Znani, choć niewidziani – postaci, których twarzy nigdy nie zobaczymy na ekranie

j
}

Data: 7 września 2018

Kochamy seriale i ich bohaterów. Znamy dokładnie historię, hobby czy słabości naszych ulubieńców. Z niektórymi postaciami szczególnie się identyfikujemy lub staramy się wyglądać czy zachowywać jak one. Tymczasem w fabułach telewizyjnych produkcji pojawiali się także bohaterowie o nieznanej nam aparycji. I wcale nie byli oni owiani jakąś tajemnicą. Wspominano o nich niemal w każdym odcinku, a jednak ich twarzy nigdy nie pokazano. Oto kilka przykładów.

Wilson – Pan Złota Rączka

postaci których nigdy nie widzieliśmy

Źródło: Thereareonroads

Zaczniemy od postaci, którą mieliśmy okazję zobaczyć, tyle że niezbyt dokładnie. Ale po kolei. Serial Pan Złota Rączka mogliśmy śledzić na różnych kanałach telewizyjnych. Opowiada on o Timie Taylorze prowadzącym w telewizji program o majsterkowaniu. Bohater wraz ze swoją rodziną mieszka w Detroit, a my obserwujemy jego codzienne zmagania z rzeczywistością. Sąsiadem Tima z domku obok jest niejaki Wilson. To niezwykle przyjazny i pomocny człowiek, który chętnie radzi głowie rodziny, jak rozwiązać dany problem. Jest on swego rodzaju filozofem, potrafiącym dopasować sentencję, cytat, a nawet historyczny przykład, by podpowiedzieć jak uporać się z ciężką sytuacją w rodzinie Taylorów. Wiemy o nim sporo, bo nawet to, że urodził się w Chicago, ma papugę imieniem Mozart czy że jego żona, Catherine, zmarła. Wilson zawsze jednak wygląda do swojego sąsiada zza płotu i w żadnym odcinku nie zobaczyliśmy dokładnie jego twarzy. Poznajemy tylko włosy, czoło i oczy oraz dłonie bohatera.

Obleśny golas – Przyjaciele

postaci których nigdy nie widzieliśmy

Źródło: Recapguide

Przygody Przyjaciół, czyli Moniki, Rossa, Rachel, Chandlera, Pheoby i Joey’a znane są na całym świecie i zyskały status kultowych. O każdym z bohaterów serialu jesteśmy w stanie powiedzieć naprawdę dużo. Przez lata poznaliśmy też wiele innych postaci, jak chociażby małżeństwo Gellerów, Gunther, Janice czy Carol. Mamy tu też osobę znaną, choć niewidzianą. A przynajmniej nie dokładnie. Jest nią bezimienny mężczyzna z naprzeciwka, zwany „obleśnym golasem”. Przez wiele odcinków nasi bohaterowie podglądają go, komentują jego zachowania, a nawet sprawdzają, czy nadal żyje. Dopiero kiedy Ross chce kupić jego mieszkanie, mamy okazję zobaczyć tajemniczego mężczyznę, lecz niedokładnie. Stoi on bowiem tyłem do widza i możemy poznać jedynie jego plecy, rękę i tył głowy. Cóż, w tym przypadku to chyba aż za dużo…

ZOBACZ TEŻ  Fenomen serialu Przyjaciele

Dr Klauf – Inspektor Gadżet

postaci których nigdy nie widzieliśmy

Źródło: ytimg

Inspektor Gadżet jest serialem animowanym opowiadającym o przygodach tytułowego policjanta-cyborga. Choć główny bohater posiada wszczepioną w ciało zaawansowaną technologię, to brak mu czasem rozumu i nie bardzo radzi sobie z walką z przestępczością. Na szczęście ma pomocników w postaci siostrzenicy Penny i psa Łepka, którzy wyręczają go w zadaniach lub nakierowują na właściwy cel. Przy sporym szczęściu inspektor zawsze wychodzi z przygód bez szwanku. Jego głównym wrogiem jest szef organizacji ZŁO, niejaki dr Klauf. Dowiadujemy się, że przestępca chciałby zabić Gadżeta, przejąć władzę nad światem oraz że uwielbia koty. Nie wiemy natomiast, jak wygląda ten słynny antagonista. Jedyne, co dostajemy od twórców, to jego ręce. Również niezbyt dokładnie pokazane. Dr Klauf nosi bowiem żelazne rękawice i czarne, długie rękawy, zasłaniające chociażby kolor skóry.

Pani Wolowitz – Teoria Wielkiego Podrywu

postaci których nigdy nie widzieliśmy

Źródło: ytimg

Teoria wielkiego podrywu opowiada o grupie naukowców, geniuszy i nerdów w jednym oraz ich sąsiadce. Leonard Hofstadter i Sheldon Cooper są fizykami i współlokatorami, Rajesh Koothrappali astrofizykiem, Howard Wolowitz inżynierem, a Penny kelnerką marzącą o karierze aktorki. Z czasem pojawiają się kolejne postaci, jak chociażby sprzedawca komiksów Stuart, dziewczyna i przyszła żona Howarda, Bernadette, czy dziewczyna Sheldona Amy. Poznajemy także rodziców poszczególnych bohaterów, w tym panią Wolowitz. Ze wszystkich mam znamy ją najdłużej i wiemy o niej najwięcej. A jednak – nigdy jej nie spotkaliśmy. Często słyszymy opowieści o tym, jaka jest otyła, że kiepsko gotuje i ma problemy zdrowotne. Poznaliśmy też jej charakterystyczny głos, którym krzyczy na syna i pozostałych bohaterów. Ale twarzy czy jakiejkolwiek innej części ciała pani Wolowitz nigdy nie zobaczyliśmy i, niestety, już nie zobaczymy. Aktorka użyczająca głosu mamie Howarda zmarła, a twórcy uśmiercili również i postać. W jednym z odcinków widać natomiast kilka jej zdjęć z czasów młodości.

Charlie Townsend – Aniołki Charliego

postaci których nigdy nie widzieliśmy

Źródło: famefocus

Jill, Kelly i Sabrina – te trzy dziewczyny stały się ikonami telewizji i popkultury w latach 70. Są to bowiem główne bohaterki serialu Aniołki Charliego, który w swoim czasie bił wszelkie rekordy oglądalności. Fabuła okazuje się bardzo prosta. Nasze trzy wspomniane już bohaterki, pracujące dla agencji detektywistycznej, walczyły z przestępcami za pomocą inteligencji, sprytu, sprawności i siły fizycznej, a także broni palnej. Ich szef, miliarder Charlie Townsend, zlecał dziewczętom kolejne zadania. I to właśnie jego twarzy nigdy nie dane było widzowi zobaczyć. Wiemy, że mężczyzna ma jacht, urodził się w połowie listopada, przeszedł na emeryturę, a dawniej brał udział w II wojnie światowej. Poznajmy też jego głos, ale jego wyglądu już nie.

ZOBACZ TEŻ  Szare eminencje? Bohaterowie, bez których serial i tak by powstał?

Maris Crane – Frasier

postaci których nigdy nie widzieliśmy

Źródło: wordpress

Przechodzimy już do najbardziej znanych-nieznanych postaci, których nie tylko nie widzieliśmy, ale i nawet głosu nie poznaliśmy. Pierwszą z nich jest Maris Crane, czyli żona doktora Nilesa Crane, brata głównego bohatera serialu Frasier. Sama produkcja opowiada o tytułowym Frasierze, doktorze psychologii prowadzącym program radiowy. Życie mężczyzny zmienia się, od kiedy przenosi się on do Seattle, a w jego mieszkaniu zamieszkuje ojciec z psem i opiekunka taty. Maris z kolei ma ciężki charakter i nie jest zbyt lubiana ani przez teścia, ani przez szwagra. Nawet sam Niles ledwo z nią wytrzymuje. Wiemy też, że bohaterka uwielbia przepych i antyki. Według opowieści kobieta jest bardzo chuda, choć po rozwodzie przybiera na wadze. Możemy, a właściwie musimy ją sobie wyobrazić sami, gdyż nigdy nie  było nam dane jej zobaczyć. W jednym z odcinków dostrzeżemy jedynie jej cień.

Pani Columbo – Columbo

postaci których nigdy nie widzieliśmy

Źródło: wordpress

Choć wiemy, co lubi jeść, czego słuchać i jakie są jej ulubione filmy, to nigdy nie poznaliśmy nawet imienia tej bohaterki. Znamy jej choroby, przysmaki i ulubione stroje, ale nie słyszymy jej głosu. W końcu występuje we wszystkich z 69 odcinków, choć nie fizycznie. Jej mąż zwyczajnie wspomina o niej za każdym razem, kiedy jest ku temu okazja. Chodzi oczywiście o żonę porucznika Columbo. Ten inteligentny policjant z wydziału zabójstw, prowadzący na co dzień śledztwa kryminalne, najwyraźniej bardzo kocha swoją małżonkę i chwali się nią nawet przed mordercami. Często dzwoni do swojej wybranki, kupuje coś dla niej lub zdobywa autografy, by później wręczyć je swojej drugiej połówce. Mimo tego na ekranie pani Columbo nie zagościła nigdy. Jest więc chyba najbardziej znaną, choć nieznaną postacią z seriali.

Bohaterów znanych, choć niewidzianych można wymienić jeszcze sporo. Jest przecież Kenny z South Parku, którego twarz nie została odsłonięta, panna Sara Bella z Atomówek, znana nam od szyi w dół, Enid Kelso, o której chętnie opowiada jej mąż Bob w serialu Hoży doktorzy czy kolega Thomasa Magnuma, czyli milioner Robin Masters.

A Wy kogo byście jeszcze dodali do naszej listy?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Piotr Markiewicz

Nerd, geek i pedagog w jednym. Dziecko lat 90. Kocha Tolkiena, Warcrafta, RPG i fantastykę. Wewnętrznie czuje się elfem.