Najlepsze seriale z używkami w tle – 6 ciekawych propozycji

j
}

Data: 28 maja 2019

Narkotyki i wszelkie inne używki są ciężkim tematem, który mimo wszystko często wykorzystywany jest w filmach i serialach. Dobra produkcja przyprawiona motywem nielegalnych środków staje się jeszcze bardziej wciągająca. Prezentujemy 6 serialowych propozycji, w których twórcy przemycili wątek narkotyków.  

Narcos

narcos 1
Źródło: Spider’s Web

O Pablo Escobarze słyszał chyba każdy. Jako baron narkotykowy i szef Kartelu z Medellín, jego życie kręciło się wokół kokainy. W prosperujący interes zaczęły jednak interweniować amerykańskie władze federalne oraz rząd Kolumbii. Serial trzyma w napięciu i wciąga od pierwszych odcinków swoim niebanalnym klimatem.  

Gatunek: thriller, dramat 
Twórcy: Chris Brancato, Carlo Bernard, Doug Miro 
Obsada: Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook 

Breaking Bad

breaking bad
Źródło: arytmia.eu

Serial, którego nie mogło zabraknąć w zestawieniu! Walter White, zmagając się z depresją, dowiaduje się, że ma raka płuc, bez szans wyleczenia. Nie mając nic do stracenia, postanawia zająć się produkcją i sprzedażą skrystalizowanej metamfetaminy, dzięki której zapewni dostatek swojej rodzinie. Czy tylko ja zaczęłam się zastanawiać nad hobby mojego nauczyciela chemii z liceum?   

Gatunek: komediodramat 
Twórcy: Vince Gilligan 
Obsada: Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul 

Nawiedzony Dom na Wzgórzu  

nawiedzony dom na wzgorzu
Źródło: Syfy Wire

Mimo że nie jest to typowy horror, jak zapowiadał zwiastun, Dom na Wzgórzu zaskakuje, straszy i wzrusza. Serial opowiada o rodzeństwie, która przez traumatyczne przeżycia w nawiedzonym tytułowym domu ma spore problemy w dorosłym życiu. Zamknięty w sobie Luke sięgnął po narkotyki, które całkowicie zawładnęły jego umysłem, a terapie stały się jego codziennością.   

Gatunek: horror, dramat 
Twórcy: Mike Flanagan 
Obsada: Michiel Huisman Carla Gugino Henry Thomas 

Siostra Jackie 

siostra jackie
Źrodło: Czas kultury

Na siostrę Jackie raczej nie chcielibyśmy trafić w realnym życiu, chyba że zależy nam, aby opiekowała się nami pielęgniarka uzależniona od opioidowych leków przeciwbólowych. Tytułowa bohaterka potrafi się jednak doskonale maskować ze swoim nałogiem, a nawet udaje się jej prowadzić podwójne życie.  

ZOBACZ TEŻ  Seriale podobne do Domu z papieru - 7 propozycji

Gatunek: komedia, dramat 
Twórcy: Linda Wallem, Evan Dunsky 
Obsada: Edie Falco, Merritt Wever, Eve Best, Peter Facinelli 

The Knick 

the knick
Źródło: Wired

Akcja tego medycznego serialu rozgrywa się na początku XX wieku w Nowym Jorku. Clive Owen jako wybitnie uzdolniony główny chirurg w szpitalu Knickerbocker jest poważnie uzależniony od narkotyków. Mimo że regularnie wstrzykuje sobie kokainę w ciągu dnia, nie przeszkadza mu w odkrywaniu pionierskich metod ratowania ludzkiego życia.  

Gatunek: dramat medyczny 
Twórcy: Steven Soderbergh 
Obsada: Clive Owen, André Holland, Jeremy Bobb, Juliet Rylance 

Riverdale 

riverdale
Źródło: PopSugar

Pozycja celowo umieszczona na ostatnim miejscu, ze względu na fakt, że wykreowane i rozpowszechnione w całym tytułowym miasteczku narkotyki Jingle Jangle w porównaniu z kokainą z Narcos, są po prostu przezabawne. Mieszkańcy Riverdale używają ich głównie w celu pobudzenia, jak i otumanienia, a sam środek przechowywany jest w papierowych słomkach.  

Gatunek: dramat, serial młodzieżowy 
Twórcy: Roberto Aguirre-Sacasa  
Obsada: KJ Apa, Lili Reinhart, Camila Mendes, Cole Sprouse 

Zamiast decydować się na nierozsądne kroki lepiej poprzestać na oglądaniu produkcji, w których pojawia się motyw wszelkich używek. Jakie propozycje dodalibyście do naszego zestawienia? 

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Paulina Poproch

Jestem Gordonem Ramsayem serialowego zaplecza - albo coś kocham, albo nienawidzę. Mimo że na studiach moim atrybutem jest kalkulator, w wolnych chwilach uwielbiam bawić się w krytyka i analizować działania i motywy postępowań ulubionych serialowych postaci. Moje duchowe zwierzę to Sheldon Cooper.