w

Najlepsze seriale z seksem na pierwszym planie

californication

Istnieją produkcje wprost ociekające erotyzmem. W ich przypadku na ekranach często widzimy nagość, sceny intymnych zbliżeń, a nawet pełnych perwersji orgii. Lekko zarumienieni, prezentujemy Wam najlepsze seriale dla dorosłych, z seksem na pierwszym planie.?

Seriale dla dorosłych, seriale z seksem – ranking

Bezwstydny serial  – Shameless

sex scenes on shameless
Źródło: Showtime

Serial dla dorosłych o bezwstydnej rodzinie pokazywał seks w najróżniejszych odsłonach i konfiguracjach. Najbardziej pamiętny (i wciąż przyprawiający o gęsią skórkę) miłosny wielokąt to trójkąt składający się z Kevina, jego żony i teściowej. W produkcji nie zabrakło też kadrów z piersiami i genitaliami, w tym zbliżeń na krocze rodzącej kobiety. Akcja Shameless rozgrywa się w ciasnych domach biednej dzielnicy Chicago, gdzie dorośli nie mają prywatności, a dzieciaki wychowują się same i dorastają w przyspieszonym tempie. Od najmłodszych lat bohaterom serialu towarzyszy alkohol i przygodny seks, a narkotyki, nastoletnie ciąże i aborcje nie stanowią dla nikogo egzotycznych doświadczeń. Rodzina Gallagherów z jednej strony walczy o przetrwanie, a z drugiej wciąż poszukuje nowych szaleństw. Choć w Shameless rozbierane sceny zobaczymy w każdym odcinku, erotyka zgrabnie przeplata się z humorem i współtworzy wciągający serial o problemach amerykańskiej klasy robotniczej.

Californication

o CALIFORNICATION SEX SCENE facebook
Źródło: Showtime

Już sam tytuł tej bezpruderyjnej produkcji zawiera w sobie słowo cudzołóstwo (fornication). Ten serial dla dorosłych rozpoczyna się od sceny, w której Hank Moody – czołowy hedonista małego ekranu i modelowy przykład serialowej gwiazdy rocka – uprawia seks oralny z zakonnicą. Przechodzącemu przez kryzys twórczy pisarzowi zawsze towarzyszy mnóstwo pięknych (i chętnych) kobiet, a kolejne epizody przedstawiają hulaszcze życie głównego bohatera bez cenzury i zahamowań. Płynąc razem z Hankiem przez morza alkoholu, narkotyków i roznegliżowanych ciał, nie zobaczymy jednak wszystkich wdzięków Davida Duchovnego, odtwórcy najważniejszej z ról. Warto także pamiętać, że Californication to nie tylko odważna opowieść napędzana tematem seksu, ale również piękna historia miłosna skupiona na próbach odzyskania utraconej ukochanej.

Serial z seksem, ale głównie o dziewczynach (Girls)

girls season 1 4 hannahs diary shoshanna zosia mamet
Źródło: HBO

Mimo, że ten serial dla dorosłych mówi o życiu przedstawicielek pokolenia millenialsów, to obfituje on w naturalistyczne, wywołujące poczucie dyskomfortu sceny erotyczne, nagość odbiegającą od photoshopowych standardów i dosadne żarty. Dziewczyny pokazują, że seks dwudziestolatków nie musi wiązać się z satysfakcją, podobnie jak realia funkcjonowania w dużej metropolii i ciągła pogoń za spełnianiem wygórowanych oczekiwań. Twórczyni serialu, Lena Dunham, celnie zdiagnozowała właściwy młodym ludziom weltschmerz, ich zagubienie i nieporadność. Zrobiła to wyjątkowo przekonująco i ze sporą dawką humoru.

Skins

4346026888 dce7216e2e z
Źródło: E4

Skins to najbardziej niegrzeczny serial o nastolatkach, jaki kiedykolwiek powstał. Amerykańska wersja została znacznie wygładzona, ale Brytyjczycy prezentowali na ekranie wszelkie możliwe dewiacje i dysfunkcje bez żadnych ograniczeń. W fabule nie zabrakło więc szalonych imprez, okropnych rodzinnych problemów, nagłych śmierci i wszelakich używek. Realia bycia nastolatkiem zostały ukazane zupełnie inaczej, niż w stereotypowych high school dramas. Nikt nie próbował zatuszować ludzkich dramatów i brudnych faktów nieprzystających do cukierkowych seriali dla młodzieży.

Spartakus

spartacus gods of the arena 4 beneath the mask sex orgy scene
Źródło: Starz

Spartakus to zdecydowanie serial dla dorosłych. W produkcji sceny okrutnych, brutalnych walk mieszają się ze szczegółowo odwzorowanymi orgiami, romantycznymi lub wyuzdanymi zbliżeniami kochanków i nagością (trzeba przyznać, potraktowanej dość parytetowo). Dzięki długim ujęciom widzowie zyskali okazję do tego, by dokładnie przyjrzeć się wdziękom roznegliżowanych aktorek i aktorów.

Masters of Sex

masters of sex
Żródło: artsbeat

Master of Sex udowadnia, że mimo licznych erotycznych scen i golizny widz nie zapomina o fabule w serialu. Historia ta jest przede wszystkim oparta na faktach – William Masters i Virginia Johnson to prawdziwi badacze seksualności człowieka. W purytańskiej Ameryce lat 50. o seksie nie mówił nikt z obawy przed napiętnowaniem – dwójka badaczy zafascynowanych  ludzką seksualnością postanawia to zmienić, a wraz z tą decyzją zrewolucjonizują cała amerykańska kulturę. Dialogi pełne podtekstów, kokietujące widza, świetnie wykreowane postaci – szczególnie główna bohaterka – zdeterminowana, silna babka, nieskrępowana rozwódka i samotna matka, która nie wstydzi się mówić o własnych potrzebach i o tym, że kobieta też powinna czerpać przyjemność z seksu.

A oto pozostałe seriale, w których sceny seksu znajdują się na pierwszym planie: 

Gra o tron

Orange Is the New Black

Seks w wielkim mieście

Outlander

Czysta krew

The Affair

Queer as Folk

Marcelina Kulig

Autor: Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach. W ekipie Serialowego pełni funkcję redaktora naczelnego, stratega i fanki nr 1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

C 6FfLYV0AA7G6C 150x150

Zmiany w obsadzie serialu The Resident

endyshow 150x150

The Walking Dead sezon 9 na jesień. Lauren Cohan powraca