Na psa urok – najfajniejsze serialowe psy

j
}

Data: 5 czerwca 2020

Nasi kudłaci przyjaciele bardzo często pojawiają się na małym ekranie. Wcale nas to nie dziwi – psy są mądre, pocieszne i przeurocze. Poznajcie najsympatyczniejsze serialowe czworonogi.

Scooby Doo (Scooby Doo; Scooby Doo, gdzie jesteś?; Kudłaty i Scooby Doo na tropie)

serialowe psy

Źródło: Cartoon Network

Tchórzliwe, gadające psisko należy do zaszczytnego grona naszych ulubieńców z dzieciństwa. Brązowy dog niemiecki jest wiernym przyjacielem „tych wścibskich dzieciaków” rozwiązujących zagadki kryminalne. Uwielbia jedzenie, w szczególności Scooby Chrupki (taki rodzaj dopingu dla psów) i zawsze odczuwa głód. Zajada się też gigantycznymi, piętrowymi kanapkami. Scooby Doo, mimo swojej strachliwości, uczestniczy w próbach schwytania zamaskowanych przestępców, narażając się na kontakt z rzekomymi potworami, upiorami i innymi nieprzyjemnymi antagonistami. Doceniamy jego lojalność, poczucie humoru i wdzięk, dlatego przyznajemy mu najwyższą pozycję w rankingu serialowych czworonogów.

Szarik (Czterej pancerni i pies)

serialowe psy

Źródło: TVP

Szarik to najsłynniejszy pies polskiej telewizji. Owczarek niemiecki należący do Janka Kosa jest niezastąpionym członkiem załogi czołgu. Wiele razy wykazywał się odwagą, pomagając towarzyszom w potrzebie. Brał udział w wojskowych akcjach i nierzadko ratował życie swoich ludzkich przyjaciół. Przenosił meldunki przez linię frontu, a nawet zakładał ładunki wybuchowe. W serialu Czterej pancerni i pies jego rolę odgrywały trzy różne czworonogi – Trymer, Atak i Spik. Makabryczny fakt: pierwszy z psich aktorów został wypchany i stoi jako eksponat w muzeum wojskowym w Modlinie. Zwiedzający często go głaskali, dlatego władze postanowiły zamknąć zwierzaka w szklanej gablocie, żeby zupełnie nie wyłysiał od pieszczot.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale satyryczne - 7 propozycji

Muttley (Dastardly i Muttley)

serialowe psy

Źródło: Boomerang

Złośliwiec o astmatycznym chichocie to przezabawny bohater serialu studia Hana-Barbera. Pies kierownika eskadry usiłującej złapać sprytnego gołębia pocztowego zrobi wszystko dla medali. Muttley potrafi latać używając ogona jak śmigła i w wielu sytuacjach ratuje nieudolnego właściciela. Co ciekawe, w trakcie całego serialu pechowi Dastardly i Muttley niszczą aż 182 samoloty, 2 balony, sterowiec, statek, pociąg i stację benzynową.

Reksio (Reksio)

serialowe psy

Źródło: TVP

Tytułowy bohater polskiego serialu animowanego jest zaradnym psiakiem o szczególnych umiejętnościach. Reksio staje na tylnych łapach i rozmawia z innymi zwierzętami, ludźmi, a nawet z kosmitami, głównie w języku hałkaskim. Mały mieszkaniec wiejskiego podwórka wciąż przeżywa nowe przygody, wcielając się w najróżniejsze role. Sympatyczny kundelek towarzyszy Polakom od pokoleń, zapewniając wspaniałą rozrywkę najmłodszym. Warto wiedzieć, że Reksio posiada dyplom ukończenia Uniwersytetu Magii z tytułem magistra, książeczkę zdrowia, a także miesięczny bilet kolejowy.

Brian (Family Guy)

serialowe psy

Źródło: FOX

Gadający labrador-alkoholik należący do rodziny Griffinów zachowuje się jak człowiek – prowadzi samochód, pije drinki i słucha jazzu. Brain mówi płynnie po francusku, jest członkiem stowarzyszenia MENSA, kocha śpiewać i pisać książki. Pies pała też niespełnioną miłością do Lois, żony Pettera Griffina. Inteligentny bohater Family Guy’a to zdecydowanie nasza ulubiona postać w serialu Setha MacFarlane’a. Brian ma ogromny komediowy potencjał i trafnie komentuje ludzką głupotę.

Inne serialowe psy, o których warto pamiętać:

Pluto (Myszka Miki i przyjaciele)

serialowe psy

Źródło: Disney Channel

Śliniak (Rodzina zastępcza)

serialowe psy

Źródło: Polsat

Lassie (Lassie)

serialowe psy

Benji (Benji, Zax & the Alien Prince)

serialowe psy

Źródło: Hanna-Barbera

Alex (Komisarz Alex)

serialowe psy

Źródło: TVP

Wielu ludzi nie wyobraża sobie życia bez towarzystwa psów. Te zwierzęta stały się także pełnoprawnymi aktorami, bez których fabuła byłaby niedopełniona. Jeśli chcesz długo cieszyć się obecnością swojego psa albo dalej oglądać poczynania innych zwierząt na szklanym ekranie, zadbaj o ich zdrowie. Warto zaprowadzić psa na wizytę kontrolną do weterynarza https://www.przychodnianovet.pl/.

ZOBACZ TEŻ  TOP 10 seriale na "odmóżdżenie"

Stella (Współczesna rodzina)

Ta urocza psia bohaterka pojawiła się pod koniec drugiego sezonu i została w rodzinie Pritchettów już na zawsze. Jej pierwszym właścicielem był wynalazca Guillermo, który prosił Jaya o zainwestowanie w jego pomysł biznesowy, lecz ten odmówił. Mężczyzna podrzucił Stellę Pritchettom. Nie spodobało się to rodzinie, lecz później wszyscy ją pokochali, a najbardziej Jay, który obdarzył ją prawdziwą miłością. Jay pozwala jej na wszystko, Stella jest jego oczkiem w głowie. Stella to buldog francuski, której rolę odgrywały dwa psy – Brigitte (drugi i trzeci sezon) oraz Beatrice w kolejnych odsłonach.  

Cywil (Przygody psa Cywila)

Serial ten był emitowany w latach 70. Fabuła rozgrywa się wokół oddziału milicji, który zajmuje się tresurą i przystosowaniem psów do udziału w akcjach milicyjnych. Szczeniak Cywil miał zostać uśpiony, lecz ostatecznie został skierowany do domu dziecka jako przyjaciel dzieci. Cywil jednak ucieka z powrotem do ośrodka szkolenia psów. W każdym odcinku prezentowane są  metody wykorzystywania psów w pracy. Cywil to owczarek niemiecki, którego grał pies Bej.

Tequila (Tequila i Bonetti)

Ten amerykański serial z lat 90. prezentuje losy policjanta, który przez wypadek na akcji zostaje przeniesiony na służbę w Los Angeles. Nowym partnerem Nicka zostaje pies policyjny, który wabi się Tequlia. Początkowo niezgrani, po dłuższej współpracy, już jako przyjaciele, łapią przestępców. Tequila jest mastifem francuskim, a w serialu możemy usłyszeć jej myśli, które czyta aktor Brad Sanders.

Pershing (13 posterunek)

Buldog angielski często pojawiał się w odcinkach tego serialu. Pershing jest najlepszym przyjacielem swojego właściciela Władysława Słoika. Komendant przyprowadza do pracy swojego pupila, co nie zawsze podoba się policjantom. Załoga skarży się, że pies pod nieobecność pana się nad nimi znęca, traktują go jak przybysza z innej planety. Jednak dla komendanta Pershing jest jak człowiek, z którym może o wszystkim porozmawiać.

Max (Gliniarz i prokurator)

Amerykański serial kryminalny opowiada o śledztwach prowadzonych przez prokuratora McCabe’a oraz porucznika Stylesa. Scenariusz dopełnia ulubiony pies prokuratora Max, który przypomina swojego właściciela. Max jest leniwym buldogiem, którego łączy silna więź ze swoim panem.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.