Hordy zombie snują się po ulicach postapokaliptycznych miast stworzonych na potrzeby telewizyjnych produkcji. Popularność historii o żywych trupach sprawia, że powstają kolejne opowieści o walce z niebezpiecznymi monstrami, jak na przykład „The Cured” z premierą w lutym. Poznajcie najlepsze seriale o zabójczo groźnych istotach pożerających mózgi, powłóczących nogami i pomrukujących z niezbyt inteligentnym wyrazem twarzy.

Seriale o zombie – najlepsze produkcje

The Walking Dead – najpopularniejszy serial o zombie

seriale o zombie

Źródło: AMC

Wysoka oglądalność historii o grupie ludzi walczących o przetrwanie w nieprzyjaznym świecie sprawiła, że nieumarli zaczęli coraz liczniej pojawiać się na małym ekranie. Akcja serialu o zombie The Walking Dead skupia się na ocalałych szukających schronienia, broniących się przed atakami krwiożerczych żywych trupów i innych bohaterów niezakażonych tajemniczym wirusem. Produkcja ukazuje, jak trudno zachować człowieczeństwo w obliczu katastrofy. W The Walking Dead lęk, uczucie ciągłego zagrożenia i chęć przeżycia za wszelką cenę popychają jednostki do okrucieństwa i przemocy. Przykładem może być chociażby pamiętny cliffhanger z Neganem i jego kijem baseballowym.

Z Nation – odpowiedź na The Walking Dead

seriale o zombie

Źródło: SyFy

Serial o zombie Karla Schaefera to odpowiedź studia Asylum na niesłabnącą popularność The Walking Dead. Fabuła rozwija się trzy lata po tym, jak nieznany dotąd wirus wywołał epidemię zombie. Grupa ocalałych wyrusza z Nowego Jorku do laboratorium w Kalifornii, aby przetransportować mężczyznę, który jako jedyny przeżył ugryzienie zakażonego. Przeciwciała z jego krwi stają się nadzieją na stworzenie szczepionki pozwalającej na uratowanie ludzkości. Bohaterowie muszą pokonać niełatwą drogę usianą przeszkodami, nie tylko tymi mającymi związek z niebezpiecznymi monstrami.

Ash vs. Living Dead – komedia z zombie w tle

seriale o zombie

Źródło: Nerdist

Ash vs. Living Dead jest serialową kontynuacją kultowych filmów Sama Raimiego – Martwego Zła czy Armii ciemności. W komediowym horrorze ponownie wystąpił Bruce Campbell, aktor kojarzony przede wszystkim z niezapomnianej roli tytułowego Asha. Produkcja przedstawia losy mężczyzny, który po 30 latach od tragicznych wydarzeń na nowo mierzy się z demonami z domku w lesie. Tylko Ash może powstrzymać inwazję, dlatego wyrusza w podróż, by ocalić świat przed martwym złem.

Freakish – produkcja od Hulu

seriale o zombie

Źródło: Tv Series Finale

We serialu o zombie Freakish falę zombifikacji rozpoczęła eksplozja w fabryce chemikaliów. Toksyczne opary zabiły wówczas wszystkich znajdujących się poza domem. Serial emitowany na platformie Hulu opowiada o nastolatkach próbujących przetrwać atak zombie i radzić sobie z postapokaliptycznymi problemami takimi jak brak pożywienia i konieczność poszukiwania bezpiecznej kryjówki.

iZombie – seriale o zombie, odwrót w stronę myślących potworów

seriale o zombie

Źródło: Spoiler Tv

iZombie to serial o zombie bardzo interesujący, łączący serial kryminalny z horrorem zombistycznym. Jego główna bohaterka, Olivia Moore, w trakcie imprezy na jachcie zostaje podrapana przez napastnika z grupy agresywnych ludzi, którzy napadli na statek. W wyniku nieszczęśliwego wypadku dziewczyna umiera i zamienia się w zombie. Nie przekształca się w bezmyślne stworzenie, lecz aby przeżyć musi zjadać ludzkie mózgi. Zatrudnia się w biurze koronera i zyskuje nieograniczony dostęp do pożywienia. Konsumując kolejne mózgi, przejmuje część ostatnich wspomnień zmarłych. Pomaga w ten sposób w śledztwie, wspierając detektywów w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek.