w

Najbardziej wyraziści serialowi ojcowie – poznaj tych 8 bohaterów

gra o tron ned stark winterfell 1180x541 1

Bywają surowi, okropni, nadgorliwi, nieprzewidywalni, irytujący, nieodpowiedzialni czy nieobecni, ale to tylko jedna strona medalu. Są także przyjacielscy, opiekuńczy, troskliwi, dobroduszni, odważni, współczujący oraz kochający. Lecz bez względu na wszystko to osoby, które w lepszy lub gorszy sposób odgrywają rolę w prawdziwym oraz serialowym życiu. Dlatego przyszła pora by wciąć na celownik właśnie drogich panów, którzy przez swoje zachowanie czy postępowanie, wyróżniają się spomiędzy ogromnej gamy wyjątkowych serialowych rodziców.

John Winchester (Jeffrey Dean Morgan) – Supernatural (Nie z tego świata)

supernatural season 11

Pierwszego na celownik bierzemy Johna Winchestera, ojca Sama i Deana z popularnego serialu Nie z tego świata. Trudno określić go mianem dobrego ojca. Większość swojego życia poświęcił na szukaniu demona, który zabił jego ukochaną żonę, przez co zaniedbał swoje obowiązki względem synów. Chłopcy w dzieciństwie wędrowali od motelu do motelu i byli narażeni na przeróżne niebezpieczeństwo. Chociaż John na początku nie wydawał się być dobrym ojcem ze względu na swoją rządzę zemsty za śmierć żony, tak naprawdę bardzo ich kochał, w takim stopniu, że był w stanie oddać za jednego z nich życie.

Hugh Crain (Henry Thomas) – Nawiedzony dom na wzgórzu

unnamed 3

Postać ojca stanowi tu jedną z głównych postaci całego serialu. To on wyprowadza dzieci z domu podczas okropnej nocy, w której matka zostaje rzekomo opętana i próbuje zabić domowników. Później akcja przenosi się do czasów ich dorosłości a ojciec- Hugh, w dalszym ciągu próbuje chronić dzieci przed powrotem do Hill House w celu otwarcia tajemniczych, niemożliwych do odkrycia Czerwonych Drzwi. Cały czas towarzyszy mu wyobrażenie umarłej żony, która pomaga mu w utrzymaniu zdrowego rozsądku. W rezultacie dokonuje wyboru i truje się pigułkami, aby dołączyć do ukochanej. Przez troskę o dzieci, ich dobro oraz bezpieczeństwo, które starał się im zapewnić, Hugh Craina można zdecydowanie określić dobrym ojcem.

Walter White (Bryan Cranston) – Breaking Bad

545465940

Trudno określić jakim ojcem był Walter White. Na początku serialu jest przestraszonym nauczycielem chemii, który choruje na raka płuc. Wie, że jest coraz bliższy śmierci i aby zapewnić rodzinie dostatek i godziwe życie oraz opiekę dla cierpiącego na porażenie mózgowe syna, zaczyna wraz ze swoim byłym uczniem produkować metamfetaminę. Z czasami rozwoju ich biznesu Walter staje się władczy i agresywny, a jego rodzina schodzi na drugi plan. Zaczyna liczyć się dla niego tylko władza i pieniądze, przez co zaniedbuje swoje ojcowskie obowiązki. Pozwolił, by zaczęła rządzić nim zachłanność i chęć pogłębiania swojego majątku.

Hommer Simpson (Dan Castellaneta) – Simpsonowie

843258

Hommera Simpsona z pewnością nie można zaliczyć do czołówki najlepszych ojców w serialach i najlepszych ojców w ogóle. Jego metody wychowawcze wołają o pomstę do nieba, bo kto słyszał, by dusić syna za zrobienie jakiejś głupoty. Jego postać została zbudowana tak, ze jest z pewnością najbardziej leniwą postacią serialową we wszechświecie. Ulubionym zajęciem Hommera jest oglądanie TV i picie przed nim piwa, a jedyną lekturą jest program telewizyjny. Postać Simpsona jest powszechnie uznawana za ubogą intelektualnie do tego stopnia, że jego dzieci (w porównaniu do niego) są zdecydowanie mądrzejsze. Jednak postać Hommera Simpsona jest bardzo lubiana przez widzów, czy to ze względu na jego proste i jakże prawdziwe zachowanie stał się ulubieńcem publiczności?

Tywin Lannister (Charles Dance) – Gra o tron

5f70983bca971f5ae30d60087e7adf5c

Tywin z pewnością zostanie zapamiętany jako jeden z najgorszych ojców w historii seriali. Który normalny rodzic wydałby swoją córkę za pijaka, a następnie postanowił, że wyjdzie za mąż za geja? Najmłodszego syna szczerze nienawidził, z resztą on nie pozostawał mu dłużny odwdzięczając mu się tym, w najmniej właściwym momencie. Tywin wychował trójkę swoich dzieci na swoje podobieństwo, a mianowicie wpoił im miłość do władzy i wszystkiego co z tym związane, co sprawiło, że stali się bezwzględni i przebiegli. Stawał w ich obronie wyłącznie wtedy, gdy  sprawa dotyczyła ich rodowego nazwiska. Czy tron naprawdę wart jest poświęcenia najbliższych?

Stannis Baratheon (Stephen Dillane) – Gra o tron

gameofthrones509 stannis

Tak drodzy państwo, zgadza się – medal najgorszego ojca Westeros trafia do Stannisa Baratheona. Wraz z Tywinem znajdują się w czołówce najgorszych serialowych ojców. Tak samo jak Tywin Lannister pozwolił, by władza zaburzyła jego system wartości. Był tak bardzo zdeterminowany i wierzył w swoje szanse w batalii o Żelazny Tron, że poświęcił własną córkę. Patrzył bez wzruszenia jak jego młodziutka córka Shireen płonie na stosie. Ten moment pozwolił na określenie Stannisa najgorszym ojcem w historii seriali.

Eddard Stark (Sean Bean) – Gra o tron

gra o tron ned stark winterfell 1180x541 1

Gra o tron nie jest jednak złożona z  samych złych ojców. Jako ostatniego przedstawiciela tego serialu warto wyróżnić Eddarda Starka jako przykład dobrego, oddanego, ale sprawiedliwego ojca. Jest on kochającym mężem oraz wyrozumiałym i dbającym o swoje dzieci rodzicem. Mimo że był uznawany za zimnego człowieka, do swojej rodziny odnosi się z miłością i serdecznością. Bardzo kocha swoje dzieci i jest w stanie oddać za nie życie. Mimo, że Jon Snow nie był jego dzieckiem, wychował go i pokochał jak swojego. Uznawany był za sprawiedliwego i szczerego człowieka, który walczy za to co dla niego ważne. Eddard Stark z pewnością jest uznawany za znakomity przykład wzorowego ojca.

Ross Geller (David Schwimmer) – Przyjaciele 

how popular are your opinions about ross geller 2 14231 1496313900 8 dblbig

Ross Geller to z pewnością najlepszy serialowy ojciec na świecie. Tyle miłości, którą obdarowuje swoje dzieci, nie dał z pewnością nikt. Mimo, że rozstał się ze swoją pierwszą żoną, chciał jej pomagać i uczestniczyć w wychowaniu syna. Kiedy Rachel zaszła z nim w ciążę, opiekował się nią, zaproponował wspólne mieszkanie i chciał, by mogli stworzyć dla Emmy prawdziwy dom. Obdarowywał miłością nie tylko swoje dzieci, ale także kobiety. Był aż 3 razy żonaty, lecz tak naprawdę cały czas kochał swoją przyjaciółkę Rachel.

Podsumowanie

Prawdziwa z nich mieszanka wybuchowa, nie ma co. Od ojca szukającego demona, przez tego, który popełnił samobójstwo, bossa narkotykowego, lenia do potęgi, trzech z Westeros (lecz tylko dwóch było rąbniętych), po kochającego nowojorskiego paleontologa. Mimo że naszą listą zawładnęli bohaterowie Gry o tron, to każdy z nich przedstawia zupełnie inną historię – łączy ich to, że każdy z nich był ojcem, lepszym lub gorszym, ale miał szanse wychowania człowieka na swój sposób.    

Julia Osowska

Napisane przez Julia Osowska

Szalona wielbicielka wszystkiego co na ekranie (oczywiście w niewielkich granicach rozsądku). Jeżeli Lucyfer zaproponował by jej zejście do piekieł z pewnością by się zgodziła. Nie ukrywa także, że fajną sprawą byłoby przejść się z Elą po Buckingham Palace, albo zaszaleć z Fifi na jakiejś imprezce, bo widać, ze gościu wie co to dobra zabawa. Nie odmawia także jedynego w swoim rodzaju Netflixowego kina hiszpańskiego, dla którego dała by się pokroić. Marzy usiąść kiedyś na kanapie w Central Perk, koło niezastąpionych jej zdaniem Przyjaciół.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

stranger things hopper 1559227664

Stranger Things sezon 4. – scenariusze zostały ukończone!

bez tytulu 3

Klub opiekunek – zwiastun nowej ekranizacji popularnej serii książek