Najciekawsze serialowe szkoły – gdzie uczą się nastoletni bohaterowie najpopularniejszych produkcji dla młodzieży?

}

Data: 3 września 2018

Seriale dla młodzieży przedstawiają wzloty i upadki nastoletnich bohaterów. Motywami przewodnimi tego rodzaju produkcji są problemy społeczne, dylematy moralne, uczucia, wszechogarniająca presja ze strony rówieśników, a niekiedy nawet elementy nadprzyrodzone. Codzienność dorastających bohaterów rozgrywa się głównie w szkolnych ławkach, lecz w otoczeniu przepojonym silnymi emocjami trudno pamiętać o tak przyziemnych sprawach jak edukacja. Przedstawiamy szkoły, do których uczęszczają postacie z najpopularniejszych seriali dla młodzieży.

 

Liceum Riverdale – Riverdale

szkoły z seriali

Kiedy w tajemniczych okolicznościach ginie młody Jason, członek wpływowej i bogatej rodziny Blossom, grupa znajomych wspólnie stara się odkryć prawdę i rozwikłać zagadkę jego śmierci. Na co dzień bohaterowie próbują wieść normalne życie, zmagają się z własnymi problemami i oczywiście chodzą do szkoły. Akcja serialu w dużej mierze toczy się w Liceum Riverdale. Posiada ono własną drużynę futbolową o nazwie Riverdale Bulldogs, drużynę cheerleaderek River Vixens, a nawet gazetkę szkolną – Blue&Gold. Szkoła z Riverdale to miejsce, gdzie zawiązują się nowe znajomości, szybko rozchodzą plotki i rozgrywają się przeróżne skandale.

Liberty High School – 13 powodów

szkoły z seriali

Źródło: Allocine

Serial jest spojrzeniem na życie uczniów Liberty High School. Ukazuje, jak ogromny wpływ na psychikę innych ludzi mogą mieć działania nastolatków. Fabuła przedstawia tragiczną historię jednej z uczennic, która odebrała sobie życie. Seria śledzi proces sądowy jej rodziców, oskarżających szkołę o zaniedbanie i przyczynienie się do śmierci córki. Mamy okazję poznać od podszewki funkcjonowanie publicznego liceum i przyjrzeć się relacjom pomiędzy nastolatkami, a one nie zawsze są kolorowe. Zdarzają się plotki, drwiny, oszczerstwa, a nawet przemoc i agresja. Serial 13 powodów to wnikliwa obserwacja trudów dojrzewania i poszukiwania swojej tożsamości w grupie.

ZOBACZ TEŻ  13 powodów sezon 3. - zerknijcie na nową zapowiedź!

Beacon Hills High School – Teen Wolf

szkoły z seriali

Źródło: The Young Folks

Liceum Beacon Hills High School jest jednym z najważniejszych miejsc w serialowym uniwersum. To tutaj uczęszczają główni bohaterowie Teen Wolf i tutaj też rozgrywa się większość istotnych wątków. Liceum posiada szkolną drużynę lacrosse, należą do niej m.in. Scott i Stiles. Na tym zwyczajność szkoły się kończy, bo bohaterowie serii nie są zwykłymi uczniami – często posiadają nadprzyrodzone moce lub potrafią zmieniać kształt. W podziemiach szkoły zbudowano kryptę rodziny Hale. Nie jest to miejsce przypadkowe. Na jej terenie znajdują się potężne połączenia prądów ziemnych, czyniąc przestrzeń silnie naładowaną energetycznie.

Carlton School – Switched at Birth

szkoły z seriali

Źródło: TV Club

Bay i Daphne, dwa noworodki urodzone w szpitalu w Kansas, w wyniku fatalnej pomyłki zostają zamienione i trafiają do innych rodzin. Dziewczynki dorastają w nieświadomości i dowiadują się o błędzie dopiero kilkanaście lat później. Jedna z bohaterek, Daphne, jest głucha od dzieciństwa i uczęszcza do szkoły dla niesłyszących Carlton School. Co ciekawe, placówka istnieje naprawdę. Serial odkrywa przed nami świat osób głuchoniemych, ich codzienne problemy i rozterki, ale też chwile radości, marzenia, plany i pasje.

Hartvig Nissen School – Skam

najciekawsze serialowe szkoły

Źródło: Visit Oslo, Copyright: NRK

Serial przedstawia uniwersalne problemy licealistów uczęszczających do szkoły średniej Hartvig Nissen w Oslo, którzy właśnie przygotowują się do egzaminu końcowego. Porusza ważne i aktualne tematy: dojrzewanie, pierwsze miłości, relacje z rodzicami, odmienność pod względem religii czy orientacji seksualnej. Pomysłodawczyni serialu, Julie Andem, starała się dokładnie odzwierciedlić rzeczywistość norweskich nastolatków. Zanim napisała scenariusz, przeprowadzała liczne rozmowy, aby dowiedzieć się, jak wygląda ich codzienność. Zależało jej też, aby bohaterowie byli przekonujący i grali naturalnie, dlatego w obsadzie znajdziemy tylko młodych ludzi, często debiutantów.

William McKinley High School for the Arts – Glee

szkoły z seriali

Źródło: Wet Paint, CR: Adam Rose/FOX

Serial to opowieść o uczniach William McKinley High School for the Arts, dla których szkoła jest najważniejszym miejscem – tutaj realizują swoje pasje, nawiązują ponadczasowe przyjaźnie i znajdują miłości swojego życia. Wbrew pozorom Glee nie okazuje się lekką, banalną historią o wesołych nastolatkach z muzyką w tle. W serialu zmieniają się i dojrzewają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Twórcy wprowadzili do produkcji dużo wątków przełomowych, przekraczając tabu i nie omijając tematów kontrowersyjnych. Glee to serial, który szanuje odmienność i uczy tolerancji.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale sitcomy - poznaj 18 tytułów, którymi warto się zainteresować

Mystic Falls High School – Pamiętniki wampirów

szkoły z seriali

Piękna, ciemnowłosa Elena jest uczennicą Mystic Falls High School, publicznej szkoły położonej w stanie Virginia. Gdy pewnego dnia do miasteczka przybywają Stefan i Damon, bracia wampiry, losy trójki bohaterów splatają się. Szkoła w Mystic Falls, ze względu na swoje położenie, staje się wspólnym polem bitwy dla nadprzyrodzonych wojen. Uczniowie muszą nie tylko uczęszczać na lekcje i odrabiać prace domowe, jak wszyscy inni licealiści, ale także nauczyć się żyć pośród wampirów i kontrolować swoje moce.

Rosewood High School – Pretty Little Liars

szkoły z seriali

Główne bohaterki, tak jak większość nastoletnich postaci z serii Pretty Little Liars, uczęszczają do liceum Rosewood High School w Pensylwanii. Serial przedstawia perypetie pięciu przyjaciółek, które muszą zmierzyć się z trudną sytuacją, gdy jedna z nich znika, a na jaw zaczynają wychodzić ich najbardziej skrywane tajemnice. Zagadkowe wydarzenia stanowią pretekst do ukazana innych wątków – rywalizacji, kleptomanii, homoseksualizmu i romansu ze starszym nauczycielem. Każda z bohaterek ma swoją przeszłość i problemy, z którymi na co dzień się boryka.

Constance Billard School – Plotkara

szkoły z seriali

Źródło: 8Tracks

Serial przedstawia codzienne życie bananowych dzieci żyjących w Nowym Jorku, beztrosko trwoniących majątek swoich rodziców na imprezy, drogie ubrania i luksusowe samochody. To jasne, że bohaterowie nie uczęszczają do zwykłych, publicznych szkół. Serena, Blair i Jenny są uczennicami Constance Billard School, elitarnego liceum dla dziewcząt znajdującego się na Manhattanie. Wielu absolwentów kształci się później na prestiżowych uczelniach należących do Ivy League. W serialu wspomniano także o szkołach dla chłopców – St. Jude’s School i Riverside Preparatory.

A jakie są, Waszym zdaniem, najciekawsze szkoły znane z seriali?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Weronika Żółtowska

Domatorka, kociara, miłośniczka zielonej herbaty, mól książkowy. Zawsze nosi przy sobie sweter, notes i coś słodkiego. W serialach poszukuje ludzkich emocji i historii z życia wziętych. Gdy nikt nie patrzy, ogląda kreskówki.