Riverdale to amerykański serial oparty na postaciach z komiksu Archie Comics produkowany przez Warner Bros Television i CBS Television Studios we współpracy z Berlanti Productions i Archie Comics. Serial łączy w sobie elementy dramatu obyczajowego, thrillera i produkcji dla młodzieży. Riverdale zadebiutował 26 stycznia 2017 roku i natychmiast spotkał się z pozytywnymi recenzjami. We wrześniu tego samego roku odbyła się premiera 2 sezonu. Zadowolenie widowni i uznanie w oczach krytyków sprawiło, że 10 października 2018 mieliśmy okazję obejrzeć premierowy odcinek 3 sezonu.

Serial zawiera obsadę aktorską opartą na postaciach Archie Comics, z KJ Apa w roli Archiego Andrewsa, Lili Reinhart jako Betty Cooper, Camila Mendes jako Veronica Lodge i Cole Sprouse jako Jughead Jones, który stanowi jednocześnie narratora serialu. Historia serialu skupia się na nastolatkach mieszkających w spokojnym, niewielkim miasteczku Riverdale. Codzienna rutyna zostaje przerwana morderstwem chłopaka pochodzącego z wpływowej rodziny. Z każdym kolejnym odcinkiem poznajemy skrywane sekrety mieszkańców Riverdale, pojawiają się nowi bohaterowie i tajemnicze zbrodnie.

Mimo że Riverdale to relatywnie młody serial, ma już na swoim koncie liczne nominacje i nagrody. Lekko przerysowane postacie, mroczny klimat małego miasteczka i trzymające w napięciu tajemnice sprawiają, że serial wciąga od samego początku.