Najsilniejsze kobiece przyjaźnie – poznaj bohaterki tych 15 seriali!

j

Autor: Klaudia

}

Data: 1 lipca 2021

Seriale przedstawiają przeróżne rodzaje relacji między ludźmi – od nienawiści, poprzez przyjaźń, aż po miłość. Niektórym z nich udaje się uchwycić wyjątkową relację między kobietami – w tym wpisie przedstawiamy najsilniejsze kobiece przyjaźnie! Pomimo tego, że wiele produkcji telewizyjnych wciąż ukazuje kobiety w stereotypowy sposób, jeśli chodzi o ich osobowość, marzenia czy pracę, to są też serie, które odzwierciedlają prawdziwy obraz tego, jak wspierają się one nawzajem, dzielą się swoimi sekretami i zwyczajnie cieszą się swoim towarzystwem.

Chirurdzy – nieperfekcyjna, piękna więź Meredith i Cristiny

Chirurdzy to serial, który opowiada o życiu lekarzy nieprzerwanie próbujących pogodzić swe życie zawodowe z osobistym. Jest on jednak także serią, która ukazuje jedną z najbardziej wyjątkowych więzi między bohaterkami. Telewizyjne produkcje zwykle przedstawiają kobiece przyjaźnie na dwa sposoby – relacje są albo nierealistycznie idealne, albo pełne kłótni, wręcz dysfunkcyjne. Przyjaźń Cristiny i Meredith nie była perfekcyjna, kobiety nie każdorazowo się ze sobą zgadzały i nie wszystkie wymiany zdań były łatwe, ale chyba na tym polega ten rodzaj więzi – na rozmowie, poznawaniu punktu widzenia drugiej strony i wypracowywaniu kompromisów.

Między tymi postaciami z Chirurgów wytworzyła się wyjątkowa więź. Nierzadko wymagała ona ciężkiej pracy, jednak można powiedzieć, że była to jedna z najzdrowszych relacji, jakie zostały ukazane w serii. Kobiety niezaprzeczalnie troszczyły się o siebie nawzajem, wspierały się nawet pomimo sprzeczek.

Chirurdzy

Seks w wielkim mieście – cztery różne kobiety, jedna wyjątkowa przyjaźń

Bohaterkami tej serii są cztery kobiety – każda z nich ma swój unikalny charakter. Miranda posiada cyniczne spojrzenie na świat, Samantha to uosobienie pewności siebie, Charlotte to wesoła optymistka, a odrobinę nieodpowiedzialna Carrie przepełniona jest poczuciem humoru.

Kobiety bezgranicznie sobie ufają i zwierzają z nawet tych najbardziej zawstydzających doświadczeń. Być może fakt, że ta czwórka jest tak różnorodna sprawił, iż wytworzyła się między nimi tak silna więź. Na przełomie kolejnych sezonów serii wiele rzeczy ulega zmianom, jednak to właśnie ich przyjaźń pozostaje niezmienna.

Seks w wielkim mieście - najsilniejsze kobiece przyjaźnie

Grace i Frankie – niespodziewane kobiece przyjaźnie

Niektóre kobiece przyjaźnie nie rozpoczęłyby się w normalnych okolicznościach, jednak pewne sytuacje łączą ludzi i sprawiają, że z czasem powstaje między nimi mocna więź. Tak było właśnie w przypadku dwóch tytułowych bohaterek serialu Grace i Frankie. Na początku nikt nie pomyślałby, że te dwie kobiety mogłyby się dogadać, a tym bardziej zaprzyjaźnić – kiedy jednak ich mężowie ogłaszają, że są w sobie zakochani i planują ślub, dwie bohaterki są zmuszone znaleźć sposób, aby się wzajemnie tolerować.

Przyjaźń Grace i Frankie umacnia się na przełomie kolejnych odcinków. Jest to ten rodzaj więzi, którego każdy z nas chciałby doświadczyć. Kobiety wspierają się nawzajem i dzielą się ze sobą sekretami – mówią sobie nawet o tym, z czego obawiały się zwierzyć swym mężom. Zdaje się, że wszechświat popchnął je ku sobie, aby mogły stać się przykładem wyjątkowej przyjaźni.

ZOBACZ TEŻ  Serialowa prasówka do drugiego śniadania [24.01.2018]
Grace i Frankie

Już nie żyjesz – zwycięstwo przyjaźni nad błędami przeszłości

Można powiedzieć, że Judy i Jen łączy podobna więź, co tytułowe bohaterki serii Gace i Frankie, jednak ukazuje to pod postacią młodszego pokolenia kobiet. Jen niedawno straciła męża – w grupie wsparcia w żałobie spotyka Jen. Zaczynają się one przyjaźnić, jednak wyjście na jaw pewnych sekretów sprawia, że ich relacja zostaje wystawiona na próbę. Kobiety ostatecznie wybaczają sobie, pozwalając przyjaźni zwyciężyć nad błędami przeszłości.

Jen i Judy podjęły w swym życiu wiele złych decyzji, które doprowadziły do krzywdy innych – w serii możemy jednak zobaczyć pokrzepiającą solidarność między nimi, wzajemne zaufanie i, przede wszystkim, wybaczenie.

Już nie żyjesz

The Office – kobiece przyjaźnie w biurze

Większość z nas zna ten serial opowiadający o losach pracowników biurowych. Zapewnia on nie tylko porządną dawkę śmiechu, ale również obrazuje ciekawą relację między dwoma bohaterkami – Pam i Karen. Obydwie kobiety zainteresowane były Jimem, co na początku sprawiało im niemały dyskomfort. Potem jednak postanowiły wspólnie urządzić świąteczne przyjęcie karaoke, co pozwoliło im zakopać wojenny topór. Pam i Karen nie pozwoliły na to, by zainteresowanie romantyczną relacją z kimś całkowicie zniszczyło ich znajomość.

The Office

Orange is The New Black – relacje kobiet w więziennym świecie

Twórcy tej serii ukazali świat kobiet w więzieniu – ich problemy, chwile smutku, jak i szczęścia. Orange is The New Black prezentuje widzom relacje między bohaterkami – należy jednak wyróżnić przyjaźń, która powstała między Poussey i Taystee. Trudno uwierzyć, że kobiety te nie są najlepszymi przyjaciółkami z dzieciństwa, a związały je ze sobą pewne okoliczności.

Serial ten zdołał ukazać potężną przyjaźń, która jest korzystna dla obydwu stron. Te dwie kobiety potrzebowały siebie nawzajem – swego wzajemnego wsparcia i zrozumienia, aby móc poradzić sobie z szarą rzeczywistością.

Orange is the New Black

Brooklyn Nine-Nine – kobiece przyjaźnie w pracy

Brooklyn 9-9 koncentruje się na kilku policjantach, którzy walczą z przestępczością. Oprócz tego widzowie mogą ujrzeć coś więcej: wyjątkową przyjaźń dwóch kobiet. Można powiedzieć, że Amy i Rosa są swoimi kompletnymi przeciwieństwami – być może jednak właśnie dlatego ich więź jest tak silna? Kobiety nieprzerwanie się wspierają, pracując w zawodzie zdominowanym przez mężczyzn. Widać, że wydobywają z siebie nawzajem najlepsze cechy charakteru, a ich perypetie podczas misji są niezwykle zabawne – tworzą one doskonały zespół.

Brooklyn 9-9

Parks and Recreation – niedoskonała, jednak wspaniała więź

Leslie i Ann posiadają odmienne osobowości – potrafią się one jednak dogadać. Ich przyjaźń nie jest idealna – mają miejsce potyczki dotyczące miłosnych relacji, a bohaterki nierzadko są od siebie zbyt zależne. Jednak pomimo tych wszystkich niedoskonałości, ich więź jest niezwykle silna. Kobiety wiedzą, że wiele ich dzieli, jednak wspierają się nawzajem, komplementują i nie pozwalają niczemu zniszczyć swej relacji. Prezentując najsilniejsze kobiece przyjaźnie, nie mogło zabraknąć tutaj więzi bohaterek serii Parks and Recreation.

Parks and Recreation

Słodkie kłamstewka – razem przeciwko tajemniczemu „A”

Serial powstały na podstawie książki o tym samym tytule prezentuje losy przyjaciółek, które muszą mierzyć się z tajemniczym „A”, które je prześladuje, wysyła im wiadomości i zdaje się obserwować każdy ich ruch, znać wszystkie ich sekrety. Kiedy Hanna, Aria, Spencer i Emily dowiedziały się, że ich przyjaciółka Alison zaginęła, postanowiły one za wszelką cenę ją odnaleźć i odkryć prawdę dotyczącą tej sprawy. Nawet pomimo czyhającego niebezpieczeństwa, nie poddawały się i nieprzerwanie wspólnie dążyły do celu. Wymieniając wyjątkowe kobiece przyjaźnie w serialach, należy wspomnieć o tej grupie.

Na końcu serii możemy zobaczyć pożegnanie przyjaciółek – każda z nich rozpoczyna nowy etap w życiu. Przytulają się i wspominają to, jak na przestrzeni lat się o siebie troszczyły. Bohaterki Słodkich kłamstewek otrzymały swe szczęśliwe zakończenie – niejednokrotnie przechytrzyły śmierć i wreszcie mogły odpocząć od ciągłego biegu. Pomimo tego, że ich drogi się rozchodzą, więź łącząca tę grupę kobiet z pewnością nie zanika.

ZOBACZ TEŻ  Popularne seriale amerykańskie Netflix - poznaj tych 5 propozycji
słodkie kłamstewka - kobiece przyjaźnie

The Good Place – przyjaźń pomagająca być lepszym człowiekiem

Niektóre kobiece przyjaźnie prezentowane w serialach nie zaczynają się idealnie. Tak też było w przypadku bohaterek The Good Place. Początkowo Eleanor nie przepadała za Tahani – przyczyną tego była snobistyczna postawa drugiej kobiety. Potem ich relacje uległy kolejnemu pogorszeniu, kiedy jedna z nich ujawniła, że jest intruzem w Dobrym Miejscu i znalazła się tam przypadkiem. Z biegiem czasu jednak kobiety stają się dobrymi przyjaciółkami – Eleanor dała Tahani parę lekcji pokory i empatii, natomiast Tahani nauczyła Eleanor współczucia oraz życzliwości w stosunku do innych.

The Good Place

Insecure – siła kobiecej więzi

Insecure to seria prezentująca historię dwóch kobiet – Issy oraz Molly, które przyjaźnią się ze sobą od czasów studiów. Widzowie mogą obserwować to, jak bohaterki radzą sobie z kolejnymi problemami, jednocześnie wciąż pielęgnując swą przyjacielską relację. Issa jest pracownicą organizacji non-profit, która próbuje naprawić swój długoletni związek. Molly jest natomiast korporacyjną prawniczką – odnosi sukcesy zawodowe, jednak jej życia miłosnego nie można określić idealnym. Kobiece przyjaźnie są niezwykle silne – w czwartym sezonie bohaterki utknęły w cyklu swych najgorszych nawyków, co wystawiło ich więź na próbę. Na końcu jednak podjęły one decyzję, by dać swej przyjaźni drugą szansę.

Insecure

Stranger Things – szacunek, lojalność i współpraca

Jest wiele seriali ukazujących kobiece przyjaźnie w czasach szkolnych – nie wszystkie jednak robią to tak dobrze, jak Stranger Things. Kiedy Eleven i Max spotykają się po raz pierwszy, można wyczuć między nimi odrobinę napięcia. W trzecim sezonie widzowie mogą jednak obserwować, jak kwitnie ich wyjątkowa relacja. Wielokrotnie widać doskonałą współpracę, która jedynie umacnia ich lojalność. Dziewczyny wspierają się nawzajem w najcięższych chwilach. Jedenastka i Max dają sobie przestrzeń na przemyślenia i szanują podejmowane przez drugą stronę decyzje – tą wzajemną empatią budują fundamenty niezwykłej przyjaźni.

stranger things

Trinkets – wsparcie w każdej sytuacji

Trinkets to opowieść o nastolatkach, które połączyło wspólne uzależnienie. Elodie, Tabitha oraz Moe spotykają się w grupie wsparcia Anonimowych Złodziei. Życie każdej z nich jest zupełnie inne – muszą się one mierzyć z odmiennymi problemami w domu, jak i w szkole. Ich charaktery również nie są podobne. W związku z różnicami, które ich dzielą, postanawiają ukrywać swą znajomość w tajemnicy. Z czasem jednak odkrywają, że te odmienności wcale nie muszą uniemożliwiać im stworzenia unikalnej więzi – relacji pełnej wsparcia. Wymieniając wyjątkowe kobiece przyjaźnie, nie można zapomnieć o tej trójce!

trinkets

SKAM – kobiece przyjaźnie w norweskiej szkole

SKAM to norweska seria, która cieszyła się ogromną popularnością – wiele osób wciąż wraca do tego serialu, ponownie obserwuje perypetie grupy nastolatek. Produkcja nie ukazuje nierealistycznych opowieści – skupia się na codziennym życiu paczki przyjaciół, prezentując widzom proste, szczere dialogi. I pokazuje niezwykle silne kobiece przyjaźnie.

Każdy sezon skupia się na innym bohaterze. W pierwszej części serii możemy obserwować wydarzenia z życia Evy, w drugiej natomiast widzimy miłosne potyczki Noory, a czwarty sezon przedstawia historię Sany. Przyjaźń nastolatek jest niejednokrotnie wystawiona na próby, jednak zawsze zwycięża ona nad wszystkimi nieprzychylnościami losu.

Skam

Sex Education – na pierwszy rzut oka nietypowa para

Maeve i Aimee na pierwszy rzut oka mogą się wydawać dość nietypową parą. Pierwsza dziewczyna posiada mocną osobowość, natomiast druga ma dość łagodny charakter. Nie przeszkodziło im to jednak w stworzeniu silnej więzi.

Te dwie bohaterki serii Sex Education dzielą się ze sobą wszystkimi swoimi sekretami – wiedzą one doskonale, że druga strona nie będzie ich osądzać. Niezwykle ważnym momentem jest ten, w którym Maeve wspiera dziewczynę, która doświadcza napaści seksualnej. Namawia ona Aimee na zgłoszenie tej sytuacji na policję – cały czas stoi ona u boku przyjaciółki, wspierając ją. Wymieniając najsilniejsze kobiece przyjaźnie, należy uwzględnić właśnie tę.

sex education

Najsilniejsze kobiece przyjaźnie w serialach – podsumowanie

To już koniec naszego wpisu prezentującego najsilniejsze kobiece przyjaźnie w serialach. Która grupa przyjaciółek jest waszą ulubioną? A może o którejś zapomnieliśmy? Koniecznie dajcie znać!

A jeśli macie ochotę na więcej seriali z niezwykłymi kobiecymi osobowościami, zapraszamy do naszego wpisu przedstawiającego najlepsze seriale o silnych kobietach!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze