Seriale polityczne to jedne z moich ulubionych. Uwielbiam tę fabułę, intrygi, walka o władzę i to wszystko w klimacie kłótni i dyplomacji zarazem. Dlatego poniżej przedstawiam Wam listę, subiektywną, rzecz jasna, najlepszych seriali politycznych ostatnich czasów.
Spis treści
Najlepsze seriale polityczne
Skoro seriale polityczne, to Scandal



Usmagazine
Olivia Pope rezygnuje z pracy dla prezydenta Stanów Zjednoczonych i odchodzi z Białego Domu. Ma nadzieję rozpocząć nowy rozdział swojego życia otwierając firmę zajmującą się zarządzaniem kryzysowym. Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie to, że pozostawienie za sobą przeszłości w Białym Domu nie jest takie łatwe. Przez powiązanie z polityką, a szczególnie prezydentem USA, serial jest bardzo, bardzo patetyczny i wzniosły. Niejednokrotnie okazuje się, że tylko Olivia Pope może pomóc w sytuacji podbramkowej, a jej firma jest najlepszą z najlepszych. Pomimo to ogląda się go całkiem miło i przyjemnie.
Parks and recreation
To cudowny serial, chociaż nie do końca polityczny. Niestety chyba nigdy nie był emitowany w Polsce. To typowe Mockumentary, czyli serial stylizowany na nakręcanie rzeczywistych sytuacji. Na początku może irytować kamera, ale w pewnym momencie widz się już przyzwyczaja. Leslie Knope to główna bohaterka, singielka, która wzbudza sympatię od samego początku. Jest kierowniczką Wydziału Parków i Rekreacji w małym miasteczku Pawnee w stanie Indiana. I to właśnie miasteczko symbolizuje trochę obraz całej Ameryki.
The Good Wife
Żona idealna to przede wszystkim serial obyczajowy, a dopiero potem polityczny. Tytułowa dobra żona Alicia Florrick, jest tłem dla Petera – męża, ale przede wszystkim polityka. Wiedzie cichy żywot kury domowej, która w przeszłości skończyła studia prawnicze. Pilotażowy odcinek to Hitchcockowe trzęsienie ziemi – jej życie musi zmienić się o 180 stopni, ponieważ mąż uwikłany w zdrady, seksafery i korupcje poddaje się do dymisji. Główna bohaterka z kury domowej przeobraża się w przebojową, walczącą o siebie i swoją rodzinę prawniczkę, która nieustannie musi podejmować trudne decyzje – czy to w sprawach zawodowych czy prywatnych.
Homeland – serial polityczne z love story w tle
Główna bohaterka – Carrie Mathison jest agentką CIA, a główny bohater – Nicolas Brody, jest żołnierzem. Na początku w ogóle mnie nie wkręcił, ale każdy kolejny odcinek okazywał się ciekawy. Samo to, że ma szósty sezon w drodze, świadczy o jego popularności. Głównym celem Carrie jest zniszczyć Al-Kaidę. Oskarża nawet Brodego o to, że z nimi współpracuje, ale finalnie – zakochują się w sobie oboje. W pewnym momencie zaczynają już działać nad zniszczeniem Al-Kaidy razem. W serialu pojawiają się intrygi i różne ciemne zagrywki polityczne, jak i interpersonalne.
Gra o tron
Klasyk pełen strategii, polityki i walki o Żelazny Tron. Pozycja, którą znają wszyscy serialomaniacy. Głównym wątkiem tej historii jest spór o władzę w bardzo podzielonym świecie, który dodatkowo zagrożony jest przez przybyszów zza wielkiego Muru, stanowiącego północną granicę Siedmiu Królestw. Tak w ogromnym skrócie można opisać fabułę. Poza tym jako serial polityczny pełen jest konspiracji, zdrady, oszustw i rebelii, które podsycają atmosferę pełną zbrodni, krwi i seksu. Oglądając Grę o Tron zobaczymy właściwie wszystko czego oczekujemy od wciągającego serialu politycznego, a nawet więcej – na przykład magiczne smoki i nieumarłych.
House of cards
Niekwestionowany as wśród seriali politycznych. Ostatnimi czasy wzbudza bardzo duże zainteresowanie z powodu afery dotyczącej Kevina Spacey, który odgrywał (już chyba należy pisać w czasie przeszłym) główną rolę Fransica Underwooda. House of Cards to opowieść o bezwzględnym dążeniu do władzy, spaczonych osobowościach pozbawionych choćby odrobiny empatii i korupcji, która czai się w każdym biurze Białego Domu. Gwarantuje, że zachwycicie się głównymi postaciami, nawet pomimo tego, że są na wskroś negatywne.
[Aktualizacja] Jeżeli jesteście ciekawi, co stało się z Frankiem Underwoodem, koniecznie sprawdźcie nasz artykuł!
Kto się odważy – show me a hero



Sześcioodcinkowy oparty na faktach mini serial polityczny produkcji HBO. Opowiada o losach młodego burmistrza miasta Yonkers. Nick Wasicsk zmaga się z ogromnym problemem dyskryminacji rasowej w latach 80. ubiegłego wieku. Przyczyną konfliktu jest orzeczenie sądu federalnego o nakazie wybudowania tanich mieszkań komunalnych w dzielnicy, którą zamieszkują bogate, białe rodziny. Burmistrz próbuje załagodzić konflikt i nasilającą się agresję na tle rasowym, natomiast jego rozwiązania przynoszą opłakane skutki. Inspiracją do serialu była książka o tym samym tytule autorstwa Lisy Belkin. Wystarczającym zapewnieniem wysokiej jakości serialu jest nazwisko jego twórcy – David Simon, znany z kultowego Prawa ulicy. .
A jakie są Wasze ulubione seriale polityczne?
0 komentarzy