Seriale romantyczne – 18 historii, które rozpalą każde serce

j

Autor: Redakcja

}

Data: 30 września 2022

Seans solo czy w duecie – pełne namiętności seriale romantyczne skutecznie otwierają w widzach pokłady uczuć. Samotne serca łkają przed telewizorami marząc o miłości aż po grób, a zakochani sentymentalnie przypominają sobie związkowe początki i spoglądają na partnera z uczuciem. Przedstawiamy najlepsze seriale romantyczne, które rozpalą Wasze serca. 

 

Seriale romantyczne – TOP 18

Sex/Life

bez tytulu 6
fot. screen z youtube

Billie Connelly (Sarah Shahi) prowadzi zwyczajne życie matki dwójki dzieci. Wychowuje małoletniego chłopca, który dopiero zaczął naukę w jednej ze szkół oraz nowonarodzoną dziewczynkę. Wraz ze swoim mężem Cooperem (Mike Vogel) – dobrze zarabiającym biznesmenem – tworzą z pozoru szczęśliwą rodzinę, której nic nie brakuje.

Problemy między małżonkami przybierają na sile w momencie, kiedy główna bohaterka spotyka na swojej drodze starą miłość – Brada Simona (Adam Demos). Wspomnienia z przeszłości coraz mocniej uderzają w kobietę. Nie może pozbyć się uczucia, które towarzyszyło jej przy poprzednim partnerze. Budzą się w niej zapomniane od dawna emocje, na pierwszym planie pojawiają się pikantne wydarzenia stanowiące ogromną część porywczej relacji Billie i Brada. Roztargniona w uczuciach bohaterka nie jest pewna, jak daleko może się posunąć, aby jeszcze raz poczuć zapomnianą namiętność.

Czy pozostanie wierna swojemu kochającemu mężowi? A może pozwoli sobie na chwilę słabości, której początkiem będzie gorący romans?

Co ciekawe, w prawdziwym życiu główna bohaterka wraz z jej filmowym byłym partnerem Adamem Demosem tworzą szczęśliwy związek.

Krążą plotki, że to właśnie na planie serialu zaczęło rodzić się uczucie między Sarah, a Adamem. Bohaterowie poznali się krótko po zakończonym, długoletnim małżeństwie kobiety.

Trzy metry nad niebem

trzy metry nad niebem

Podobno najlepsze romanse rodzą się latem. Główni bohaterzy – Ale (Ludovico Tersigni) i Summer (Coco Rebecca Edogamhe) są najlepszym przykładem wakacyjnej miłości pełnej euforii, podniecenia, ale także żalu i wrzasku.

Bohaterowie poznają się w kurorcie nad Adriatykiem. On – buntownik z wyboru, były mistrz wyścigów motocyklowych, ona – zwyczajna dziewczyna, pragnąca od życia czegoś więcej, ale ze względu na rodzinę pozostająca w szarej codzienności. Wydawałoby się, że jedyną rzeczą, która łączy bohaterów, to kurort. Jednak realia często zaskakują. Uczucie, które zaczyna powoli kiełkować między nimi, będzie miało ogromny wpływ na dalsze losy Ale i Summer. Podczas oglądania na pewno zrobi się gorąco, więc lepiej, żeby fartuch był na swoim miejscu w kuchni!

Bridgertonowie

bridgertonn e1618320885814
fot. netflix

Serial „Bridgertonowie” przeniesie nas do epoki regencji w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii. Jest to okres, kiedy młode panny wydawane były za mąż jeszcze zanim zdążyły dobrze poznać przyszłego małżonka. Najlepszą partią dla córek byli oczywiście mężczyźni z wyższych sfer, szczególnie książęta.

Głównie serial opiera się na historii jednej z córek potężnej rodziny Bridgertonów – Daphne (Phoebe Dynevor), która powoli wkracza w świat podbojów miłosnych. Marzy o poznaniu partnera, którego pokocha całym sercem z wzajemnością i tym samym resztę życia spędzi szczęśliwa w ramionach ukochanego.

Kandydatów do jej ręki nie brakuje, jednak żaden nie jest na tyle odpowiedzialny i na tyle szanowany, aby starszy brat Daphne mógł w pełni zaakceptować jego starania.

W tym czasie pojawia się w mieście jeden z najbardziej rozchwytywanych kandydatów – zbuntowany książę Hastings (Rege-Jean Page). Według każdej matki stanowi on najlepszą partię dla własnej córki, chociaż ten usilnie stara się zachować swój status kawalera.

Przy pierwszym poznaniu Daphne, dalej kontynuuje swoje przelotne romanse, ale zauważa w dziewczynie coś, co przyciąga jego uwagę. Tak zaczyna się pełna emocji i wrażeń historia obu ludzi, z różnych światów.

Czy istnieje szansa na to, że obydwoje połączy uczucie, mimo wartości, którymi się kierują?

„Bridgertonowie” to romantyczny i błyskotliwy serial, który pokazuje, że o miłość warto walczyć, a jeśli nie o nią, to o przyjaźń i szacunek, który jest ponadczasowy.

Virgin River

virgin river renewed for two more seasons
fot. netflix

 „Virgin River” to amerykański serial romantyczny oparty na powieściach o tym samym tytule autorstwa Robyn Carr.

Opowiada historię Mel Monroe (Alexandra Breckenridge), która po śmierci męża postanawia rozpocząć nowe życie, w nowym miejscu, co oczywiście wiąże się z poznaniem wielu nowych ludzi. Pakuje się i wyjeżdża z Los Angeles do małego miasteczka Virgin River.

Bohaterka ma nadzieję, że przeprowadzka pozwoli jej zapomnieć o bolesnych wspomnieniach i ponownie czerpać z życia to, co najlepsze, a przy okazji dobrze się bawiąc.

Niestety po przyjeździe do miasteczka okazuje się, że wyobrażenie, jakie miała w głowie, ledwo ma się z rzeczywistością, która ją spotyka. Dom to rudera, a jako pielęgniarka nie może liczyć na współpracę z jednym z lekarzy. Pomimo wszelkich obietnic, zostaje skazana na siebie i ewentualny, telefoniczny kontakt z siostrą. Jednak nawet w momencie, kiedy brakuje jej sił i nadzieji na lepsze jutro, postanawia zawalczyć o to, co należy jej się od życia. Czy w tym całym chaosie, który ją czeka, ma szansę również na znalezienie bratniej duszy?  

ZOBACZ TEŻ  Fra Fee dołącza do obsady prequela Pięknej i bestii

The affair

The Affair

Seriale romantyczne już z definicji wiążą się z uczuciem, romansem i pewną historią w tle. Mogą dotyczyć dwóch, trzech, a nawet czterech postaci.

W przypadku „Trzech metrów nad niebem” głównych bohaterów darzących się uczuciem jest dwóch, w „Sex/Life” schemat odpowiada równaniu 2+1, natomiast w „The Affair” historia kręci się wokół dwóch małżeństw, które w wyniku przypadkowego romansu skazane są na niepowodzenie.

„The Affair” to opowieść głównie o zdradzie i wysiłku, jaki należy włożyć w naprawę tego, co się straciło.

Historia opowiadana jest z perspektywy dwojga ludzi, których połączył zakazany romans. Z jednej strony poznajemy życie Noah (Dominic West) – przykładnego ojca i idealnego z pozoru męża, z drugiej strony obserwujemy losy Alison (Ruth Wilson) – mężatki opłakującej śmierć dziecka.

Z jakimi konsekwencjami główni bohaterzy będą musieli się zmierzyć? Czy przyznają się swoim partnerom do kłamstwa?

You me her

ymh gallery izzy emma jack floor 1200x800 0 1014x570 1

„You me her” to serial opowiadający o losach Emmy i Jacka.

Do małżeństwa Jacka (Greg Poehler) i Emmy (Rachel Blanchard) wkradła się rutyna, a to co niegdyś sprawiało im radość, teraz jest już tylko zwykłym przyzwyczajeniem. Aby nieco podkręcić temperaturę w ich związku, wpadają na pomysł o zatrudnieniu prostytutki, która na nowo podsyci ogień w małżeństwie. Poznają więc Izzy (Priscilla Faia) – studentkę psychologii. Na boku dorabia sobie jako panna do towarzystwa, dzięki czemu może sama się utrzymywać.

Sprawy zaczynają komplikować się z chwilą, kiedy początkowo czysto „biznesowa” relacja nabiera rozpędu, co powoduje szereg komplikacji. Małżeństwo zaczyna powoli darzyć Izzy czymś większym niż tylko sympatią. Co ciekawe – dziewczyna również odwzajemnia uczucia swoich pracodawców.

Bohaterowie powoli zaznajamiają się z pojęciem poliamorii, która idealnie zaczyna definiować ich nowy styl życia. Jednak jej praktykowanie w dalszym ciągu jest mocno krytykowane przez społeczeństwo.

Seks w wielkim mieście

seriale w Nowym Jorku - Seks w wielkim mieście

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć kultowego serialu opowiadającego o losach najbardziej znanych przyjaciółek.

Akcja serialu dzieje się w Nowym Jorku. Poznajemy perypetie życiowe wspaniałych, nietuzinkowych i dojrzałych kobiet. Carrie (Sarah Jessica Parker), Charlotte (Kristin Davis), Samantha (Kim Cattrall) oraz Miranda (Cynthia Nixon) przyjaźnią się od lat i chętnie dzielą się ze sobą najskrytszymi sekretami, a także erotycznymi przygodami.

Sukces serialu sprawił, że w jego następstwie powstały dwa znakomite filmy kontynuujące losy bohaterek – „Seks w wielkim mieście” oraz jego druga część.

Serial proponowany jest głównie kobietom, ale od czasu do czasu można wymienić przyjaciółkę, z którą płacze się na romantycznych scenach, na partnera, do którego można się wtulić.

 

Gdzie pachną stokrotki

Gdzie pachną stokrotki

Źródło: JungleKey

Wystarczy jedno muśnięcie dłoni Neda (Lee Pace), by człowiek powstał z martwych. Niestety, każda moc ma swoje konsekwencje. W przypadku umiejętności Neda ceną jest życie kogoś innego. Jeżeli mężczyzna na zbyt długo przywoła zmarłego, inna osoba musi zająć jego miejsce w zaświatach. Ned nie może też dotknąć byłego zmarłego ponownie, bo inaczej ten odejdzie i tym razem będzie to już naprawdę „na zawsze”. Tymczasem mężczyzna zakochuje się w kimś, kogo ożywił i to z wzajemnością. Mimo dziwacznej i – choć słodkiej – surrealistycznej aury serialu romantycznego, trudno odmówić „Gdzie pachną stokrotki” uroku i niezwykłego napięcia, które przyspiesza bicie serca. To jedyna produkcja, w której bohaterowie przed każdym pocałunkiem muszą rozwijać folię ochronną.

„Gdzie pachną stokrotki” to serial romantyczny do oglądania solo i w duecie, bez względu na wiek.

Doktor Hart

Seriale romantyczne Doktor Hart

Źródło: csfd

Nie zliczę ileż to litrów łez – tak ze śmiechu, jak i wzruszenia – wylałam podczas 4 sezonów tego serialu romantycznego. A z początku wydawało się, że to rzecz zupełnie nie w moim guście! Nieco zapatrzona w siebie i mało empatyczna młoda doktor Zoey Hart (Rachel Bilson) może i zachwyca urodą, ale charakterem niekoniecznie. Do czasu. Przez kolejne odcinki bohaterka zalicza wpadki, przeżywa sercowe rozterki, jest świadkiem życiowych wzlotów i upadków aż w końcu sama przechodzi wewnętrzną przemianę, zaczynając rozumieć, czym jest prawdziwe uczucie. Serial pęka w szwach od okrutnych cliffhangerów i niespodziewanych emocjonalnych zwrotów akcji, co dodatkowo podkręca atmosferę. #teamWade4ever

Ten serial romantyczny wciągnie każdego, niezależnie od wieku, płci i statusu związku. Empirycznie potwierdzone.

Przeznaczeni

Przeznaczeni

Źródło: star-crossed.wikia

Emitowany przez CW w 2014 roku serial opowiada historię opartą na jednym z najstarszych schematów – miłośni zakazanej. Mając 6 lat Emery (Aimee Teegarden) ukrywała w przydomowej szopie kosmicznego zbiega, Romana (Matt Lanter). Już wtedy coś między nimi zaiskrzyło. Niestety, ludzie przerazili się niespodziewanych przybyszów i wymordowali Atrian, tylko nielicznych umieszczając w swoistym getcie. Po latach rząd postanawia jednak doprowadzić do rasowej koegzystencji i wysyła grupę kosmitów do ludzkiego liceum. Emery i Romana spotykają się ponownie. Rodzące się uczucie ma przeciwko sobie nie tylko rasowy dystans, ale też problem o charakterze mezaliansu. Oglądałam ze ściśniętym sercem.

ZOBACZ TEŻ  Serialowa prasówka do drugiego śniadania [09.01.2018]

Ten serial romantyczny polecam raczej młodszym bądź wyjątkowo wyrozumiałym dla naiwności widzom.

Pod osłoną nocy

Pod osłoną nocy - serial romantyczny

Źródło: de.moonlight.wikia

Wspominałam już o tym serialu przy okazji innego zestawienia, ale nie mogę oprzeć się wewnętrznej potrzebie wskazania go i tutaj. Naprawdę nie wiem, co historia prywatnego detektywa-wampira, Micka St. Johna (Alex O’Loughlin), który zakochuje się w pięknej, lecz śmiertelnej dziennikarce, Beth Turner (Sophia Myles) ma w sobie takiego. Mimo upływu lat wciąż jednak myślę o tym tytule z rozrzewnieniem i ubolewam, że nie doczekał się kontynuacji. Odpowiednia dawka mroku i tajemniczości, ubarwiona wewnętrznym dramatem protagonisty z pewnością i dzisiaj jest w stanie skruszyć niejedno serce.

Serial romantyczny dedykowany przede wszystkim fanom i fankom paranormalnych romansów.

Piękna i bestia

Piękna i Bestia

Źródło: The CW

Jeszcze jedna produkcja, którą pozwoliłam sobie wspomnieć przy innej okazji, a w kategorii seriale romantyczne, robię to ponownie. Chociaż „Piękna i bestia” z czasem zaczyna nużyć, to pierwsze sezony potrafią przyspieszyć bicie serca. Stara francuska baśń przepisana na współczesne realia i uzupełniona o motyw science fiction w miejscu oryginalnej magii nie ma w sobie może nic odkrywczego, ale sprawnie odtwarza schematy, dzięki czemu plasuje się dość wysoko na mojej liście guilty pleasures. Skłamałabym mówiąc, że nie jest to powiązane z atrakcyjnymi aktorami. Zarówno panie, jak i panowie mają tu na czym oko zawiesić. Chociaż ten serial jest tak ckliwy, że raczej odstraszy widzów o bardziej szorstkiej uczuciowości.

Outlander 

Romantyczne seriale Outlander

Źródło: Movies Room

Jeśli oprócz romantycznego serialu oczekujesz czegoś więcej, ta produkcja, łącząca w sobie dramat, romans i sci-fi, jest dla Ciebie. Opowiada o sanitariuszce Claire Randall, która w tajemniczy sposób przenosi się z koszmaru II wojny światowej do roku 1743. W nowej rzeczywistości zostaje zmuszona do ślubu ze szkockim wojownikiem. Mimo początkowych niechęci między dwójką rodzi się uczucie. Dla Claire jest to jednak wyjątkowo trudne, gdyż w XX wieku wciąż czeka na nią jej prawdziwy ukochany.

Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, z którego dowiecie się, dlaczego warto zainteresować się serialem Outlander!

Gatunek: romans, dramat, sci fi, kostiumowy
Twórcy: Ron D. Moore, Matthew B. Roberts 
Obsada: Caitriona Balfe, Sam Heughan, Tobias Menzies, Graham McTavish, Gary Lewis, Duncan Lacroix

Riverdale 

riverdale

Źródło: TELE Magazyn

Serial dla miłośników młodzieżowych produkcji z nutą dreszczowca. Powstał on na podstawie komiksu i opowiada o losach czwórki zupełnie różniących się od siebie przyjaciół. Miłosne perypetie zaczynają się już w pierwszym odcinku i stanowią uzupełnienie wciągającej fabuły. Nie brakuje zdrad, kłótni i miłosnych uniesień.

Gatunek: dramat, thriller
Twórcy: Roberto Aguirre-Sacasa 
Obsada: K.J. Apa, Lili Reinhart, Cole Sprouse, Camila Mendes, Madelaine Petsch, Casey Cott

You’re the Worst

you are the worst

Źródło: Wired

Mimo że serial ten nie jest tak popularny i znany jak wymienione wcześniej pozycje, doskonale wpasuje się w walentynkowy klimat.  Dla głównych bohaterów, Jimmy’ego i Gretchen, miłość to nie bajka i wieczne szczęście. Jako dwójce toksycznych i autodestrukcyjnych osób wyjątkowo trudno jest im ułożyć sobie razem życie, jednak mimo pojawiających się trudności wciąż próbują. Serial spodoba się każdemu miłośnikowi lekkich komedii romantycznych.

Gatunek: komedia romantyczna
Twórcy: Stephen Falk
Obsada: Chris Geere, Aya Cash, Kether Donohue, Desmin Borges

Przyjaciele

Przyjaciele, Friends

Źródło: Television Academy

Serial ten jest klasykiem, do którego zawsze warto wrócić. Miłosne zawirowania napędzały przez wszystkie sezony fabułę tego prostego, jednak zaskakującego swoją lekkością i humorem sitcomu. Serial opowiada o szóstce tytułowych przyjaciół, którzy pracują i mieszkają w Nowym Jorku. Tak prosta podstawa dała twórcom szerokie pole do popisu, efektem czego są świetne odcinki, które ogląda się z ogromną przyjemnością.

Gatunek: komedia
Twórcy: David Crane, Marta Kauffman
Obsada: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer

Jane the Virgin

Seriale romantyczne jane the virgin

Źródło: Previously

Jane the Virgin to niecodzienna propozycja serialu na walentynki. Telenowela, która oprócz widocznych inspiracji południowoamerykańskimi produkcjami, w subtelny sposób je wyśmiewa. Absurdalna fabuła zaskakuje i bawi do łez. Tytułowa dziewica Jane zostaje przypadkowo zapłodniona na wizycie u ginekologa. Wokół niej pojawia się dwójka adoratorów, co dodatkowo stwarza nowe problemy. Ta kolorowa opowieść zapewni nam wybuchową mieszankę odczuć.

Gatunek: komedia
Twórcy: Jennie Snyder Urman
Obsada: Gina Rodriguez, Justin Baldoni, Andrea Navedo, Yael Grobglas, Brett Dier

Lovesick

Serial romantyczny lovesick

Źródło: Bustle

Lovesick to przyjemna komedia, idealna do obejrzenia w romantyczny wieczór. Historia rozpoczyna się niecodziennie, gdy główny bohater Dylan dowiaduje się o swojej chorobie wenerycznej. Postanawia poinformować o tym wszystkie swoje byłe partnerki, co pozwala nam zapoznać się z bogatą i niezwykle interesującą przeszłością bohatera. Produkcja ta jest bogata w dobry humor i żarty na poziomie, dlatego idealnie sprawdzi się jako serial na Walentynki. Interesujące i przesympatyczne postacie sprawiają, że z ekranu bije przyjemne ciepło, do którego aż chce się wracać.

Gatunek: komedia
Twórcy: Gordon Anderson, Elliot Hegarty 
Obsada: Johnny Flynn, Daniel Ings, Antonia Thomas, Hannah Britland, Joshua McGuire

Seriale romantyczne to dobra opcja, bez względu na okazję! Jakie są Wasze ulubione seriale romantyczne, które oglądacie nie tylko od święta? ? Podzielcie się z nami Waszymi typami w komentarzach! 

Data aktualizacji: 30.09.2022

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze