Boskie życie Boskich, czyli rodzinka.pl

j

Autor: Redakcja

}

Data: 23 lipca 2017

Rodzinka.pl, czyli serial komediowy przedstawiający życie pięcioosobowej rodziny zamieszkującej Warszawę, premierę miał 2 marca 2011 roku. Jego utalentowany reżyser – Patrick Yoki – w doskonały sposób ukazuje zmagania Ludwika i Natalii Boskich z wychowaniem trzech inteligentnych, aczkolwiek wchodzących w trudny okres dojrzewania, synów. Fantastycznie dobrani aktorzy i luźna atmosfera panująca na planie sprawiają, że serial ogląda się przyjemnie i z zaciekawieniem.

Poznajmy szaloną rodzinkę…

Rodzina Boskich już od pierwszych scen zyskuje sympatię widzów. Poznajemy wówczas Natalię i Ludwika – niezwykle zgrane małżeństwo, które pomimo problemów życia codziennego uchodzić może za związek idealny. Para wychowuje wspólnie trójkę dzieci. Kacper, najmłodszy z synów, jest chłopcem, który podczas serialu przechodzi ogromną przemianę. Początkowo naiwne, słodkie dziecko zamienia swój urok w ciężką do pokonania broń. Wykorzystuje to, że jest najmłodszy, aby manipulować rodzicami i unikać niektórych konsekwencji swojego zachowania. Kacperek doskonale zdaje sobie sprawę z tego jakie przywileje ma najmłodsze dziecko z rodzeństwa. Postaci tej nie można odmówić inteligencji i bystrego umysłu. Z czasem Kacper staje się odrobinę złośliwy i bezczelny, prawdopodobnie biorąc przykład ze starszych braci. Kuba, starszy o kilka lat od najmłodszego brata, jest żywiołowym miłośnikiem sportu oraz postacią dość kontrowersyjną. Jego niespożyta energia wyczerpuje się nagle w momencie, kiedy słyszy słowa „szkoła” bądź „obowiązki domowe”. Często dyskutuje, argumentów natomiast prawie nigdy mu nie brak. Sprytnie manipuluje Kacprem, a czasami również rodzicami. Ostatnim, najstarszym synem Natalii i Ludwika jest Tomek. Chłopiec jest wrażliwy i czasami zamknięty w sobie, choć nie przeszkadza mu to w filozofowaniu oraz wchodzeniu w dyskusje bądź kombinowaniu. Stały w uczuciach Tomasz już od 2 sezonu przeżywa burzliwy związek z piękną Magdą.

Lekka fabuła zaletą serialu?

Serial jest wyjątkowo chętnie oglądany przez osoby, które chcą zrelaksować się przed telewizorem po trudnym dniu bądź tygodniu. Wciągające, zabawne epizody pozwalają na spojrzenie na problemy codzienne z innej perspektywy, z dystansem. Reżyser postarał się o to, aby oglądając serial rodzinka.pl każdy zapracowany rodzic miał szansę utożsamić się z sytuacjami rozgrywającymi się na ekranie. Dzieło przedstawia bowiem w zabawny sposób to, co po części dotyka większość zwykłych rodzin. Patrick Yoki stara się również podsunąć pewne rozwiązania, pokazuje pewien schemat radzenia sobie z przeszkodami stającymi na drodze do spokojnego życia rodzinnego. To właśnie jest fantastyczne w serialu rodzinka.pl – zwykła, szara codzienność przedstawiona w kolorowych barwach.

ZOBACZ TEŻ  Recenzja Co kryją jej oczy, czyli thriller o toksycznym trójkącie

Miejsce na improwizację

Sekretem tej produkcji są nie tylko rewelacyjnie dobrani aktorzy i świetna atmosfera na planie. Kluczem do sukcesu serialu jest miejsce na swobodę, interpretację własną oraz drobne zmiany w scenariuszu, które wprowadzane są przez samych aktorów. W końcu to oni odgrywają swoje role, a żeby byli w stanie zrobić to jak najbardziej naturalnie reżyser pozostawia im miejsce na improwizację. Efekt takiej współpracy jest świetny! Oglądając serial można bowiem zauważyć, że bohaterowie są bardzo autentyczni i dobrze czują się w rolach granych przez siebie postaci.

Rodzinka Boskich jest przedstawiona w taki sposób, aby pokazać, jak powinny wyglądać relacje rodzinne. Nie brakuje kłótni, bezczelnych uwag, buntu oraz przesadnych reakcji. Przede wszystkim da się jednak zauważyć miłość, wsparcie oraz wspólne spędzanie czasu. Poza samymi Boskimi w serialu pojawiają się również ich przyjaciele, znajomi oraz dziadkowie, którzy również stanowią ciekawe urozmaicenie. Produkcję tę zdecydowanie warto obejrzeć, ponieważ z pewnością nie można określić jej mianem „nudnej”. W każdym odcinku serialu dzieje się coś nowego, innego i ciekawego a perypetie jakie przeżywają Boscy i ich przyjaciele pomogą spojrzeć z dystansem na problemy życia codziennego.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze