w

Najlepsze seriale z seksem na pierwszym planie

californication

Istnieją produkcje wprost ociekające erotyzmem. W ich przypadku na ekranach często widzimy nagość, sceny intymnych zbliżeń, a nawet pełnych perwersji orgii. Lekko zarumienieni, prezentujemy Wam najlepsze seriale dla dorosłych, z seksem na pierwszym planie.?

Seriale dla dorosłych, seriale z seksem – ranking

Bezwstydny serial  – Shameless

seriale z seksem
Źródło: Showtime

Serial dla dorosłych o bezwstydnej rodzinie pokazywał seks w najróżniejszych odsłonach i konfiguracjach. Najbardziej pamiętny (i wciąż przyprawiający o gęsią skórkę) miłosny wielokąt to trójkąt składający się z Kevina, jego żony i teściowej. W produkcji nie zabrakło też kadrów z piersiami i genitaliami, w tym zbliżeń na krocze rodzącej kobiety. Akcja Shameless rozgrywa się w ciasnych domach biednej dzielnicy Chicago, gdzie dorośli nie mają prywatności, a dzieciaki wychowują się same i dorastają w przyspieszonym tempie. Od najmłodszych lat bohaterom serialu towarzyszy alkohol i przygodny seks, a narkotyki, nastoletnie ciąże i aborcje nie stanowią dla nikogo egzotycznych doświadczeń. Rodzina Gallagherów z jednej strony walczy o przetrwanie, a z drugiej wciąż poszukuje nowych szaleństw. Choć w Shameless rozbierane sceny zobaczymy w każdym odcinku, erotyka zgrabnie przeplata się z humorem i współtworzy wciągający serial o problemach amerykańskiej klasy robotniczej.

Californication

seriale z seksem
Źródło: Showtime

Już sam tytuł tej bezpruderyjnej produkcji zawiera w sobie słowo cudzołóstwo (fornication). Ten serial dla dorosłych rozpoczyna się od sceny, w której Hank Moody – czołowy hedonista małego ekranu i modelowy przykład serialowej gwiazdy rocka – uprawia seks oralny z zakonnicą. Przechodzącemu przez kryzys twórczy pisarzowi zawsze towarzyszy mnóstwo pięknych (i chętnych) kobiet, a kolejne epizody przedstawiają hulaszcze życie głównego bohatera bez cenzury i zahamowań. Płynąc razem z Hankiem przez morza alkoholu, narkotyków i roznegliżowanych ciał, nie zobaczymy jednak wszystkich wdzięków Davida Duchovnego, odtwórcy najważniejszej z ról. Warto także pamiętać, że Californication to nie tylko odważna opowieść napędzana tematem seksu, ale również piękna historia miłosna skupiona na próbach odzyskania utraconej ukochanej.

Serial z seksem, ale głównie o dziewczynach (Girls)

seriale z seksem
Źródło: HBO

Mimo, że ten serial dla dorosłych mówi o życiu przedstawicielek pokolenia millenialsów, to obfituje on w naturalistyczne, wywołujące poczucie dyskomfortu sceny erotyczne, nagość odbiegającą od photoshopowych standardów i dosadne żarty. Dziewczyny pokazują, że seks dwudziestolatków nie musi wiązać się z satysfakcją, podobnie jak realia funkcjonowania w dużej metropolii i ciągła pogoń za spełnianiem wygórowanych oczekiwań. Twórczyni serialu, Lena Dunham, celnie zdiagnozowała właściwy młodym ludziom weltschmerz, ich zagubienie i nieporadność. Zrobiła to wyjątkowo przekonująco i ze sporą dawką humoru.

Skins

4346026888 dce7216e2e z
Źródło: E4

Skins to najbardziej niegrzeczny serial o nastolatkach, jaki kiedykolwiek powstał. Amerykańska wersja została znacznie wygładzona, ale Brytyjczycy prezentowali na ekranie wszelkie możliwe dewiacje i dysfunkcje bez żadnych ograniczeń. W fabule nie zabrakło więc szalonych imprez, okropnych rodzinnych problemów, nagłych śmierci i wszelakich używek. Realia bycia nastolatkiem zostały ukazane zupełnie inaczej, niż w stereotypowych high school dramas. Nikt nie próbował zatuszować ludzkich dramatów i brudnych faktów nieprzystających do cukierkowych seriali dla młodzieży.

Spartakus

seriale dla dorosłych
Źródło: Starz

Spartakus to zdecydowanie serial dla dorosłych. W produkcji sceny okrutnych, brutalnych walk mieszają się ze szczegółowo odwzorowanymi orgiami, romantycznymi lub wyuzdanymi zbliżeniami kochanków i nagością (trzeba przyznać, potraktowanej dość parytetowo). Dzięki długim ujęciom widzowie zyskali okazję do tego, by dokładnie przyjrzeć się wdziękom roznegliżowanych aktorek i aktorów.

Masters of Sex

master of sex
Żródło: artsbeat

Master of Sex udowadnia, że mimo licznych erotycznych scen i golizny widz nie zapomina o fabule w serialu. Historia ta jest przede wszystkim oparta na faktach – William Masters i Virginia Johnson to prawdziwi badacze seksualności człowieka. W purytańskiej Ameryce lat 50. o seksie nie mówił nikt z obawy przed napiętnowaniem – dwójka badaczy zafascynowanych  ludzką seksualnością postanawia to zmienić, a wraz z tą decyzją zrewolucjonizują cała amerykańska kulturę. Dialogi pełne podtekstów, kokietujące widza, świetnie wykreowane postaci – szczególnie główna bohaterka – zdeterminowana, silna babka, nieskrępowana rozwódka i samotna matka, która nie wstydzi się mówić o własnych potrzebach i o tym, że kobieta też powinna czerpać przyjemność z seksu.

A oto pozostałe seriale, w których sceny seksu znajdują się na pierwszym planie: 

Gra o tron

Orange Is the New Black

Seks w wielkim mieście

Outlander

Czysta krew

The Affair

Queer as Folk

Marcelina Kulig

Napisane przez Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

C 6FfLYV0AA7G6C

Zmiany w obsadzie serialu The Resident

endyshow

The Walking Dead sezon 9 na jesień. Lauren Cohan powraca