Miasta odgrywające istotna rolę w serialach

j

Autor: Julia Osowska

}

Data: 8 grudnia 2020

Nierzadko to właśnie miasto jest głównym centrum akcji danego serialu. Wszystkie wydarzenia koncentrują się tam, ale i wybiegają poza jego obszar. Często ukazywane są małe miejscowości, które kryją za sobą taką historię, że nie jest się w stanie w nią uwierzyć. W naszym zestawieniu znaleźć można te mniejsze jak i te większe miasta, które przez akcję przyciągają widza do siebie i zaciekawiają w taki sposób, że każdy chciałby się tam znaleźć.

Londyn – Sherlock

maxresdefault

Kto wyobraża sobie Sherlocka Holmesa rozwiązującego zagadki w innym mieście niż Londyn? Prawdopodobnie nikt, który obserwuje przygody detektywa oraz jego kompana dr Watsona od XIX wieku po czasy współczesne. Stąd właśnie wniosek, że Sherlock bez Watsona i Londynu jest jak człowiek bez powietrza. Ulica Baker Street na zawsze pozostanie miejscem, które będzie kojarzyć się z socjopatycznym Holmesem wpadającym na genialne rozwiązania w swoim niepowtarzalnym mieszkaniu.

Los Angeles – Lucyfer

jedna z szefowych netfliksa wytlumaczyla dlaczego platforma uratowala lucyfera

Lucyfer nie mógł wybrać innego miejsca podczas pobytu na Ziemi niż Miasto Aniołów. Wiecznie żywe Los Angeles, okazało się być idealne dla Morningstara pod względem zabawy, trunków, kobiet, kar i zagadek do rozwiązania. Osoby, które zobaczyły w serialu Miasto Grzechu z pewnością chciałyby przekonać się na własnej skórze, czy to co zobaczyli na ekranie jest także prawdą w rzeczywistości.

Hawkins – Stranger Things

z22679180qszkola przy south lee street 109 w stockbridge nie

Małe miasteczko w stanie Indiana stało się centrum niesamowitych wydarzeń, które przytrafiły się grupce dzieciaków. Akcja serialu nie wykracza właściwie poza obszar miasteczka, co czyni je bardziej upiornym ze względu na wydarzenia jakie w nim miały miejsce. To tam właśnie znajduje się laboratorium, w którym przeprowadzają potworne eksperymenty w wyniku, których otwarte zostały wrota ba drugą stronę. Kto by pomyślał, że tak małe miasteczko kryje za sobą tyle tajemnic.

ZOBACZ TEŻ  KONKURS STRANGER THINGS

Riverdale – Riverdale

zmih1hhshmw

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć także popularnego wśród nastolatków i nie tylko serialu Riverdale, którego nazwa mówi nam o miejscu w którym odgrywa się akcja. W fikcyjnym miasteczku rozwiązywane są sprawy morderstw, dręczycieli i morderców, gangów, tajemniczych sekt, trudnych do wyjaśnienia zniknięć oraz przedstawione zostało życie nastolatków, którzy muszą radzić sobie ze zwykłymi problemami i nie tylko. Dla bohaterów to miasto ma przeróżne znaczenie. Niektórzy nie wyobrażają sobie go opuścić, zaś inni marzą by się z niego wynieść. Pewne jest jednak to, że żadne z nich nigdy go nie zapomni.

Miasta odgrywające istotną rolę w serialach – Podsumowanie

Teoretycznie miasto jest tylko miejscem, które można zmienić i zacząć życie gdziekolwiek indziej. Nie można jednak zapomnieć, że każdy ma związane z nim wspomnienia, lepsze lub gorsze. Dokładnie tak samo mają bohaterowie seriali, którzy w większości ukazują fikcyjne historie, lecz zbliżone do życia codziennego. Sherlock pozwala nam spojrzeć przenikliwym okiem na zaskakujący Londyn, Lucyfer ukazuje ciemną stronę LA, Stranger Things przedstawia grozę jaką może kryć za sobą małe miasteczko, a Riverdale intryguje zaskakującymi sytuacjami. Każde z nich przyciąga do siebie inną opowieścią, która jest ciekawa i pozwala widzowi przenieść się w zupełnie inny świat.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

2 komentarze

 1. Riverdale online

  Powiem szczerze, że 5 sezon odbił się od dna na nowo 😀 Poprzednie sezony obejrzałem bez specjalnych emocji a piąty sezon znów sprawił, że wciągnąłem się w opowiadaną historię.

  Odpowiedz
  • Magdalena Bród

   Jeśli chcesz zostawiać linka, to podpisuj się normalnie 🙂

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Julia Osowska

Szalona wielbicielka wszystkiego co na ekranie (oczywiście w niewielkich granicach rozsądku). Jeżeli Lucyfer zaproponował by jej zejście do piekieł z pewnością by się zgodziła. Nie ukrywa także, że fajną sprawą byłoby przejść się z Elą po Buckingham Palace, albo zaszaleć z Fifi na jakiejś imprezce, bo widać, ze gościu wie co to dobra zabawa. Nie odmawia także jedynego w swoim rodzaju Netflixowego kina hiszpańskiego, dla którego dała by się pokroić. Marzy usiąść kiedyś na kanapie w Central Perk, koło niezastąpionych jej zdaniem Przyjaciół.