Najlepsze seriale TVN – 12 propozycji do nadrobienia

Czasem zdarza się, że zamiast ochoty na pochłanianie seriali na platformach internetowych, po prostu chcemy zrelaksować się z rodziną i obejrzeć coś w telewizji. Świetnie sprawdzą się wówczas emitowane wieczorami seriale TVN. Często bazują one na wzorcach zagranicznych telenowel, jednak dziś chcemy przedstawić wam polskie najlepsze seriale TVN. Poznajcie nasze typy!

Najlepsze seriale TVN

Kasia i Tomek

kasia i tomek comedy central
Źródło zdjęcia: Comedy Central

Opowiadał historie z życia codziennego dwójki zakochanych w sobie tytułowych bohaterów. Wkrótce sprawił, że Joanna Brodzik i Paweł Wilczak zakochani byli w sobie nie tylko na planie, ale i prywatnie… Serial nakręcony w specyficzny sposób – skupienie kamery tylko na głównych bohaterach, często bez pokazywania twarzy postaci drugoplanowych. Również zakończenie było specyficzne, bo nikt nadal nie wie, czy Kasia na ślubnym kobiercu powiedziała „tak” – odcinek zakończył się w momencie, w którym powinna to powiedzieć, jednak ona zaczęła się śmiać.

Niania

niania2

Serial komediowy emitowany w latach 2005-2009, którego popularność przerosła wszelkie oczekiwania! Trzydziestoletnia Frania Maj (Agnieszka Dygant) po rozstaniu z narzeczonym i utracie pracy, dostaje posadę jako niania w domu zamożnego producenta filmowego. Zderzenie diametralnie różnych światów wprowadza chaos w domu Skalskich i obraca życie ułożonego dotąd Maksa do góry nogami. Czy to możliwe, że jest tu ktoś, kto nie widział ani jednego odcinka?

Magda M.

magda m

Serial emitowany był w latach 2005-2007 i zyskał ogromną rzeszę fanów. Wszystkie serie zostały wydane na płytach DVD z dodatkami takimi jak niewykorzystane sceny, a w 2006 roku powstała nawet książka o głównej bohaterce „Świat Magdy M.”. Początkowo nie planowano czterech serii, emisja miała zakończyć się wraz z ostatnim odcinkiem 3 sezonu, jednak w związku z popularnością postanowiono nakręcić dodatkową, 10-odcinkową serię. Też oglądaliście?

Teraz albo nigdy!

teraz albo nigdy tvn

Emitowany w latach 2008-2009 miał być następcą „Magdy M.”. Serial ukazujący życie współczesnych 30-latków, którzy w pierwszym odcinku poznają się na Maderze. Pokoje w hotelu, w którym mieli mieszkać są niedostępne i bohaterowie zamieszkują razem, otrzymując szanse na lepsze poznanie się. Każdy z nich jest na innym etapie w życiu i ma swoje problemy i rozterki, co sprawia, że oglądając serial możemy znaleźć tam siebie.

39 i pół

39 i pol

Wiedzieliście, że przygoda Tomasza Karolaka z muzyką i śpiewaniem zaczęła się od serialu „39 i pół”? W produkcji wciela się w rolę młodego duchem artysty, który przeżywa kryzys wieku średniego. Na ekranie zobaczymy też Darię Widawską, Krzysztofa Stelmaszyka, czy nawet Marinę Łuczenko-Szczęsną. Chodzą pogłoski, że TVN planuje kontynuację serialu zatytułowaną „50 i co dalej?”, mimo że od zakończenia emisji minęło już niemal 10 lat!

BrzydUla

brzydula tvn

Wzruszająca i zabawna jednocześnie historia Uli Cieplak, granej przez Julię Kamińską. Ula to młoda i niezbyt ładna dziewczyna, która pochodzi z niezamożnej rodziny, jednak nie uważa, że to ją w jakikolwiek sposób szufladkuje. Dostaje pracę jako asystentka w renomowanym Domu Mody Febo&Dobrzański. Poznaje całkiem inne życie ludzi bogatych, dążących do osiągnięcia sukcesu i bogactwa. Jej historia pokazuje, że warto być sobą, niezależnie od opinii innych osób, i pamiętać o wartościach, które wynosimy z domu.

Usta usta

ustausta twojeseriale
Źródło zdjęcia: Twoje seriale

W latach 2010-2011 bacznie śledziliśmy losy bohaterów „Usta usta”: Adama i Julii, Agnieszki i Krzysztofa, Piotra i Izy. Ukazały się 3 sezony pełne ciekawych historii. 3 pary, będące w różnych etapach swoich związków, zmagają się z problemami życia codziennego, które każdy z nas ma. Dodatkowo, mimo różnic charakterów, próbują dogadać się ze swoimi partnerami, co nie zawsze jest takie łatwe…

Przepis na życie

przepis na życie

Jeden z pierwszych polskich seriali, w którym oprócz wątków miłosnych i komediowych występuje kulinarny. Genialnie napisane postaci zarówno głównych bohaterów, jak i tych drugoplanowych. W rolach głównych Magda Kumorek, Borys Szyc, Piotr Adamczyk, Maja Ostaszewska i Edyta Olszówka. Główną bohaterkę Annę dopada pasmo nieszczęść, jednak jej nowy szef odkrywa ogromny talent kulinarny. Wkrótce zostaje ona szefową kuchni, a później zakłada swoją restaurację. Serial na TVN emitowany był w latach 2011-2013, jednak do tej pory można oglądać powtórki na TVN7.

Prawo Agaty

prawo agaty

Prawniczka Agata Przybysz, grana przez Agnieszkę Dygant, traci pracę w koncernie ubezpieczeniowym i wraz ze swoją przyjaciółką decydują się na założenie kancelarii. W każdym odcinku prowadzona jest inna sprawa, jednak wszystko połączone jest wątkami głównych bohaterów. Powstało 7 serii, a każdy odcinek urzekał widzów kolejnymi tajemnicami i ciekawymi sprawami. Ponadto wspaniały soundtrack wielu polskich artystów, dodający klimatu każdej scenie. Emisja niestety zakończona już w 2015 ☹

Lekarze

seriale tvn

Serial medyczny w gwiazdorskiej obsadzie: Magdalena Różczka, Danuta Stenka, Szymon Bobowski, Paweł Małaszyński to tylko kilka nazwisk aktorów – serialowych lekarzy, których losy mogliśmy śledzić przez 5 sezonów. Akcja dzieje się w toruńskim szpitalu, gdzie bohaterowie walczą o życia swoich pacjentów, jednocześnie próbując poukładać swoje prywatne. Wiedzieliście, że początkowo serial miał nosić tytuł „Szpital Alicji” od imienia głównej bohaterki?

Druga szansa

seriale tvn, diagnoza, fot. tvn
seriale tvn, diagnoza, fot. tvn

Zdecydowany hit ostatnich lat, którego ostatni odcinek oglądaliśmy jeszcze w maju. Małgorzata Kożuchowska jako producentka filmowa i agentka gwiazd od samego początku zmaga się z problemami zarówno w życiu prywatnym, jak i służbowym. W każdym kolejnym sezonie pojawiają się nowe postaci, które potrafią namieszać. 5 wspaniałych, pełnych tajemnic i zwrotów akcji sezonów i jeden odcinek dodatkowy dostępny na playerze, w którym to losy wszystkich bohaterów kończą się happy endem. Ja uwielbiałam, a wy?

Diagnoza

seriale tvn, diagnoza, fot. tvn
seriale tvn, diagnoza, fot. tvn

Całkiem świeża produkcja, której drugi sezon zakończył się w maju. W roli głównej występuje Maja Ostaszewska jako Anna, która w pierwszym odcinku na skutek tragicznego wypadku autobusowego traci pamięć. Przez to wszystko jest jeszcze bardziej tajemnicze… Akcja rozgrywa się w szpitalu w Rybniku, gdzie trafia poszkodowana Anna. Komu może zaufać? Kto jest jej prawdziwym przyjacielem, a kto tylko udaje? Koniecznie obejrzyjcie, od września trzeci sezon!

Znacie? Lubicie? Co dodalibyście do tej listy? ? Jakie są Wasze ulubione seriale TVN?

Może ci się spodobać również
1 komentarz
  1. Halinka pisze

    A gdzie na wspólnej???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.