Soft kitty, warm kitty – najfajniejsze serialowe koty

j
}

Data: 4 grudnia 2020

Puszyste, urocze, inteligentne, zabawne – takie właśnie są serialowe koty. Czworonogi występują epizodycznie w telewizyjnych produkcjach albo odgrywają w nich kluczową rolę. Zdobywają przy tym serca publiczności, a ich słodycz wprost obezwładnia. Poznajcie nasz koci ranking futrzanych ulubieńców.

Salem (Sabrina, nastoletnia czarownica)

serialowe koty

Źródło: ABC

Salem był w rzeczywistości czarodziejem zamienionym w kota. Mieszkał razem z Sabriną i jej czarującymi ciotkami. Zadziorny i dowcipny bohater młodzieżowego sitcomu celnie puentował najróżniejsze gagi. Jego rozbrajające one-linery wzbogacały serial, a widzowie zaśmiewali się z kocich planów dominacji nad światem, zdobycia miliona dolarów czy zostania celebrytą. Salem, próbując rozwiązać problemy Sabriny, często wpędzał ją w jeszcze większe tarapaty. Ulubionymi zajęciami czarnego kocura były zabawa włóczką, surfowanie w sieci i czytanie pamiętnika nastolatki. Mimo swojej psotności, chciwości i arogancji, Salem bardzo kochał magiczną rodzinę, z którą żył pod jednym dachem. Miauu ogromne serce i okazał się lojalnym kompanem.

Garfield (Garfield i przyjaciele)

serialowe koty

Źródło: CBS

Otyły rudzielec uwielbiający lasagne to jeden z najsympatyczniejszych animowanych kotów. Żarłok, leń i rozrabiaka zjednał sobie większość miłośników komiksów i kreskówek. Ogrom wad okazuje się niczym wobec wyjątkowego wdzięku futrzanego kanapowca. Młodsi i starsi od lat z radością przyglądają się figlom płatanym przez Garfielda. Prosta życiowa filozofia sarkastycznego kota wydaje się doskonałym sposobem na przetrwanie zimy – jak przekonuje rudy czworonóg, do szczęścia potrzebujemy tylko jedzenia i snu. My dorzucilibyśmy jeszcze do tego zestawu ciepły koc i dobry serial.

Sylwester (Zwariowane melodie)

serialowe koty

Źródło: Warner Bros

Kocur znany z najbardziej uroczej wady wymowy wszechczasów zalicza się do zaszczytnego grona kreskówkowch czarnych charakterów. W większości odcinków Zwariowanych melodii próbuje upolować ptaszka Tweety’ego, który wciąż powtarza pamiętne „zdawało mi się, ze widziałem kotecka”. Oczywiście puszystemu antagoniście nigdy nie udaje się schwytać żółciutkiego kanarka, lecz mimo niepowodzeń Sylwester nie poddaje się w swoich łowach. Sepleniący futrzak wyróżnia się dumą i uporem, a jego ambicja jest godna pozazdroszczenia.

ZOBACZ TEŻ  Top 9 serialowych cliffhangerów

Tom (Tom i Jerry)

serialowe koty

Źródło: Hanna-Barbera

Kolejny łowca w naszym zestawieniu. Życie szaro-niebieskiego kota wypełniają nieudane próby schwytania złośliwej myszki, Jerry’ego. Jako dziecko zawsze kibicowałam Tomowi. Było mi bardzo przykro, gdy spotykały go najróżniejsze nieszczęścia. Trzymałam też kciuki za Kojota usiłującego złapać Strusia. Niestety, w Zwariowanych melodiach i innych seriach Cartoon Network czarne charaktery nie miały zbyt dużo szczęścia. Pułapki skonstruowane przez Toma zawsze okazują się nieskuteczne. Kocur, choć jego głównym celem pozostaje złowienie gryzonia-szkodnika, potrafi pomóc swojemu przeciwnikowi w potrzebie, za co należy mu się wielki szacunek.

Rademenes (7 życzeń)

serialowe koty

Źródło: TVP

Bohater serialowego hitu z lat 80. potrafił spełniać życzenia. Kto nie chciałby mieć takiego pupila? Uratowany przed podwórkowymi chuliganami, zaprzyjaźnia się z trzynastoletnim Darkiem. Wdzięczny za ratunek, obiecuje chłopcu spełnienie tytułowych siedmiu życzeń. W szóstym odcinku serialu okazuje się, że kot tak naprawdę był człowiekiem urodzonym w starożytnym Egipcie. Za wyjawienie teorii ruchu Ziemi wokół Słońca oraz efektu zaćmienia księżyca został ukarany odradzaniem się w postaci czworonoga przez tysiąclecia. W ostatnim odcinku chłopiec decyduje się oddać życzenie Rademenesowi, który przemienia się z powrotem w człowieka. Jako pasjonatka historii starożytnej wciąż zastanawiam się, czy przekształcenie w kota nie powinno być raczej nagrodą, skoro Egipcjanie czcili te dumne zwierzęta…

Inne serialowe koty, które warto pamiętać:

 

Ser Łowca (Gra o tron)

serialowe koty

Źródło: HBO

Bandit (The Office)

serialowe koty

Źródło: NBC

Zazzles (Teoria wielkiego podrywu)

serialowe koty

Źródło: CBS

Miss Kitty Fantastico (Buffy: Postrach wampirów)

serialowe koty

Źródło: The WB

Meowth (Pokémon)

meowth team rocket

Każdy, kto oglądał kiedyś Pokémony na pewno kojarzy tego kota. Jest członkiem Zespołu R i współpracuje z Jessie i Jamesem. To koci Pokémon, który w młodości mieszkał na ulicach Hollywood, poszukując sławy i bogactwa. Po odrzuceniu przez samicę nauczył się mówić, aby zaimponować jej tą niespotykaną cechą u Meowthów. Jednak ta nadal nie odwzajemniała jego uczuć. Ze złamanym sercem trafił do Zespołu R. Jest tam przydatny, ponieważ może tłumaczyć mowę Pokémonów na ludzką. Jego zadaniem jest schwytanie rzadkich i silnych Pokémonów, takich jak Pikachu. Meowth ma kremowe futro i brązowe łapki. Wyróżnia się zawiniętym ogonem, dwoma szpiczastymi zębami, szczelinowymi źrenicami oraz złotą monetą na czole. Uosabia typ kochliwego filozofa. Zazwyczaj nie toczy walk, ale kiedy do nich dochodzi jest sprytny i zwinny. Przemawiają też przez niego kocie cechy. Zawsze stawia na swoim, chodzi własnymi drogami. Postanowił, że nie zmieni swojej postaci tak, jak inne Pokémony. Nie jest też zamknięty wewnątrz Poké Balla.

ZOBACZ TEŻ  Zima nadeszła! – Przegląd seriali, od których bije chłodem

Kitty White (Hello Kitty)

Kocia postać znana z gier oraz najróżniejszych gadżetów. Po raz pierwszy jej postać pojawiła się na portmonetce. Motyw Hello Kitty był popularny w modzie czy branży papierniczej. Chyba każdy kiedyś miał zeszyt lub piórnik z tym słodkim kotem. Kitty White to biała kotka, która przedstawiana jest z czerwoną kokardą na lewym uchu. Najczęściej jest ubrana w niebieski kombinezon i żółtą koszulkę pod spodem. Hello Kitty potrafi piec ciasteczka, a jej ulubionymi przedmiotami w szkole są angielski, plastyka i muzyka. Lubi jeść szarlotkę swojej mamy oraz kolekcjonować słodkie rzeczy. Ta postać jest podstawą w kulturze japońskiego kawaii.

Kacper i Flora (Koty i zaloty)

Kacper i Flora to główni koci bohaterowie tego miniserialu, który był emitowany w 2017 roku w Polsace. Ukazuje życie właścicieli kotów, które reguluje i organizuje futrzany przyjaciel. Serial powstał we współpracy ze znaną marką, produkującą pokarm dla kotów. Fabuła na pierwszym planie stawia upodobania i zwyczaje kotów oraz sposób, w jaki należy o nie dbać. Zwierzęta stają się też pretekstem do zaimponowania Kasi – szczęśliwej posiadaczce kota Kacpra. Mieszkający naprzeciwko sąsiad przygarną uroczą kotkę Florę, która ma być kluczem do sukcesu w zdobyciu serca kobiety. Kacper i Flora są przedstawicielami rasy silver tabby, która wyróżnia się puszystym, szarym futerkiem z ciemnymi pasami na całym ciele. Na koniec każdego odcinka Kacper wyraża własną opinię na tematy poruszane w serialu, pokazując świat ze swojej kociej perspektywy.

Klakier (Smerfy)

Chyba nikomu nie trzeba przypominać tej postaci. W oryginalnej wersji serialu miał na imię Azrael, czyli anioł zemsty. Jego właścicielem jest czarnoksiężnik Gargamel. Rudy kot Klakier jest niezdarny i zawsze psuje złowieszcze plany swojego pana. Zazwyczaj jest leniwy i egoistyczny, ale to jedyny prawdziwy przyjaciel czarownika. Klakier jest lojalny wobec Gargamela, lecz niekiedy buntuje się przeciw niemu. Szybko biega, wspina się na drzewa, a niekiedy sam próbuje łapać smerfy. Zdarza mu się też pomrukiwać ludzkim głosem. Klakier jest na tyle charakterystyczną postacią, że stał się inspiracją do nadawania tego imienia kotom.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.