Seriale Sci Fi Netflix – 7 najlepszych propozycji

j

Autor: Julia Osowska

}

Data: 29 listopada 2020

Seriale Sci Fi Netflix są niezwykle popularne na całym świecie. Ludzie coraz częściej sięgają do kina przedstawiającego przyszłość, pokazującego nadprzyrodzone moce, dziwne postacie czy zjawy. Każdy z niecierpliwością czeka na kolejny sezon ulubionego serialu, wstrzymując wdech w momencie niezwykłego zwrotu albo rozwiązania akcji. Co tak bardzo przyciąga widownie do tego typu seriali? Ta nuta niepewności jak potoczą się losy bohaterów czy może niezwykle zbudowana psychologia postaci?

Na te pytania postaramy się odpowiedzieć prezentując kilka seriali Science Fiction na Netlix, które swoją fabułą, niezwykłymi bohaterami, wydarzeniami w nich zaprezentowanymi hipnotyzują widza i nie pozwalają mu oderwać od siebie chociaż na chwilę wzroku.

Seriale Sci Fi Netflix – The 100

Seriale Sci Fi Netflix, The 100

Serial typowy dla gatunku science fiction. Opowiada o losach setki młodych ludzi, którzy zostali zesłani na Ziemię w celu zbadania, czy da się na niej normalnie funkcjonować. Setki lat temu gatunek ludzki został zmuszony opuścić planetę, ze względu na jej skażenie. Zamieszkali więc na satelicie, lecz po jakimś czasie okazało się, że zaczyna brakować na niej tlenu, dlatego podjęto decyzje o wyprawie setki młodych ludzi w celu zbadania, czy Ziemia jest zdatna do zamieszkania. Komplikacje oraz sytuacje z jakimi się spotykają, sprawiają, że ich życie na Ziemi staje pod znakiem zapytania. Nieoczekiwane zwroty akcji, zaskakujące wydarzenia i ludzie z jakimi spotykają się bohaterowie sprawiają, że serial jest ciekawy i dostarcza widzom dużo emocji. Serial obecnie składa się z 7 sezonów.

Lucyfer

Seriale Sci Fi Netflix, Lucyfer

Losy diabła Lucyfera Morningstara, który pod postacią przystojnego Brytyjczyka pojawia się w Los Angeles są dobrze znane każdemu kinomaniakowi. Każdy czeka na kolejny odcinek rozwiązywania spraw kryminalnych detektyw Decker i urokliwego właściciela Luxu. Magnesem, który przyciąga widzów do serialu jest z pewnością postać budowana przez Toma Ellisa, który wciela się w aroganckiego, urokliwego, pewnego siebie diabła. Intrygującym wątkiem jest także relacja łącząca Lucyfera z Chloe. Morningstar tłumacząc się brakiem umiejętności kochania, stara się wyprzeć z siebie myśl, że mógłby pokochać detektyw. Serial utrzymany w stylistyce kryminalnej z wątkiem miłośnym oraz wprowadzonymi scenkami oraz żartami humorystycznymi. Dochodzi do tego także motyw boski i ziemski, który w zaskakująco dobry sposób się ze sobą łączą. Rzadko spotyka się z tym, że postać boska zostaje obdarzona w taki sposób cechami ludzkimi. Serial obecnie składa się z 4 sezonów, lecz został zapowiedziany już 5 sezon serialu, chodzą też pogłoski o powstaniu 6 sezonu.

ZOBACZ TEŻ  Nowy polski serial? Koniecznie zobacz te 4 nowe seriale polskie

Stranger Things

Serial Sci Fi Netflix - Stranger Things

Chyba każdy słyszał o przygodach dzieciaków z Hawkings? Serial swoją oryginalnością i utrzymaniem klimatu lat 80 przyciągnął rzeszę fanów. Losy Nastki, Mike, Dustina, Lusaca, Willa i Max śledzi z pewnością, każdy fan dreszczowców i kina science fiction. W skrócie opowiada on historię zaginięcia w tajemniczych okolicznościach jednego z chłopców oraz zaskakującego pojawienia się w tym samym czasie specyficznej dziewczynki. Dzięki umiejętnością Nastki udaje się uratować zaginionego chłopca, lecz przerażające wspomnienia, które pozostały mu po tym traumatycznym zaginięciu będą mu towarzyszyć przez resztę sezonów i staną się podstawą do fabuły następnych epizodów. Mroczny klimat w jakim jest utrzymany serial i zaskakująca tematyka, z pewnością przyczyniły się do jego popularności. Można by rzec, że jest on jednym z najpopularniejszych, jak nie najbardziej popularnym serialem z gatunku science fiction. Obecnie sezon składa się z 3 sezonów, lecz zapowiedziano już premierę 4 sezonu. Jeśli myślimy – Seriale Sci Fi Netflix – od razu przychodzi nam na myśl ten serial.

Seriale Sci Fi Netflix – To nie jest OK

to nie jest ok zapowiedz 1180x541 1

Co prawda jest to „młody” serial, ponieważ jego premiera odbyła się na początku tego roku, lecz wiadomo już o jego kontynuacji. Opowiada on o młodej dziewczynie, Syd, która poradzić sobie ze szkolnymi i domowymi problemami, jednocześnie odkrywając swoją seksualność i nowe supermoce. Dziewczyna zaczyna zastanawiać się skąd mogą pochodzić i dlaczego ujawniają się akurat w tym momencie. W opanowaniu swoich nowych umiejętności pomaga jej Stanley, jej sąsiad i kolega ze szkoły, z którym zaczyna się z czasem przyjaźnić. Połączenie zwykłego codziennego życia przeciętnej, niczym nie wyróżniającej się nastolatki z motywem nadprzyrodzonych mocy, którymi zostaje obdarzona wzbudza zaciekawienie i chęć dowiedzenia się co będzie dalej.

The Umbrella Academy

netflix zapowiada drugi sezon umbrella academy premiera serii w lipcu 1024x469 1
Seriale Sci Fi Netflix, The Umbrella Academy

Jest to kolejny serial z serii ludzi o wyjątkowych zdolnościach. Przedstawia on losy siedmiu młodych osób, które zostały adoptowane przez ekscentrycznego miliardera sir Reginalda Hargreevesa. Najdziwniejsze jest jednak to, że każde z nich zostało urodzone tego samego dnia w innym zakątku świata, przez kobiety, które nie były wcześniej w ciąży. Szybko okazuje się, że dzieci posiadają nadludzkie zdolności co próbuje wykorzystać miliarder w celu stworzenia z szóstka z nich drużyny superbohaterów o nazwie The Umbrella Academy. Od zespołu zostaje odsunięta Numer Siedem, która ze względu na brak mocy jest zmuszona do prowadzenia normalnego życia. Trzydzieści lat później rodzeństwo spotyka się na pogrzebie ich przybranego ojca, w tym samym momencie z podróży w czasie powraca Numer Pięć, który informuje ich o zbliżającej się apokalipsie. Sytuacje oraz wydarzenia jakie mają miejsce po tej wiadomości, sprawiają, że dotychczas znane wszystkim informacje okazują się kłamstwem i wychodzą na jaw nowe fakty. Na obecną chwilę serial składa się z 1 sezonu, lecz premiera kolejnych epizodów ma mieć miejsce już 31 lipca.

ZOBACZ TEŻ  Azjatyckie seriale Netflix – 15 produkcji, które musisz nadrobić

Dark

dark kadr z serialu

Jest to serial często porównywany ze Stranger Things, z pewnością ze względu na swój klimat lecz tematyka obu różni się od siebie znacząco. Dark jest serialem niemieckim, którego akcja rozgrywa się w miasteczku Winden, w którym dochodzi do zaskakujących zaginięć dzieci, które na światło dzienne ujawniają swoje podwójne życie. Okazuje się, że ma to wszystko związek z wydarzeniami sprzed ponad trzydziestu lat. Serial porusza wątek podróży w czasie, lecz mimo swojej zagmatwanej akcji zbiera same pozytywne oceny krytyków. Obecnie serial składa się z 2 sezonów, lecz premiera finałowego sezonu odbędzie się 27 czerwca 2020.

Shadowhunters: The Mortal Instruments

maxresdefault 1
Seriale Sci Fi Netflix, Shadowhunters

Serial jest adaptacją serii książek Cassandry Clare pt. Dary anioła, który zaliczany jest także do produkcji z gatunku fantasy. Opowiada on o młodej dziewczynie, Clary Fray, która rozpoczyna naukę na Brooklyńskiej Akademii Sztuki. Prowadzi normalne oraz spokojne życie, do momentu jej osiemnastych urodzin, kiedy dziewczyna odkrywa, ze jest Nocnym Łowcą, czyli hybryda anioła i człowieka, której zadaniem jest ochrona ludzkości przed demonami. Okazuje się, że będzie musiała połączyć siły z nowo poznanymi łowcami, by uratować matkę z rąk zgrupowania o nazwie „Krąg Razjela”. Od teraz Clary została wprowadzona w świat pełen elfów, czarowników, wampirów, wilkołaków i innych magicznych istot. W nowym świecie, w którym musi się teraz odnaleźć znajduje także czas na miłość oraz przyjaciół, na których może liczyć. Serial składa się z 4 sezonów i ma status zakończonego.

Seriale Sci Fi Netflix – podsumowanie

Na Netflixie można zobaczyć masę przeróżnych seriali o tematyce fantastycznonaukowej. Te powyżej zaprezentowane to jedynie wycinek z tych, które znajdują się w kolekcji platformy. Pośród nich każdy znajdzie coś dla siebie co go zainteresuje i zaciekawi. Serialem o którym warto także krótko wspomnieć jest Black Mirror, który podejmuję tematykę problemów związanych z  nowoczesną technologia i rozwojem cywilizacji. Jednak każdy z odcinków podejmuje inny problem i przedstawia inną historię. Wszystkie seriale z gatunku science fiction mają za zadanie ukazanie nam świata jaki mógłby być, albo do jakiego wszyscy dążą. Czy masz jakieś swoje Seriale Sci Fi Netflix?

Seriale Sci Fi Netflix to za mało? To zobacz nasz tekst ogólny: https://serialowy.pl/rankingi/najlepsze-seriale-sci-fi-ostatnich-lat-898/

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Julia Osowska

Szalona wielbicielka wszystkiego co na ekranie (oczywiście w niewielkich granicach rozsądku). Jeżeli Lucyfer zaproponował by jej zejście do piekieł z pewnością by się zgodziła. Nie ukrywa także, że fajną sprawą byłoby przejść się z Elą po Buckingham Palace, albo zaszaleć z Fifi na jakiejś imprezce, bo widać, ze gościu wie co to dobra zabawa. Nie odmawia także jedynego w swoim rodzaju Netflixowego kina hiszpańskiego, dla którego dała by się pokroić. Marzy usiąść kiedyś na kanapie w Central Perk, koło niezastąpionych jej zdaniem Przyjaciół.