Opowieść Podręcznej to przerażająca dystopia, stworzona przez portal streamingowy Hulu, na podstawie powieści Margaret Atwood o tym samym tytule. Poprzedni sezon Opowieści Podręcznej miał premierę rok temu i od razu zrobił wrażenie na widzach na całym świecie, zgarniając również najważniejsze nagrody dla produkcji telewizyjnych, jak Emmy, Złote Globy, Satelity, Critics’ Choice, nagrody DGA, WGA i ADG.

Twórcą serialu jest Bruce Miller, a w serialu możemy oglądać następujących aktorów: Elisabeth Moss (Freda/June Osborne), Joseph Fiennes (komendant Fred Waterford), Yvonne Strahovski (Serena Joy Waterford), Samira Wiley (Moira), Max Minghella (Nick Blaine), Alexis Bledel (Glena), Ann Dowd (Ciotka Lydia).

Opowieść Podręcznej to powieść idealnie trafiająca w nasze czasy, czasy kiedy ekstremizm polityczny coraz bardziej zaznacza się w świecie, dlatego jego fabuła i emocje wywierają na nas jeszcze większe wrażenie.

Fabuła Opowieści Podręcznej dzieje się w niedalekiej przyszłości, ziemia staje się coraz bardziej jałowa i zanieczyszczona, a rozrodczość ludzi dramatycznie spada. Tylko nieliczne kobiety mogą rodzić dzieci. Wtedy do głosu dochodzi rasistowsko-nacjonalistyczna organizacja terrorystyczna o profilu religijnym – Bank Myśli Synów Jakuba, która zamienia Stany Zjednoczone w Gilead – państwo religijne o cechach dyktatury wojskowej. Gilead zabija wszystkich, którzy mu nie odpowiadają, np. mniejszości seksualne oraz tych, którzy się mu sprzeciwiają, a kobiety zdolne do rodzenia zaczyna więzić, traktując je jak przedmioty seksualne, które służą jedynie do pseudoreligijnych rytuałów, a raczej gwałtów, mających na celu rozmnażanie.

Opowieść Podręcznej to dystopia bardzo oddziałująca na widza, wywołująca strach i przerażenie, jako wizja przykrej przyszłości.