w

Na psa urok – najfajniejsze serialowe psy

serialowe psy

Nasi kudłaci przyjaciele bardzo często pojawiają się na małym ekranie. Wcale nas to nie dziwi – psy są mądre, pocieszne i przeurocze. Poznajcie najsympatyczniejsze serialowe czworonogi.

Scooby Doo (Scooby Doo; Scooby Doo, gdzie jesteś?; Kudłaty i Scooby Doo na tropie)

serialowe psy
Źródło: Cartoon Network

Tchórzliwe, gadające psisko należy do zaszczytnego grona naszych ulubieńców z dzieciństwa. Brązowy dog niemiecki jest wiernym przyjacielem „tych wścibskich dzieciaków” rozwiązujących zagadki kryminalne. Uwielbia jedzenie, w szczególności Scooby Chrupki (taki rodzaj dopingu dla psów) i zawsze odczuwa głód. Zajada się też gigantycznymi, piętrowymi kanapkami. Scooby Doo, mimo swojej strachliwości, uczestniczy w próbach schwytania zamaskowanych przestępców, narażając się na kontakt z rzekomymi potworami, upiorami i innymi nieprzyjemnymi antagonistami. Doceniamy jego lojalność, poczucie humoru i wdzięk, dlatego przyznajemy mu najwyższą pozycję w rankingu serialowych czworonogów.

Szarik (Czterej pancerni i pies)

serialowe psy
Źródło: TVP

Szarik to najsłynniejszy pies polskiej telewizji. Owczarek niemiecki należący do Janka Kosa jest niezastąpionym członkiem załogi czołgu. Wiele razy wykazywał się odwagą, pomagając towarzyszom w potrzebie. Brał udział w wojskowych akcjach i nierzadko ratował życie swoich ludzkich przyjaciół. Przenosił meldunki przez linię frontu, a nawet zakładał ładunki wybuchowe. W serialu Czterej pancerni i pies jego rolę odgrywały trzy różne czworonogi – Trymer, Atak i Spik. Makabryczny fakt: pierwszy z psich aktorów został wypchany i stoi jako eksponat w muzeum wojskowym w Modlinie. Zwiedzający często go głaskali, dlatego władze postanowiły zamknąć zwierzaka w szklanej gablocie, żeby zupełnie nie wyłysiał od pieszczot.

Muttley (Dastardly i Muttley)

serialowe psy
Źródło: Boomerang

Złośliwiec o astmatycznym chichocie to przezabawny bohater serialu studia Hana-Barbera. Pies kierownika eskadry usiłującej złapać sprytnego gołębia pocztowego zrobi wszystko dla medali. Muttley potrafi latać używając ogona jak śmigła i w wielu sytuacjach ratuje nieudolnego właściciela. Co ciekawe, w trakcie całego serialu pechowi Dastardly i Muttley niszczą aż 182 samoloty, 2 balony, sterowiec, statek, pociąg i stację benzynową.

Reksio (Reksio)

serialowe psy
Źródło: TVP

Tytułowy bohater polskiego serialu animowanego jest zaradnym psiakiem o szczególnych umiejętnościach. Reksio staje na tylnych łapach i rozmawia z innymi zwierzętami, ludźmi, a nawet z kosmitami, głównie w języku hałkaskim. Mały mieszkaniec wiejskiego podwórka wciąż przeżywa nowe przygody, wcielając się w najróżniejsze role. Sympatyczny kundelek towarzyszy Polakom od pokoleń, zapewniając wspaniałą rozrywkę najmłodszym. Warto wiedzieć, że Reksio posiada dyplom ukończenia Uniwersytetu Magii z tytułem magistra, książeczkę zdrowia, a także miesięczny bilet kolejowy.

Brian (Family Guy)

serialowe psy
Źródło: FOX

Gadający labrador-alkoholik należący do rodziny Griffinów zachowuje się jak człowiek – prowadzi samochód, pije drinki i słucha jazzu. Brain mówi płynnie po francusku, jest członkiem stowarzyszenia MENSA, kocha śpiewać i pisać książki. Pies pała też niespełnioną miłością do Lois, żony Pettera Griffina. Inteligentny bohater Family Guy’a to zdecydowanie nasza ulubiona postać w serialu Setha MacFarlane’a. Brian ma ogromny komediowy potencjał i trafnie komentuje ludzką głupotę.

Inne serialowe psy, o których warto pamiętać:

Pluto (Myszka Miki i przyjaciele)

serialowe psy
Źródło: Disney Channel

Śliniak (Rodzina zastępcza)

serialowe psy
Źródło: Polsat

Lassie (Lassie)

serialowe psy

Benji (Benji, Zax & the Alien Prince)

serialowe psy
Źródło: Hanna-Barbera

Alex (Komisarz Alex)

serialowe psy
Źródło: TVP

Marcelina Kulig

Napisane przez Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wandavision bettany e1591276727644

WandaVision – w lipcu powraca na plan

000a68u50cqn5p5j c122 f4

Przyjaciółki – będzie 16. sezon serialu i nowa postać!