Seriale w świecie klocków LEGO®?

}

Data: 4 października 2021

a

Kategorie: Inne

Wydawać by się mogło, iż świat seriali oraz klocków LEGO® to dwie odrębne dziedziny, nie mające ze sobą za wiele wspólnego. Nic jednak bardziej mylnego – połączenie tych sfer istnieje, a w ostatnich latach staje się coraz popularniejsze.

Serialowe zestawy klocków

Seriale nie stanowią obecnie wyłącznie telewizyjnej rozrywki bądź „wypełniacza” czasu. Niektóre produkcje stają się rozpoznawalnym przez społeczeństwo elementem szeroko pojętej kultury, a postacie pojawiające się na ekranie zaczynają nam często „towarzyszyć” na co dzień w różnych formach. Takie nieoczekiwane „spotkanie” może się przydarzyć gdy przykładowo wybieramy… zestaw klocków LEGO® na prezent.

Jednym z najświeższych przykładów połączenia świata seriali i klocków LEGO® jest wydany w tym roku zestaw o numerze katalogowym 10292: „The Friends Apartments”. Przedstawia mieszkania bohaterów kultowego serialu Przyjaciele; projektanci zadbali o najdrobniejsze szczegóły, a w komplecie otrzymujemy oczywiście 6 dopracowanych figurek (oraz dodatkowo postać Jenice). Co ciekawe, to nie pierwszy „występ” serialowych Przyjaciół w świecie klocków LEGO® – dwa lata temu miał premierę zestaw nr 21319 przedstawiający kawiarnię Central Perk, będąca nierozłącznym miejscem związanym z serialowymi wydarzeniami.

Skoro przywołaliśmy 2019 rok, warto wspomnieć o kolejnym niezwykłym zestawie – tym razem dla pasjonatów netflixowego „Stranger Things”. Komplet nr 75810, czyli „The Upside Down”, po złożeniu przedstawia imponujący dom Byersów; jest oznaczony kategorią wiekową 16+ i zawiera ponad 2000 elementów. To niezwykły, kolekcjonerski prezent dla fana serialu, który ma jednocześnie w sobie żyłkę konstruktora.

„Serialowe” zestawy nie stanowią już jednak tylko pojedynczych wyjątków od reguły. Dowodem tego może być serial „The Mandalorian” osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen (z którego Grupa LEGO korzysta już od przeszło 20 lat). Tym razem część wydanych zestawów z tej serii (w 2020 i 2021 roku) została oparta właśnie na serialowej historii.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale o magii – top 15

…i seriale z klockami LEGO® na pierwszym planie

Warto zauważyć, iż Grupa LEGO jednak nie zamyka się wyłącznie roli klockowego „odtwórcy” serialowych rzeczywistości. Od dość dawna duński producent wciela się również w rolę producenta seriali animowanych. Na hitowej produkcji „NINJAGO®” (w latach 2011-2019 znanej jako „Ninjago: Masters of Spinjitzu”) jest oparta jedna z czołowych serii LEGO® – oba wymiary są ściśle powiązane i doskonale się uzupełniają zwiększając popularność całej serii, a co za tym idzie – sprzedaż.

Kolejną produkcją (którą nawiasem mówiąc można oglądać na Netflixie) jest serial dla dzieci „LEGO: CITY Adventures”, w którym można śledzić przygody policjantów i strażaków usiłujących utrzymać porządek i bezpieczeństwo w zwariowanym mieście. Jak łatwo się domyślić, seria LEGO® City to kolejny bestseller w gamie producenta klocków.

Jak widać, seriale mogą stanowić interesująca franczyzę również w ramach produktów, które określa się jako zabawki i na pierwszy rzut oka wydają się pomysłem z niewielkim potencjałem.

Artykuł zewnętrzny, przygotowany przez serwis noweklocki.pl

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *