Najlepsze seriale o przyszłości – top 7 propozycji

}

Data: 1 czerwca 2021

Seriale o przyszłości chyba nie mogą się znudzić. No bo przecież kto z nas nie jest ciekawy jakie wizje przyszłości snują serialowi twórcy? Ludzkość na krawędzi zagłady, walka o swoje prawa, technologia wykraczająca poza ludzkie pojęcie – przyszłość może mieć różne oblicza. A więc jakie produkcje, których akcja jest odległa od naszych czasów, są godne uwagi? Specjalnie dla Was wybraliśmy 7 tytułów, które uważamy za najlepsze.

The Expanse (2015-2021)

seriale o przyszłości

The Expanse to serial oparty na serii książek o tym samym tytule autorstwa Daniela Abrahama i Ty’a Francka (tworzących pod wspólnym pseudonimem James S.A. Corey).

200 lat w przyszłości Układ Słoneczny został skolonizowany przez ludzkość. Trzy największe potęgi to Organizacja Narodów Zjednoczonych Ziemi i Księżyca, Marsjańska Republika Kongresowa na Marsie oraz Sojusz Planet Zewnętrznych – luźna konfederacja pasa asteroid i księżyców Jowisza i Saturna. Te trzy nacje od lat znajdują się na krawędzi wojny.

Centrum fabuły obraca się wokół sprawy zaginionej młodej kobiety, która łączy losy zatwardziałego detektywa, kapitana frachtowca i dyplomatki usiłującej zapobiec wojnie. W miarę rozwoju zagadki, okazuje się, że zaginiona dziewczyna może stanowić klucz do ujawnienia największego spisku w historii ludzkości.

Snowpiercer (2020- )

snowpiercer s1 fhd

Snowpiercer to opowieść o przyszłości, w której nieudany eksperyment zmiany klimatu unicestwił życie na Ziemi. Planeta została skuta lodem, a przy życiu pozostali jedynie nieliczni szczęśliwcy, którzy znajdowali się na pokładzie Snowpiercera – pociągu przemierzającego cały świat. Zamieszkując ogromny pociąg, niedobitki ludzkości zmuszone są przystosować się do nowego życia w zamkniętej przestrzeni nieustannie mknącego pociągu. Mnóstwo wagonów, jakie ciągnie za sobą lokomotywa, podzielonych jest według klas społecznych. Pasażerowie zajmujący niższe pozycje w hierarchii, których życie nigdy nie oszczędzało, postanawiają sprzeciwić się obecnemu porządkowi i wzniecić bunt. Czy na tak zróżnicowanym społecznie pokładzie Snowpiercera możliwa jest odbudowa ludzkiej rasy?

ZOBACZ TEŻ  Opowieść podręcznej wraca z czwartym sezonem. Polska premiera dzień po amerykańskiej!

Almost Human (2013-2014)

unnamed 4

Akcja serialu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Ulice Los Angeles pogrążone są w chaosie. W obliczu narastającej przestępczości do akcji wkracza zaawansowana technologia. Każdemu policjantowi zostaje przydzielony android o wyglądzie człowieka, mający pomóc funkcjonariuszom dbać o porządek w mieście i bezpieczeństwo jego mieszkańców. Po przerwie w pracy w wyniku odniesionych obrażeń podczas jednej z akcji, detektyw John Kennex (Karl Urban) wraca do policji, gdzie jego nowym partnerem zostaje android Dorian (Michael Ealy). John jest niechętnie nastawiony do współpracy z robotami, którym nie do końca ufa. Wydaje się jednak, że z tych dwojga to Dorian, który ma silnie rozbudowany moduł emocjonalny, bardziej rozumie człowieczeństwo. Tego typu seriale o przyszłości mocno wkręcają.

Terra Nova (2011)

terra nova5678

Akcja serialu rozgrywa się w XXII wieku, w roku 2149. Przeludnienie planety oraz zanieczyszczenie środowiska doprowadziły do tego, że ludzkość jest bliska zagłady. Rozwiązanie tego problemu leży jednak w przeszłości – istnieje bowiem tunel czasoprzestrzenny umożliwiający cofnięcie się o 85 milionów lat do czasów, gdzie po Ziemi chodziły dinozaury. Tam, na łonie nietkniętej przez człowieka, dziewiczej przyrody, powstała osada o nazwie Terra Nova, której celem jest odbudowa populacji ludzkości.

Bilet do przeszłości otrzymuje rodzina Shannonów, dla której Terra Nova stanowi szansę na poprawę stosunków między sobą i nowy początek. Terra Nova to miejsce, w którym technologia przyszłości spotyka się z pierwotnymi metodami przetrwania. Tak oto mieszkańcy kolonii rozpoczynają budować swą przyszłość w przeszłości, jednak spokój i bezpieczeństwo społeczności zostaje zakłócone nie tylko przez krwiożercze gady grasujące poza osadą, ale i spiskujących przeciwko całemu projektowi ludzi.

Altered carbon (2018-2020)

altered carbon 2
Źródło: Netflix

Fabuła serialu oparta jest na powieści autorstwa Richarda K. Morgana. Przedstawia odległą o ponad 300 lat dystopijną przyszłość, w której możliwe jest pokonanie śmierci. A wszystko za sprawą zaawansowanej technologii pozwalającej na przeniesienie świadomości i wspomnień człowieka do nowego ciała. W centrum wydarzeń znajduje się Takeshi Kovacs (Joel Kinnaman) – żołnierz, który jako jedyny ocalał z elitarnej jednostki międzygalaktycznej, rozbitej w czasie powstania przeciwko nowemu porządkowi. Umysł bohatera przez stulecia więziony był w lodzie aż do momentu, gdy długowieczny bogacz Laurens Bancroft (James Purefoy) oferuje mu szansę na ponowne życie. Warunkiem uzyskania wolności jest dla Kovacsa rozwiązanie zaskakującej zagadki morderstwa, czego musi dokonać w nowym ciele.

ZOBACZ TEŻ  Opowieść podręcznej – trwają rozmowy o końcu serialu!

Opowieść podręcznej (2017- )

opowiesc podrecznej4

Jeśli myślisz „seriale o przyszłości”, to Opowieść podręcznej nie będzie pierwszym tytułem, jaki przyjdzie Ci na myśl. le jak najbardziej się w ten temat wpisuje. Akcja serialu osadzona jest w dystopijnej przyszłości, gdzie na skutek niskiego przyrostu naturalnego w Republice Gileadu obowiązują nowe przepisy: kobiety zdolne do urodzenia dziecka zostają ubezwłasnowolnione i oddane na służbę rządzących dowódców. Jako podręczne co miesiąc muszą oddawać się swym panom, by spłodzić nowych obywateli.

Jedną z takich kobiet jest June Osborne (Elisabeth Moss), mieszkająca pod dachem wysoko postawionego komendanta i jego żony. Bohaterka musi wykazywać się posłuszeństwem i przestrzegać panujących surowych zasad. Za wszelkie oznaki buntu June trafiłaby do obozu karnego, co skończyłoby się nieuchronną śmiercią. Nie mogąc pogodzić się ze swym losem i marząc o powrocie do dawnego życia, June angażuje się w ruch oporu.

The 100 (2014-2020)

the 100

Przyszłość. Wojna nuklearna zamienia Ziemię w niezdatne do życia radioaktywne pustkowie. 97 lat później niedobitki ludzkości żyją na stacji kosmicznej o nazwie „Arka”. Mając na względzie przetrwanie ludzkiej rasy, w społeczeństwie tym panują rygorystyczne i surowe zasady. Wobec kończących się zasobów, społeczność ta wierzy, że Ziemia nie stanowi już zagrożenia i wysyła na nią setkę nieletnich przestępców w celu kolonizacji. Bohaterowie muszą szybko przystosować się do nowych warunków życia w zupełnie nieznanym dla nich środowisku. Pobyt na Ziemi szybko zbiera swoje żniwo, przez co życie bohaterów zamienia się w walkę o przetrwanie. Młodociani przybysze muszą zmierzyć się zarówno z dziką naturą, jak i innymi zagrożeniami, jakie skrywa rzekomo bezludna planeta.

Najlepsze seriale o przyszłości – podsumowanie

Tematyka przyszłości wśród seriali oferuje szeroki wachlarz gatunkowy – od post-apokaliptycznego świata i walki ludzkości o przetrwanie po zaawansowaną technologicznie rzeczywistość. Nie ulega wątpliwości, że każdy kinoman znajdzie tutaj coś dla siebie. A zatem co sądzicie o naszym rankingu? Pochwalcie się swoimi propozycjami – jakie są Wasze ulubione seriale o przyszłości?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *