Oryginalne hobby serialowych bohaterów – 7 propozycji

}

Data: 23 maja 2021

Hobby, pasja czy konik to elementy, które towarzyszą naszemu codziennemu życiu. Są one odskocznią od rzeczywistości i relaksem. Ile osób na świecie, tyle można by było wymieniać zainteresowań, ale najciekawsze z nich są te nietypowe. Poniżej przedstawiamy oryginalne hobby serialowych bohaterów, które wplecione zostały w fabuły przez twórców serii.

Tworzenie gier planszowych

Każdy fan sitcomu Jak poznałem waszą matkę, po przeczytaniu tytułu z pewnością już domyślił się o kim będzie mowa. Mickey Aldrin, czyli ojciec jednej z głównych bohaterek – Lily, to zapalony twórca gier planszowych. Jego zainteresowaniu oryginalności dodaje jeszcze fakt, że planszówki w jego wykonaniu to nie zwykłe i typowe zabawy, a dość niespotykane i w pewnym sensie nawet niebezpieczne gry. Tworzenie planszowych wynalazków, inspirowanych absurdalnymi zdarzeniami życiowymi czy nawet sposobami na śmierć, to charakterystyczne dla ojca Lily zajęcie.

Jak poznałem waszą matkę - oryginalne hobby serialowych bohaterów

Co więcej, w serialu mamy jeszcze jednego fana kreowania gier i jest nim mąż Lily – Marshall. Potrafi on wymyślać gry na poczekaniu, na różne okazje i o każdej tematyce. Można by stwierdzić, że teoria o wiązaniu się z partnerem podobnym do rodzica, częściowo sprawdziła się w tym przypadku!

Wyzwania

Będąc już przy How I Met Your Mother, powiedzmy o innym zainteresowaniu, które brzmi nieco dziwnie. Wyzwania, a dokładniej podejmowanie się ich, to oryginalne hobby serialowego Barney’a Stinsona. W trakcie dziewięciosezonowej serii niejednokrotnie słyszymy z jego ust zwrot “challenge accepted”, odnoszący się do nawet najbardziej absurdalnych pomysłów. Kiedy tylko bohater słyszał słowa “nie da się” lub “nie zrobisz tego”, to oczywiście to robił, bo dla niego nie ma rzeczy niemożliwych, a są tylko legen…czekaj na to….darne!

ZOBACZ TEŻ  Październik 2020 – Netflix, HBO GO i TV – co nowego do obejrzenia? Lista premier
jak poznałem waszą matkę - wyzwania

Paleontologia i puzzle

Nie bez przyczyny te dwa, pozornie nie mające ze sobą nic wspólnego, zainteresowania łączymy razem. To co je splata, to postać, którą pasjonują te oryginalne hobby. Oczywiście mowa tu o Rossie Geller z Przyjaciół! Bohater popularnego sitcomu z wykształcenia jest paleontologiem, a nawet pracuje w muzeum, ale na tym nie kończy się pasja, którą bezskutecznie próbuje krzewić wśród swoich przyjaciół kiedy tylko może. W jego domu znajdziemy kolekcję okazów godnych zapalonego fanatyka skamielin i ich pochodzenia. Oprócz tego w mieszkaniu Rossa Gellera nie zabraknie puzzli – jego drugiej pasji, która pomaga mu się relaksować.

Przyjaciele - oryginalne hobby serialowych bohaterów

Kolekcjonowanie miniaturowych kolejek

To hobby kojarzone często z dziecięcymi zabawami, możemy przypisać również niektórym dorosłym osobom. Jedną z nich jest serialowy Sheldon Cooper. W Teorii Wielkiego Podrywu twórcy przedstawiają nam fascynację głównego bohatera, która dotyczy maleńkich pociągów i kolejek. Oryginalne hobby lekko aspołecznego geniusza, prezentowane było jako świetna zabawa. Poza tym, sama wyprawa do sklepu w celu poszerzenia kolekcji o nowe modele, to dla Sheldona zdecydowanie ekscytujący proceder. Zobaczcie, jaką radość sprawiają nawet takie małe rzeczy, w komediowym serialu dostępnym na platformie HBO!

Teoria wielkiego podrywu

Szachy

Pierwsze skojarzenie z szachami? Nie figury czy szachownica, a Beth Harmon! To właśnie ta bohaterka serialowego hitu, jakim okazał się Gambit królowej, sprawiła że szachy z mało popularnej gry stały się topową rozrywką. Główna bohaterka serii, która po premierze w zeszłym roku wbiła się do ścisłej czołówki najczęściej oglądanych, obdarzona była przez twórcę fabuły ponadprzeciętną inteligencją, a nawet geniuszem. Te cechy pobudziły w niej pasję do szachów, które są grą logiczną. To oryginalne hobby serialowej bohaterki już teraz nie jest aż tak oryginalne, bo po sukcesie serialu, szachownice zaczęły znikać ze sklepowych półek w zawrotnym tempie!

ZOBACZ TEŻ  Seriale z wątkiem toksycznej miłości - top 6
Gambit królowej - oryginalne hobby serialowych bohaterów

Hafciarstwo

Przestarzała rozrywka, której nikt już nie praktykuje? Wręcz przeciwnie! Hafciarstwo aktualnie przeżywa swój renesans i nie dzieje się to bez przyczyny. Zaszła tu podobna prawidłowość, jak w przypadku spopularyzowania szachów przez Gambit królowej. Po emisji serialu Bridgertonowie, który podbił serca widzów, nastąpił wysyp osób zainteresowanych hafciarstwem. W serialu możemy zaobserwować, że większa część kobiecych postaci oddaje się temu zajęciu i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. W XIX wieku, w którym osadzona jest fabuła Bridgertonów, była to jedna z popularniejszych rozrywek. Jednak w dzisiejszych czasach hafciarstwo stanowi dla nas coś oryginalnego i stąd taki nadzwyczajny wzrost zainteresowania tym hobby.

bridgertonowie

Nauka

Nauka jako hobby? Jedni uznają to za żart, a drudzy przypomną sobie Lisę Simpson, dzięki której edukacja znajduje się wśród wyróżnionych przez nas oryginalnych hobby serialowych bohaterów. Postać z popularnej kreskówki oddawała się właśnie pasji zdobywania wiedzy. Kiedy miała aż za dużo czasu wolnego, rozwiązywała zadania z mateamtyki lub też zaczytywała się w rozprawach filozoficznych. Ten rodzaj “rozrywki” z pewnością zajmie myśli, a przy okazji może i przyniesie pozytywne skutki.

simpsonowie - oryginalne hobby serialowych bohaterów

Oryginalne hobby serialowych bohaterów – podsumowanie

To już wszystkie oryginalne hobby serialowych bohaterów w tym rankingu. Czy któraś z 7 wymienionych rozrywek wpisuje się w Wasze zainteresowania? A może znacie jeszcze ciekawsze pasje postaci ze srebrnego ekranu? Dajcie znać w komentarzach!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

1 komentarz

  1. Anna

    „Najlepszy” i historia Górskiego- przykład gdzie pasja ratuje życie

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Hanna Chorążykiewicz

Gdybym była postacią z serialu, to uosabiałabym Monicę Geller i to nie tylko ze względu na fakt uwielbienia do Friendsów, ale też dlatego, że jestem zaciekłą perfekcjonistką tak samo jak ona. W wolnych chwilach pochłaniam wielosezonowe seriale, których ukończenie porównałabym do rozstania z ukochaną osobą i wielkiej życiowej pustki.