Rodzinka.pl to polski serial komediowy, którego reżyserem jest Patrick Yoka. Fabuła opierał się na kanadyjskim odpowiedniku Les Parent. Serial był emitowany w latach 2011-2020, na antenie TVP2. Składa się z 16 sezonów, gdzie każdy odcinek trwa około 25 min.

Serial przedstawia losy 5-osobowej rodziny, mieszkającej w domu pod Warszawą. Ludwik i Natalia Boscy wychowują swoich dorastających synów: Tomka, Kubę i Kacpra. Każde z dzieci ma inny charakter i zainteresowania. Ojciec, Ludwik pracuje z domu jako architekt, natomiast matka, Natalia po przerwie na wychowanie dzieci, wraca do pracy. Serial przedstawia problemy, z jakimi zmagają się członkowie rodziny, w sposób przyjemny dla odbiorcy i humorystyczny.

W głównych rolach występują: Tomasz Karolak (Ludwik Boski), Małgorzata Kożuchowska (Natalia Boska), Maciej Musiał (Tomasz Boski), Adam Zdrójkowski (Jakub Boski) oraz Mateusz Pawłowski (Kacper Boski). Wśród aktorów znajdziemy również takie nazwiska jak: Julia Wieniawa, Jacek Braciak i Agata Kulesza. Scenografia w serialu odgrywa ważną rolę, ponieważ pokazuje na jakim poziomie żyją główni bohaterowie.

Rodzinka.pl została pozytywnie odebrana przez widzów. Świadczy o tym m.in. nagroda Kids WOW przyznana serialowi w kategorii „Kiedy rządzę pilotem to wybieram…”. Rodzinka.pl podczas swojej emisji dostała 8 nominacji do Telekamer. TVP w lutym 2020 r. wydało oświadczenie o zakończeniu produkcji. Ostatni odcinek miał swoją premierę 3 maja 2020 r. i zawierał montaż wpadek z nagrywania serialu.