Seriale polityczne – najlepsze 6, które musisz obejrzeć

Seriale polityczne to jedne z moich ulubionych. Uwielbiam tę fabułę, intrygi i to wszystko w klimacie kłótni i dyplomacji zarazem. Dlatego poniżej przedstawiam Wam listę, subiektywną rzecz jasna, najlepszych politycznych seriali ostatnich czasów.

Najlepsze seriale polityczne

Scandal

scandal
Usmagazine

Olivia Pope rezygnuje z pracy dla prezydenta Stanów Zjednoczonych i odchodzi z Białego Domu. Ma nadzieję rozpocząć nowy rozdział swojego życia otwierając firmę zajmującą się zarządzaniem kryzysowym. Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie to, że pozostawienie za sobą przeszłości w Białym Domu nie jest takie łatwe. Przez powiązanie z polityką, a szczególnie prezydentem USA, serial jest bardzo, bardzo patetyczny i wzniosły. Niejednokrotnie okazuje się, że tylko Olivia Pope może pomóc w sytuacji podbramkowej, a jej firma jest najlepszą z najlepszych. Pomimo to ogląda się go całkiem miło i przyjemnie.

Parks and recreation

parks and recreation

FortheargumentTo cudowny serial, który chyba niestety nigdy nie był emitowany w Polsce. To typowe Mockumentary, czyli serial stylizowany na nakręcanie rzeczywistych sytuacji. Na początku może irytować kamera, ale w pewnym momencie widz się już przyzwyczaja. Leslie Knope to główna bohaterka, singielka, która wzbudza sympatię od samego początku. Jest kierowniczką Wydziału Parków i Rekreacji w małym miasteczku Pawnee w stanie Indiana. I to właśnie miasteczko symbolizuje trochę obraz całej Ameryki.

The Good Wife

the good wife

huluŻona idealna to przede wszystkim serial obyczajowy, a dopiero potem polityczny. Tytułowa dobra żona Alicia Florrick, jest tłem dla Petera – męża, ale przede wszystkim polityka. Wiedzie cichy żywot kury domowej, która w przeszłości skończyła studia prawnicze. Pilotażowy odcinek to Hitchcockowe trzęsienie ziemi – jej życie musi zmienić się o 180 stopni, ponieważ mąż uwikłany w zdrady, seksafery i korupcje poddaje się do dymisji. Główna bohaterka z kury domowej przeobraża się w przebojową, walczącą o siebie i swoją rodzinę prawniczkę, która nieustannie musi podejmować trudne decyzje – czy to w sprawach zawodowych czy prywatnych.

Homeland

homeland

CinemurGłówna bohaterka – Carrie Mathison jest agentką CIA, a główny bohater – Nicolas Brody, jest żołnierzem. Na początku w ogóle mnie nie wkręcił, ale każdy kolejny odcinek okazywał się ciekawy. Samo to, że ma szósty sezon w drodze, świadczy o jego popularności. Głównym celem Carrie jest zniszczyć Al-Kaidę. Oskarża nawet Brodego o to, że z nimi współpracuje, ale finalnie – zakochują się w sobie oboje. W pewnym momencie zaczynają już działać nad zniszczeniem Al-Kaidy razem. W serialu pojawiają się intrygi i różne ciemne zagrywki.

Gra o tron

game of thrones

Klasyk pełen strategii, polityki i walki o Żelazny Tron. Pozycja, którą znają wszyscy serialomaniacy. Głównym wątkiem tej historii jest spór o władzę w bardzo podzielonym świecie, który dodatkowo zagrożony jest przez przybyszów zza wielkiego Muru, stanowiącego północną granicę Siedmiu Królestw. Tak w ogromnym skrócie można opisać fabułę. Poza tym jako serial polityczny pełen jest konspiracji, zdrady, oszustw i rebelii, które podsycają atmosferę pełną zbrodni, krwi i seksu. Oglądając Grę o Tron zobaczymy właściwie wszystko czego oczekujemy od wciągającego serialu politycznego, a nawet więcej – na przykład magiczne smoki i nieumarłych.

House of cards

house of cards

NewstatesmanNiekwestionowany as wśród seriali politycznych. Ostatnimi czasy wzbudza bardzo duże zainteresowanie z powodu afery dotyczącej Kevina Spacey, który odgrywał (już chyba należy pisać w czasie przeszłym) główną rolę Fransica Underwooda. House of Cards to opowieść o bezwzględnym dążeniu do władzy, spaczonych osobowościach pozbawionych choćby odrobiny empatii i korupcji, która czai się w każdym biurze Białego Domu. Gwarantuje, że zachwycicie się głównymi postaciami, nawet pomimo tego, że są na wskroś negatywne.

A jakie są Wasze ulubione seriale polityczne?

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.