Najlepsze seriale plażowe – ścisła czołówka

j
}

Data: 17 sierpnia 2018

Chociaż wakacje powoli dobiegają końca (ale nie dla studentów, muahaha), wciąż możemy cieszyć się piękną pogodą, słońcem i wczasami nad morzem. Tym, którzy z różnych względów nie smażą się teraz pośród parawanowych okopów nad Bałtykiem, nie słyszą jakże nastrojowego”GOOOTOWANAA KU-KU-RYDZAAA” i nie zwiedzają zagranicznych kurortów, polecamy nasz gorący ranking najlepszych seriali plażowych. Liczymy na to, że opisane propozycje przywołają wspomnienia letnich, beztroskich chwil albo zainspirują Was do spontanicznego wypadu tam, gdzie bunkrów nie ma, ale też jest… bardzo miło.

 

Słoneczny patrol

najlepsze seriale plażowe

Źródło: WYPR

Serial o przygodach dzielnych ratowników z Los Angeles do dziś wspominamy z nostalgią. Pamiętamy go głównie z lat, gdy emitowany był na Polsacie. Ogólnoświatowy fenomen przyciągał przed teleodbiorniki tłumy widzów. Emocjonująca walka o życie plażowiczów ciągle pakujących się w tarapaty, fotogeniczne plaże Kalifornii i wakacyjny klimat – oto przepis na serialowy hit. Nie zapominajmy też o podskakującym biuście Pameli Anderson i zapiaszczonych włosach na klacie Davida Hasselhoffa. Pyszności.

Życie na fali

najlepsze seriale plażowe

Źródło: Program TV

Klasyczny serial o nastolatkach, lecz w słonecznym, plażowym wydaniu. Ryan Atwood, chłopak z biednej, dysfunkcyjnej rodziny zostaje złapany na próbie kradzieży samochodu. Grożą mu poważne konsekwencje, lecz dobroduszny adwokat z urzędu lituje się nad jego losem i zabiera młodocianego przestępcę pod swój dach (bardzo to szlachetne i wcale nie naiwne). Domownicy z czasem przekonują się do nowego lokatora, i zyskują jego przyjaźń. W Życiu na fali nie brakuje romansów, bijatyk, rozstań, powrotów i humoru, co czyni z niego lekki i przyjemny serial na letnie poranki i upalne popołudnia.

Zagubieni (Lost)

najlepsze seriale plażowe

Źródło: The Tail Section

Bohaterowie serialu trafili na tropikalną wyspę otoczoną zewsząd błękitnymi wodami oceanu. W tej z pozoru rajskiej scenerii znaleźli się w  wyniku katastrofy lotniczej. Pozostawieni na pastwę zagadkowego przeciwnika, musieli zadbać o siebie w niezbyt przyjaznych warunkach. Co ciekawe, jedna z charakterystycznych postaci, pechowy Hugo „Hurley” Reyes, nie miała również szczęścia w przypadku przymusowej kuracji odchudzającej, która objęła wszystkich rozbitków. Największym nieszczęściem bohaterów Zagubionych okazały się jednak ostatnie fatalne sezony serialu. To właśnie one zrujnowały legendę. A szkoda.

ZOBACZ TEŻ  Evangeline Lilly o wznowieniu serialu Zagubieni

Szukacie pomysłu na zabicie czasu? Dopadła Was letnia rutyna? A może chcecie odświeżyć sobie produkcje sprzed lat i poczuć ich szczególny klimat? Najlepsze seriale plażowe zagwarantują Wam lekką i niewymagającą rozrywkę. Chcecie więcej? Sięgnijcie po niezapomniane Magnum P.I. lub Pacific Blue (tutaj kostiumy bohaterów są przekomiczne!), chwyćcie zimny napój i korzystajcie z uroków wakacji.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.