Świat według Kiepskich to polski serial komediowy, którego twórcami są: Okił Khamidow (1999 – 2007), Patrick Yoka (2008-2017) oraz Adek Drabiński (od 2018), a za produkcję odpowiada ATM Grupa. Pierwszy odcinek został wyemitowany 16 marca 1999 roku, na antenie Polsatu. Świat według Kiepskich jest jednym z najdłużej produkowanych seriali w Polsce. Doczekał się 33 sezonów, gdzie każdy odcinek trwa około 22 minut.

Świat według Kiepskich przedstawia historie Ferdynanda Kiepskiego, jego rodziny i sąsiadów. Mieszkają oni we Wrocławiu, w starej kamienicy na osiedlu Kosmonautów. Jedno z popularnych z serialu haseł “zarobić, a się nie narobić”, pokazuje, że celem bohaterów jest zdobycie pieniędzy, bez wkładania w to większego wysiłku. Ferdynand Kiepski to mężczyzna w średnim wieku, który emanuje swoim lenistwem i jest znany z unikania każdej pracy. Jego żona Halina jako jedyna pracuje i stara się utrzymać rodzinę. Posiadają oni dwójkę dzieci – syna Waldka, który tak jak jego ojciec uwielbia przesiadywać przed telewizorem i pić piwo oraz córkę Mariolę, której głównym zmartwieniem jest to, aby podobać się innym.

W rolę tytułowej rodziny wcielają się: Andrzej Grabowski (Ferdynand), Marzena Kipiel-Sztuka (Halina), Bartosz Żukowski (Waldek) oraz Barbara Mularczyk (Mariola). Scenografia zmieniała się kilkukrotnie, na co wpływ miało m.in. zmienienie miejsca nagrywania z kamienicy Wrocławia na plan filmowy. Duże znaczenie w serialu mają kostiumy, które odzwierciedlają charaktery bohaterów.

Fani Świata według Kiepskich na pewno zastanawiali się co dalej z serialem. W ostatnim czasie zmarli jedni z głównych odtwórców ról: Dariusz Gnatowski, który wcielał się w postać Boczka oraz Ryszard Kotys, odtwórca roli Paździocha. Nina Terentiew, dyrektor programowa stacji zapewnia, że serial nie zniknie z anteny, ponieważ postanowili kręcić kolejne odcinki. Jak dodaje: “Dopóki jeden z najwybitniejszych polskich aktorów – Andrzej Grabowski, chce grać tę rolę, to warto pisać te scenariusze choćby tylko dla niego”.