Najlepsze seriale komediowe Netflix [ZESTAWIENIE]

j

Autor: Redakcja

}

Data: 9 października 2020

Jesteście po ciężkim dniu w pracy czy na uczelni? Szukacie sposobu na wspólne spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółmi, partnerem? A może macie typowy dzień naleśnika i jedyne, na co macie ochotę to lekka komedia i zalegiwanie pod kołdrą? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych seriali komediowych dostępnych na platformie Netflix. Dzięki podziałowi seriali na kategorie – komediowe klasyki, komediowe seriale animowane dla dorosłych, czarne komedie, mockumenty i komedie o nietypowej tematyce szybko znajdziecie seriale komediowe Netflix na każdą okoliczność.

Komediowe seriale animowane dla dorosłych Netflix

Kto powiedział, że seriale animowane są tylko dla dzieci? Netflix ma bogatą ofertę seriali animowanych dla dorosłych, które pozwolą Wam przypomnieć sobie m.in. słodko-gorzkie czasy dojrzewania czy spojrzeć na problemy dorosłego życia z perspektywy… konia i jego przyjaciół.

Big Mouth

big mouth

Big Mouth to amerykański serial opowiadający o paczce przyjaciół, których życie przewraca się do góry nogami wraz z pojawieniem się pierwszych pryszczy, złamanych serc i innych koszmarów dojrzewania. Towarzyszą im „Potwory Hormony”, które przybierają rolę anty aniołów stróżów – zamiast pomóc bohaterom w przeprawie przez młodzieńcze problemy, często sabotują ich wysiłki, aby jak najmocniej zamieszać w hormonalnym koktajlu. Chociaż serial budzi sporo kontrowersji ze względu na bezpośredni, często wulgarny humor, dajcie mu szansę. Dzięki temu, że twórcy serialu nie owijają w bawełnę, tak trafnie oddają klimat okresu dojrzewania, który przychodzi z zaskoczenia wraz z masą pytań o własną tożsamość, seksualność czy miejsce w grupie rówieśniczej. W bohaterach serialu odnajdziecie siebie samych sprzed lat. Chociaż nastoletnie czasy pewnie macie za sobą, warto je powspominać ze śmiechem.

Liczba sezonów: 3

Twórcy: Nick Kroll, Andrew Goldberg, Mark Levin, Jennifer Flackett

Obsada: Nick Kroll, John Mulaney, Jessi Klein

BoJack Horseman

BoJack Horseman

Tego tytułu właściwie nie trzeba przedstawiać, to jeden z najlepiej ocenianych i najchętniej oglądanych seriali Netflixa ostatnich lat. W tym roku ukazał się finałowy 6 sezon, więc jeśli jeszcze go nie widzieliście, to świetny materiał na binge-watching. Fabuła serialu opowiada o tytułowym BoJacku, który w latach 90. zasłynął w świecie show biznesu za sprawą głównej roli w sitcomie Rozbrykani. Po emisji programu, jak to w Nowym Jorku, aktor wpadł w wir używek i złych decyzji, a jego sława przeminęła równie szybko co ochoczo nalewany kieliszek. Teraz, po 20 latach chce znów być u szczytu sławy i w tej historii pełnej wzlotów i bolesnych upadków będziecie mu towarzyszyć. Twórcy żonglując humorem, jednocześnie poruszają poważne i palące problemy, jak depresja, problemy psychiczne czy autodestrukcyjne zachowania. Może myślicie w tej chwili „chwila, to ma być komedia?”. Dajcie BoJackowi Horsemanowi szansę i przekonajcie się sami.

Liczba sezonów: 6

Twórcy: Raphael Bob-Waksberg

Obsada: Will Arnett, Aaron Paul, Amy Sedaris

Rick and Morty

Rick and Morty

Podobnie jak poprzednia propozycja, Rick and Morty to animowany klasyk dla dorosłych widzów okrzyknięty przez wielu mianem serialowego geniuszu. Fabuła serialu skupia się na naukowcu Ricku, który w pakiecie oprócz nadprzeciętnej inteligencji ma także dużą dozę gburowatości i skłonności do sięgania po alkohol. Wraz z wnuczkiem Mortym, który jest jego zupełnym przeciwieństwem, przemierzają równoległe wymiary, gdzie przeżywają zwariowane przygody. Niewątpliwie mocną stroną serialu jest bezpośredni, zabarwiony ironią humor oraz złożone, wielowymiarowe wątki. Ciekawostką dla geeków jest to, że seria zawiera nawiązania do kultowego filmu Powrót do przyszłości oraz innych popkulturowych smaczków.

Liczba sezonów: 4

Obsada: Justin Roiland, Chris Parnell, Spencer Grammer

Twórcy: Dan Harmon, Justin Roiland

Family Guy

family guy
Źródło: Fox

Family Guy to seria tworzona od 1999 roku opowiadająca o wzajemnych relacjach nie do końca normalnej, amerykańskiej rodziny Griffinów. Obecnie w serwisie Netflix czekają na was sezony 11 – 15 tej produkcji, która pomimo tego, że jest tak zwanym „serialowym tasiemcem”, trzyma poziom na przestrzeni lat. Nie znajdziecie tu raczej wyrafinowanego humoru – to lekka, satyryczna pozycja pełna niecenzurowanych żartów oraz nawiązań do amerykańskiej popkultury i polityki.

Liczba sezonów: 15

Obsada: Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green

Twórcy: Seth MacFarlane

Komediowe klasyki

Zastanawiacie się dlaczego znajomi potrafią godzinami wykłócać się o to, co zrobiła Rachel w 2 sezonie Przyjaciół? Może zostaliście uznani za obóz wroga bo nie dajecie się namówić na niedzielny seans i wolicie jak introwertyk Sheldon oddać się swoim zajęciom. Mamy dla Was propozycję komediowych klasyków, o których mogliście już co nieco słyszeć – nawet jeśli się broniliście. Może czas dać im szansę?

Przyjaciele

friends przyjaciele
Źródło: NYT

Chociaż serial Przyjaciele powstał 26 lat temu, do dziś cieszy się niesamowitą popularnością. Nic dziwnego, seria na przestrzeni lat zdobyła wiele nagród, m.in. Złote Globy i Emmy. Fabuła sitcomu kręci się wokół perypetii sześciu przyjaciół, którzy pomimo zupełnie różnych charakterów świetnie się uzupełniają. Wydaje się, że w tym jak zostały nakreślone poszczególne osobowości bohaterów leży clue sukcesu Przyjaciół. W serialu nie brakuje miłosnych zawirowań, śmiesznych, czasem wręcz absurdalnych sytuacji i dużej ilości wypitej kawy.
Liczba sezonów: 10

Obsada: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matthew Perry, Matt LeBlanc

Twórcy: David Crane, Marta Kauffman

ZOBACZ TEŻ  Seriale o dysfunkcyjnych rodzinach - 9 propozycji Netflixa

Jak poznałem waszą matkę

How I Meet Your Mother to amerykański sitcom, który podobnie jak wcześniej omawiana pozycja, skupia się na relacjach pomiędzy głównym bohaterem Tedem i paczką jego znajomych. Ich wspólna historia to z odcinka na odcinek odrywana tajemnica, która zdradza dzieciom Teda, w jaki sposób poznał on ich matkę. Jeśli szukacie lekkiej historii do obejrzenia w gronie przyjaciół na wspólnej posiadówce – ta jest jak znalazł. Jeśli to Was nie przekonało, to może fakt, że w 2012 roku serial otrzymał kryształową statuetkę za ulubiony serial komediowy w People’s Choice Awards oraz nagrodę Emmy to zrobi.

Liczba sezonów: 9

Obsada: Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris

Twórcy:  Carter Bays, Craig Thomas

Teoria wielkiego podrywu

hbo max wyda 1 5 miliarda na kolejne serialowe hity
Źródło: Antyradio

Angielki tytuł serialu The Big Bang Theory jest równie mocno geekowy jak jego główni bohaterzy. Co zabawne, jestem pewna, że rozszyfrowanie teorii wielkiego wybuchu nie sprawiłoby im takie problemu jak ogarnięcie się w relacjach międzyludzkich, szczególnie tych miłosnych. Leonard Hofstadter i Sheldon Cooper to dwójka przyjaciół, których łączy nie tylko zamiłowanie do nauki, gier komputerowych i komiksów ale również społeczne nieprzystosowanie, jak na nerdów przystało. W kręgu ich zainteresowań pojawia się coś więcej niż fizyka gdy obok wprowadza się Penny, piękna blondynka i aspirująca aktorka. Za bezbłędną grę aktorską i kreację Sheldona, Jim Parsons zdobył cztery nagrody Emmy i Złoty Glob.

Liczba sezonów: 12

Obsada: Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco

Twórcy: Chuck Lorre, Bill Prady

Glee

Glee
Źródło: Huffington Post

Od czerwca zeszłego roku na platformie Netflix można obejrzeć kultowy musical w reżyserii Ryana Murphy’ego, którego kunszt możecie zobaczyć także w nowym serialu „Ratched”. Glee to historia o rozśpiewanych nastolatkach, które potrzebowały drogowskazu, by odważyć się marzyć. Zaczynają rozwijać skrzydła w szkolnym chórze, nad którym opiekę przejmuje nauczyciel języka hiszpańskiego Will Schuester (Matthew Morrison). Powodów, dla których warto obejrzeć Glee jest kilka, ale na pierwszy plan wybija się poruszenie wątków społeczności LGBTQ+, dyskryminacji rasowej czy niepełnosprawności przy jednoczesnym operowaniu dużą dozą humoru, w akompaniamencie coverów muzycznych hitów, takich jak We Are The Champions Freddiego Mercury’ego czy Rolling in the Deep Adele. Serial był nominowany do 120 nagród, zdobył 41 statuetek – w tym 6 nagród Emmy. Dajcie się ponieść muzyce i marzeniom w piątkowy wieczór.

Liczba sezonów: 6

Obsada: Lea Michele, Chris Colfer, Jane Lynch

Twórcy: Ryan Murphy, Brad Falchuk, Ian Brennan

Seriale komediowe o nietypowej tematyce

Jeśli znudziły się wam utarte schematy i szukacie seriali, które zaskoczą i rozbawią Was nieszablonową historią, te propozycje są dla Was.

Dobre Miejsce

media cache article cover 2018 10 good
Źródło: Naekranie

Każdy z nas (mam nadzieję) stara się być dobrym człowiekiem, Eleanor – główna bohaterka serialu nawet nie próbowała. Kiedy nieoczekiwanie umiera w absurdalnych okolicznościach, trafia do tak zwanego „Dobrego Miejsca”. Szybko orientuje się, że zaszła poważna pomyłka, kiedy konfrontuje się z jego irytująco dobrymi i szlachetnymi mieszkańcami, którzy musieli zdobyć wystarczającą liczbę punktów, by zasłużyć na pośmiertne miejsce w raju. Jak przystało na egoistkę, mimo że Eleanor wie, że podsiadła komuś miejsce, postawia spróbować zmienić swój paskudny charakter i wplątuje w intrygę profesora etyki Chidi’ego, by nie trafić do „Złego Miejsca”. The Good Place to prawdziwa perełka wśród komediowych seriali, zaskoczy Was niebanalny scenariusz pełen niespodzianek oraz świetnie wykreowane postaci, których nie da się nie lubić. Wszystkie odcinki, oprócz finałowego trwają po 22 min więc to dobra pozycja, gdy potrzebujecie czegoś, co szybko wprowadzi Was w dobry nastrój.

Liczba sezonów: 4

Obsada: Kristen Bell, Ted Danson, William Jackson Harper

Twórcy: Michael Schur

Grace i Frankie

maxresdefault 1

Od nienawiści do miłości jeden krok… przekonują się o tym dwie 70-letnie kobiety, różne jak ogień i woda – Grace Hanson i Frankie Bergstein. Grace jest elegancką kobietą z klasą, przykładającą dużą wagę do swojego wyglądu a Frankie to hipiska, uosobienie lekkoducha. Nigdy nie żywiły do siebie pozytywnych uczuć, aż do dnia, kiedy ich od lat razem pracujący mężowe oznajmiają, że mają romans i chcą rozwodu. Nietypowe okoliczności sprawiają, że kobiety odnajdują w sobie wsparcie i postanawiają nieco namieszać. Oprócz tego, że serial bawi do łez, edukuje także w ważnym i zaniedbywanym w dyskusji społecznej temacie, jakim jest życie miłosne seniorów oraz codzienne problemy z jakimi się borykają.

Liczba sezonów: 6

Obsada: Jane Fonda, Lily Tomlin, Martin Sheen

Twórcy: Marta Kauffman, Howard J. Morris

Bonding

aaaabbjhvvlibwcuqngobl vzsgdlsefdz kknfjwofghded9c4mlgbgmzs0ouaahezdgsbcqacfqjtrtagvklsschnstlgf

Jeśli szukacie krótkiego serialu, który można obejrzeć w jeden wieczór Bonding jest idealnym wyborem – odcinki trwają niecałe 20 minut. To siedmioodcinkowa seria, która z lekkością opowiada o różnych preferencjach seksualnych i kinkach. Tiff, studentka z Nowego Jorku składa swojemu przyjacielowi z dzieciństwa nietypową ofertę pracy – aby został jej osobistym ochroniarzem i asystentem. Pewnie Pete zareagowałby bardziej entuzjastycznie, gdyby nie chodziło o posadę „prawej ręki” dominy. Po krótkim namyśle i dodatkowemu bodźcowi (smutnej pustce w portfelu) zmienia zdanie. Jak pewnie się domyślacie, doprowadzi to do wielu zabawnych i niezręcznych sytuacji. Historia traktuje o odnajdywaniu własnej tożsamości, pewności siebie i mierzeniu się z demonami przeszłości. Zarzucono mu powielanie szkodliwych stereotypów związanych z branżą seksualną, co niewątpliwie jest minusem produkcji i jest krzywdzące dla środowisk walczących o normalizację pracy seksualnej w społeczeństwie. Jeśli jesteście w stanie przymknąć na to oko, będziecie się dobrze bawić. W razie niedosytu Netflix zapowiada, że szykuje się nowy sezon.

Liczba sezonów: 1

Obsada: Zoe Levin, Brendan Scannell, Micah Stock

Twórcy: Rightor Doyle

Mockumenty Netflix

Mockumenty to gatunek filmowy przedstawiający fikcyjne wydarzenia, które w ironiczny sposób są przedstawione w formie dokumentu. Jeśli macie ochotę na zabawną konwencję, sprawdźcie proponowane tytuły.

ZOBACZ TEŻ  Serialowy słownik: Co to jest pilot?

Chłopaki z baraków

chlopaki z barakow 768x511 1
Źródło: Newonce

Chłopaki z baraków to kanadyjska produkcja traktująca o trójce przyjaciół, Ricky’im, Julianie i Bubblesie, którzy mieszkają na osiedlu barakowozów. Mają jeden cel – wyrwać się z tej dziury i zdobyć dużo forsy każdym możliwym… nielegalnym sposobem. W ten sposób jesteśmy świadkami ich moralnie wątpliwych występków, pełnych absurdów i mocnego, często wulgarnego języka. Co ciekawe, na Netflix można zobaczyć również odrębne tytuły, będące nijako kontynuacją przygód chłopaków w różnych częściach globu (Chłopaki z baraków. Chłopaki opuszczają baraki: Europa oraz Chłopaki z baraków. Chłopaki opuszczają baraki: USA). Zdziwicie się, ile razy można wyjść z więzienia.

Liczba sezonów: 12

Obsada: Mike Smith, John Paul Tremblay, Robb Wells

Twórcy: Mike Clattenburg, John Paul Tremblay, Robb Wells

American Vandal

american vandal
Źródło: Variety

Jednym z liceów w Ameryce wstrząsa straszliwa zbrodnia… ktoś skrupulatnie przyozdobił rysunkami penisów samochody kadry nauczycielskiej. Fala oburzenia przelewa się przez jej mury a dwójka uczniów, Peter i Sam postanawiają zbadać sprawę niczym zawodowi agenci. Aby znaleźć sprawcę, wykorzystują metody śledcze znane nam dobrze z kryminalnych filmów i seriali dokumentalnych. To tak jakbyśmy w dzieciństwie naoglądali się za dużo Kryminalnych i postanowili rozwikłać, kto ukradł słodycze z trójki rodzeństwa – z pełną powagą, robiąc mapy myśli na ścianie. Namalowane penisy sprowadzone do rangi poważnej zbrodni bawią, a serial zyskał sobie wierną rzeszę fanów, która równie ochoczo przyjęła drugi sezon serii, w której prowadzone jest dochodzenie w sprawie masowej biegunki. Może teraz nie brzmi to zbyt górnolotnie, ale przekonajcie się sami, jak wygląda udana parodia kryminalnych dokumentów.

Liczba sezonów: 2

Obsada: Tyler Alvarez, Griffin Gluck, Jimmy Tatro

Twórcy: Tony Yacenda, Dan Perrault

Czarne komedie Netflix              

Jeśli nie jesteście w grupie osób, które mierźwi czarny humor koniecznie sprawdźcie te cztery propozycje.

The End of the F***ing World

the end of the f ing world to nowy serial netflixa ktory musicie obejrzec
Źródło: Glamour

The End of the F***ing World to pozycja umiejscowiona wysoko w moim osobistym rankingu najdziwniejszych i cudownie pokręconych seriali – jednym słowem, perełka. To seria brytyjskiej produkcji (zdecydowanie umieją w czarny humor) opowiadająca o dwójce niestereotypowych nastolatków. Chociaż James z zewnątrz wydaje się cichy i potulny jak baranek, jego głowa skrywa masę niepokojących pomysłów. Ten najbardziej psychopatyczny chce wcielić w życie po poznaniu idealnej kandydatki do zabójstwa – Alyssy, głośniej buntowniczki, która zdecydowanie nie zastanawia się dwa razy zanim coś zrobi.. i powie. Bohaterka postanawia uciec od swojej matki i jej toksycznego partnera jadąc samochodem w nieznane, a James uznaje, że to świetna okazja, by w końcu przekonać się, jak to jest zabić człowieka. Brzmi jak całkiem pokręcona historia, prawda? Dużym atutem serialu są piękne zdjęcia i klimatyczna ścieżka dźwiękowa. Nic tylko zabierać się za oglądanie tej łamiącej schematy serialu młodzieżowego produkcji.

Liczba sezonów: 2

Obsada: Jessica Barden, Alex Lawther

Twórcy: Jonathan Entwistle

After Life

aaaabxkfpkqhxjdwr8 6zltsrofvv7x rnngk86h9fw09lz5t0lhkdq qrbi5jluamqod2rpr23cunelnfvf0zvp24lgisjo
Źródło: Netflix

Ricky Gervais, reżyser i zarazem aktor grający głównego bohatera After Life stworzył serial, w którym w jednym momencie płacze się ze wzruszenia, by zaraz zanieść się śmiechem spowodowanym inteligentnym i przepełnionym ironią żartem. Tony Johnson po śmierci żony zmienia się w uszczypliwego dupka. Nie jest to raczej efekt jego woli, a powoli pełzającej ku niemu depresji. Rezygnuje z popełnienia samobójstwa i postanawia odegrać się na niesprawiedliwym świecie, nie zważając przy tym na uczucia innych. Jego przyjaciele i współpracownicy z lokalnej gazety nie poddają się tak łatwo i próbują przebić się przez cyniczną maskę Tony’ego, za którą skrywa się wrażliwy facet niemogący się pogodzić ze śmiercią żony. Odcinki After Life trwają po około 30 min, nim się obejrzycie, pochłoniecie dwa sezony – to chyba jedyna wada serialu.

Liczba sezonów: 2

Obsada: Ricky Gervais, Tom Basden, Tony Way

Twórcy: Ricky Gervais

To nie jest OK

gf 4zb5 cnu7 883h to nie jest ok 1920x1080 nocrop
Źródło: Radio Eska

Jeśli opis The End of the F***ing World was zaintrygował bądź jesteście już po jego seansie i szukacie czegoś w podobnym klimacie, przed wami kolejny serial tego twórcy – To nie jest OK. Życie każdego nastolatka jest wystarczająco trudne bez nadprzyrodzonych mocy. Przekonuje się o tym Syd, główna bohaterka serialu, która oprócz zmagania się z typowymi problemami dorastania musi udźwignąć nieprzepracowaną traumę po niedawnym samobójstwie ojca i budzącą się w niej moc telekinezy, której nie jest w stanie kontrolować. Już po początkowych scenach serialu i trailerze wiemy, że doprowadzi to do tragedii, co wprowadza dodatkowy, mroczny smaczek do fabuły. To propozycja dla fanów stylistyki lat 80., dziwacznych postaci i nieszablonowych dialogów.

Liczba sezonów: 1

Obsada: Sophia Lillis, Wyatt Oleff, Kathleen Rose Perkins

Twórcy: Jonathan Entwistle, Christy Hall

Russian Doll

russian doll
Źródło: Zazyjkultury

Wyobrażacie sobie codziennie umierać i zaczynać wszystko od nowa? Ja też nie. Ten koszmar przeżywa Nadia, programistka, która umiera podczas wyprawionej na jej cześć imprezy urodzinowej. Ponieważ bohaterka wiedzie życie niestroniące od mieszania wódki z kokainą, której nie darowała sobie również w dniu 36 urodzin, początkowo myśli, że może wyjątkowo odleciała. Szybko przekonuje się jednak, że nie to nie efekt złego tripu a została uwikłana w pętle czasu. Razem z Alanem, który popełnił samobójstwo, próbują złożyć w logiczną całość wydarzenia, które za każdym razem doprowadzają do ich ponownej śmierci. Serial został nagrodzony trzema nagrodami Emmy a w postać głównej bohaterki wcieliła się Natasha Lyone, znana z roli Nicky Nichols w Organe Is The New Black.

Liczna sezonów: Natasha Lyonne, Charlie Barnett, Yul Vazquez

Obsada: Leslye Headland, Natasha Lyonne, Amy Poehler

Twórcy: Leslye Headland, Natasha Lyonne, Amy Poehler

Podsumowanie

Mam nadzieję, że udało mi się rozbudzić Waszą ciekawość i odnaleźliście w zestawieniu tytuły, które dodacie do swojej serialowej listy „do obejrzenia”. Jakie seriale komediowe Netflix spowodowały, że bolały Was policzki od śmiechu? Może macie propozycje, które dodatkowo wzbogacą listę zebranych tytułów? – zostawcie je w komentarzu.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze