Stranger Things to serial oryginalny Netflixa, który stał się absolutnym hitem na całym świecie. To za sprawą konwencji serialu, nawiązującej do kina science fiction w stylu filmów Stephena Spielberga czy Johna Carpentera. Akcja toczy się w Hawkins, w stanie Indiana, we we wczesnych latach 80. Pokazuje losy zrozpaczonej matki, próbującej odszukać zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach syna. Wraz z jego kolegami oraz szeryfem muszą stoczyć walkę z pozaziemskimi nadprzyrodzonymi mocami, a komplikuje to pojawienie się dziewczynki o kinetycznych zdolnościach.

Obsada w Stranger Things to głównie młodzi aktorzy: Millie Bobby Brown jako Jedenastka, Noah Schnapp jako Will Byers, Finn Wolfhard jako Mike Wheeler, Caleb McLaughlin jako Lucas Sinclair oraz Gaten Matarazzo jako Dustin Henderson. Matkę zaginionego chłopca, Joyce Byers, zagrała Winona Ryder. W rolę szeryfa Jima Hoppera wcielił się David Harbour.

Pierwszy sezon serialu pojawił się na platformie Netflix 15 lipca 2016 roku, natomiast sezon drugi – rok później, 27 października. Sezon trzeci został zapowiedziany na 2019 rok. Reżyserzy, bracia Duffer, zapowiedzieli, że docelowo serial ma mieć cztery lub pięć sezonów.