Przeczytano:

Netflix anime – najlepsze 13 seriali anime na Netflix

22 03 2021 | Rankingi seriali, Rankingi seriali wg gatunku, Rankingi seriali wg stacji | 0 komentarzy

j

Autor: Linda Sternal

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Któż z nas nie lubi wczuć się w bohatera japońskiej kreskówki. Anime (w tym wypadku Netflix Anime), bo o tym gatunku mowa, to nie tylko serial animowany. To zdecydowanie więcej. Gdyby zapytać kogoś, dlaczego akurat anime, ten ktoś zapewne powiedziałby: nie wiem, po prostu jest w nich to coś. Coś co przyciąga, coś co nie pozwala wstać sprzed telewizora. To niezwykłe historie, tworzone przez najlepszych, japońskich reżyserów mangi i anime na świecie. To właśnie Japonia kojarzona jest z tym gatunkiem i w tym kraju, tworzą się te niesamowite historie.

Spośród niezwykle bogatej oferty platformy Netflix, nie sposób wybrać tylko te najlepsze anime. Warto więc wziąć pod lupę te najpopularniejsze i przyjrzeć się im nieco dokładniej. A więc zaczynamy.

Black Lagoon

Netflix Anime, Black Lagoon


Kto pamięta czasy kaset VHS, wypożyczalni filmów i klimatu który towarzyszył tamtejszym filmom akcji? Serial Black Lagoon, to jedna z takich właśnie historyjek. Sceny pełne akcji, efektów specjalnych i klimatu wczesnych lat 90 – tych. Grupa działająca niekoniecznie zgodnie z prawem, porachunki mafijne i nowy członek bandy. Zakładnik, który z czasem przejmuje rolę negocjatora i tłumacza. Typowy krawaciarz. Elegancki, pragnący zmienić coś w swoim życiu. Dzięki jego osobie, akcja nabiera tempa. Staje się niezwykle widowiskowa, pełna sporej ilości czarnego humoru oraz wyjątkowo wybuchowej fabuły.

Aggretsuko

aggretsuko


Codzienność korporacyjnej pracy. Główna bohaterka, Retsuko, to sfrustrowana i mocno znudzona pracą biurową…panda. Serial dobitnie pokazuje japoński wyścig szczurów. Pracować więcej i ciężej. Ale ona ma tego dość. Aby rozładować nagromadzone emocje, Retsuko wieczorami uczestniczy w…death metalowym karaoke. Dając upust negatywnym emocjom, wciela się w growlującą wokalistkę. Anime pełne cynicznego humoru i doskonale skontrastowanych scen.

B: the Beginning

b the beginning


Któż nie zna Killera B? Jako widzowie, zostajemy wciągnięci w sam środek dochodzenia, mającego na celu poznanie motywów działania słynnego Killera B, mordercy, choć poniekąd pożytecznego mordercy, jeśli można użyć takiego określenia. Dlaczego pozytywnego? Ponieważ eliminuje on samych najbardziej zwyrodniałych przestępców. Futurystyczne miasto, akcja żywcem wyjęta z serii sci – fi, mega zakręcony klimat otulony fenomenalna muzyką.

Death note

death note

Wymieniając najlepsze anime na Netflix, trudno nie wspomnieć o “Pamiętniku śmierci”. To absolutny hit, klasyk gatunku. Niezwykła historia. Pewien przedmiot, po wpisaniu do niego imienia i nazwiska znanej osobiście osoby, powoduje jej natychmiastową śmierć. Mało tego. Właściciel notatnika, nijaki Light Yagami, może też wybrać sposób śmierci, eliminując po kolei największych złoczyńców. Dopóki na jego drodze nie pojawia się ekscentryczny detektyw. Death note, to elektryzujący kryminał, trzymający w napięciu i pozwalający zapomnieć o Bożym świecie.

Erased

erased

Gdyby była możliwość powrotu do przeszłości i zmiany biegu wydarzeń…Satoru Fujinuma ma taką możliwość. Zostaje on cofnięty w przeszłość aż o 18 lat. Po co? Po to aby uratować trójkę swoich przyjaciół ze szkoły, które zostały brutalnie zamordowane. Erased – miasto z którego zniknąłem, opowieść o niezwykłej umiejętności. o chęci niesienia pomocy oraz naprawie czyichś błędów. Niezwykle wciągająca, pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Bez wątpienia, jeden z hitów Netflix anime. Manga Netflix, na platformie znana pod tytułem “Miasto beze mnie”.

Fullmetal alchemist

fullmetal alchemist

Chyba żaden z fanów japońskiej sztuki animacji, nie może nie znać serii Fullmetal Alchemist. Zakręcona historia zamknięta w klimacie rewolucji przemysłowej, której nieodzownym elementem jest właśnie alchemia. Ofiary nieudanych prób zwrócenia życia swej matki, Edward i Alphons, to główni bohaterowie serii.

Nie mogą jej wskrzesić, ale w jakiś sposób za jej pośrednictwem wyruszają w niebezpieczna podróż, w poszukiwaniu kamienia filozoficznego. Kamień ten jest o tyle ważnym artefaktem, gdyż ma możliwość przywrócić bohaterom ich własne ciała, utracone podczas eksperymentów. Głównym nurtem klimatycznym jest w tym serialu wszechobecna alchemia, jajo jedna z najbardziej zaawansowanych nauk. Walka o uratowanie brata, następnie siebie samego, jako kara za naruszenie niebezpiecznych zasad alchemii, surowo zabronionej przez prawo.

Jojo’s Bizarre Adventures

jojos bizarre adventures

Serial anime Netflix, opowiadający historię potężnej rodziny pochodzenia angielskiego. Wszyscy jej członkowie, maja na łopatce znamię – charakterystyczną gwiazdę. Czarnym charakterem jest wróg rodziny, nijaki Dio Brando oraz jego potomkowie. Wszyscy oni również posiadają ten znak, tyle że jest on efektem dawnej kradzieży ciała, jednego z członków rodziny, Jonathana Joastara. To nastoletni syn angielskiego szlachcica, wiodący beztroskie życie.

Aż do momentu, gdy właśnie Dio Brando, wkracza w granice jego posiadłości, za wszelką cenę próbując wyrządzić Jonathanowi krzywdę. Głównymi bohaterami są członkowie rodziny Joastar, nazywani Jo- Jo, od pierwszych sylab imienia i nazwiska. Każdy osobny sezon, ma swoje miejsce w osobnym świecie, osobnych realiach a jedyną cechą łączącą, są losy jednej rodziny.

Netflix Anime – Kengan Ashura

kengan ashura

Japońskie anime od Netflixa. W świecie pełnym korporacji i walki o możliwość finalizowania inwestycji, bycia lepszym i bogatszym, na ring wchodzą oni. Wojownicy. Każda korporacja posiada swojego wojownika. To od jego stylu walki, zaangażowania i umiejętności zależy powodzenie akcji. Tu liczą się brutalne zasady, krwawe pojedynki. A to wszystko zgodnie z zasadą, że przetrwa jedynie najsilniejszy a decydujące znaczenie ma w tym pojedynku pierwotna i brutalna siła. Poszczególna analiza umiejętności konkretnych wojowników, poznawanie ich słabych i mocnych stron. Wszystko to w niezwykle krwawym serialu, z mnóstwem widowiskowych pojedynków i niesamowitą , widowiskową akcją.

0ne – Punch Man

0ne punch man

Kolejny serial z gatunku anime, w którym poszczególne historie sprowadzają się do walki o ocalenie świata. Świata podzielonego na miasta według liter alfabetu. Od A do Z. Świat ze wszystkich stron, atakowany jest przez przeróżne potwory, pragnąc wyrządzić jak największą szkodę. Tylko jeden człowiek jest w stanie sprostać ich złym mocom i zwyciężyć. Ten człowiek to Saitama. Dzięki niezwykłym umiejętnościom a przede wszystkim wyjątkowej sprawności fizycznej, z łatwością radzi sobie z każdym przeciwnikiem. Niejednokrotnie jeden ego cios, kończy walkę. Serial anime, z wyjątkowo efektownymi animacjami walki oraz duża dozą dobrego humoru.

Seven Deadly Sin

seven deadly sin

Akcja serialu dzieje się w wyimaginowanym świecie Liones. Siedem Grzechów Głównych, to niegdyś najpotężniejsza organizacja wojowników, złożona głównie z groźnych przestępców. Kiedy pod ich adresem padło oskarżenie o próbę rebelii, grupa ta skutecznie została rozproszona przez tzw. Świętych Rycerzy.

Ponoć słuch o nich zaginął. Ale czy na pewno? Kilka lat później to Święci Rycerze dokonując zamachu stanu, uwięzili króla, dokonali okropnego czynu. Na poszukiwania Siedmiu Grzechów Głównych wyrusza trzecia księżniczka Liones. Nieludzko wyczerpana, nieoczekiwanie dostaje pomocna dłoń od młodego Meliodasa. Chroni on ją przed Rycerzami. Czy to możliwe że Meliodas jest jednym z wojowników? Czy uda się dzięki niemu odnaleźć pozostałych członków grupy aby zapewnić mieszkańcom Liones spokój? Odpowiedź znajdziemy w serialu.

Toradora

toradora

Główny bohater – Ryuuji Takasu, to całkiem normalny uczeń liceum, marzący o dziewczynie i o wszystkim tym, co niesie życie typowego nastolatka. Wszystko byłoby z nim w porządku, gdyby nie jeden mały szczegół. Jego oczy o wyrazie mówiącym: zaraz spuszczę ci manto gnojku. Ryuuji, to spokojny chłopak o dość wąskim gronie znajomych. Kiedy okazuje się że do tej samej klasy, uczęszcza jego wymarzona dziewczyna Minori Kushieda, chyba nic nie może pójść nie tak. A jednak. W klasie tej pojawia się również Taiga Aisaka, największy wróg Ryuuji. Serial anime owiany lekkim charakterem romansu, dość popularnego w japońskiej sztuce animacji. Momentami śmieszny, momentami wzruszający.

Angel Beats

angel beats

Nieznany świat, pustka w głowie i niepewność jutra. Otonashi Yuzuru to chłopak, który nagle budzi się w innym świecie, nie mając pojęcia gdzie i kim jest. Kiedy na jego drodze pojawia się niezwykła dziewczyna, Nakamura Yuri – dziewczyna z karabinem. Wbrew pierwszym wrażeniom, dziewczyna okazuje się być wyjątkowo sympatyczną osobą. Ale po co jej karabin? Nakamura wraz ze swoja grupą, oraz z nowo przyjętym w swoje szeregi Otanashim, prowadzi walkę przeciwko niepozornej, białowłosej dziewczynie – Tachibanie Kanade, będącej zarazem aniołem jak i ich śmiertelnym wrogiem. Angel Beats, to obowiązkowa pozycja do obejrzenia dla wielbicieli dramatów. Serial porusza serce, przedstawiając tragiczne losy bohaterów, ofiarując przy tym sporą dawkę humoru.

Forest of Piano

forest of piano
netflix anime

Kiedy młody chłopak imieniem Shuuhei przeprowadza się na wieś aby pomagać swojej chorej babci, marzy o byciu wybitnym, japońskim pianistą. Czas spędzony na wsi, chłopak pragnie spożytkować na doszlifowanie swoich umiejętności gry na pianinie, przed zbliżającym się konkursem. W nowej szkole jednak, do jego uszu dolatuje dziwna opowieść o nawiedzonym fortepianie, który co noc, gra gdzieś głęboko w lesie.

Jakiś czas później Shuuhei, poznaje Kaia i mocno się z nim zaprzyjaźnia. Postanawiają razem wyruszyć na poszukiwania tajemniczego fortepianu. Po drodze okazuje się że to właśnie Kai gra co noc na poszukiwanym fortepianie. I tylko on potrafi wydobyć z niego jakiekolwiek dźwięki. Codzienni chodzi do lasu grać, gdyż pochodząc z ubogiej rodziny, nie stać go na zakup własnego fortepianu. Rozpoczyna się historia o pięknej przyjaźni i wszystkim tym, co w muzyce najważniejsze.

Anime – więcej na temat gatunku

Japońska sztuka animacji, to wyjątkowy gatunek. Prawdopodobnie posiada tyle samo zwolenników, co przeciwników. Każdy odcinek, posiada w sobie wyjątkowa moc przyciągania, która nie pozwala oderwać się od niego przed obejrzeniem całości. Każdy osobny tytuł, to wyjątkowo rozbudowana, wielowątkowa historia. Często zabawna, często romantyczna a w szczególności z mocnym naciskiem na walkę, Wszelkiego rodzaju sztuki walki, doskonale zbudowani wojownicy o ponad przeciętnych umiejętnościach, tworzą niesamowity obraz.

Anime ma to do siebie, że nie istnieją tutaj żadne bariery, żadne granice. Świat przedstawiony przez japońskich twórców, to często wyimaginowany świat, świat futurystyczny z elementami sci – fi. Wśród szerokiego grona bohaterów, znaleźć można postaci, które każdemu widzowi przypadną go gustu. Bez względu czy jest to melancholijny romantyk, czy pełen dynamiki wojownik.

Zobacz nasze treści na temat Netflix Anime: Pacific Rim: The Black – Netflix przedstawia teaser nowego anime!

Netflix Anime – podsumowanie

Manga potrafi wciągnąć, pozwala zapomnieć o realnym świecie i wprowadza nas w świat fantasy. Jej niezwykła różnorodność tematyki, sprawia że każdy znajdzie w niej cos dla siebie. Istotna rolę w popularyzacji anime, jest jej otwartość do podejmowania dyskusji na nieraz trudne tematy. W serialach prezentowane są przeróżne tematy, których nie sposób znaleźć w amerykańskich produkcjach animowanych. W każdy odcinek niezwykle trafnie wplątane są dzieje historyczne czy rytuały danej krainy czy świata.

Różnorodność fabuły, rozbudowane postrzeganie światów ale i wiele więcej, to główne cechy anime. Nieograniczona wyobraźnia jej twórców, niczym nie zahamowana chęć wprowadzania widza w często surrealistyczny klimat. Owa tajemniczość to niezwykły magnez, dzięki któremu zaraz po zakończeniu konkretnej serii, natychmiast poszukujemy kolejnej.

Czy to chęć oderwania się od szarej rzeczywistości naszego świata? Czy może metoda na ubogacenie naszej wyobraźni? Powodów jest wiele. Ale nie ulega jednak wątpliwości że dopóki ktoś nie obejrzy serialu anime, dopóty nie doceni jej wartości merytorycznej i płynących z niej korzyści. W żadnym wypadku nie należy traktować anime jako tzw. bajeczek dla dzieci. To filmy dla każdej grupy wiekowej, podejmujące istotne zagadnienia, skierowane do konkretnego widza.

A jakie jest Twoje ulubione Netflix anime?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Przeczytaj również