Serialowe twardzielki – top 12 postaci

}

Data: 29 czerwca 2021

a

Kategorie: Rankingi seriali

Silne postaci żeńskie w produkcjach telewizyjnych zawsze robią wrażenie, zwłaszcza jeśli potrafią skopać niejeden tyłek. Właśnie takie serialowe twardzielki są gwoździem tego artykułu. Przedstawiam Wam więc 12 najbardziej badassowych serialowych twardzielek. Wierzcie mi, nie chcielibyście z nimi zadzierać.

Uwaga! Artykuł może zawierać spoilery.

Michonne – The Walking Dead

michonne walking dead 2

Michonne jest dokładnie tym, kim pragnęlibyśmy być, jeśli kiedykolwiek nadejdzie apokalipsa zombie. A przynajmniej chcielibyśmy mieć kogoś takiego u swojego boku. Po utracie swoich bliskich, Michonne stała się mroczną i bezwzględną wojowniczką. Cokolwiek nie stanie na jej drodze, uzbrojona w katanę bohaterka poradzi sobie z każdym zagrożeniem i wyjdzie cało z każdej opresji. To się nazywa prawdziwa twardzielka na miarę apokalipsy nieumarłych.

Warren – Z nation

z nation s03e10 kellita smith still
źródło: Syfy

Jeśli po przedstawieniu postaci Michonne zbieracie ekipę na wypadek opanowania świata przez zombie, dobrym pomysłem będzie przyjęcie w swoje szeregi również takiej twardzielki jak Roberta Warren z Z nation. Jest ona liderką grupy głównych bohaterów serialu. Przed apokalipsą Warren służyła w armii, co samo w sobie czyni ją silną kobietą. Doskonale wie, jak posługiwać się wszelkiego rodzaju bronią, od pistoletu po miecz. Warren skopie niejeden nieumarły tyłek, a nawet ten, w którym wciąż płynie krew. Wie też jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojej drużyny w tym post-apokaliptycznym świecie. Pamiętajcie – w razie apokalipsy zombie, trzymajcie się blisko Warren.

Addy – Z nation

e 116783464

Może planowanie ekipy na apokalipsę zombie nie jest głupim pomysłem, jeśli twórcy seriali podsuwają nam tyle badassowych postaci. Addy to kolejna twardzielka z produkcji Z nation, która z umarlakami się nie patyczkuje. Ta rudowłosa dziewczyna zna się na przetrwaniu w czasie zagłady. Jej charakterystyczną bronią jest aluminiowy kij bejsbolowy wyposażony w śmiercionośne kolce. Ponadto, od czasu do czasu Addy chętnie sięgnie po pistolet, od którego niejeden zarobi śmiertelną kulkę.

Arya Stark – Gra o tron

aryaapology570

Arya Stark to młoda wojowniczka z sagi Gra o tron. Urodzona w szlachetnej rodzinie stroni od luksusowych wygód i zajęć dla dam. Arya to dziewczyna zafascynowana przygodami, walką i odkrywaniem świata. Świetnie włada mieczem i jeździ konno. Ta młoda bohaterka potrafi postawić do pionu niejednego przeciwnika i pokazać mu jego miejsce. Lepiej dla Was, jeśli będziecie jej sojusznikiem niż wrogiem.

ZOBACZ TEŻ  Aktor z The Walking Dead nie żyje. Dango Nguyen zmarł w wieku 48 lat.

Selina Kyle – Gotham

144e05661c5fedecd7ca8d01674b21ef

Selina Kyle to osierocone dziecko ulicy. Przez to, że życie od początku jej nie oszczędzało, bohaterka nabyła wiele umiejętności i ulicznego sprytu, co pozwala jej przetrwać w mrocznym Gotham. Selina to dziewczyna, która wie jak się o siebie zatroszczyć i świetnie radzi sobie na własną rękę. To prawdziwy kieszonkowiec i akrobatka, która dostanie się w każde trudno dostępne miejsce, a do tego potrafi przyłożyć.

Emma Swan – Dawno, dawno temu

emma season 2 emma swan 37834820 3143 2355

Emma Swan to główna bohaterka serialu Dawno, dawno temu. Jest córką Śnieżki i Księcia z Bajki, ale przez lata nie znała prawdy o swoim pochodzeniu. Nie doświadczyła też bajkowego życia. Dorastała bowiem w rodzinach zastępczych. Trudne dzieciństwo nauczyło ją wytrwałości, hartu ducha i upartości. W dorosłym życiu Emma to prawdziwa twardzielka. Wie, jak komuś przywalić, wie również jak posługiwać się pistoletem, a w razie konieczności nie boi się sięgnąć za miecz. To umiejętności na miarę prawdziwej Wybawicielki, której przeznaczeniem jest złamanie klątwy Złej Królowej i uratowanie baśniowych postaci.

Ana Lucia – Zagubieni

y7gcr6flms18mrsg

Anę Lucię poznajemy w drugim sezonie Zagubionych. Jest ona liderką grupy rozbitków po drugiej stronie wyspy. I jak na liderkę przystało, dokłada ona wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo swoim przyjaciołom i sobie, nierzadko biorąc sprawy w swoje ręce, a może powinnam powiedzieć – pięści. Zanim trafiła na wyspę, Ana Lucia była policjantką, więc doskonale wie jak radzić sobie z oprychami.

Alex Danvers – Supergirl

alex danvers supergirl 2

Alex Danvers to przybrana siostra Kary – tytułowej Supergirl. Pracuje dla tajnej organizacji D.E.O., której celem jest zwalczanie pozaziemskich zagrożeń, gdzie jest prawą ręką dowódcy. Gdy Kara przywdziewa kostium Supergirl, Alex, wysoce wyszkolona w walce wręcz, pomaga siostrze w jej treningach przygotowujących ją do starć z groźnymi przeciwnikami. Alex doskonale wie, jak poradzić sobie z oponentami, nawet z tymi nie z tej Ziemi, a posługiwanie się wszelkiego rodzaju bronią to dla niej pestka.

Octavia – The 100

hu214b0421bjpg

Octavia przebyła długą i wyboistą drogę zanim stała się odważną wojowniczką. Ta z początku wylękniona dziewczyna to jedna z największych twardzielek serialu. Walka o przetrwanie na pełnej niebezpieczeństw Ziemi ukształtowała w niej ducha prawdziwej wojowniczki. Wprawiona w boju, Octavia sprawi się z każdym przeciwnikiem, a jej upór i męstwo sprawiają, że nigdy nie uchyla się od walki, nawet jeśli dobrze wie, że przeciwnik jest silniejszy. Przez całą serię Octavia szlifuje swoje zdolności w walce i posługiwaniu się mieczem, by w końcu nie mieć sobie równych.  

ZOBACZ TEŻ  Supergirl sezon 6 - będzie nowy romans!

Mia Smoke – Arrow

katherine mcnamara as mia arrow 1579680849

Mia Smoke to córka Olivera i Felicity. Poznajemy ją w 7 sezonie serialu w futurospekcjach, przedstawiających losy bohaterów w upadłym Star City. Jako że Olivera nie ma już wśród najbliższych, Felicity zadbała, by Mia już od najmłodszych lat była szkolona w walce. Tak więc, kiedy dorosła, bez problemu pierze na kwaśne jabłko każdego, z kim przyjdzie jej się zmierzyć. Poza imponującymi umiejętnościami w sztukach walki, Mia, tak jak jej ojciec, znakomicie radzi sobie z łukiem i strzałami. W końcu, spuścizna Zielonej Strzały do czegoś zobowiązuje. Bohaterka pokazuje, co to znaczy być córką legendarnego superbohatera, z którego rodziną nie warto zadzierać.

Kate Kane – Batwoman

7265145 batwoman 8

Kate Kate to główna bohaterka serialu, kuzynka Bruca Wayne’a. Kate odkrywa, że to jej bogaty krewny krył się za maską Mrocznego Rycerza i w obliczu jego długoletniej już nieobecności postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i pilnować porządku w Gotham. W tym celu przywdziewa kostium Batwoman i pod osłoną nocy patroluje ulice miasta i rozprawia się z kryminalistami. Zadanie to ułatwia jej doskonała znajomość sztuk walki i odbyty trening w armii. Kate nie potrzebuje maski nietoperza, by być twardą. W świetle dnia również bije od niej esencja zagorzałej twardzielki. Skórzana kurtka, motocykl i już czujemy respekt.

Sara Lance – Legends of Tomorrow

legends19

Sara Lance to chyba największa badassowa żeńska postać i mistrzyni sztuk walki z całego Arrowverse. Bohaterka zadebiutowała w serialu Arrow, gdzie znana była jako niemająca sobie równych w walce Black Canary. Wyszkolona przez Ligę Zabójców Sara nabyła umiejętności i instynkty prawdziwej ninja. Obecnie stanowi jedną z głównych postaci spin-offu serialu Arrow pod tytułem Legends of Tomorrow. Borykając się z demonami z przeszłości i mrokiem, jaki spowił jej serce, Sara przywdziewa kostium White Canary. Jednak bez względu na to, czy nosi czerń czy biel, w starciu z Sarą nikt nie ma szans.

Serialowe twardzielki – podsumowanie

Jak widzimy, w produkcjach telewizyjnych nie brakuje postaci prawdziwych twardzielek, które niczym nie ustępują męskim bohaterom, a nawet ich przewyższają. Przedstawicielki płci pięknej doskonale pokazują, że niedocenianie ich to ogromny błąd, zważywszy na to, że każda z wymienionych powyżej postaci bez problemu rozłoży przeciwnika na łopatki. Co sądzicie o naszej liście? Jakie kozackie bohaterki umieścilibyście jeszcze w naszym rankingu?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *