Najlepsze seriale do nauki angielskiego

j
}

Data: 27 lutego 2020

Łączyć przyjemne z pożytecznym? Uczyć się języka, doskonale się przy tym bawiąc? Pokonać wyrzuty sumienia zabraniające spędzenia kolejnej godziny na kanapie? Na to wszystko jest jedna odpowiedź – uczenie się angielskiego z seriali. Podobno w ten sposób swoje językowe zdolności poprawiła aktorka Mila Kunis. Oglądając serial, można nauczyć się nowych słów, utrwalić gramatykę, poprawić rozumienie pewnych zwrotów w kontekście, chłonąć slangowe wyrażenia czy osłuchać się z różnymi akcentami. Poniżej znajdziecie listę najlepszych produkcji do szlifowania swojego angielskiego (czy, jak to niektórzy mówią, „to polish your English”).

Przyjaciele

przyjaciele friends
Źródło: Comedy Central

Wielu fanów pogrążyło się w żałobie, gdy po 10 latach emisji zakończył się ich ukochany sitcom. Nic dziwnego, w końcu Przyjaciele łączyli w sobie sarkazm, nieoczywisty humor, mistrzowskie teksty i mnóstwo wskazówek, czego nie robić, gdy ma się przerwę w związku ze swoim partnerem. W dodatku w serii pojawiły się gościnnie takie gwiazdy jak Brad Pitt, Bruce Willis czy Julia Roberts. Bohaterowie produkcji dają się lubić, a tematyka okazuje się na tyle uniwersalna, że każdy utożsami się z codziennymi perypetiami Joeya, Rachel, Phoebe, Chandlera, Moniki i Rossa. Przyjaciele to lekki serial doskonały na popołudniowy relaks i poprawę humoru, dlatego nauka angielskiego będzie z nim bardzo przyjemna.

Sex w wielkim mieście

seks w wielkim mieście
Źródło: HBO

Każdy, kto kocha modę i choć przez chwilę marzył o tym, by mieszkać w Nowym Jorku, musi obejrzeć Seks w wielkim mieście. Ten romantyczny serial komediowy opowiada o czterech koleżankach – ich wzlotach, upadkach i absurdalnych sytuacjach, w których nieraz się znajdują. Produkcja świetnie pokazuje siłę kobiecej przyjaźni, trudy randkowania i szukania prawdziwej miłości. Była jednym z pierwszych telewizyjnych seriali skupiających się na silnych żeńskich postaciach, odnoszących sukcesy zawodowe i prowadzących bujne życie erotyczne. Przy tym wszystkim Seks w wielkim mieście okazuje na tyle wciągający, że nawet się nie spostrzeżemy, a nasze językowe umiejętności wskoczą na wyższy poziom.

ZOBACZ TEŻ  KONKURS STRANGER THINGS

Sherlock

sherlock
Źródło: BBC

Lubicie brytyjski akcent? Usłyszycie go w Sherlocku. Serial o genialnym detektywie i jego pomocniku pozwoli poćwiczyć wymowę rodem z audycji BBC. W produkcji nie zabrakło świetnych dialogów, błyskotliwego scenariusza i wybitnego aktorstwa. Twórcy uraczyli nas też znakomitym, iście brytyjskim humorem i licznymi plot twistami. W serialu mamy także do czynienia z niezwykle interesującym czarnym charakterem, Moriartym. Sherlock zabierze nas również w wirtualną podróż po Londynie, pokazując jego imponujące zabytki.

House of Cards

house of cards
Źródło: Netflix

Myślicie o karierze za granicą? Podbiciu amerykańskiego rynku pracy? Skomplikowanego nazewnictwa stosowanego w biznesie i polityce nauczycie się z House of Cards. W dodatku z zapartym tchem będziecie śledzić misternie utkane intrygi i bezwzględne zagrywki w walce o władze. W dodatku polubicie bohatera, który nie powinien dawać się lubić! Frank Underwood oczaruje Was swoją przebiegłością i spoufalając się z widzem, burząc czwartą ścianę.

Stranger Things

stranger things
Źródło: Netflix

Słyszeliście o wciągającej serii science fiction z nutką nostalgii za latami 80.? Stranger Things to kolejna świetna produkcja, z którą szybko nauczycie się angielskiego. Chociaż slangowe wyrażenia mogą wydać się niezrozumiałe, ogólnie rzecz biorąc, seans w obcym języku daje sporą frajdę. Dzieciaki mówią znacznie wolniej i wyraźniej niż dorośli (no, może z wyjątkiem bezzębnego w pierwszym sezonie Dustina), a to sprawia, że łatwiej chłonąć angielskie słówka.

Simpsonowie

simpsonowie
Źródło: FOX

W dziedzinie swobodnego, odmóżdżającego seansu nic nie przebije Simpsonów. Ich język jest na tyle nieskomplikowany, a humor sytuacyjny, że nawet jeśli nie złapie się części żartów, można porządnie się odprężyć i zrozumieć 90% treści. W dodatku seria ma 30 sezonów, dlatego nigdy nie zabraknie materiału do nauki.

Gotowi poznać nowe słówka? To już wszystkie seriale do nauki angielskiego w naszym zestawieniu. Dzięki nim poprawicie swoje umiejętności i przyjemnie spędzicie czas. Macie swoje ulubione produkcje, które pomogły Wam lepiej opanować język? Koniecznie podzielcie się w komentarzach!

ZOBACZ TEŻ  Seks w wielkim mieście doczeka się swojej kontynuacji

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.