Najlepsze seriale TVN – 17 propozycji do nadrobienia

}

Data: 11 marca 2021

Czasem zdarza się, że zamiast ochoty na pochłanianie seriali na platformach internetowych, po prostu chcemy zrelaksować się z rodziną i obejrzeć coś w telewizji. Świetnie sprawdzą się wówczas emitowane wieczorami seriale TVN i Player. Często bazują one na wzorcach zagranicznych telenowel, jednak dziś chcemy przedstawić wam polskie najlepsze seriale TVN. Poznajcie nasze typy!

Najnowsze kryminalne seriale TVN

Serial Chyłka

Seriale TVN
Źródło: TVN

Najpierw było „Zaginięcie” (sprawdź nasz artykuł na ten temat), później „Kasacja”, „Rewizja”, a teraz przyszedł czas na „Inwigilację” – czwarty sezon serialu na podstawie prozy Remigiusza Mroza. Chyłka – zarówno jako postać, jak i serial – zdobyła ogromną rzeszę fanów, nie tylko ze względu na wciągającą fabułę i zwroty akcji, ale też dzięki świetnym aktorom, którzy w większości przypadków idealnie odpowiadają wymyślonym przez czytelników wzorcom. Mimo kilku rzucających się w oczy  sprzeczności między tym co w książce, a tym, co na ekranie (Joanna Chyłka w Lexusie zamiast X5!), obsada sprawia, że ekranizacja jest całkiem niezłym odwzorowaniem „Chyłki” stworzonej przez Mroza. Z jednej strony zawsze będę zdania, że ciężko sprostać wyobrażeniom książkowym, ale z drugiej… nie mogę się doczekać kolejnego odcinka 😉

Gatunek: kryminalny 
Twórcy: reż. Łukasz Palkowski 
Obsada: Magdalena Cielecka, Filip Pławiak, Jakub Gierszał, Ireneusz Czop

Tajemnica zawodowa

tajemnica zawodowa

W wiosennej ramówce 2021 przedstawiono nowość, jaką jest „Tajemnica zawodowa” i choć do tej pory dostępnych jest jedynie kilka odcinków, to mogę stwierdzić, że potrafią umilić wieczór. O ilę Magdalenę Różdżkę coraz częściej można zobaczyć na ekranach telewizorów (niedawno nawet w „Listach do M 4”), to Cezary Pazura był dla mnie miłym zaskoczeniem. Mamy tu: małżeństwo z wieloletnim stażem – niepraktykującą prawniczkę i renomowanego lekarza-ginekologa, romans serialowego Andrzeja, próbę zabójstwa przez rozwścieczonego męża zmarłej pacjentki, sprawę sądową i ogromny dylemat zdradzanej żony – czy po tym, jak dowiedziała się o zdradzie, bronić męża, któremu nie ufa?

Gatunek: kryminalny
Twórcy: reż. Marek Lechki
Obsada: Magdalena Różczka, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Tamara Arciuch, Anna Dereszowska

Żywioły Saszy

żywioły saszy

Miłośnicy polskich kryminałów są w siódmym niebie! Najpierw Mróz i „Chyłka”, później Katarzyna Bonda i „Żywioły Saszy – Ogień” z cudowną Magdaleną Boczarską w roli głównej (znaną widzom z zakończonego już serialu „Pod powierzchnią”). Sasza Załuska jest profilerką kryminalną, a jej życie poznajemy powolutku, przez cały serial, rozpoczynając od tortur, przez które przechodziła w przeszłości i przeprowadzki z Wielkiej Brytanii do Polski. Podejmuje ona współpracę z łódzką policją i pomaga rozwiązać skomplikowaną sprawę seryjnych podpaleń i wybuchów. Ciekawa propozycja zarówno dla fanów serii Bondy, jak i dla miłośników polskich, dobrych produkcji kryminalnych.

Gatunek: obyczajowy
Twórcy: reż. Kristoffer Rus 
Obsada: Magdalena Boczarska, Piotr Cyrwus, Marcin Czarnik

Nieobecni

nioebecni

Źródło: TVN

Już od dłuższego czasu to Player, a nie TVN, wypuszcza na ekrany nowe seriale, i to właśnie na platformie streamingowej możemy je oglądać znacznie wcześniej. Tak było z „Chyłką”, „Żywiołami Saszy”, ale i z serialem „Nieobecni”. Opowiada on o Mii, znanej tancerce i jej zaginionej w tajemniczych okolicznościach rodzinie. W tej produkcji poruszono więcej niż jeden trudny temat, bo oprócz zaginięcia, pojawia się choroba Aspergera, która towarzyszy policjantowi odpowiedzialnemu za śledztwo. Czy warto obejrzeć? Moim zdaniem tak, choć zakończenie serialu może różnie wpływać na naszą opinię o nim – lepiej przekonać się samemu 😉 

Gatunek: kryminalny
Twórcy: reż. Bartosz Konopka 
Obsada: Justyna Wasilewska, Piotr Głowacki, Danuta Stenka

Szadź

szadź
seriale TVN, Szadź

Źródło: TVN

„Belfer” był naprawdę dobrą produkcją, a rola Macieja Stuhra jedną z lepszych ostatnimi czasy. TVN i Player postawiły więc na kryminał ze sprawdzonym aktorem i efekt jest naprawdę świetny! Wątek psychopatycznego seryjnego zabójcy, ukrywającego się pod postacią religioznawcy i pozornie idealnego męża oraz ojca to jeden z wielu powodów, dla których serial zebrał tylu fanów. Akcja cały czas trzyma w napięciu i nie pozwala oderwać się od telewizora, nawet gdy wzywają obowiązki… „Szadź” doczekała się już drugiego sezonu, więc wszystkim tym, którzy jeszcze nie widzieli ani jednego odcinka, polecam siąść od razu do dwóch sezonów 🙂

ZOBACZ TEŻ  Najzabawniejsze seriale w historii - aż 20 propozycji!

Gatunek: kryminalny
Twórcy: reż. Sławomir Fabicki, Maciej Bochniak, Anna Kazejak
Obsada: Maciej Stuhr, Aleksandra Popławska, Anna Cieślak

Wielkie powroty – wznowione seriale TVN

„39 i pół” czy „39 i pół tygodnia”?

39 i pół tygodnia

Tomasz Karolak w swoim wielkim come-backu musi znowu zmierzyć się z presją czasu – tym razem nie chodzi o kryzys wieku średniego, a o poważną chorobę i nieubłagalnie zbliżającą się Kostuchę. Serialowy Darek dba jednak o to, by wykorzystać każdą pozostałą mu minutę w swoim imprezowym stylu. Zagmatwana sytuacja życiowa to nadal coś, co charakteryzuje głównego bohatera, bo kto chciałby mieszkać z byłą żoną po rozwodzie? Obsada, którą pokochaliśmy przy pierwszym sezonie wraca na antenę i urozmaica nam wolne chwile: Daria Widawska, Alan Andersz, Marina Szczęsna-Łuczenko, Wojciech Mecwaldowski czy Antoni Królikowski – wszyscy znowu razem!

Gatunek: komediowy
Twórcy: reż. Mitja Okorn, Łukasz Palkowski, Łukasz Jaworski
Obsada: Tomasz Karolak, Daria Widawska, Alan Andersz, Marina Szczęsna-Łuczenko

Usta usta

usta usta
Źródło: seriale TVN

Powroty seriali to zawsze ryzykowny moment dla producentów i nie zawsze są one przeprowadzone na tyle dobrze, by ówcześni fani chcieli poznać losy swoich bohaterów po X latach. Szczególnie trudne zadanie miał zespół tak lubianego w latach 2010-2011 serialu „Usta usta”, bo w którą stronę poprowadzić historię paczki przyjaciół? W fabule mija 14 lat od ostatnich wydarzeń, a znani już bohaterowie całkowicie zmienili swoje podejście do życia i priorytety. Na szczęście poczucie humoru, które podbiło serca widzów pozostało, a do tego towarzyszą mu poruszane w czwartym sezonie poważne problemy: męska depresja, pracoholizm, czy ostatnie marzenia seniorów. Zapowiedziano już produkcję piątego sezonu!

Gatunek: komediowy
Twórcy: reż. Bartłomiej Ignaciuk, Maciej Kowalczuk, Michał Gazda, Łukasz Jaworski
Obsada: Paweł Wilczak, Magdalena Popławska, Marcin Perchuć, Wojciech Mecwaldowski, Sonia Bohosiewicz

BrzydUla 2

brzydula 2

Źródło: TVN

Jak długo można oglądać powtórki „BrzydUli”? Odpowiedź brzmi: tak długo, aż wypuszczą kolejny sezon! Ula i Marek wracają, a wraz z nimi trójka dzieci i problemy zarówno w życiu zawodowym, jak i w prywatnym. Czy poradzą sobie z kryzysem w małżeństwie i w firmie? Czy przyjaźnie wytrzymają, a konflikty pogłębią? Bawili w pierwszym sezonie, bawią i w drugim. Kochamy takie seriale TVN!

Gatunek: komediowy
Twórcy: reż. Radosław Dunaszewski
Obsada: Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki

Odwróceni. Ojcowie i córki. 

seriale TVN Odwróceni
Źródło: TVN

Serial Odwróceni. Ojcowie i córki to kontynuacja wydarzeń przedstawionych w serialu Odwróceni. Mija kilkanaście lat, Blacha i Sikora nie utrzymują już ze sobą kontaktu. Członkowie grupy pruszkowskiej przebywają na wolności, ponieważ odsiedzieli już swoje wyroki. „Stary Pruszków” nie istnieje, został zlikwidowany przez komisarza Sikorę, obecnie emerytowanego policjanta. Córka komisarza – Lidka poszła w ślady ojca i jest policjantką w Komendzie Stołecznej. Gangster „Blacha” został biznesmenem, literatem i świadkiem koronnym-celebrytą. Napisał też kilkanaście książek o mafii, zarabia pieniądze, korzystając ze swojej dawnej złej sławy. Jego córka Kasia skończyła z wyróżnieniem prawo. Nierozwiązane wydarzenia z przeszłości prowadzą do ponownego spotkania bohaterów.

Gatunek: sensacyjny
Twórcy: reż. Michał Gazda, Jan Holubek
Obsada: Robert Więckiewicz, Artur Żmijewski, Joanna Balasz, Eliza Rycembel, Janusz Chabior, Anna Dereszowska, Małgorzata Foremniak, Jan Frycz, Bartosz Gelner, Andrzej Grabowski, Olaf Lubaszenko

Zakończone seriale TVN

Pod powierzchnią

Serial TVN
Źródło: TVN

Fabuła serialu TVN koncentruje się na młodym małżeństwie z Płocka – Bartku i Marcie, którzy uchodzą za kochającą się i szczęśliwą parę. Jednak młodzi małżonkowie skrywają przed światem sekret. Kolejnymi bohaterami serialu są Maciek oraz jego córka Ola, zbuntowana nastolatka, która po wielu latach rozłąki wraca pod opiekę ojca. Bohaterowie na nowo próbują stworzyć rodzinę. Pewnego dnia pod koniec wakacji ścieżki głównych bohaterów skrzyżują się w nieoczekiwany sposób. Ich spotkanie będzie początkiem burzliwych i pełnych namiętności wydarzeń. Głęboko skrywane przed światem sekrety wyjdą na jaw i doprowadzą do zbrodni. 

Gatunek: kryminalno-obyczajowo-sensacyjny
Twórcy: reż. Borys Lankosz 
Obsada: Magdalena Boczarsak, Bartłomiej Topa, Łukasz Simlat, Maria Kowalska

Pułapka

Serial TVN pułapka
Źródło: TVN, seriale tvn

Pułapka to serial kryminalno-obyczajowy TVN. Przedstawia intrygującą historię pisarki, Olgi Sawickiej, która zmaga się z demonami przeszłości. Wspomnienia nie pozwalają jej zaznać spokoju i przystąpić do pracy nad kolejną powieścią kryminalną.  Szukając inspiracji dla swojej książki, trafia na reportaż na temat zaginionej podopiecznej domu dziecka. Pozornie prosta, zwyczajna sprawa okazuje się mieć drugie dno. Olga zostaje wciągnięta w pułapkę, intrygę z przeszłości pewnej nastolatki z domu dziecka. Pisarka przekonuje się, że placówka skrywa wiele mrocznych tajemnic… Produkując takie seriale TVN na pewno może stać się liderem w polskiej telewizji.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale szpiegowskie - 10 propozycji

Być może do obejrzenia serialu przekonają Cię nasze pierwsze wrażenia oraz recenzja kolejnych odcinków.

Gatunek: sensacyjny
Twórcy: reż. Łukasz Palkowski
Obsada: Agata Kulesza, Leszek Lichota, Marianna Kowalewska 

Druga szansa 

druga szansa

Zdecydowany hit ostatnich lat, którego ostatni odcinek oglądaliśmy… no, już dawno. Myślisz „seriale TVN”? Mówisz – Druga Szansa. Małgorzata Kożuchowska jako producentka filmowa i agentka gwiazd od samego początku zmaga się z problemami zarówno w życiu prywatnym, jak i służbowym. W każdym kolejnym sezonie pojawiają się nowe postaci, które potrafią namieszać. 5 wspaniałych, pełnych tajemnic i zwrotów akcji sezonów i jeden odcinek dodatkowy dostępny na Playerze, w którym to losy wszystkich bohaterów kończą się happy endem. Ja uwielbiałam, a Wy?

Gatunek: obyczajowy
Twórcy: reż. Michał Gazda, Łukasz Kośmicki
Obsada: Małgorzata Kożuchowska, Rafał Królikowski, Maja Ostaszewska, Bartłomiej Topa

Prawo Agaty

prawo agaty

Prawniczka Agata Przybysz, grana przez Agnieszkę Dygant, traci pracę w koncernie ubezpieczeniowym i wraz ze swoją przyjaciółką decydują się na założenie kancelarii. W każdym odcinku prowadzona jest inna sprawa, jednak wszystko połączone jest wątkami głównych bohaterów. Powstało 7 serii, a każdy odcinek urzekał widzów kolejnymi tajemnicami i ciekawymi sprawami. Ponadto wspaniały soundtrack wielu polskich artystów, dodający klimatu każdej scenie. Ten serial TVN niestety skończył w 2015. ☹

Gatunek: prawniczy, obyczajowy
Twórcy: Maciej Migas, Patrick Yoka, Filip Zylber, Jacek Borcuch, Xawery Żuławski
Obsada: Agnieszka Dygant Leszek Lichota, Daria Widawska, Tomasz Karolak, Małgorzata Kożuchowska, Michał Mikołajczak, Marian Opania

Przepis na życie

przepis na życie

Jeden z pierwszych polskich seriali, w którym oprócz wątków miłosnych i komediowych występuje kulinarny. Genialnie napisane postaci zarówno głównych bohaterów, jak i tych drugoplanowych. W rolach głównych Magda Kumorek, Borys Szyc, Piotr Adamczyk, Maja Ostaszewska i Edyta Olszówka. Główną bohaterkę Annę dopada pasmo nieszczęść, jednak jej nowy szef odkrywa ogromny talent kulinarny. Wkrótce zostaje ona szefową kuchni, a później zakłada swoją restaurację. Serial TVN emitowany był w latach 2011-2013, jednak do tej pory można oglądać powtórki na TVN7.

Gatunek: obyczajowy
Twórcy: Michał Rogalski 
Obsada: Magdalena Kumorek, Piotr Adamczyk,Edyta Olszówka, Maja Ostaszewska, Borys Szyc, Aleksandra Radwańska, Dorota Kolak

Kasia i Tomek

kasia i tomek comedy central
Źródło zdjęcia: Comedy Central

Opowiadał historie z życia codziennego dwójki zakochanych w sobie tytułowych bohaterów. Wkrótce sprawił, że Joanna Brodzik i Paweł Wilczak zakochani byli w sobie nie tylko na planie, ale i prywatnie… Serial nakręcony w specyficzny sposób – skupienie kamery tylko na głównych bohaterach, często bez pokazywania twarzy postaci drugoplanowych. Również zakończenie było specyficzne, bo nikt nadal nie wie, czy Kasia na ślubnym kobiercu powiedziała „tak” – odcinek zakończył się w momencie, w którym powinna to powiedzieć, jednak ona zaczęła się śmiać.

Gatunek: komediowy
Twórcy: reż. Jurek Bogajewicz
Obsada: Joanna Brodzik, Paweł Wilczak

Niania

niania2

Niania to komediowy serial TVN emitowany w latach 2005-2009, którego popularność przerosła wszelkie oczekiwania! Trzydziestoletnia Frania Maj (Agnieszka Dygant) po rozstaniu z narzeczonym i utracie pracy, dostaje posadę jako niania w domu zamożnego producenta filmowego. Zderzenie diametralnie różnych światów wprowadza chaos w domu Skalskich i obraca życie ułożonego dotąd Maksa do góry nogami. Czy to możliwe, że jest tu ktoś, kto nie widział ani jednego odcinka?

Gatunek: sitcom
Twórcy: reż. Jurek Bogajewicz
Obsada: Agnieszka Dygant, Tomasz Kotl Adam Ferency, Tamara Arciuch, Maria Maciejowska, Roger Karwiński, Emilia Stachurska, Elżbieta Jarosik, Iwona Wszołkówna, Krystyna Rutkowska-Ulewicz

Singielka

singielka

Źródło: TVN

Ten serial TVN to była miłość od pierwszego wejrzenia! Niestety „Singielka” zakończyła swoją emisję w 2016 roku i nie zapowiada się, by wróciła na ekrany. Nieznana wówczas Paulina Chruściel (którą obecnie możemy oglądać w nowej produkcji Polsatu) jako serialowa Elka łamała wszelkie stereotypy. Nareszcie pojawiła się w telewizji postać, która nie była w żadnym calu idealna – nadwaga, roztrzepanie, ścieżka zawodowa zamiast się rozwijać, stała w martwym punkcie, a w życiu prywatnym… również klapa. I deadline 274 dni na znalezienie mężczyzny swojego życia wyznaczony przez datę ślubu perfekcyjnej młodszej siostry – jak to zrobić? Elka też nie wie 😉 Lekki serial, który rozbawi każdego.

Gatunek: obyczajowy, komediowy
Twórcy: reż. Maciej Migas
Obsada: Paulina Chruściel, Mateusz Janicki, Filip Bobek, Julia Kamińska

Znacie? Lubicie? Co dodalibyście do tej listy? Jakie są Wasze ulubione seriale TVN?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

4 komentarze

 1. Halinka

  A gdzie na wspólnej???

  Odpowiedz
 2. Karina

  Chociaż mam ogromny sentyment do Chyłki to jednak na tapecie teraz Nieobecni. Pierwszy sezon bardzo mocny, wciągający, a teraz 10 go maja rusza drugi sezon na player.

  Odpowiedz
 3. Zapka

  Kocham wszystkie ich produkcje, ale na pierwszym miejscu stanowczo kryminały, a jeśli chodzi o tytuł to jak nic Nieobecni. Właśnie oglądam na player drugi sezon. Genialny.

  Odpowiedz
 4. Zosia

  U mnie teraz na piedestale Nieobecni. Czekam na finałowy odcinek drugiego sezonu.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Klaudia Kołodziejczyk

Może i nie jest miłośniczką najnowszych seriali, ale za to potrafi opowiedzieć fabułę każdego - dosłownie KAŻDEGO - odcinka "Przyjaciół", a z polskimi telewizyjnymi produkcjami jest na bieżąco. Planuje wkrótce wykupić sobie Netflixa i obejrzeć wszystko, co jej polecali.