Powodów, dla których decydujemy się na obejrzenie horroru, może być naprawdę wiele. Poszukujemy mocnych wrażeń, chcemy zmierzyć się ze swoimi lękami w bezpiecznych warunkach, traktujemy oglądanie strasznych opowieści jako świetną rozrywkę albo ciekawi nas to, co przerażające i niecodzienne. Seanse z dreszczykiem dają też szansę na chwilową ucieczkę od rzeczywistości i zagłębienie się w niesamowity świat przedstawiony. Niezależnie od naszych motywacji, warto stworzyć sobie listę najlepszych serialowych horrorów i sięgać do niej w razie potrzeby. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji historii przyprawiających o gęsią skórkę, czyli najlepsze horrory Netflix. Mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu.
Spis treści
Nawiedzony dom na wzgórzu
Nawiedzony dom na wzgórzu jest jedną z najbardziej cenionych książek w historii literatury grozy. Jej serialowa adaptacja stworzona przez Mike’a Flanagana (Gra Geralda) skupia się na nadwyrężonym życiu rodziny Crainów. Familia wprowadziła się do zaniedbanego domostwa, aby je odnowić i sprzedać. Posiadłość wywiera jednak negatywny wpływ na jej nowych mieszkańców, a przebywanie w niej prowadzi do okropnej tragedii. Crainowie, dotknięci traumą, próbują radzić sobie z bolesnymi doświadczeniami.
Serial inspirowany nowatorską opowieścią Shirley Jackson nie przenosi narracji pisarki na ekran, czerpie raczej z jej ogólnej wymowy i nasyca obraz nawiązaniami do kultowej już książki. Nawiedzony dom na wzgórzu łączy przerażające momenty ze wciągającą i niebanalnie skomponowaną historią. Serial jest wzruszającym i szczerym portretem śmiertelności, smutku i lęku, dlatego zasługuje na miano najlepszego horroru na Netfliksie. Obraz ten z pewnością stanie się wydajnym paliwem dla Waszych koszmarów. Najmłodszą bohaterkę, Nell, co noc nawiedza widmo „Pani z krzywą szyją”, unoszące się nad łóżkiem albo stojące tuż przy nim. Jej bliźniaka Luke’a prześladuje inny duch – wysoki jegomość podpierający się na lasce. Innym razem chłopca atakuje potwór z piwnicy. Rodzeństwo Crainów naprawdę nie ma łatwo w nawiedzonej posiadłości.
Nadprzyrodzone zjawiska i figle płatane bohaterom przez ich wyobraźnię to prawdopodobnie najstraszniejsze momenty w produkcji. Serial przepełnia napięcie trzymające wciąż widza na krawędzi i niepozwalające oderwać się od ekranu. Flanagan stworzył uderzający obraz, podchodząc do tematu strachu z perspektywy psychologicznej. Wrzucił nas w umysły bohaterów i pozwolił poznać ich osobiste niepokoje. Po seansie trudno zasnąć, a gdy to się w końcu uda, upiorne wizje pojawiają się w snach. Pozbycie się ich z wyobraźni to nie lada wyzwanie.
10 powodów, dla których warto obejrzeć Nawiedzony dom na wzgórzu:
- Jest naprawdę przerażający
- Historia oddaje ducha powieści Shirley Jackson
- Serial jest zgrabnym połączeniem horroru i dramatu
- Oszałamiające kadry
- Nieskończenie fascynujące postacie
- Świetni aktorzy dziecięcy
- Włączenie jednego odcinka gwarantuje przymus nieustannego oglądania
- Serial nie tylko straszy – opowiada też o rodzinie i miłości
- Nie ma tu niepotrzebnej dłużyzny
- Kwestia zdrowia psychicznego i uzależnień nie jest tabuizowana
Twórca: Mike Flanagan
Obsada: Carla Gugino, Mckenna Grace, Michael Huisman, Kate Siegel, Oliver Jackson-Cohen, Elizabeth Reaser, Victoria Pedretti, Lulu Wilson, Timothy Hutton, Violet McGraw, Julian Hilliard
Stranger Things
Niekwestionowany przebój Netfliksa to idealne antidotum dla osób tęskniących za rzeczami, które emocjonowały i straszyły je w dzieciństwie. Inspirowany twórczością Stevena Spielberga, Stephena Kinga, Johna Carpentera, Wesa Cravena i Ridleya Scotta, serial braci Duffer przenosi nas do barwnych lat 80. Jego akcja toczy się w miasteczku Hawkins w stanie Indiana. Zaczyna się od zwyczajnej partyjki Dungeons & Dragons. Mike (Finn Wolfhard), Dustin (Gaten Matarazzo), Lucas (Caleb McLaughlin) i Will (Noah Schnapp) cieszą się swoją nerdowską rozgrywką, lecz niedługo po zakończeniu wieczoru gier, jeden z chłopców znika.
Serial z nostalgicznej opowieści o minionych czasach zamienia się w historię o potworach, alternatywnych wymiarach, podejrzanych eksperymentów i dziewczynkach posługujących się telepatią. Chłopcy poszukujący kolegi odnajdują zagubioną Eleven (Millie Bobby Brown). Dziewczyna wkrótce daje pokaz swoich nadprzyrodzonych mocy. Stranger Things nie jest jedynie zbiorem easter eggów i popkulturowych hołdów. Serial to wspaniała rozrywka i porywająca opowieść z dreszczykiem. Fantastyczna obsada stanowi kolejny mocny punkt produkcji. Na uwagę zasługuje jednak przede wszystkim świetny pomysł na wykreowanie tajemniczego wymiaru Upside Down, pełnego Demogorgonów i śniegopodobnych opadów.
10 powodów, dla których warto obejrzeć Stranger Things:
- Urzekający klimat lat 80.
- Świetna ścieżka dźwiękowa
- Fenomenalne aktorstwo
- Niebanalny pomysł na fabułę i potwora
- Mnóstwo nawiązań do popkultury
- Oglądając ST dbasz o swojego wewnętrznego nerda
- Sceny pełne napięcia
- Prześliczne kadry ze światełkami
- Niesamowicie pomysłowe przedstawienie innego wymiaru
- Sporo humoru
Twórcy: Matt Duffer, Ross Duffer
Obsada: Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, David Harbour, Winona Ryder, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Charlie Heaton, Natalia Dyer, Joe Keery, Noah Schnapp, Dacre Montgomery, Sadie Sink, Matthew Modine, Sean Astin
Penny Dreadful
Mroczny hołd dla wiktoriańskiego horroru w wykonaniu Johna Logana łączy zarówno oryginalne postacie, jak i te inspirowane legendami. Serial opowiada niepokojącą historię o Malcolmie Murrayu (Timothy Dalton), byłym odkrywcy, który desperacko szuka swojej rodziny z pomocą tajemniczego medium, Vanessy Ives (Eva Green), wyjętego spod prawa przybysza z Dzikiego Zachodu z napawającą lękiem przeszłością (Josh Hartnett) i aroganckiego anatoma z przerażającym sekretem. Klimatyczny Londyn odmalowany w kadrze kusi osobliwościami, a zarazem odpycha przez swój brud i biedę społecznych nizin. Penny Dreadful straszy w bardzo niuansowy sposób, sprawnie przeplatając rozmaite wątki. Na ekranie widzimy wampiry, wilkołaka, czarownice, opętania i zmartwychwstania. Co ciekawe, serial nie cierpi z powodu tej obfitości, umiejętnie łącząc motywy z bardzo odległych tradycji literackich.
Powody, dla których warto obejrzeć Penny Dreadful:
- Ciekawe podejście do opowiadania historii
- Fascynująca postać Vanessy Ives
- Wciągający hołd dla klasycznej literatury grozy
- Mroki wiktoriańskiej Anglii
- Śliczne kadry
Twórca: John Logan
Obsada: Reeve Carney, Timothy Dalton, Eva Green, Rory Kinnear, Billie Piper, Danny Sapani, Harry Treadaway, Josh Hartnett
iZombie
Liv Moore (Rose McIver) jest inteligentna, zaradna, opiekuńcza, zabawna i kochana przez wszystkich, z którymi się spotyka. Jej życie zmienia dziwaczne zajście na imprezie na łodzi. Dziewczynę i innych bawiących się atakują nieumarli. W rezultacie bohaterka zamienia się w zombie.
Dziewczyna nie jest jednak bezmyślnie chrząkającym, powłóczącym nogami, agresywnym żywym trupem wyjętym z kadru horroru. Liv myśli, skupia się na bezsensowności jej niekończącego się nie-życia i rozpoczyna pracę w kostnicy, by zyskać nieograniczony dostęp do pożywienia. Odkrywa, że przez konsumowanie mózgów, przejmuje część ostatnich wspomnień zmarłego. Dzięki tej osobliwej zdolności pomaga detektywom w rozwiązywaniu kryminalnych spraw. Tak więc horror o zombie w przypadku tego serialu łączy się z opowieścią o zbrodni i szukaniu winnego.
Między zagadkami kryminalnymi bohaterka walczy z Blaine’em, który również przeżył katastrofalną imprezę na łodzi i jest teraz znacznie mniej honorowym nieumarłym. iZombie przepełnia wiele postaci, ale kamera przez większość czasu pozostaje z Liv. Od czasu do czasu produkcja uderza w krwawe i przesycone czarnym humorem tony, ale przeważa w niej słoneczna, urocza szczerość.
10 powodów, dla których warto obejrzeć iZombie:
- Duża samoświadomość
- Niezwykłe moce
- Ravi Chakrabarti to zabawny kompan, na którego wszyscy zasługujemy. Bez wątpienia ma jedne z najlepszych tekstów
- Nie jest tak brutalne i obrzydliwe, jak The Walking Dead
- Gotowanie mózgów wygląda całkiem smacznie
- Liczne odniesienia do popkultury
- Interesujący czarny bohater
- Wątek miłosny nie nudzi
- Bohaterowie z krwi i kości
- Fabuła wciąga i podąża w jasno określonym kierunku
Twórcy: Rob Thomas, Diane Ruggiero-Wright
Obsada: Rose McIver, Robert Buckley, Malcolm Goodwin, David Anders, Rahul Kohli, Aly Michalka
Santa Clarita Diet
Santa Clarita Diet to wyjątkowo udany mix horroru i komedii. Serial opowiada o małżeństwie agentów nieruchomości mieszkających z córką na przedmieściach Los Angeles. Pewnego dnia Sheila Hammond (bo tak nazywa się główna bohaterka grana przez Drew Barrymore) umiera. Kobieta niespodziewanie wraca jednak do życia jako… wygłodniały zombie. Rodzina musi przystosować się do tej dość niecodziennej sytuacji i zajmować się tym, czym zajmowała się dotychczas. Sheila pracuje więc dalej z mężem, sprzedając domy i starając się pohamować apetyt na ludzkie mięso. Zombie-małżonka nie straciła jednak poczucia dobra i zła. Stara się zjadać tylko te osoby, które w jakiś sposób sobie na to zasłużyły. Gorzej, gdy ktoś zaprzyjaźnił się z jej kolacją…
Nie widzieliście jeszcze Santa Clarita Diet? Warto nadrobić zaległości, dlatego że:
- W serialu hektolitry krwi mieszają się z tonami czarnego humoru
- Dzięki przemianie w zombie główna bohaterka z nieśmiałej i wstydliwej kobiety z przedmieścia staje przebojową osobą, która czerpie z życia (czy raczej nieżycia) pełnymi garściami. Ciekawy pomysł na scenariusz!
- Na parę Drew Barrymore (Sheila) -Timothy Olyphant (Joel) przyjemnie popatrzeć. Duet aktorów świetnie sprawdza się w tej horrorowo-komediowej formule.
- W serialu mnóstwo jest obrzydliwości, ale podanej w… smaczny sposób. Krwawe smoothie? Chrupanie odciętych palców jak marcheweczki? Mniam!
- Produkcja pokazuje, że choćby nie wiadomo w jakich trudnych warunkach, rodzina powinna trzymać się razem.
Twórca: Victor Fresco
Obsada: Timothy Olyphant, Drew Barrymore, Liv Hewson, Skyler Gisondo
Chilling Adventures of Sabrina
Chilling Adventures of Sabrina to kolejna adaptacja Archie Comics z mrocznym, nowoczesnym akcentem. Zamiast być łagodną, zabawną wiedźmą, ta wersja Sabriny (grana przez Kiernan Shipkę) angażuje się w przerażające rytuały. Historię o czarach opakowano tym razem w klimatyczne dekoracje. W serii pojawiają się naprawdę straszne momenty, w tym satanistyczne wątki. Urzeka jednak przede wszystkim nie horrorowy wymiar, ale śliczna i dopracowana strona wizualna począwszy od kostiumów, a kończąc na rekwizytach.
Powody, dla których warto obejrzeć Chilling Adventures of Sabrina:
- Kobiece główne bohaterki
- Okultyzm w stylu klasycznych satanistycznych horrorów
- Jeśli spodobało Ci się Riverdale, polubisz też Chilling Adventures of Sabrina
- Serial nakręcono na podstawie popularnego komiksu
- Świetne kostiumy
Twórca: Roberto Aguirre-Sacasa
Obsada: Kiernan Shipka, Ross Lynch, Lucy Davis, Chance Perdomo, Michelle Gomez jako Mary, Jaz Sinclair, Tati Gabrielle, Adeline Rudolph, Richard Coyle, Miranda Otto
Bates Motel
Serial to prequel klasycznego dzieła Alfreda Hitchcocka Psychoza z 1960 roku (nakręconego na podstawie powieści Roberta Blocha o tej samej nazwie). Przedstawia on życie Normana Bates (Freddie Highmore) i jego matki Normy (Vera Farmiga) przed wydarzeniami w filmie. Bohaterowie mieszkają w innym fikcyjnym mieście i w nowoczesnych wnętrzach. Serial rozpoczyna się w Arizonie śmiercią męża Normy, zabitego przez Normana podczas jednej z jego utrat świadomości. Po tym wydarzeniu Norma odkupuje motel położony w nadmorskiej miejscowości White Pine Bay w stanie Oregon, gdzie zamierza rozpocząć nowe życie.
Kolejne sezony ukazują rozwój choroby psychicznej Normana, która staje się coraz bardziej niebezpieczna. Serial jest bardzo dobrze napisany, a jego najjaśniejszym punktem okazały się dwa wyróżniające się aktorskie występy. Jako Norman, Freddie Highmore wykonał doskonałą pracę, kreując potwora, pozostając słodkim i sympatycznym. Podobnie genialnie wypadła Vera Farmiga, doskonale oddając każdy niuans emocjonalnie niestabilnej, kontrolującej matki. Jej Norma jest uciążliwa, impulsywna i nierozsądna. Jednocześnie bohaterka jawi się jako opiekuńcza i głęboko wrażliwa. Bates Motel pokazuje niezdrowy związek matki z synem i eksponuje jego kazirodcze podteksty. Choć wszyscy wiedzą, dokąd zmierza ta historia, śledzenie jej okaże się doskonałym pomysłem na wieczór.
5 powodów, dla których warto obejrzeć Bates Motel:
- Świetne aktorstwo
- Historia mordercy z kultowej Psychozy została pogłębiona – można zobaczyć, jak powstała zabójcza persona Matki
- Ciekawi bohaterowie
- Humor
- Wątki romantyczne
Twórca: Anthony Cipriano
Obsada: Vera Farmiga, Freddie Highmore, Max Thierio, Olivia Cooke, Nestor Carbonell
Krzyk (Scream)
Krzyk to propozycja dla fanów slasherów i kina Wesa Cravena. Mamy tu krew, seks, odcięte kończyny, mordowanych nastolatków, małe miasteczko i zamaskowanego napastnika. Suspens miesza się z gore, a twórcy sprawnie żonglują motywami zaczerpniętymi z ociekających krwią i hormonami horrorów. Fabuła łączy w sobie wątki znane z takich filmów jak Halloween, Koszmar z ulicy wiązów, Piątek trzynastego, My Bloody Valentine czy seria Krzyk, do której nawiązuje już sam tytuł produkcji. Historia jest prosta: na amerykańskich nastolatków poluje morderca.
Serię makabrycznych wydarzeń zapoczątkował viralowy filmik, który trafił do sieci. Prześmiewcze nagranie ukazywało parę młodych dziewczyn. Niedługo po opublikowaniu video jego autorka została brutalnie zamordowana. Zdarzenie rozpoczęło serię krwawych wydarzeń – spokojne miasteczko Lakewood ponownie zaczął terroryzować seryjny morderca. Jego głównym celem stała się Emma Duvall – najpopularniejsza dziewczyna w szkole i córka Maggie Duvall, która przedtem była obiektem fascynacji zabójcy.
Dlaczego warto obejrzeć Krzyk?
- Serial jest hołdem dla niezapomnianych slasherów
- Produkcja poświęca sporo uwagi nie tylko głównym bohaterom, ale i drugoplanowym postaciom
- Serialowy Krzyk to ciekawy reboot filmów Cravena, dający serii o zamaskowanym mordercy kolejne życie
- Irytujące nastolatki dostają za swoje
Twórcy: Jill Blotevogel
Obsada: Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, Amadeus Serafini, Carlson Young, Connor Weil, Tom Maden
Ash kontra martwe zło
Ash kontra martwe zło to pozycja obowiązkowa dla miłośników franczyzy Sama Raimiego. Kontynuacja kultowych filmów Martwe zło, Martwe zło 2: Śmierć przed świtem i Armia ciemności, podobnie jak wcześniejsze odsłony losów Asha Williamsa, łączy komedię z horrorem. Główny bohater, w którego raz jeszcze wcielił się niezawodny Bruce Campbell, ponownie musi walczyć z Deaditami. Mężczyzna żył samotnie i przez 30 lat unikał konfrontacji z siłami zła. Potwory jednak wróciły, a Ash musi wyruszyć im na spotkanie. Tylko on potrafi powstrzymać inwazję i uratować ludzkość przed zagładą. Jego przeciwnikami są żywe istoty, które opętał Kandarian Demon. Mordercze stworzenia przypominające zombie rzuciły światu wyzwanie. Ash odpowiedział im warkotem odpalonej piły mechanicznej.
Powody, by obejrzeć Ash kontra martwe zło:
- Seria zachowuje ciągłość fabularną, kontynuuje rozpoczętą w filmach historię i uzupełnia ją w genialny sposób.
- Ash kontra martwe zło wzbogaca mitologię świata przedstawionego, który zaciekawił fanów już w latach 80.
- Serial jest doskonałym uzupełnieniem franczyzy. Martwe zło, oprócz filmów, plakatów i innych gadżetów, doczekało się kilku gier. Teraz, w złotej erze seriali, musiała powstać produkcja w odcinkach. I bardzo dobrze, że zrealizowano ją tak umiejętnie. Starzy i nowi fani są zadowoleni!
- W projekt zaangażowali się Bruce Campbell, Sam Raimi i Rob Tapert – zwycięskiego składu się nie zmienia, co udowodnił sukces serialu.
- Piła mechaniczna jako broń. To. Jest. Ekstra.
- Starcia z Deaditami są straszne i prześmieszne. Ash jak zwykle ma pod górkę.
- Mnóstwo nawiązań do oryginalnej trylogii.
- Główny bohater wreszcie ma pomocników.
Twórcy: Sam Raimi
Obsada: Bruce Campbell, Jill Marie Jones, Ray Santiago
Z Nation
Z Nation to kolejne udane podejście do tematu zombie. Akcja serialu rozpoczyna się trzy lata po wybuchu epidemii. Nieznany wirus zamienia ludzi w krwiożercze bestie. Jedyną nadzieją na przetrwanie jest Murphy, więzień zaszczepiony eksperymentalną szczepionką. Mężczyzna przeżył ugryzienie zombie i nie zamienił się w jednego z nich. Jego krew zawiera przeciwciała, które mogą posłużyć do stworzenia szczepionki przerywającej pandemię. Bohater musi zostać zatem przetransportowany z Nowego Jorku do Kalifornii, gdzie znajduje się ostatnie czynne laboratorium badające choroby zakaźne. Mężczyznę eskortuje grupa ocalałych. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że Murphy skrywa mroczny sekret o swoim stanie. Zdaniem części widzów Z Nation jest lepszy niż The Walking Dead, a przynajmniej bardziej interesujący niż ostatnie sezony wieloodcinkowego serialu o zombie.
Dlaczego warto zobaczyć Z Nation?
- Sporo scen walk
- W temacie zombie nie zostało powiedziane jeszcze wszystko, co udowadnia Z Nation.
- Krew, flaki, ale też czarny humor i akcja
- Dzięki niemu seriale o zombie znowu są cool
Twórcy: Karl Schaefer, Craig Engler
Obsada: Kellita Smith, DJ Qualls, Michael Welch, Keith Allan
Glitch
Propozycja z antypodów wciąga od pierwszych minut. Australijski serial o zmarłych powstających z grobów to niezwykle interesująca produkcja, której warto dać szansę choćby ze względu na pomysł na scenariusz. Na czym skupia się fabuła? Policjant z małego miasteczka w środku nocy został wezwany na cmentarz. Miał przyjrzeć się niezwykłemu zdarzeniu. Sześć zmarłych osób w niewyjaśnionych okolicznościach powróciło do życia i to bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Ożywieni truposze nie mają jednak wspomnień. W kolejnych odcinkach widzowie, razem z miejscowym policjantem i lekarką, starają się odkryć, co stoi za powrotem zmarłych zza grobu. Główni bohaterowie muszą też chronić zagubioną w całej sytuacji szóstkę przed światem zewnętrznym.
Powody, by obejrzeć Glitch:
- Australijskie lokacje są czymś nieoczywistym w historii o zmarłych wracających do życia.
- Pokręcony trójkąt miłosny – oprócz elementów horroru nie zabrakło też romansu.
- Ożywieni ludzie pochodzą z różnych czasów i środowisk, ale są w pewien sposób połączeni. Razem z bohaterami możemy starać się rozwikłać zagadkę tej więzi.
Twórcy: Tony Ayres, Louise Fox
Obsada: Patrick Brammall, Genevieve O’Reilly, Emma Booth, Ned Dennehy, Sean Keenan
Crazyhead
Trudy dojrzewania i walka z demonami w jednym pakiecie. Które problemy są bardziej dokuczliwe? Burze młodości nieraz przerastają pod tym względem ataki piekielnych sił. Amy pracująca w kręgielni i Raquel, samozwańcza pogromczyni demonów pozbawiona kompetencji społecznych, muszą rozprawić się z rozwścieczonymi duchami. Dziewczyny świetnie radzą sobie zarówno z bardziej przyziemnymi problemami, jak i tymi z piekła rodem.
Dlaczego warto obejrzeć Crazyhead?
- Spodoba się fanom Misfits.
- Idealnie nadaje się na babski wieczór
- Czarny humor
- Fajna zabawa kiczem
- Crazyhead to opowieść o przyjaźni na dobre i na złe.
Twórca: Howard Overman
Obsada: Cara Theobold, Susan Wokoma
Hemlock Grove
Serial jest adaptacją książki pod tym samym tytułem autorstwa Briana McGreevy’ego. Akcja rozpoczyna się, gdy w starej hucie zostaje znalezione ciało brutalnie zamordowanej młodej dziewczyny. Mieszkańcy okolicznego miasteczka twierdzą, że ofiarę zamordowali uciekinierzy z Białej Wieży, biotechnologicznego laboratorium. Inni utrzymują, że sprawcą tragedii jest młody Peter, uważany za wilkołaka. Chłopak wraz z nowo poznanym Romanem, synem najbardziej wpływowej kobiety w mieście, postanawia odszukać mordercę. Hemlock Grove nie jest najlepszym serialem, ale pozwala każdemu z poruszonych wątków zadowalająco się rozwinąć. Oferuje przy tym wystarczająco dużo chwil lekkości. Produkcję można uznać za średniaka, który mimo wszystko dostarczy przyzwoitej rozrywki.
Powody, dla których warto obejrzeć Hemlock Grove:
- Bill Skarsgård jest fenomenalny w rolach strasznych gości
- Wampir, wilkołak i potwór Frankensteina na jednym ekranie
- Poczucie humoru
- Przyzwoita opowieść o przyjaźni
- Ciekawy sposób odżywiania się wampirów
Twórcy: Brian McGreevy, Lee Shipman
Obsada: Famke Janssen, Bill Skarsgård, Landon Liboiron, Penelope Mitchell, Freya Tingley
Inne seriale horrory Netflix:
Shadowhunters
Opowieść o dziewczynie chroniącej świat przed atakami demonów.
Diablero
Ksiądz, łowca demonów i specjalista od zjawisk paranormalnych szukają porwanej dziewczynki w podziemiach stolicy Meksyku.
The Order
Student, który chce pomścić zamordowaną matkę, dołącza do tajnego stowarzyszenia. Zostaje wciągnięty w wojny między wilkołakami a stworzeniami władającymi czarną magią.
Typewriter
Indyjski serial o nawiedzonej posiadłości, zabójczej maszynie do pisania i poszukiwaczach duchów. Dzieciaki próbują dowiedzieć się czegoś o zagadkowej śmierci autora książki zatytułowanej The Ghost of Sultanpore. Niespodziewanie do badanego przez nie domu wprowadza się rodzina, a opowieść o duchach staje się czymś więcej niż legendą.
Ghost Wars
Małe miasteczko na Alasce jest nieustannie nawiedzane przez duchy. Jedyną nadzieją mieszkańców staje się odludek Roman Mercer. Mężczyzna posiada szczególne moce, pozwalające mu walczyć z niepokornymi duszami.
Bitten
Historia o kobiecie-wilkołaku, która musi bronić członków swojej watahy przed atakami mordercy.
To już wszystkie polecane przez nas seriale horrory Netflixa. Czy po seansie będziecie mogli spokojnie zasnąć? Czy na luzie pójdziecie w nocy do toalety? Czy bez obaw zgasicie światło? Niczego nie obiecujemy. Oglądacie na własną odpowiedzialność!
Horrorowe nowości:
Nowy smak wiśni
Produkcja zabiera nas na początek lat 90. XXw. Śledzimy losy ambitnej reżyserki, która podążając za marzeniami przyjeżdża do owianego sławą i tajemnicą Hollywood. Wbrew oczekiwaniom wpada w sidła świata halucynacji, pełnego seksu, magii, zemsty i… małych kotków?
Kobieta korzystając z nadprzyrodzonych mocy postanawia zemścić się na nieuczciwym producencie filmowym. Serial pełen jest strachu, napięcia i zabawnych momentów.
Nocna msza
Odizolowana od świata wyspa, na której mieszkający ludzie są pod wpływem niewielkiego kościółka prowadzonego przez księdza i jego pomocnicę Bev. Gdy z więzienia do domu wraca Riley, wraz z nim przybywa pradawne zło, uznane przez księdza za upadłego anioła. Bev natomiast widzi w nim szansę na całkowitą władzę na wyspie.
Potwór zaczyna siać spustoszenie i strach, a wśród tego zamieszania na wierzch wychodzą długo ukrywane problemy i potrzeby osobiste, rodzinne oraz społeczne.
Ratched
Lata 50. XXw w Stanach Zjednoczonych są niezwykle kolorowe, ciekawe i… mroczne. Za murami szpitali psychiatrycznych stosuje się nowatorskie metody leczenia rozmaitych chorób psychicznych. Nowoprzybyła pielęgniarka zdaje się być idealną osobą do owego leczenia pacjentów i za wszelką cenę stara się zbliżyć do ordynatora.
Z biegiem czasu pielęgniarka zaczyna ukazywać swoje prawdziwe oblicze i osobowość. Na drodze w odkrywaniu prawdy pomagają jej nowopoznane, silne kobiety z medycznego i politycznego środowiska.
Sweet Home
Świat opanowuje zaraza. Dziwna choroba wprowadza ludzi w szaleństwo i zmienia w dziwne potwory, demony i upiory. Resztka ocalałych ludzi za schron obiera budynek, w którym mieszkali i korzystając ze swych licznych zdolności i umiejętności starają się przetrwać do momentu przybycia ratunku od państwa lub wojska.
Wśród ocalałych znajduje się chłopak, który zdaje się być pacjentem zero – pomimo choroby toczącej jego organizm, nie zmienia się na stałe w monstrum i nie traci zdrowych zmysłów. Być może dzięki niemu uda się ocalić gatunek ludzki?
Klątwa Ju-On: Początek
Produkcja ukazuje nam kulisy prawdziwej historii, która stała się wstrząsającą inspiracją dla serii filmów. Śledzimy wydarzenia, które zapoczątkowały klątwę i ciąg przykrych wypadków, do jakich doprowadziła. Możemy także przyjrzeć się z bliska koszmarom prześladujących każdego nieszczęśnika, który zbliżył się do przeklętego domu.
Każdy odcinek zapewnia ekstremalną dawkę strachu, napięcia i przerażenia. Niektóre sceny sprawiają, że włosy stają dęba, a my mamy ochotę zakryć oczy. Jednak na niektóre rzeczy trzeba czekać w nieustającym napięciu, po którym być może nic nas nie wystraszy, a zaskoczy.
Zobaczcie też ten tekst, tu też znajdziecie niektóre horrory Netflixa.
Stranger Things pomimo swojej popularności wciąż jest u mnie na pozycji „do obejrzenia”. Po przeczytaniu artykułu chyba dziś się na niego skuszę. Dobrze, że mam zapas perełki na wieczór. Szykuje się (nie)mały maraton.