10 najlepszych tekstów z seriali, które przeszły do popkultury

Czasem nie trzeba nawet obejrzeć serialu, żeby go znać! Oto 10 znanych cytatów i fraz, które zyskały własne życie w internecie. Wzbudzają refleksję, wywołują uśmiech, stają się tematem gadżetów i naprawdę dobrych memów. Przypominamy życiowe porzekadła Waszych ulubionych bohaterów!

1. Gra o Tron – Winter is coming!

got
Źródło: Giphy

Hasło wypowiadane przez Neda Starka: „Nadchodzi zima”, od pierwszego sezonu Gry o tron staje się motywem całej serii. Motto rodu Starków można interpretować na wiele sposobów. Oczywiście zapowiada nadchodzące mrozy, które są dla Północnej części królestwa bardzo trudne do przetrwania. Powiedzenie ostrzega również przed nadejściem Białych Wędrowców, czy też książkowych Innych. Sama zima symbolizuje Starków i może być rozumiana jako zemsta na tych, którzy wyrządzili im krzywdy. Cytat zyskał popularność także ze względu na swój uniwersalny charakter. Każdy z nas przeżywa jakąś zimę i nie zawsze chodzi tu o porę roku.

2. Gra o Tron – That’s what I do, I drink and I know things.

tyrion
Źródło: tumblr

Wspominając o Grze o Tron, nie można pominąć mądrości Tyriona Lannistera, które zagościły na wielu serialowych koszulkach i gadżetach. Cyniczną frazą Tyrion podsumowuje swoją rolę w opowieści. Kiedy wszyscy latają z mieczami, prowadzą wielkie wojny i katapultują się dzikim ogniem, on: „popija wino i posiada wiedzę”. Ze względu na to, jak potoczyły się losy bohatera, możemy uznać, że nauka się opłaca. A alkohol – no cóż – czasem pomaga w kontemplacji.

Gatunek: fantasy, dramat, przygodowy
Twórcy: David Benioff, D. B. Weiss
Obsada: Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke

ZOBACZ TEŻ  Oryginalne hobby serialowych bohaterów - 7 propozycji

3. Stranger Things – The upside down.

stranger things 2
Źródło: The Daily Owl

Druga strona, co można też przetłumaczyć jako odwrócona rzeczywistość. Alternatywny wymiar, do którego, za sprawą eksperymentów, w miasteczku Hawkings, otworzyło się przejście. Druga strona to intrygujące zjawisko, które stanowi mroczne odbicie świata rzeczywistego. Wymiar pozbawiony jest ludzi, za to zamieszkują go potworne stworzenia. The upside down stało się bardzo popularnym motywem i jest częstym tematem memów, a nawet filmików, w których ludzie starają się upuszczając telefon oddać efekt odwróconej rzeczywistości.

4. Stranger Things – Mornings are for coffee and contemplation.

hopp
Źródło: Tenor

„Poranki są na picie kawy i kontemplację”. Czyż to nie najważniejsza mądrość życiowa, którą powinni oklejać ściany w korporacjach? Słowa Jima Hoppera, szeryfa policji Hawkings w serialu Strager Things, były tylko wymówką tłumaczącą fakt, że jak zwykle spóźnił się do pracy. Tym samym dał do zrozumienia, że dopóki nie wypije na spokojnie kawy, nie będzie zajmował się żadnymi obowiązkami. Skądś to chyba znamy?

Gatunek: horror, sci-fi
Twórcy: Matt Duffer, Ross Duffer
Obsada: Winona Ryder, Millie Bobby Brown, David Harbour

5. Miasteczko Twin Peaks – Damn fine cup of coffee.

dale cooper
Źródło: Tumblr

Agent Dale Cooper z Miasteczka Twin Peaks też wiedział, że kawa jest najważniejsza. „Cholernie dobry kubek kawy” to nie tylko fantastyczny napój, ale także okazja do tego by przystanąć chwilę, pokontemplować i docenić życie. Rytuał ten stwarza przyjazną atmosferę i pobudza umysł, co z pewnością sprzyja rozmowom i pomaga w prowadzeniu śledztwa. Cooper rekomenduje: raz dziennie zróbcie sobie mały prezent – napijcie się świetnej kawy!

Gatunek: dramat, thriller
Twórcy: David Lynch, Mark Frost
Obsada: Kyle MacLachlan, Sheryl Lee, Lara Flynn Boyle

6. Z Archiwum X – The truth is out there

archiwum
Źródło: Giphy

„Prawda jest gdzieś tam”, jak oznajmiał plakat za plecami agenta Foxa Muldera. Dlatego Archiwum X podejmowało każdą, nawet najdziwniejszą sprawę, dotyczącą światowej skali spisków albo dowodzącej istnienia kosmitów. Współpracownicy agenta uważali go za szaleńca, który wierzy w teorie spiskowe. Jednak przesłanie stojące za sloganem jest znacznie głębsze. Symbolizuje człowieka, który dociekliwie poszukuje prawdy, zachowuje otwarty umysł i nie poddaje się nawet gdy inni sobie z niego drwią.

ZOBACZ TEŻ  Seriale Sci Fi Netflix - 7 najlepszych propozycji

Gatunek: thriller, sci-fi
Twórcy: Chris Carter
Obsada: David Duchovny, Gillian Anderson, William B. Davis

7. Fargo – What if you’re right and they’re wrong.

9tsl
Źródło: Gifer

„A co, jeżeli to ty masz rację, a oni się mylą?” Plakat z egzystencjalnym cytatem i rybkami pojawia się w pierwszym sezonie Fargo, w scenie kłótni Lestera Nygaarda z żoną. Moment ten stanowi punkt zwrotny w życiu bohatera, co nadaje jeszcze większe znaczenie intrygującemu posterowi, widocznemu w kadrze. Niewinny inspirujący cytat w świetle wydarzeń serialu okazał swoje mroczniejsze oblicze.

Gatunek: dramat, kryminał
Twórcy: Joel Cohen, Ethan Coen
Obsada: Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman

8. Czarnobyl – 3.6 roentgen? Not great, not terrible.

czarnobyl
Źródło: Giphy

Czarnobyl to wspaniały serial, który łączy w sobie odtworzenie faktów z katastrofy oraz doskonałą, trzymającą w napięciu fabułę. Nic dziwnego, że wiele cytatów z dialogów od razu zaczęło krążyć po internecie. „3.6 rentgena? Nie świetnie, ale też nie okropnie”, to słowa serialowego Anatolija Dyatlova, które podsumowują zakłamany odczyt promieniowania w reaktorze. Cytat stał się cynicznym i gorzkim wyrazem postawy, która bagatelizuje niebezpieczeństwo i powagę sytuacji.

Gatunek: dramat
Twórcy: Johan Renck, Craig Mazin
Obsada: Jared Harris, Stellan Skarsgård, Emily Watson

9. Teoria Wielkiego Podrywu – Bazinga, I don’t care!

bazinga
Źródło: Tenor

„Bazinga, nie obchodzi mnie to!” Sheldon Cooper, bohater Teorii Wielkiego Podrywu ma wiele ekscentryzmów i dziwactw, które są męczące dla jego znajomych, a zabawne dla nas. Posiada również przekonanie, że jest osobą o wielkim poczuciu humoru. Dowcipy puentuje wyrazem bazinga, który z początku wydawał się być słowem zmyślonym przez fizyka. Dzięki nowej serii: Młody Sheldon wiemy już, że naukowiec zapożyczył hasło firmy produkującej dowcipne akcesoria, którą poznał w dzieciństwie. Nieco rozczarowujące.

Gatunek: komedia
Twórcy: Chuck Lorre, Bill Prady
Obsada: Jim Parsons, Johnny Galecki, Kaley Cuoco

10. Jak Poznałem Waszą Matkę – It’s gonna be legen… wait for it… dary! Lengendary!

lengendary

Jeden z najbardziej znanych gagów postaci z serialu komediowego. „To będzie legen… zaczekaj na to… darne! Legendarne!” Tak Barney Stinson, bohater serialu Jak Poznałem Waszą Matkę, opisywał swoje szalone i często ubarwione przygody. Choć rola stereotypowego biznesmena była drugoplanowa, to właśnie tego typu chwytliwe kwestie (oraz oczywiście doskonała gra Neila Patricka Harrisa), sprawiły, że postać zyskała wielką popularność. Nie mówiąc już o tym, że była znacznie ciekawsza od głównego bohatera – mdłego, wiecznie poszukującego prawdziwej miłości Teda.

Gatunek: komedia
Twórcy: Carter Bays, Craig Thomas
Obsada: Josh Radnor, Neil Patrick Harris, Cobie Smulders

Ilość cytatów z serialu, które stają się uniwersalnym mottem i viralowo krążą po internecie, mogłaby być jednym z kryteriów dobrej produkcji. Oznacza to bowiem, że twórcy potrafili stworzyć coś, co bawi, porusza i trafia w nastroje społeczne ludzi na całym świecie. Zgadzacie się z taką opinią? Może macie jakieś własne przykłady tekstów z seriali, którymi chcielibyście się podzielić?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze