Najpopularniejsze seriale, które mają więcej niż 10 sezonów

j

Autor: Redakcja

}

Data: 11 kwietnia 2021

W ostatnim czasie oglądanie seriali, które mają mnóstwo sezonów stało się bardzo popularne nie tylko w Polsce. Tego typu produkcje doskonale nadają się do tzw. binge-watchingu, czyli oglądania odcinków seriali jeden po drugim. Przygotowaliśmy dla Was ranking produkcji posiadających dużo serii, a co za tym idzie wieeeeele odcinków, które można oglądać bez przerwy. Zatem poznaj seriale, które mają więcej niż 10 sezonów.

Chirurdzy (2005-) – aktualna liczba sezonów: 17

chirurdzy sezon 17

Chirurdzy (angielski tytuł: Grey’s anatomy – na podstawie nazwiska głównej bohaterki) to już legenda. Aktualnie (kwiecień 2021) możemy oglądać już siedemnasty sezon tej fantastycznej medycznej produkcji. Serial opowiada o losach lekarzy (ordynatorów, stażystów i innych) pracujących w szpitalu Grey-Sloan w Seattle. To niezwykle nowoczesna i rozwinięta placówka, do której codziennie trafia mnóstwo pacjentów z niezwykle ciekawymi przypadkami.

Ale niech Was nie zmyli szpitalna rzeczywistość! Poza tym, co dzieje się w czterech ścianach placówki, obserwujemy też prywatne dramaty i radości głównych postaci. Ten serial w każdym z odcinków wzrusza do łez i przywiązuje do siebie niesamowicie.

Przez te siedemnaście sezonów przewinęło się mnóstwo postaci i aktorów. Niektórzy z nich powracając nawet po śmierci.

O Chirurgach pisaliśmy wiele razy.

Teoria wielkiego podrywu (2007-2019) – liczba sezonów: 12

teoria wielkiego podrywu

The Big Bang Theory (polski tytuł: Teoria wielkiego podrywu) to amerykański serial komediowy typu sitcom, który w Stanach Zjednoczonych jest obecny na antenie od 24 września 2007 roku.  W Polsce natomiast odcinki tej produkcji możemy oglądać codziennie na kanale Comedy Central.

 Akcja serialu dzieje się w mieście Pasadena mieszczącym się w stanie Kalifornia. Fabuła serialu skupia się na perypetiach trzech głównych postaci: dwóch geniuszach, którzy pracują w California Institute of Technology oraz ich sąsiadce o  imieniu Penny, pracującej jako kelnerka z aspiracjami i marzeniami na zostanie aktorką. Główni bohaterowie mają także czterech szalonych przyjaciół.

Dlaczego ten serial rozbawia widzów do łez?

M.in. dlatego, ponieważ poziom intelektu bohaterów zestawiony z umiejętnościami i zdrowym rozsądkiem serialowej sąsiadki dają komiczny efekt, dzięki czemu ten serial jest doskonałym sposobem na poprawę humoru. No i jeśli chodzą Ci po głowie seriale, które mają więcej niż 10 sezonów, to „Teoria” jest pewnie jednym z pierwszych tytułów, które przychodzą na myśl.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale HULU – co warto zobaczyć? TOP 5

Z archiwum X (1993–2002, 2016–2018, 2020) – liczba sezonów: 11

Z Archiwum X to serial, który można śmiało zakwalifikować jako wielogatunkowy, dzięki temu, że są w nim elementy m.in.: thrillera, horroru, fantastyki naukowej, a także innych gatunków.

Głównymi bohaterami produkcji jest dość nietypowa para agentów, którzy prowadzą tytułowe Archiwum X będące komórką Federalnego Biura Śledczego.  Jedno z bohaterów, a dokładnie mężczyzna (Mulder) wierzy w istnienie istot pozaziemskich oraz innych zjawisk, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć,a które stają się przedmiotami śledztw. Mulder pracując w Archiwum X próbuje wyjaśnić tajemnicze zniknięcie swojej siostry, którą jak twierdzi-porwano. Jego partnerka z pracy jest sceptyczna względem wszelkich badanych przez nich spraw.  Z biegiem czasu sama zaczyna wierzyć w zjawiska paranormalne.

W Polsce produkcję tę można było oglądać w całości lub poszczególne serie na kanałach: TVP2, POLSAT, TV4, SciFi Universal, TVP Seriale, Tele 5, FOX Polska, TVN7, TVN, Zoom TV, Metro, a obecnie wszystkie odcinki są dostępne na platformie Amazon Prime Video Polska.

Nie z tego świata (2005-2019) – liczba sezonów: 15

supernatural season12 poster

Supernatural (polski tytuł: Nie z tego świata) to amerykański serial z gatunku dark fantasy. Pierwszy odcinek został wyemitowany przez amerykańską telewizję The WB, miało to miejsce 13 września 2005 roku,  natomiast w Polsce stacja TVN prawa do  tej produkcji zakupiła stacja TVN.

Akcja serialu rozpoczyna się w momencie gdy spokój rodziny pochodzącej z Kansas zostaje zakłócony. Dość niespodziewanie  w niewyjaśnionych okolicznościach ginie kobieta (matka dwójki dzieci), a jej mąż, który jest świadkiem zdarzenia ucieka wraz z dziećmi z płonącego domu. Mężczyzna postanawia na własną rękę wdać się w szczegóły śmierci żony. Odpowiedzi na pytanie dlaczego jego żona zniknęła szuka w zjawiskach paranormalnych poznając przy tym ludzi, którzy tak jak on są żądni zemsty.

Simpsonowie (1989-) – aktualna liczba sezonów: 32

the simpsonss e1614796825892

Simpsonowie to nie tylko kategoria „seriale, które mają więcej niż 10 sezonów„, to kategoria „seriale, które mają więcej niż 30 sezonów„.  To amerykański serial o tematyce satyrycznej przedstawiający losy rodziny zamieszkującej w Springfield.  Produkcja ta to komediowe spojrzenie na styl życia i kulturę w Ameryce. Na co dzień serial ten  możemy oglądać w stacji FOX , zaś wcześniej w Polsce prawa do  emitowania tego projektu miały: TVP1, CANAL+, FOX Kids, TV Puls.  W skład rodziny Simpsonów i zarazem najczęściej pokazywanymi postaciami na ekranie są: Homer, Marge, Bart, Lisa, Maggie.

Ostry dyżur (1994-2009) – liczba sezonów: 15

ostry dyżur

Ostry dyżur produkcja ta pokazuje pracę lekarzy w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Ciekawostką jest to, że „Ostry dyżur” miał być reżyserowany przez samego Spielberga, lecz na samym początku prac nad tą produkcją Spielberg zamienił się projektami z Crichtonem i tak  najpierw Spielbrg pracował nad „Jurassic Park”, a Crichton nad „Ostrym dyżurem”.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale komediowe Netflix [ZESTAWIENIE]

Dopiero po zakończeniu zdjęć do „Jurassic Park” Spielberg wrócił do  serialu o lekarzach, ale jako konsultant. W produkcji poza stałą obsadą pojawiali się także goście specjalni m.in.: Kristen Dunst,  Ewan McGregor,  Serena Williams, Susan Sarandon, a nawet Joanna Krupa.

Doktor Who (1963-) – aktualna liczba sezonów: 38

doctor who

Doctor Who jest to brytyjski serial z gatunku science fiction. Ten kultowy w Wielkiej Brytanii serial doczekał się wielu spin-offów m.in.: „Torchwood”, „Przygody Sary Jane”, a także serii dokumentów ukazujących kulisy pracy na planie: „ Doctor Who ściśle tajne”, „Doctor Who Extra”. 

Dzięki popularności tej produkcji nie poprzestano tylko i wyłącznie na spin-offach czy dokumentach, zrobiono także odcinki radiowe, słuchowisko, napisano książki oraz narysowano komiksy. Fabuła „Doctor Who”  skupiała się na perypetiach Władcy Czasu , który to podróżował przez cały czas i przestrzeń humanoidalnego obcego, znanego jako Doktor. Doktor zwiedza wszechświat swoim statkiem kosmicznym (TARDIS). W podróże te zabiera ze sobą osobników, którzy zaliczają się do rodzaju ludzkiego. W trakcie wypraw Doktor m.in.: ratuje cywilizację, pomaga ludziom, naprawia błędy.

 W Polsce pełnometrażowe filmy o Doktorze Who można było zobaczyć na: TVP, POLSAT 2, BBC Entertaiment. Natomiast serie od 5-9 były dostępne w latach 2016-2018 z polskimi napisami na platformie streamingowej Netflix.

Obecnie produkcję tę można oglądać na kanale BBC First.

Przyjaciele (1994-2004) – liczba sezonów: 10

friends pic e1614874018385

Przyjaciele (Friends) serial komediowy przedstawiający losy ludzi przed 30-tką, którzy się ze sobą zaprzyjaźniają oraz mieszkają na Manhattanie w Nowym Jorku. Produkcja ta opowiada o perypetiach szóstki przyjaciół, także tych miłosnych.  W Polsce serial ten początkowo można było zobaczyć na Canal +, następnie emitowały go:  POLSAT, TVN, TVN7, Metro, a obecnie na Comedy Central Polska. W latach 2018-2020 wszystkie odcinki tego sitcomu były dostępne na Netflixie. Z informacji wynika, że odcinki będzie można zobaczyć już od 15 kwietnia na platformie HBO GO. 

W 25 rocznicę od premiery pierwszego odcinka planowano także nakręcenie specjalnego odcinka wspomnieniowego, ale niestety przez pandemię koronawirusa realizacja tego projektu została przełożona. Poza główną w produkcji tej wystąpili również takie postacie jak: Gunter,  rodzice Monici i Rossa, dzieci: córka Rachel i Rossa, syn Rossa-Ben. Przez 10 lat istnienia serialu (1994-2004) wystąpiło gościnnie także mnóstwo  gwiazd m.in.: Brad Pitt, Alec Baldwin, Bruce Willis, Christina Applegatte i  wiele innych. 

Miasteczko South Park (1997-) – aktualna liczba sezonów: 23

Seriale, które mają więcej niż 10 sezonów - South Park

Chyba każdy oglądał przynajmniej jeden odcinek Miasteczka South Park. I mowa tutaj o ludziach z każdego pokolenia. Ci niezwykle zabawni bohaterowie towarzyszą nam już od 24 lat. W tak zwanym międzyczasie kilkukrotnie zmieniał się ustrój polityczny, a chłopaki pozostają tacy sami. Serial ten jest pełny wulgarności, czarnego humoru, a także jest mocno kontrowersyjny. A mimo to, cieszy się cały czas wielką popularnością.

Seriale, które mają więcej niż 10 sezonów – podsumowanie

Seriale, które mają więcej niż 10 sezonów, nie stanowią dużej liczby wśród wszystkich seriali. Natomiast wystarczyłoby zjechać do 8 i nasza lista powiększyłaby się o bardzo wiele produkcji, np. Jak poznałem Waszą matkę, Gra o tron czy The Walking Dead. A może chcecie, abyśmy przygotowali takie zestawienie?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze