Przeczytano:

Najlepsze seriale o magii – top 10

21 07 2021 | Rankingi seriali, Rankingi seriali wg tematu | 0 komentarzy

j

Autor: Kasia Ratuszna

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Wróżki, czarownice, łowcy potworów i wiele więcej – magia w serialach to bardzo częsty motyw. W ofercie Netflixa, HBO czy innych platform jest z czego wybierać, znajdziemy tam seriale o magii. W naszym zestawieniu przedstawiamy najlepsze seriale o magii i z magią w tle. Niektóre z nich oparte są na wcześniejszych wytworach np. książkach czy legendach, ale większość to po prostu genialne i magiczne pomysły producentów. Czym one się charakteryzują? Jakie seriale warto obejrzeć? Sprawdź nasze zestawienie!

1. Cień i kość

SHADOW AND BONE, seriale o magii

Zaczynamy od jednej z nowszych produkcji z tego roku, i jest to „Cień i kość”. W tym serialu, opartym na książce, zwykli ludzie żyją w świecie z Grishami – magami, którzy władają różnymi nadprzyrodzonymi umiejętnościami. Jednakże nie jest za kolorowo. Obie grupy nie żyją ze sobą w zgodzie i na równi. Grishowie są prześladowani przez ich przeciwników, a zwykli ludzie, zmuszeni do życia w biedzie, w porównaniu do magów mieszkających w pałacach. Na domiar złego na świecie panuje wojna, a kraj został podzielony przez tzw. fałdę stworzoną czarną magią. W serialu nie brakuje wielu scen z użyciem magicznych mocy, zarówno w walce jak i na pokaz.

Zobacz naszą recenzję

2. Przeznaczenie: Saga Winx

Screen Shot 2021 01 19 at 4.29.58 PM

Kolejny serial, którego akcja toczy się w magicznym świecie to „Przeznaczenie: Saga Winx”. Fabuła jest zainspirowana animowaną bajką dla dzieci – „Winx klub”. Jest to historia pięciu wróżek, które poznają się w szkole dla czarodziejek – Alfei. Uczą się one wykorzystywać swoje moce i nawiązują przyjaźnie na całe życie. Nie brakuje także zaskakujących zwrotów akcji i tajemniczych zagadek. Cały serial jest przepełniony magią i czarami, zarówno tymi o dobrych intencjach jak i złych.

3. Przygody Merlina

okl 8

„Przygody Merlina” jest to serial luźno oparty na opowieściach o królu Arturze i rycerzach okrągłego stołu. Głównym bohaterem jest tytułowy Merlin – młody czarodziej, który musi ukrywać swoje umiejętności przed wszystkimi, aby uniknąć tragicznych konsekwencji. Z czasem pojawiają się także inne postacie z legend, a wszystko po to, aby wypełnić swoje przeznaczenie. Cała seria jest napakowana akcją, magią, mitami i potworami.

4. Wiedźmin

wiedzmin foty top

Polska klasyka w światowej sławy interpretacji Netflixa. „Wiedźmin” to opowieść o łowcy potworów – Geralcie z Rivii – który samotnie podróżuje przez świat wykonując swoje zadanie. Na drodze spotyka wiele przeszkód i nie są to tylko straszne bestie. Ta historia przeplata się z losem młodej czarodziejki Yennefer, która uczy się magii w bardzo dziwnej szkole. Cala fabuła serialu jest utrzymana w tajemniczym nastroju. Trzyma w napięciu i zachwyca pięknymi ujęciami i scenografią.

5. Chilling Adventures of Sabrina

cas salem

Kolejnym serialem przepełnionym magią jest „Chilling Adventures of Sabrina”. Tytułowa Sabrina to nastoletnia czarownica, która prowadzi podwójne życie. Mieszka z ciotkami czarownicami w domu przy cmentarzu i towarzyszy jej oczywiście – czarny kot. W dzień chodzi do zwyczajnej szkoły, w nocy zaś praktykuje czarną magię. Uczy się używać swoich mocy, ale musi to ukrywać przed swoimi przyjaciółmi śmiertelnikami. Serial, inspirowany komiksami o przygodach czarownicy, jest zabawny, trzyma w napięciu i przede wszystkim bardzo wciąga.

6. Dawno, dawno temu

image?url=https%3A%2F%2Fstatic.onecms.io%2Fwp content%2Fuploads%2Fsites%2F6%2F2018%2F02%2F123924 d group 2000

Jest to serial o bardzo ciekawym motywie przewodnim. Już w pierwszym odcinku serialu „Dawno, dawno temu” dowiadujemy się, że w pewnym mieście, o dobrze dobranej nazwie – Storybrook, żyją postacie z bajek, które nie pamiętają swojej przyszłości. Na mieszkańców została rzucona klątwa, która ich tutaj uwięziła. Emma, główna bohaterka serii, może ich uratować, ale sama najpierw musi uwierzyć w bajki.

7. Stranger things

stranger things kadr z serialu

„Stranger things” to opowieść o czwórce najlepszych przyjaciół, których spotkał straszny i niesamowity los. Jeden z nich, znika, a pozostali podejmują wszelkich starań, aby go odnaleźć. Historia robi się coraz dziwniejsza, jak spotykają niezwykłą dziewczynę w lesie, która posiada niesamowite umiejętności. Zniknięcie jak się okazuje jest bardziej skomplikowane niż się wydaje, a w mieście (Hawkins) dzieją się dotąd niespotykane i magiczne rzeczy.

8. Shadowhunters: The Mortal Instruments

shadowhunters lede

Magia zaczyna się, jak główna bohaterka, Clary, dowiaduje się, że jest częścią ukrytego świata nocnych łowców, którzy bronią ludzkości i wszystkich innych stworzeń przed złem. Nocni łowcy czerpią swoją moc i siłę z run, które malują po swoim ciele. Serial jest napakowany po brzegi akcją. Często występują w nim sceny walki z demonami i nie tylko. Im dłużej oglądamy serial, luźno oparty na serii książek, tym więcej dowiadujemy się o tym magicznym świecie i o tajemniczej przeszłości Clary.

9. The Umbrella Academy

1068745

„The Umbrella Academy” to bardzo specyficzna rodzina połączona przez pewnego miliardera. Tworzy ją siedmioro adoptowanych dzieci, które przyszło na świat tego samego dnia w bardzo dziwnych okolicznościach. Każde z nich, no prawie każde, posiada specjalne umiejętności takie jak np. super siła, teleportacja czy manipulacja innymi. Przybrany ojciec szkoli ich, aby w przyszłości mogli powstrzymać apokalipsę, ale drogi rodzeństwa rozchodzą się w miarę jak dorastają. Serial jest oparty na serii nagradzanych komiksów.

10. Lucyfer

AAAABZH3hVxHh t6U5Qn0BhND2ySqVC YsRZfXaE80PaSs Z RZszPISQAq1P7LMlG0GfYZqkprjCUHy7JodMwSWRJDr Z1A

„Lucyfer” jest dokładnie tym, za kogo się podaje – diabłem we własnej osobie! Po niekończących się wiekach spędzonych w piekle na torturach, Lucyfer ucieka od swoich obowiązków i udaje się na wakacje do Los Angeles. Używając swoich diabelskich umiejętności zawsze dostaje to, czego chce i jego życie na ziemi jest pełne imprez. Jego zachowanie zaczyna się zmieniać, kiedy poznaje Chloe – piękną policjantkę, której później pomaga walczyć z przestępstwem.

Najlepsze seriale o magii – podsumowanie

Tak częsty motyw magii w serialach, nie zmienia faktu, że każda produkcja jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Takie seriale cechują się przede wszystkim tajemniczością i dużą ilością akcji.

A jakie Wy znacie seriale o magii? Podajcie swoje propozycje w komentarzach.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Przeczytaj również