w

Seriale o epidemiach

the rain
Źródło: Netflix

Większość świata żyje wiadomościami o koronawirusie. Pozostając w tym temacie, proponujemy Wam najciekawsze seriale o epidemiach. Być może seans pozwoli odreagować napięcie związane z doniesieniami o zabójczym wirusie.

Ocaleni (Survivors)

survivorsq
Źródło: BBC

W serialu kibicujemy grupie ocalałych, którzy próbują przetrwać w postapokaliptycznym świecie, gdzie ludność została zdziesiątkowana przez tajemniczą pandemię zwaną „europejską grypą”. Bohaterowie muszą radzić sobie w społeczeństwie bezprawia, bez policji i jakichkolwiek struktur. Serial jest naprawdę przyzwoity, jeśli przymknie się oko na nielogiczności, uproszczenia w warstwie naukowej oraz dość przewidywalną fabułę. Produkcja trzyma w napięciu i cały czas coś się w niej dzieje. Główni bohaterowie muszą zmagać się z dziesiątkami problemów, dlatego nie ma powodów do nudy. Seria została niestety skasowana po dwóch sezonach.

Gatunek: dramat, post apokaliptyczny
Twórca: Adrian Hodges
Obsada: Julie Graham, Max Beesley, Freema Agyeman

Ostatni okręt (The Last Ship)

the last ship allplayer video player
Źródło: TNT

Misja bohaterów jest prosta: znaleźć lekarstwo, zatrzymać wirusa i uratować świat. Kiedy globalna pandemia zabija 80% populacji planety, załoga statku musi znaleźć sposób na ocalenie ludzkości. Serial zapewnia przyjemną, oszałamiającą wizualnie rozrywkę. Osiąga też swój główny cel – sprawia, że chcemy obejrzeć więcej.

Gatunek: dramat, akcja, post apokaliptyczny
Twórcy: Hank Steinberg, Steven L Kane
Obsada: Eric Dane, Rhona Mitra, Adam Baldwin

Wirus (The Strain)

the strain12334 1024x636
Źródło: FX

Wirus to niezwykle pomysłowy horror opowiadający historię doktora Ephraima Goodweathera, szefa Centrum Chorób Zakaźnych w Nowym Jorku. On i jego zespół zostali wezwani do zbadania tajemniczej epidemii wirusa z cechami starożytnego i złego szczepu wampiryzmu. Akcję rozpoczęło dziwaczne lądowanie samolotu. Po przybyciu na miejsce wypadku okazało się, że wszyscy pasażerowie nie żyją, lecz nie widać przyczyn ich śmierci. Na początku badań okazuje się, że cztery ofiary są nadal żywe. Z kostnicy znika dwieście ciał, a to jeszcze bardziej komplikuje sprawę. W miarę narastania napięcia Eph, jego zespół i zwyczajni mieszkańcy Nowego Jorku toczą wojnę o władzę w mieście i o los ludzkości.

Gatunek: horror, dramat
Twórcy: Guillermo del Toro, Chuck Hogan
Obsada: Corey Stoll, David Bradley, Mía Maestro

The Walking Dead

the walking dead season 8 comic con rick lincoln negan morgan 1200x707 logo 1 1
Źródło: AMC

Przeciwników głównych bohaterów można nazywać różnie – zombies, szwendaczami, sztywnymi, truposzami, paskudami, zimnymi czy żarłaczami. Swoją monstrualną formę przybrali oni na skutek zarażenia wirusem przenoszonym przez ugryzienia. Nie wiadomo, co rozpoczęło epidemię. Pewne jest natomiast to, że wirus uśmierca po zakażeniu. Po jakimś czasie od śmierci aktywna kora mózgowa umożliwia powstanie z martwych. Osoba przemieniona w zombie rozwija niepohamowaną żądzę szerzenia infekcji. Wobec tak groźnego otoczenia ocalali muszą łączyć siły i próbować odbudować drobne społeczności. Często okazuje się, że to żywi stanowią większe zagrożenie niż żywe trupy.

Gatunek: horror, dramat
Twórcy: Frank Darabont
Obsada: Andrew Lincoln, Jon Bernthal, Sarah Wayne Callies

The Rain

the rain gl
Źródło: Netflix

W świecie The Rain lepiej chodzić wszędzie z parasolem. Seria pokazuje postapokaliptyczną wizję Skandynawii. Wirus przenoszony przez deszcz zabił większość lokalnej ludności. Rodzeństwo głównych bohaterów dołącza do grupy młodych ocalałych wyruszających w drogę, by dowiedzieć się, co zostało ze znanego im świata. Muszą stawić czoła własnym wewnętrznym konfliktom i trudom dojrzewania w dość niecodziennych warunkach.

Gatunek: dramat, post apokaliptyczny, science-fiction
Twórcy: Jannik Tai Mosholt, Esben Toft Jacobsen, Christian Potalivo
Obsada: Alba August, Lucas Lynggaard Tønnesen, Mikkel Følsgaard

The Last Man on Earth

the last man on earth22
Źródło: FOX

Humorystyczne spojrzenie na apokalipsę. Philip Tandy Miller uważa, że ​​jest ostatnim człowiekiem na Ziemi po rozprzestrzenieniu się śmiertelnego wirusa, który wymazał prawie całą ludzkość. W końcu bohater znajduje innych i okazuje się, że nie jest tak wyjątkowy, jak sądził. Wszyscy ocalali współpracują, by zaludnić na nowo społeczeństwo, choć bardzo się wzajemnie irytują.

Gatunek: komedia, post apokaliptyczny
Twórca: Will Forte
Obsada: Will Forte, Kristen Schaal, January Jones

Helix

helix tv series 2560x1700 1 1024x680
Źródło: SyFy

Krew przybiera czarny odcień, człowiek krztusi się i pluje obrzydliwą mazią. W zależności o szczepu wirusa można umrzeć szybko i nieprzyjemnie (Narvik-A) lub agresywnie przekazać chorobę innym (Narvik-B). Chociaż seria miała potencjał, zadecydowano o jej anulowaniu. Nie udało się więc pokonać pandemii, a wirus nie przestał zabijać. Niektórzy złośliwi mówią, że najgroźniejsza okazała się sama produkcja zabijająca nudą.

Gatunek: horror, science-fiction, dramat
Twórcy: Cameron Porsandeh
Obsada: Billy Campbell, Hiroyuki Sanada, Kyra Zagorsky

To już wszystkie produkcje w tym zestawieniu. A jakie są, Waszym zdaniem, najciekawsze seriale o epidemiach? Podzielcie się tytułami w komentarzach!

Marcelina Kulig

Napisane przez Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Ciekawe jak bardzo nudny byłby serial o Koronawirusie 😀 Przedstawiający ludzi siedzących w domu 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

przyjaciele friends

Fenomen serialu Przyjaciele

dolina krzemowa

Najlepsze seriale o świecie biznesu