Seriale z motywem zemsty – 9 propozycji

}

Data: 12 stycznia 2022

Zemsta z reguły nie jest opcją, której należy się chwytać za każdym razem, kiedy zostajemy źle potraktowani. Nie jest ona żadnym wyjściem i nie powinna być celem, do którego dążymy. Są jednak przypadki, w których ciężko jest jej nie doświadczyć. Problem mogą mieć nawet ci, którzy obiecali sobie nigdy jej nie praktykować. Mówimy tu oczywiście o skrajnych sytuacjach, które doświadczyli m.in. bohaterowie naszych propozycji.

Seriale z motywem zemsty mają to do siebie, że łączą wiele gatunków naraz – kryminał, akcję, thriller, czasami nawet romans. Może to jest w nich właśnie najlepsze.

The Punisher

The Punisher
Marvel’s The Punisher

Naszą listę otwiera świetnie znany fanom komiksów Marvela – „The Punisher”!

Serial w całości poświęcony jest tytułowemu antybohaterowi, który tak naprawdę nazywa się Frank Castle (Jon Bernthal). Pragnie on za wszelką cenę poznać tajemnicę największego spisku mającego – jak się okazuje – duże znaczenie dla jego rodziny

Historia „The Punisher” zaczyna się w momencie, kiedy Frankowi udaje się w końcu pomścić zmarłą żonę i dzieci. Dlaczego musiał to zrobić? O jego historii możemy dowiedzieć się z komiksów bądź z ich ekranizacji powstałej w 2004 roku. Nosi ona ten sam tytuł, co serial.

Wracając, po dokonanej zemście mężczyzna pozoruje własną śmierć. Jest to jedyna z możliwości, która pozwoli Punisherowi na spędzenie reszty życia w spokoju. Niestety, jak wiadomo, od przeszłości nie sposób uciec. Pomimo największych chęci, bohater już do końca życia będzie nosił na swoich barkach brzemię w postaci wspomnień. Próba życia na nowo powoli staje się być niemożliwa, kiedy Frank odczytuje nagłą wiadomość od jednego z hakerów. Wiedział on dobrze, że antybohater wciąż żyje.  

Niedługo po tym, Punisher ponownie zaczyna swoją krucjatę, podczas której wychodzą na jaw niewygodne fakty mające ogromny wpływ na jego dalsze losy. Czy Frank poradzi sobie z prawdą? W jaki sposób stawi czoła kolejnemu złu, które czeka za rogiem?

Zemsta pięciu sióstr

la venganza de las juanas
Zemsta pięciu sióstr – seriale z motywem zemsty

Wyobraźcie sobie sytuację. Jesteście daleko od domu, powiedzmy na wakacjach. Spędzacie miło czas i wieczorem poznajecie kilka nowych osób, których nigdy dotąd nie widzieliście na oczy. Przez przypadek dowiadujecie się, że wszyscy jesteście spokrewnieni. Nie jesteście rodziną, na którą woła się potocznie „siódma woda po kisielu”, ale braćmi bądź siostrami. Co robicie?

Tego doświadczyło aż pięć dziewczyn. Każda z nich przechodziła przez kryzys, który doprowadził je do jednego miejsca. Ich znajomość zaczęła się w momencie, kiedy dziewczyny spostrzegły, że mają w tym samym miejscu znamię wyglądające identycznie, chociaż żadna z bohaterek nie wiedziała, co ono może oznaczać. Późniejsze badania DNA pokazują, że są dla siebie bliższe, niż sądziły. Jednak przecież większość z nich wychowała inna kobieta, są z różnych stron, każda z własną historią. To jak to możliwe? Jedynym sposobem na poznanie prawdziwej historii dziewczyn jest odnalezienie ojca. Jednak matki milczą, a czasu coraz mniej.

Bohaterki łączą swoje siły, aby razem odszukać mężczyznę, który powinien być za nie odpowiedzialny. Postanawiają zemścić się na człowieku – biologicznym ojcu – za to jak je potraktował, a przede wszystkim za to, że je rozdzielił. Jednak najpierw muszą poznać sekrety ciążące nad rodzinami każdej z nich. Poznanie prawdy staje się najważniejszym celem dla niektórych z nich, ale sprawa staje się coraz trudniejsza w chwili, kiedy na celowniku pojawia się jeden z biznesmenów.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale Netflix Original – nasze top 25

The act

cover the act
Źródło: HBO

Historia kryminalna nastoletniej Gypsy Blanchard (Joey King) oparta została na faktach. Odbiła się ona głośnych echem w 2015 roku.

„The act”  nie jest jednak serialem dokumentalnym, większość pobocznych wydarzeń mija się z prawdą. Odwzorowano głównie relacje córki z matką oraz tragedię, która niedługo miała nastąpić.

Gypsy Rose Blanchard jest schorowaną, młodą dziewczyną, poruszającą się głównie na wózku inwalidzkim. Nie ma wielu znajomych, a większość czasu spędza w domu ze swoją matką – Dee Dee (Patricia Aquette). Obie są ze sobą mocno zżyte, ale ich relacja powoli staje się bardzo toksyczna.

Gypsy od lat bierze lekarstwa, które rzekomo przepisują jej lekarze. Według matki, gdyby nie one – dziewczyna już dawno mogłaby nie żyć.

Dee Dee, która poswięciła całe życie córce uważa, że jej miłość powinna być dla Gypsy najważniejsza, a starania o jej zdrowie docenione. Nie chce i nie potrafi pozwolić Gypsy na to, aby w jakikolwiek sposób rówieśnicy ją zranili. Nie jest świadoma tego, że ona sama jest powodem nieszczęść nastolatki. Zauważyć to można m.in. w momencie, kiedy postanawia zgolić włosy dziewczynie, która parę chwil temu zaczęła poznawać rówieśników, a może nawet zakochiwać się w jednym z nich.

Historia relacji dwóch kobiet komplikuje się, kiedy młoda Gypsy poznaje ukrywane przed nią tajemnice matki. Chęć zemsty coraz mocniej widoczna staje się w oczach bohaterki. Co ukrywa przed córką Dee Dee? Jaki będzie tego finał?

Lupin

Lupin - seriale z motywem zemsty

Na pewno kojarzycie tytuł serialu z pierwszej strony Netflixa. Dużo osób czekało na jego kolejne sezony.

Kiedy Assane Diop (Omar Sy) był jeszcze nastolatkiem, jego ojciec został fałszywie oskarżony o kradzież drogiego diamentowego naszyjnika. Do celi więziennej został wsadzony przez zeznania swojego wpływowego szefa – Huberta Pellegrini (Herve Pierre).

Niestety ojciec Assane nie wytrzymał w więzieniu długo. Powiesił się. Zrozpaczonemu synowi nic nie pozostało.

Po 25. latach od tragedii, bohater inspiruje się powieścią o dżentelmenie-złodzieju – Arsene Lupinie. Zapragnąwszy zemsty na oskarżycielu ojca, a wyuczony technik kamuflażu oraz sztuki kradzieży – młody bohater postanawia zrealizować plan, który dotknąć ma przede wszystkim Pellegriniego.

Opowieść podręcznej

opowiesc podrecznej sezon 3 3
hbo polska

Akcja serialu dzieje się w niedalekiej przyszłości w Stanach Zjednoczonych. Na ich terenie powstało skrajnie chrześcijańskie i patriarchalne państwo Gilead. Głównym celem władz jest zwiększenie przyrostu naturalnego, ponieważ już od dawna rodzenie dzieci stało się rzadkością. W wielu przypadkach przyczynę stanowiła bezpłodność kobiet.

W niefortunnych okolicznościach, które swoją drogą nie powinny mieć nigdy miejsca, władze Gilead zaczęły uprowadzać płodne kobiety zamieszkujące granice Kanady i transportować je do siebie.

Głowy konserwatywnego państwa miały tylko jeden cel – więcej dzieci. Bogate domy mogły wybrać sobie jedną z przywiezionych kobiet i zaadoptować ją jako surogatkę – podręczną – na wyłączność.

Podręczne nie posiadają żadnych podstawowych praw, zmuszane są do odbywania stosunków z panami domu na specjalnej ceremonii, przy której towarzyszy również żona oraz przede wszystkim biblia. Jednak zanim podręczne trafią do rodzin, muszą najpierw przejść specjalne, często brutalne szkolenia.

Główna bohaterka – June (Elizabeth Moss) – nie potrafi pogodzić się z losem, który ją spotkał. Tymbardziej, że gdzieś w Kanadzie czeka na nią ukochany i córka. Planuje powoli zemstę na tych, którzy ją krzywdzą i wraz z innymi podręcznymi zbuntować się przeciwko chorej władzy.

„Opowieść podręcznej” uzyskała bardzo dobre opinie ze strony widzów, ale także przypadła do gustu wielu krytykom. Jesteśmy pewni, że antyutopijny charakter serialu wzbudzi w niejednej osobie wielkie emocje!

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze serialowe pary. Wyjątkowe romanse bohaterów

House of Cards

houseofcards234

Jeżeli jesteście fanami seriali, których motywem przewodnim, prócz zemsty, jest polityka, to ta perełka na pewno podbije wasze serca!

Serial opowiada o działaniach kongresmena Francisa Underwooda (Kevin Spacey). Jest on członkiem Partii Demokratycznej w Kongresie Stanów Zjednoczonych.

Główny bohater to osoba zdyscyplinowana, wyznaczająca sobie cele, które prędzej czy później musi osiągnąć, nawet kosztem bliskich. „Po trupach do celu” – mówią.

Francis pragnie zostać nowym Sekretarzem Stanu. Niestety decyzją prezydenta USA – urząd ten został przekazany komuś innemu. Bezwzględny kongresmen po swojej porażce wyznaczył sobie jedno zadanie – zemścić się na głowie Białego Domu za to, że pominął jego kandydaturę, mimo wcześniejszych rozmów.

Underwood powoli zaczyna zrealizować nowopowstały plan i za plecami świeżego prezydenta, przejmować władzę.

Czy plan okaże się skuteczny?

White Lines

mv5bmmnimdy3nmetzgnkzs00ywziltk3ogqtzjaxytlhotk4y2vlxkeyxkfqcgdeqxvymta0ntcynti4. v1

„White Lines” poszerzył bibliotekę Netflixa w 2020 roku. Wiele z was może go nie kojarzyć, ale naprawdę warto obejrzeć go do końca!

Jest to serial o charakterze kryminalnym. Poznajemy Zoe Collins (Laura Haddock), która dowiaduje się, że jej zaginiony dwadzieścia lat temu brat nie żyje. Odnaleziono właśnie jego ciało. Poruszona tym faktem bohaterka postanawia udać się na Ibizę, gdzie przez ten cały czas przebywał i dowiedzieć się, w jaki sposób zginął. Ledwo może liczyć na policję, gdyż ta jest blisko oznaczenia sprawy jako przedawnionej.

Dlaczego Axela – brata Zoe, spotkał tak okrutny los? Komu zaszedł za skórę, komu winien był przysługę, kto postawił na nim krzyżyk? Bohaterką miotają wszelkie emocje, które są przeplatane z retrospekcjami z życia zmarłego. Czy powinna pomścić brata?

Ezel

ezel

Zdrada i zemsta mają ze sobą wiele wspólnego, jeśli dodać do tego bliskie wam osoby.

Omer (Ismail Filiz) jest młodym mężczyzną, który niedługo ma wrócić do domu ze służby wojskowej, spotkać się na nowo z przyjaciółmi, zabrać narzeczoną na kolację. Niestety nic nieświadomy bohater zostaje zamieszany w przestępstwo, którego nie dokonał. Jego najbliżsi obmyślili plan, aby okraść pewną firmę, pozostawiając na miejscu ślady należące do Omera.

Sam bohater w życiu nie podejrzewałby, że za jego niesprawiedliwym wyrokiem mogą stać przyjaciele, a tymbardziej narzeczona. Trafia więc do więzienia, jednak poznając część prawdy, wraz z jednym z więźniów pozoruje własną śmierć i wymyka się strażnikom. Omer zmienia swoją tożsamość oraz wygląd i jako Ezel sam planuje zemstę na tych, którzy go zdradzili.

Hit & run

hit and run netflix h 2021
HIT AND RUN (L to R) LIOR RAZ as SEGEV AZULAI in episode 109 of HIT AND RUN Cr. JOJO WHILDEN/NETFLIX © 2021

Tytuł serialu idealnie opisuje jego pierwszy odcinek. Nie chcemy wam go oczywiście całego streszczać. Wystarczy, że opiszemy jego początek, a zdecydujecie, czy warto puścić go nudnym wieczorem.

Historia zaczyna się w momencie, kiedy na ulicach Tel Awiwu ginie żona głównego bohatera – Segeva (Lior Raz). Niestety sprawca wypadku samochodowego ucieka, a ślad po nim urywa się. Prawdopodobnie przebywa w Stanach Zjednoczonych, dlatego też szczęśliwy niegdyś mąż postanawia na własną rękę znaleźć uciekiniera i samemu wyznaczyć mu karę. Niestety na jaw zaczynają wychodzić niewygodne fakty związane z żoną Segeva, które mogą być powiązane z jej śmiercią. W takim wypadku mężczyzna musi najpierw dowiedzieć się, jaką tajemnicę przed nim ukrywano.

Seriale z motywem zemsty – podsumowanie

To są nasze propozycje. O wielu z nich możecie również przeczytać w innych kategoriach. Przykładowo, jeśli lubicie charakter kryminalny – koniecznie obejrzyjcie „The act”. Natomiast, jeśli jesteście fanami seriali typu sci – fi – polecamy „Opowieść podręcznej”.

W komentarzach możecie dać nam znać, która z pozycji najbardziej odpowiada waszym gustom.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze