Top 5 serialowych szkolnych łobuzów

j

Autor: Agata Krasoń

}

Data: 30 sierpnia 2019

Sex education
den of geek

Jak rozpoznać, że zbliża się rok szkolny? Wystarczy czujnie obserwować zmianę w doborze repertuaru muzycznego przez uczniów – końcówka sierpnia należy do Taco i jego kawałka Deszcz na betonie, gdzie wers Pachniesz jak ostatnie dni wakacji jest uważany za świetny (acz już nie tak oryginalny) pomysł na opis do Instagramowych wspomnień. Inny sposób? Gdy stojąc w kolejce do kasy w supermarkecie, coraz częściej widzimy taśmę wyłożoną artykułami szkolnymi, a nie spożywczymi.

Chcemy czy nie, wrzesień zbliża się wielkimi krokami, a uczniowie (i wkrótce studenci) większość czasu spędzą w szkolnych ławkach, koncentrując się na nauce. Jednak zawsze są wyjątki od reguły… Dlatego przedstawiamy Wam nasze zestawienie Top 5 serialowych łobuzów, którzy zamiast pilnie się uczyć, mieli dużo ciekawsze zajęcia do roboty.

1. Chuck Bass – Plotkara

Chuck Bass Gossip Girl
teen vogue

Jeśli mówimy o motywie łobuza w szkole, to od razu przypomina mi się postać Chucka Bassa. Pieniądze, sława oraz dość zawężony zakres zainteresowań sprawił, że Chuck w szkole nie uchodził za przykład przyzwoitości, a jego zachowanie nie było nagradzane przez dyrektorkę. Choć ta jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci z kultowego serialu Gossip Girl nie uchodziła za obiekt westchnień nauczycieli, to wśród szkolnych koleżanek powodował niemałe zamieszanie. Jeśli ktoś nie obejrzał Plotkary, to jesienne wieczory będą idealną okazją do nadrobienia zaległości. 

2. Jughead Jones -Riverdale

Jughead Riverdale
meaww

Najbardziej inteligentna i złożona postać serialu? To właśnie Jughead, którego narracja towarzyszy nam już przez 4 sezony. Miał bardzo trudne dzieciństwo – po tym, jak jego matka odeszła, ojciec (FP), ówczesny lider Southside Serpents, postanowił się nim zaopiekować. Czy było to zadanie ponad jego siły? Prawdopodobnie tak, bo od zawsze miał na pieńku z prawem, co przekładało się na komfort życia jego i Jugheada. Jednak wychował go na dobrego człowieka, patrzącego na świat trochę inaczej niż jego rówieśnicy, którzy nawet w minimalnym stopniu nie doświadczyli trudów, jakich już od najmłodszych lat doświadczał Jughead. W liceum jest postrzegany jako outsider, ma niewielu przyjaciół (ale za to jakich!), jednak nie ma najmniejszego problemu z podejmowaniem ryzyka. Charakteryzuje go niemała odwaga, która jednak w konsekwencji prowadzi go często na dywanik u Dyrektora. Przez jego przeszłość (incydent z podpaleniem szkoły) i pogłoski, jakie o nim krążą, jest oskarżony o zbrodnie na Jasonie Blossomie. 

ZOBACZ TEŻ  Profesor szuka Największego Fana Domu z papieru!

3. Sebastian Fagerman – Ruchome piaski

Sebastian Ruchome piaski
villains wiki

Główny bohater tegorocznego serialu Ruchome piaski również nie uchodził za przykład idealnego ucznia. Sebastian, podobnie jak Charles Bass z Plotkary, dysponując majątkiem swojego zamożnego ojca, lubił się zabawić. Obowiązki szkolne nie wchodziły w grę, jeśli w planach była impreza. Szybkie samochody, drogie ciuchy, alkohol i inne używki to podstawowe “przybory”, którymi Sebastian zastąpił szkolny elementarz. Więcej o serialu znajdziecie tutaj.

4. Maeve – Sex Education

Maeve Sex Education
spotern

Jedna z najbardziej charakterystycznych twarzy serialu Sex Education i najbardziej rozpoznawalna postać w szkole – Maeve. Zbuntowana nastolatka, której daleko do grzecznej uczennicy – tak przynajmniej myśli większość uczniów, a prawda jest taka, że tylko jedna plotka zaważyła a jej złej reputacji. Mimo tego, że Maeve nie stroniła od obecności na lekcjach czy wizyt w bibliotece, sytuacja ekonomiczna zmusiła ją do spędzania czasu na umawianiu nastolatków z problemami na terapię z synem seksuolożki. Co ciekawe, duet ten zyskał nie tylko spory zastrzyk gotówki, ale także sympatię pacjentów, ponieważ ich pomoc była często niezbędna w życiu miłosnym nastolatków.
Jeśli nie widzieliście jeszcze tej wyjątkowo popularnej produkcji 2019 roku, wrzesień jest dobrym czasem, żeby to nadrobić – szczególnie kiedy klasówkę zapowiedziano nazajutrz. 

5. Tokio – Dom z papieru

Tokio Dom z papieru
wallpaper cave

Choć Tokio swoim wiekiem odbiega znacząco od uczennic, które chodzą do szkoły, to podczas zajęć z Profesorem pokazywała, że na naukę i zasady nie ma dla niej miejsca. Jej ryzykanckie działania z jednej strony uchroniły nieraz całą klasę od konsekwencji – w tym wypadku utraty wolności, jednak często narażała wszystkich wokół na niebezpieczeństwo. Tokio niejednokrotnie udowodniła, że nie boi się wizyty w kozie. 

To nasze zestawienie 5 największych serialowych łobuzów szkolnych, ale ciekawi nas, czy Wy przypominacie sobie jakieś postacie, które wypadałoby zamieścić w tym rankingu? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzu 🙂

ZOBACZ TEŻ  Serialowe ikony mody - inspirujące i przyciągające przed ekran

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Agata Krasoń

Studentka psychologii, miłośniczka podróży i entuzjastka seriali. Umiejętności szczególne? Oglądanie całego sezonu wyczekiwanego serialu w jedną noc.