Najlepsze seriale młodzieżowe Netflix

j
}

Data: 30 stycznia 2019

Młodzieżowe seriale potrafią wyjątkowo celnie trafić w gust również starszej publiczności. Oprócz popularnych wątków miłosnych w produkcjach często poruszane są również tematy tabu, które niekiedy trudno znaleźć w innych seriach.  Na ekranie możemy zobaczyć również zbrodnie, morderstwa, wampiry i wilkołaki. Sprawdźmy, po jakie młodzieżowe seriale z popularnej platformy Netflix warto sięgnąć.

Riverdale

riverdale
Źródło: The Tracking Board

Ten amerykański serial na podstawie serii komiksów wydawanych przez Archie Comics pokochały miliony osób na całym świecie. Riverdale swoim nieco mrocznym klimatem opowiada nie tylko o miłosnych zmaganiach nastolatków, ale również o makabrycznych zbrodniach czy porachunkach wpływowych osób, a to wszystko toczy się w niewinnym tytułowym miasteczku. Podobnie jak w przypadku Glee, serial ten wzbogacany jest musicalowymi scenami, zwłaszcza w 2. sezonie. Produkcja z każdym odcinkiem zaskakuje i mimo młodzieżowego charakteru spodoba się również znacznie starszym widzom.

Trzynaście powodów

13 powodów
Źródło: Spider’s Web

Serial ten, mimo że nosi miano młodzieżowego, jest utrzymany w melancholijnym i przygnębiającym klimacie prawdziwego dramatu. Uczennica szkoły średniej Hannah Baker popełnia samobójstwo. Po jej śmierci główny bohater Clay Jensen, który potajemnie kochał się w dziewczynie, otrzymuje paczkę z siedmioma kasetami magnetofonowymi. Okazuje się, że Hannah przedstawiła na nich trzynaście powodów, dla których postanowiła zdecydować się na samobójstwo. Z każdym odcinkiem poznajemy nowe oblicza uczniów amerykańskiej szkoły średniej, odkrywamy tajemnice i przeszłość skrywaną przez bohaterów. Serial trzyma w napięciu do samego końca.

The End of the F***ing World

img psola 20180115 120254 imagenes lv terceros the end of the f king world kdMG U4438176898ITC 992x558@LaVanguardia Web
Źródło: Serieously

Ten kontrowersyjny tytuł podkreśla zbuntowany charakter miniserialu. The End of the F***ing World opowiada o dwójce nastolatków, którzy postanawiają pod wpływem impulsu opuścić niewielkie miasteczko, gdzie toczyło się ich z pozoru nudne życie. Okazuje się, że wspólne przygody stają się coraz bardziej niebezpieczne, a nastolatkowie szybko wpadają w kłopoty. Czarny humor, jaki dominuje w serialu, jest dodatkowym elementem, który sprawia, że do każdego odcinka chce się wracać.

The Chilling Adventures of Sabrina

sabrina
Źródło: Revenge of the fans

Sabrina, nastoletnia czarownica doczekała się nowej wersji swoich przygód w wyjątkowo stylowym wydaniu. Interesujący pełen grozy scenariusz sprawia, że bez względu na wiek podczas seansu pojawiają się ciarki na plecach. Mimo że dziewczyna stara się prowadzić normalny tryb życia, jak każda inna śmiertelniczka, płynąca w jej żyłach krew wiedźm i czarownic wciąż daje się we znaki. Mroczne przygody dziewczyny wciągną miłośników horrorów i nie tylko!

ZOBACZ TEŻ  The End of the F***ing World – pokręcone love story

Sex Education

seks ed 3
Źródło: NME

Ten niepozorny serial skupiający się swoją tematyką wokół seksualności w luźny i prosty sposób opowiada o miłości, cielesności i relacjach. Nastolatek Otis, jako syn seksuologa, posiada ponadprzeciętną wiedzę na temat seksu, którą razem z przyjacielem postanawia wykorzystać do prowadzenia szkolnego biznesu. Niebanalni bohaterowie i mnóstwo przezabawnych sytuacji sprawiają, że serię ogląda się z prawdziwą przyjemnością.

Szkoła dla elity

elite
Źródła: TELE Magazyn

Szkoła dla elity to serial opowiadający o nastolatkach uczących się w ekskluzywnej hiszpańskiej szkole. Na skutek niszczycielskiego trzęsienia ziemi do szkoły trafia trójka nastolatków z klasy robotniczej. Codzienne życie młodzieży przerywa tajemnicza zbrodnia. W szkole rozpoczynają się spiski, intrygi, a każdy uczeń stara się dowieść, że to nie on ma krew na rękach. Serial stanowi ciekawe połączenie swoim klimatem przypominające Plotkarę i Sposób na morderstwo.

Atypowy

atypowy
Źródło: Spider’s Web

Serial Atypowy opowiada o dorastaniu i pierwszych miłościach nastoletniego chłopaka, który zmaga się z autyzmem. Mimo przeciwności losu chłopak stara się być jak najbardziej samodzielny i korzystać z pełni życia podobnie jak jego rówieśnicy. Serial nie tylko bawi, ale również wzrusza. Jest to jedna z niewielu produkcji, która w tak przemyślany sposób porusza tematy związane z niepełnosprawnością. Każdy odcinek wprawia nas w dobry nastrój i zachęca do kontynuowania seansu.

Stranger Things

stranger
Źródło: NME

Stranger Things to hit, który każdy powinien obejrzeć. Przygoda paczki przyjaciół rozpoczyna się od zaginięcia chłopca Williego. Poszukiwania nie dają rezultatów, jednak zdesperowana matka chłopaka znajduje niecodzienny sposób na komunikowanie się ze swoim synem. W miasteczku, w którym toczy się akcja, pojawia się również tajemnicza dziewczynka, która jak się okazuje, skrywa mroczne sekrety. Serial przepełniony jest elementami fantastycznymi, a zabawne sytuacje  i nawiązania do lat 80 sprawiają, że każdy odcinek gwarantuje rozrywkę na najwyższym poziomie. Dla wielu osób jest to najlepszy serial Netflixa!

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale DC - top 5 produkcji

BONUS: Najlepsze seriale młodzieżowe innych platform – polecamy

Skins

skins
Źródło: All 4

Serial Skins, w Polsce znany również jako Kumple opowiada o grupie nastolatków żyjących w Bristolu. Każdy odcinek skupia się na wybranym bohaterze, dzięki czemu możemy dokładnie poznać motywy działania i wewnętrzne przeżycia poszczególnych postaci. Twórcy serialu nie bali się poruszać trudnych tematów jak dysfunkcyjne rodziny, choroby psychiczne czy formowanie tożsamości płciowej. Powstało 7 sezonów Skins, a obsada była w całości zmieniana dwa razy, tak by przedstawić losy trzech generacji młodzieży. Serial spodoba się nie tylko nastolatkom.

Skam

skam
Źródło: Pop Buzz

Skam to skandynawska odpowiedź na Skins. Ten norweski serial wyróżnia się swoją prostotą i autentycznością. Zamiast przedstawiania przesłodzonych scen, twórcy skupiają się na gorzkiej prawdzie, która niestety jest często bliższa rzeczywistości. Nastolatkowe oprócz uczęszczania do szkoły w Oslo zmagają się z szeregiem różnorodnych problemów – od nieszczęśliwej miłości do problemów psychicznych, a nawet aktów molestowania. Trudne tematy przedstawione w tak dosadny i jednocześnie naturalny sposób sprawiają, że serial podobnie jak Skins przypadnie do gustu również starszym odbiorcom.

Szkoła zabójców

szkoła zab
Źródło: Den of Geek

Szkoła zabójców to nowość, którą warto mieć na uwadze. Serial ten zupełnie różni się od pozostałych zarówno fabułą, jak i całym klimatem. Akcja toczy się w latach 80, które są przedstawione od nieco bardziej mrocznej strony. Główny bohater Marcus, który początkowo musi radzić sobie z bezdomnością, trafia do specjalnej szkoły, do której najważniejsze przestępcze rodziny wysyłają swoich podopiecznych, by wyszkolić ich na prawdziwych zabójców. Okazuje się jednak, że znaczna część młodzieży zupełnie nie zgadza się ze swoim losem, a ich jedynym celem jest przetrwanie niebezpiecznych wyzwań stawianych przez nauczycieli. Ten nieco absurdalny serial, oparty na popularnym komiksie zaskakuje swoim punkowym charakterem oraz zbuntowanymi i gniewnymi bohaterami.

Po seriale młodzieżowe warto sięgać również wtedy, gdy lata szkolne ma się już dawno za sobą. W zależności od upodobań można zagłębić się w radosną fabułę musicalowej produkcji lub wybrać bardziej mroczne, pełne tajemnic i zagadek serie. Oprócz seriali dostępnych na Netflixie warto zapoznać się również z kultowymi produkcjami innych platform. Bez względu na wiek, każdy bez większych trudności znajdzie coś dla siebie!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

1 komentarz

  1. Geek Kocha Najmocniej

    !3 Reasons Why jeszcze za pierwszy sezon mogło tu się znaleźć, pomimo masy błędów i szkodliwości społecznej. Ale Riverdale? Pewnie, pierwszy sezon można uznać za guilty pleasure, ale im dalej, tym gorzej. Jedyne, czym ten serial zaskakuje z odcinka na odcinek to to, że można upadać coraz niżej i niżej.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Paulina Poproch

Jestem Gordonem Ramsayem serialowego zaplecza - albo coś kocham, albo nienawidzę. Mimo że na studiach moim atrybutem jest kalkulator, w wolnych chwilach uwielbiam bawić się w krytyka i analizować działania i motywy postępowań ulubionych serialowych postaci. Moje duchowe zwierzę to Sheldon Cooper.