Poznaj 5 filmów i seriali podobnych do „The Office”

}

Data: 23 marca 2023

The office to bardzo popularny serial, może naprawdę wciągać, nie tylko ze względu na specyficzne ujęcia i grę aktorską, ale również z powodu dość oryginalnego poczucia humoru. Jeśli obejrzałeś i jest Ci za mało, koniecznie zobacz nasze zestawienie, w którym opisujemy filmy i seriale podobne do The Office.

1. Polskie „The Office”

theoffice2 d8 0322
seriale podobne do the office – the office PL

Nie każdy wie, że „The Office” to właściwie nie jeden, a wiele seriali. Po światowym hicie, który sam był remakiem brytyjskiej produkcji, powstały lokalne wariacje serialu w wielu krajach, w tym w Polsce. „The Office PL” udźwignął oczekiwania widzów na tyle dobrze, że jesienią 2022 roku na CANAL+ online premierę miał drugi sezon serialu.

Miejscem akcji nie jest już rzecz jasna Scranton, lecz Siedlce, a tytułowe biuro należy do firmy produkującej butelkowaną wodę „Kropliczanka”, a nie papier. Polskie „The Office” udanie czerpie przy tym z amerykańskiego pierwowzoru, a jednocześnie ma wiele celnych odniesień do obecnej rzeczywistości w Polsce.

2. „Parks and Recreation”

seriale podobne do the office - parks and recreation

Na naszej liście filmów i seriali podobnych do „The Office” nie mogło też zabraknąć innego tytułu autorstwa duetu Greg Daniels i Michael Schur, który współtworzył kultowy amerykański serial. „Parks and Recreation” to zjadliwa satyra o zbliżonym klimacie. Tym razem główną bohaterką serialu jest jednak kobieta – Leslie Knope (Amy Poehler), która wierzy, że poprzez pracę w departamencie Parków i Rekreacji miasteczka Pawnee stale zmienia swój mały świat na lepsze.

3. „Dolina Krzemowa”

dolina krzemowa 2

Serial, który z jednej strony przypomina „The Office”, a z drugiej „Teorię wielkiego podrywu”. Bohaterami są tu młodzi specjaliści od nowych technologii mieszkający w tytułowej Dolinie Krzemowej – w hotelu pewnego milionera. Nie pobiera on opłat od swoich gości w zamian za udział w zyskach z ich przedsięwzięć. Grupa technologicznych geeków niewątpliwe ma świetne pomysły, ale w wielu aspektach życia, w tym relacjach z ludźmi, bywa nieco zagubiona i nieprzewidywalna.

ZOBACZ TEŻ  ''The Office PL 2'' – nowi bohaterowie w zespole ''Kropliczanki''

4. „Szef Roku”

Hiszpański film w reżyserii Fernanda Leóna de Aranoy opowiada o tygodniu życia tytułowego szefa oraz jego pracowników. Twórcy firmy bardzo udanie łączą komiczne nieporozumienia i wciągające zwroty akcji z satyrą społeczną. Główny bohater, w którego wciela się znakomity Javier Bardem, ma obsesję na punkcie doskonałości. W zarządzanej przez niego fabryce wag ciągle pojawiają się jednak sytuacje, które zaburzają doskonale płynny przebieg prac oraz równowagę i dobre samopoczucie dyrektora.

5. „Korpoludki”

Pełna absurdalnego humoru komedia z elementami horroru, która opowiada o nietypowym wyjeździe integracyjnym pracowników firmy produkującej jadalne sztućce. Eksploracja jaskiń Nowego Meksyku szybko okazuje się doświadczeniem zdecydowanie bardziej ekstremalnym niż ćwiczenia z pracy zespołowej. Obsada filmu to między innymi Demi Moore w roli przebojowej i nadmiernie ambitnej szefowej oraz Ed Helms (znany między innymi z „The Office” i „Kac Vegas”) jako lokalny specjalista od atrakcji.

Filmy i seriale podobne do The Office – podsumowanie

Wszystkie wymienione tytuły, w tym polskie „The Office”, obejrzysz w CANAL+ online, a dostęp do treści na platformie możesz mieć już od 29 zł miesięcznie. Znajdziesz tam również jeszcze więcej filmów i seriali podobnych do „The Office”. Dodatkowe 4 propozycje oprócz tych już wspomnianych zawiera artykuł na blogu CANAL+ (sprawdź: https://pl.canalplus.com/blog/artykuly/filmy-i-seriale/biuro-w-krzywym-zwierciadle-osiem-produkcji-ktore-musisz-zobaczyc-po-the-office-pl).

Artykuł sponsorowany

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

1 komentarz

  1. Filip

    Oooo, dość ciekawe propozycje, biorę się za oglądanie 😀

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *