny Prońko.

Sprawiedliwi-Wydział Kryminalny

gf jhp4 fesj b7s9 sprawiedliwi wydzial kryminalny 2 eska cinema 1920x1080 nocrop
Sprawedliwi-Wydział Kryminalny, eska.pl

Sprawiedliwi-Wydział Kryminalny to serial kryminalno-fabularny emitowany na antenie TV4 od 5 września 2016. Serial ten opowiada o grupie policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy zajmują się sprawami najcięższych przestępstw, takimi jak: zabójstwa, napady czy handel narkotykami. Fabuła serialu koncentruje się na pracy obecnie czterech (w pierwszej serii dwóch, w kolejnych trzech) zespołów dochodzeniowych. Akcja serialu toczy się głównie na ulicach Wrocławia, na miejscu zbrodni, a także przy interwencjach oraz na komendzie policji.

Na przestrzeni lat w serialu pojawiło się wiele znanych z innych produkcji twarzy m.in Marzena Kipiel-Sztuka czyli Halinka Kiepska z serialu Świat według Kiepskich, lub Aleksandra Zienkiewicz-Kinga Kulczycka z Pierwszej Miłości.

Aktualnie w produkcji tej możemy oglądać takich aktorów jak: Magdalena Margulewicz, Jędrzej Taranek, Marek Włodarczyk czy Piotr Miazga.

Chyłka

e4c2e62434e7f4ea1e2a5034536948f3
Chyłka, granice.pl

Chyłka to opowieść o bezkompromisowej prawniczce (w tej roli Magdalena Cielecka), która w pierwszej części podejmuje się obrony rodziców zaginionej dziewczynki. W rolach rodziców wystąpili: Katarzyna Warnke, Michał Żurawski. Rodzice zaginionej są głównymi podejrzanymi na liście.

W tym samym czasie prawnicy z kancelarii Żelazny & McVay bronią w sądzie Piotra Langera Juniora (w tej roli Jakub Gierszał), który jest oskarżony o wyjątkowo brutalne morderstwo. Jego ojciec to bogaty i wpływowy przedsiębiorca ( w tej roli Artur Żmijewski),który żąda aby sprawą zajęła się Joanna Chyłka wraz Kordianem Oryńskim (w tej roli Filip Pławiak).

Chyłka pogrzebała już swoją karierę, obecnie utrzymuje się z udzielania porad prawnych. Pewnego dnia poznaje Bukano (w tej roli Wojciech Zieliński) – Roma, którego żona i córka zostały bestialsko zamordowane. Chyłka postanawia pomóc mężczyźnie w załatwieniu formalności związanych z polisą, która jak się okazuje opiewa na wysoką kwotę i została wykupiona w firmie, której interesy reprezentuje kancelaria Żelazny & McVay.

Serial ten jest oparty na powieściach Remigiusza Mroza o prawniczce Joannie Chyłce. Można go obejrzeć na platformie VOD Player od 26 grudnia 2018 oraz emitowany na antenie TVN od 30 marca 2019.

Pierwszy sezon nosił nazwę Chyłka. Zaginięcie, drugi Chyłka. Kasacja, trzeci Chyłka. Rewizja, natomiast czwarty nazwano Chyłka. Inwigilacja. „Chyłki” to może nie są typowe polskie seriale kryminalne, ale myślę, że śmiało zahaczają o ten gatunek.

Belfer

czy bedzie 3 czesc serialu canal belfer 515962 article
Belfer, party.pl

Kolejne miejsce w naszym rankingu zajmuje Belfer. Myślisz „polskie seriale kryminalne”? Myślisz – Belfer. Akcja Belfra toczy się kilkutysięcznych Dobrowicach – fikcyjnej miejscowości na Pojezierzu Iławskim, na pograniczu województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

ZOBACZ TEŻ  Recenzja 8 odcinków "Klangoru" - serialu kryminalnego od Canal +.

Pod koniec wakacji mieszkańcy Dobrowic dowiadują się o śmierci 17-letniej Joanny Wlewskiej (w tej roli Katarzyna Sawczuk), która była wzorową uczennicą mającą ściśle określone plany na przyszłość. Po tej tragicznej śmierci w Dobrowicach zjawia się Paweł Zawadzki (w tej roli Maciej Stuhr), który od tej pory będzie uczył języka polskiego w znajdującej się w tym miasteczku szkole.

Jak się okazuje Paweł nie tylko będzie uczył, ale także podejmie się na własną rękę wyjaśnienia okoliczności śmierci Joanny. Następnie Paweł zostanie przeniesiony do kolejnego liceum, tym razem będzie to jedna z najlepszych szkół średnich we Wrocławiu.

Niestety już w pierwszych dniach jego obecności w tej szkole zauważy, że toczy się tam dramatyczna gra, a on znalazł się tam nie przez przypadek.

Pakt

Pakt to serial ukazujący historię, osadzoną w realiach współczesnej Polski. Piotr Grodecki (w tej roli Marcin Dorociński) jest dziennikarzem śledczym pracującym w opiniotwórczym dzienniku.

Pewnego dnia wpada na trop dużej afery finansowej, w którą jest zamieszany jego brat -Daniel. Mimo sprzeciwu redakcji udaje się mu doprowadzić do publikacji o kulisach afery, która wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. Dzięki pomocy agentki CBŚ odkrywa drugie dno jakie niesie za sobą ta sprawa.

Kiedy myślał,że wyjaśnił już zagadkę na własne oczy widzi jak jego brat popełnia samobójstwo. Z czasem sprawa zaczyna się komplikować i zataczać kręg między ludźmi polityki i biznesu. Jak się potem okazuje cała ta historia zaczęła się już na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Ludzie, którzy w tamtym okresie zaczęli robić wielkie kariery i duże pieniądze teraz muszą zapłacić za swoje czyny decyzje jakie kiedyś przyszło im podjąć, a decyzje te nie zawsze były słuszne.

W serialu zagrali m.in: Piotr Fronczewski, Magdalena Cielecka, Magdalena Boczarska, Marcin Perchuć, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski i wielu innych wspaniałych aktorów.

Ekstradycja

eksttr

Głównym bohaterem jest komisarz Olgierd Halski, grany przez Marka Kondrata. Za tę rolę pokochało go miliony Polaków. Komisarz Halski na co dzień dzielnie walczy z rosyjską mafią, tropi handlarzy narkotyków oraz podejmuje próby walki z korupcją wśród polskich urzędników. Jest bardzo skutecznym policjantem, ale niestety jego życie prywatne to już inna bajka. Olgierd Halski to rozwodnik z problemami alkoholowymi, ojciec dorastającej córki, którą zajmuje się jego siostra. Serial ukazuje problemy związane z bezpieczeństwem w Polsce lat 90. Na ekranie możemy obserwować zmagania organów ściągania, które ujawniają negatywny i pozytywny obraz ówczesnych funkcjonariuszy policji i Urzędu Ochrony Państwa.

Produkcja liczy 25 odcinków w trzech seriach. Każdy odcinek to 55 minut akcji i sensacji.

Oficer

oficer

Tytułowy bohater serialu to podkomisarz Tomasz „Kruszon” Kruszyński, grany przez Borysa Szyca. Podkomisarz Kruszyński dostaje za zadanie rozpracowanie gangu dowodzonego przez byłego żołnierza Legii Cudzoziemskiej Granda (Paweł Małaszyński). Aby jak najlepiej wykonać swoje zadanie musi wniknąć w struktury przestępczości zorganizowanej, stając się jednym ze złych. Fabuła serialu to świetnie skonstruowany obraz akcji, który wciąga od pierwszego odcinka. Bardzo dobrze dobrana obsada również podnosi poziom Oficera. Obok Borysa Szyca na ekranie możemy zobaczyć Magdalenę Różczkę, Andrzeja Chyrę, Mariana Dziędziela czy Jacka Braciaka. Zdecydowanie produkcja, na którą warto zwrócić uwagę.

Oficer doczekał się kontynuacji w postaci dwóch następnych części (Oficerowie, Trzeci oficer), niestety nie trzymały one tak dobrego poziomu, jak pierwowzór. Cała seria liczy 39 odcinków.

Fala zbrodni

fala zbrodni

Klasyk klasyków, jeśli chodzi o polskie seriale kryminalne. Jeden z lepszych polskich seriali, wyprodukowany przez telewizje Polsat. Fala Zbrodni przedstawia historię jednostki specjalnej policji OPZ (Oddział do zwalczania Przestępczości Zorganizowanej) pod dowództwem Renaty Lamiańskiej (Dorota Kamińska). Akcja serialu pokazuje głównie walkę z przestępstwem zorganizowanym, a w szczególności z rosyjską mafią Sergiejejska, fabuła nie omija również wątków prywatnych z życia bohaterów. Świetnie dobrani aktorzy tworzą bardzo charyzmatyczne postacie. Połączenie dynamicznej akcji na ekranie wraz z genialnie odegranymi postaciami tworzy obraz warty obejrzenia już dziś.

W serialu zobaczymy Mirosława Bakę, Agnieszkę Dygant, Przemysława Sadowskiego, Roberta Więckiewicza, Marcina Dorocińskiego czy Jana Wieczorkowskiego. Plejada gwiazd w tym serialu jest naprawdę długa. Ciekawostką jest, że Fala Zbrodni rozpoczęła karierę Agnieszki Dygant.

Serial to 5 serii emitowanych od kwietnia 2004 do lutego 2008.

Prokurator

prokurator
Źródło zdjęcia: Polskie Radio

Serial przedstawiający prace warszawskiego prokuratora Kazimierza Procha (Jacek Koman), który zajmuje się głównie śledztwami dotyczącymi samobójstw oraz zabójstw. Jego partnerem jest komisarz Witold Kielak (Wojciech Zieliński). Na drugim planie przewijają się losy prywatne bohaterów, zaginięcie syna głównego bohatera sprzed kilkunastu lat czy trudne relacje w małżeństwie komisarza Kielaka. Bardzo dobry scenariusz, ciekawa fabuła oraz naturalne dialogi między bohaterami czynią tą produkcję wartą obejrzenia. Niestety powstał tylko jeden sezon serialu (10 odcinków), który w 2016 roku otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orzeł w kategorii najlepszy filmowy serial fabularny.

Wataha

wataha

Produkcja własna HBO Polska opowiadająca o losach funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej na pograniczu polsko-ukraińskim. Akcja serialu rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną prawie wszyscy oficerowie jednostki. Od tego momentu główny bohater Kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczego wybuchu, któremu jako jedynemu udaje się przeżyć feralną noc. Rebrow za wszelką cenę chce dociec prawdy i ująć sprawców odpowiedzialnych za śmierć jego przyjaciół i ukochanej Ewy. Za śledztwo oficjalnie odpowiada młoda prokurator Iga Dobosz (Aleksandra Popławska). Wciągająca fabuła, piękne bieszczadzkie krajobrazy zdecydowanie czynią tą produkcje wartą obejrzenia.

Serial doczekał się drugiego sezonu, którego akcja rozpoczyna się 4 lata po wydarzeniach z pierwszej serii.

Kryminalni

kryminalni

Kolejny serial, który pokochało miliony Polaków. Opowiada o pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Głównym bohaterem jest komisarz Adam Zawada (Marek Włodarczyk), policjant pracujący z kilkunastoletnim stażem. W pościgu za przestępstwami kieruje się zasadą- jeśli jest zbrodnia – musi być kara. Jego partnerami są młodzi policjanci, Marek Brodecki (Maciej Zakościelny) oraz Barbara Storosz (Magdalena Schejbal). W każdym z odcinków bohaterowie rozpracowują nową zagadkę.

Kryminalni stali się hitem dzięki aktorom, którzy stworzyli ciekawe, dynamiczne postacie, z prawdziwymi emocjami. Fabuła to wciągające historie dzięki, którym chcemy oglądać odcinek za odcinkiem. Serial to aż 8 serii, 13 odcinków w każdej, a oglądalność dochodziła do 4 milionów!

Aktualizacja 18.05.2021 Dominik Smyk

Nieobecni

justyna wasilewska i piotr glowacki odtworcy glownych rol w serialu nieobecni

Ostatnio TVN tworzy niezłe polskie seriale kryminalne. Nieobecni to jedna z nowszych propozycji od Playera, na której premierę w telewizji przyjdzie nam jeszcze poczekać.

ZOBACZ TEŻ  IPLA SERIALE - Nowe i starsze seriale Polsatu, które warto zobaczyć

Opowiada on historię tancerki Mili Gajdy (Justyna Wasilewska), która wraca na święta Bożego Narodzenia do swojego rodzinnego miasteczka. Odkrywa ona przy tym, że jej rodzina, w której skład wchodzili – jej ojciec oraz macocha z synem – zaginęła.

Rozwiązania zagadkowej sprawy podejmuje się Filip Zachara (Piotr Głowacki). Jest on podkomisarzem Centrum Osób Zaginionych, jednocześnie cierpiącym na Zespół Aspergera.

Serial ten proponuje coś nowego czy to w kwestii samej sprawy, którą nie jest morderstw, ale zaginięcie czy też postać detektywa, która odbiega od tego, co widzieliśmy do tej pory w polskich kryminałach.

Pułapka

a303bbf3ffa7a2e449429591f9d1.1000

Serial z 2018 roku, który doczekał się 2 sezonów i mieszanych recenzji. Część widzów zachwycił, reszta podeszła do niego sceptycznie.

Opowiada on o Oldze Sawickiej (Agata Kulesza), znanej pisarce powieści kryminalnej, której chęć zainteresowania się sprawą zaginięcia podopiecznej domu dziecka łączy z inną nastolatką o imieniu Ewa (Marianna Kowalewska).

Zaintrygowana tematem wpada w sam środek zagadki kryminalnej, która nie odbiega tajemniczością tym opisywanym w jej książkach. W kolejnym sezonie będzie mogła liczyć na pomoc policjanta badającego tą sprawę, a w rolę, którego wcielił się Leszek Lichota.

Kruk

image processing20210429 17827 tg25gu 1
fot. canal+
advert 10120030

Gdy na Podlasiu dochodzi do porwania nastoletniego chłopca, do rozwiązania sprawy zostaje oddelegowany pracujący obecnie w Łodzi – inspektor Adam Kruk (Michał Żurawski). Będzie musiał się on zmierzyć nie tylko z tą zagadką, ale i ze swoją mroczną przeszłością.

Serial ten proponuje wiele nowych rzeczy, jeśli chodzi o ten gatunek. Począwszy od lokacji, którą jest daleki wchód, kończąc na przekonaniach i zabobonach związanych z tym miejscem. Mamy tu do czynienia nawet z elementami nadprzyrodzonymi.

Świetną informacją jest to, że po trzech latach doczekamy się wreszcie kontynuacji, która będzie miała miejsce latem tego roku na antenie Canal +.

Szadź

b31de457 be11 4f9a 904e 26526e44c039

Serial, którego drugi sezon możemy oglądać od tego tygodnia, wyróżnia się tym, że już od samego początku znamy tożsamość mordercy. Jest nim grany przez Macieja Stuhra – religioznawca Piotr Wolnicki.

Nie przeszkadza to jednak w śledzeniu emocjonującego pojedynku, w którym zmierzy się on z komisarz Agnieszką Polkowską (Aleksandra Popławska), z którą to łączyć może go o wiele więcej.

Nie bywałą zaletą tego thrillera jest doskonale zagrana rola psychopaty, która aktorowi przyniosła nawet Telekamerę, a widzów utrzymuje w ciągłym napięciu.

Klangor

polskie seriale kryminalne - klangor

Serial ten łączący w sobie elementy dramatu rodzinnego i kryminału to najnowsza propozycja od Canal +, której wszystkie odcinki oglądać możemy od nie dawna.

Śledzimy w niej historię psychologa więziennego Rafała Wejmana (Arkadiusz Jakubik), który chcę odkryć, co stało się z jego tajemniczo zaginioną córką.

Po więcej informacji zapraszam do recenzji, którą możemy znaleźć tutaj.

Paradoks

„Paradoks” to serial kryminalny, który skupia się na postaci inspektora Marka Kaszowskiego, granej przez Bogusława Lindę. Kaszowski to doświadczony policjant, który staje na czele specjalnego zespołu dochodzeniowego zajmującego się najtrudniejszymi sprawami kryminalnymi. Jego metody są niekonwencjonalne, a podejście do spraw surowe i bezkompromisowe. Serial przedstawia skomplikowane zagadki kryminalne, zmagania z przestępcami i wewnętrzne konflikty w zespole. „Paradoks” zdobył uznanie za mroczny klimat, dynamiczną akcję i znakomitą kreację głównego bohatera.

Artyści

„Artyści” to unikalny serial kryminalny, który łączy wątki detektywistyczne z dramatem artystycznym. Fabuła koncentruje się na śledztwie dotyczącym tajemniczych zgonów w warszawskim Teatrze Nowym. Główny bohater, młody reżyser Marcin Konieczny, musi zmierzyć się nie tylko z własnymi demonami, ale także z intrygami i tajemnicami skrywanymi przez pracowników teatru. Serial zachwyca oryginalnym podejściem do gatunku, atmosferą i głębokim portretem świata artystycznego.

Ultraviolet

„Ultraviolet” to nowoczesny serial kryminalny, który opowiada o grupie internetowych detektywów-amatorów, pomagających rozwiązywać zagadki kryminalne. Główna bohaterka, Ola Serafin, wraca do Łodzi po latach spędzonych za granicą i przypadkowo natrafia na tajemniczą śmierć, której oficjalne wyjaśnienie budzi jej wątpliwości. Ola, razem z grupą Ultraviolet, zaczyna prowadzić własne śledztwo. Serial łączy tradycyjne wątki kryminalne z nowoczesnymi technologiami i współczesnymi problemami społecznymi.

Pitbull

„Pitbull” to kultowy polski serial kryminalny, który zdobył ogromną popularność dzięki realistycznemu przedstawieniu pracy policji i brutalnemu podejściu do tematu przestępczości. Serial śledzi losy warszawskich policjantów z wydziału zabójstw, którzy muszą zmierzyć się z codziennymi wyzwaniami, korupcją i niebezpiecznymi przestępcami. „Pitbull” wyróżnia się autentycznym językiem, złożonymi postaciami i dynamiczną akcją, a także świetnymi kreacjami aktorskimi.

Glina

„Glina” to mroczny serial kryminalny, który skupia się na pracy komisarza Andrzeja Gajewskiego, granego przez Jerzego Radziwiłowicza. Serial ukazuje realistyczne, brutalne śledztwa oraz skomplikowane relacje między członkami zespołu dochodzeniowego. „Glina” zdobył uznanie za głębokie portrety psychologiczne postaci, surową atmosferę oraz trzymające w napięciu wątki kryminalne. To jedna z bardziej cenionych produkcji w polskim gatunku kryminału.

Instynkt

„Instynkt” to serial kryminalny, w którym główną bohaterką jest Anna Oster, psycholog specjalizująca się w profilowaniu przestępców, grana przez Danutę Stenkę. Anna, wraz z komisarzem Wiktorem Krosnym, tworzy zespół śledczy zajmujący się najtrudniejszymi sprawami kryminalnymi. Serial łączy elementy psychologiczne z klasycznym śledztwem, oferując widzom złożone zagadki i głębokie analizy psychiki przestępców.

Zbrodnia

„Zbrodnia” to polska adaptacja skandynawskiego serialu „Morden i Sandhamn”. Fabuła koncentruje się na serii morderstw na malowniczej wyspie w Zatoce Gdańskiej. Główna bohaterka, komisarz Agnieszka Lubczyńska, musi rozwikłać tajemnice skrywane przez społeczność wyspy i odkryć tożsamość mordercy. Serial wyróżnia się klimatycznym, tajemniczym nastrojem, pięknymi zdjęciami oraz skomplikowanymi relacjami między postaciami.

Służby specjalne

„Służby specjalne” to serial ukazujący tajemniczy świat polskich służb wywiadowczych i specjalnych. Główna bohaterka, Aleksandra Lach „Białko”, po upadku ABW zostaje zrekrutowana do nowej, tajnej organizacji. Serial łączy wątki polityczne, kryminalne i sensacyjne, ukazując skomplikowane operacje wywiadowcze, wewnętrzne intrygi oraz moralne dylematy bohaterów. Produkcja zdobyła uznanie za dynamiczną akcję, realistyczne podejście i trzymające w napięciu wątki.

Komisarz Alex

„Komisarz Alex” to polska adaptacja popularnego niemieckiego serialu „Kommissar Rex”. Serial opowiada o przygodach komisarza Michała Orlicza i jego niezwykłego partnera – owczarka niemieckiego o imieniu Alex. Razem rozwiązują skomplikowane zagadki kryminalne, wykorzystując nie tylko inteligencję i spryt, ale także wyjątkowe umiejętności psa. „Komisarz Alex” to produkcja łącząca elementy kryminału, dramatu i przygody, która zdobyła sympatię widzów dzięki niezwykłemu duetowi głównych bohaterów.

Polskie seriale kryminalne – podsumowanie

Seriale kryminalne w Polsce przeżywają rozkwit, o czym świadczy to, ze planowana jest kolejna ekranizacja powieści Remigiusza Mroza o tytule „Behawiorysta”, a także na Playerze pojawi się „Skazana” opowiadająca o więzieniu dla kobiet.

Popularność tego gatunku wynika z tego, że ludzie ciekawi zbrodnia, chcą poczuć dreszczyk emocji. Czytają, więc powieści kryminalne i thrillery, a coraz więcej zwolenników zyskują podcasty na temat true crime.

My również zaliczamy się do fanów takiej twórczości. Cieszymy si więc, że powstaje wiele seriali tego typu i mam nadzieje, że ich jakość będzie coraz lepsza. A wy, które, Waszym zdaniem, polskie seriale kryminalne są najlepsze?

Autorzy: Karolina Tryniszewska i Dominik Smyk

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

6 komentarzy

 1. paula

  Komisarz Mama zdecydowanie zasługuje na uwagę. Świetna Paulina Chruściel w głownej roli, Wojciech Zieliński również.

  Odpowiedz
 2. Monika

  Stanowczo dodałabym Skazaną z Agatą Kuleszą w roli głównej. Oglądam na player i nie mogę się doczekać każdego odcinka. Fajnie się rozkręca i trzyma w napięciu.

  Odpowiedz
 3. Monika

  Dla mnie najlepszy był Nieobecni. Właśnie czekam na drugi sezon bo rusza na player od 10go maja. Na pewno będę oglądała i polecam od siebie.

  Odpowiedz
 4. Magdalena

  Nieobecni najlepsi jak na razie. Oglądam często na player ich produkcji kryminały, ale ten stanowczo najlepszy. Warto obejrzeć.

  Odpowiedz
 5. Kasia

  Stuhr jako seryjny morderca Piotr Wolnicki genialny!

  Odpowiedz
 6. maria

  GLINA jest dla mnie nr jeden szkoda ,ze tylko dwa sezoy

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze