Świat według Bundych (ang. Married… with Children) to amerykański serial komediowy, opowiadający o losach rodziny Bundy z Chicago. Serial powstawał dla amerykańskiej telewizji FOX w latach 1987–1997.

Al Bundy to mężczyzna w średnim wieku, sprzedawca obuwia, który nigdy nie odniósł sukcesu zawodowego. Al ma bardzo atrakcyjną, ale równocześnie leniwą żonę – Peggy, która go nieustannie męczy, czepiając się o wszystko. Kobieta mimo tego, że nie zarabia to wydaje małą pensję męża na swoje wydatki. Sama Peggy większość dnia spędza… przed telewizorem, zajadając się różnymi słodyczami.

Małżeństwo ma dwójkę dzieci – Buda i Kelly. Bud próbuje być macho, ale ostatecznie żadna dziewczyna go nie chce. Z kolei Kelly to puszczalska, niezbyt ogarnięta blondynka (Tak, bardzo stereotypowo). Towarzyszem rodziny Bundych jest ich pies Buck.

Rodzinie Bundych nieraz w oczy zagląda głód czy inne problemy związane z brakiem pieniędzy (ciekawe na co, tym razem Peggy je wydała 😉 ). Oni jednak nie przejmują się tym, a po prostu znajdują rozwiązanie problemu (np. przeprowadzenie się do hipermarketu).

Serial Świat według Bundych budził niemałe kontrowersje, głównie w Stanach Zjednoczonych. Jednak mimo tego zapisał się jako dzieło popkultury.

W lipcu 2015 roku poinformowano o planowanym sequelu serialu. Główna akcja miała się skupiać na Budricku Bundym, czyli na synu głównego bohatera. Niestety od tego czasu nie pojawiły się żadne newsy o nowej produkcji.