Teoria Wielkiego Podrywu

Teoria wielkiego podrywu to amerykański serial komediowy, którego premiera miała miejsce 24 sierpnia 2007 roku na kanale CBS. Ta wyjątkowo zabawna seria doczekała się aż 12 sezonów, a każdy z nich składa się kilkunastu krótkich odcinków.

Główne role w serialu odrywają Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg oraz Kunal Nayyar. W Teorii wielkiego podrywu nie brakuje również występów specjalnych. Gościnnie wystąpili m.in. Christine Baranski , Laurie Metcalf, legenda Star TrekaLeonard Nimoy, a nawet jeden z najwybitniejszych umysłów w historii – Stephen Hawking.  Teoria wielkiego podrywu opowiada o perypetiach pięciu postaci mieszkających w mieście Pasadena w Kalifornii. Głównymi bohaterami są pracujący w instytucie naukowym geniusze  Leonard Hofstadter oraz Sheldon Cooper, inżynier lotniczy Howard Wolowitz i astrofizyk Raj Koothrappali. Ich życie zostaje zachwiane przez wprowadzającą się do mieszkania obok Penny – kelnerki, która ma aspiracje, by zostać aktorką. Naukowcy zajęci nauką, karierą oraz ulubionymi rozrywkami takimi jak komiksy, filmy science-fiction czy gry komputerowe w odróżnieniu od pięknej sąsiadki nie radzą sobie w życiu społecznym. Połączenie ścisłych umysłów bohaterów z zupełnie innym światem bazującym na relacjach międzyludzkich prowadzi do zabawnych sytuacji i zdarzeń, które bawią do łez.

Serial od początku istnienia został ciepło przyjęty przez publiczność oraz krytyków. Teoria wielkiego podrywu na przestrzeni lat otrzymała ponad 40 nagród, w tym Złoty Glob dla Jima Parsonsa, odtwórcy roli Shelona, oraz 150 innych nominacji.

Silicon Valley

Najlepsze seriale dla nerdów

Wybierasz serialowy maraton zamiast wyjść ze znajomymi? Może to jeszcze nie czyni z Ciebie zapalonego geeka, ale spokojnie, jesteś na dobrej drodze....
Silicon Valley

Najlepsze seriale dla nerdów

Wybierasz serialowy maraton zamiast wyjść ze znajomymi? Może to jeszcze nie czyni z Ciebie zapalonego geeka, ale spokojnie, jesteś na dobrej drodze....