Najlepsze seriale o silnych kobietach – top 10

j
}

Data: 17 maja 2021

Motyw silnej kobiety nie jest oczywistym wyborem reżyserów. Trzeba jednak przyznać, że takie seriale przyjemnie się ogląda i potrafią zainspirować do działania. Pewne siebie bohaterki są swego rodzaju autorytetem do naśladowania, ikoną odwagi i wzorem kobiety niezależnej. Poniżej przygotowałam najlepsze seriale o silnych kobietach, w których znajdziemy odważne kobiece postacie.

Gambit królowej – Beth Harmon

Beth nie miała łatwego dzieciństwa. Trafiła do sierocińca, gdzie uzależniła się od tabletek oraz początkowo nie mogła publicznie rozwijać swojej pasji, jaką jest gra w szachy. Bohaterka to genialna, bystra i silna kobieta, która przeżywa trudny okres dojrzewania oraz ma swoje wzloty i upadki. Mimo wszystkich przeciwności życiowych i uzależnieniom udaje się jej spełnić swoje największe marzenie i zaistnieć w opanowanym przez mężczyzn świecie szachów.

gambit królowej - seriale o silnych kobietach
źródło: Netflix, seriale o silnych kobietach

Opowieść podręcznej – June Osborne

Myślisz seriale o silnych kobietach? Mówisz June Osborne! Główna bohaterka po znalezieniu się nagle w nowej rzeczywistości, nie zapomina o tym kim naprawdę jest. Przez wszystkie sezony walczy o swoje dzieci oraz umiejętnie sabotuje nowe prawo. Chroni kobiety i dzieci, które padły ofiarom systemu oraz robi wszystko by ich uwolnić – nie raz poświęcając siebie i swoje dobro. Jest bezwzględna i odważna w tym co robi. Do obejrzenia na HBO GO.

opowieść podręcznej 2 sezon finał emmy

Sposób na morderstwo – Annalise Keating

Bohaterka jest adwokatką, specjalizującą się w prawie karnym. W serialu walczy ze swoimi demonami, ratuje życie swoich uczniów, których angażuje na staż w swojej kancelarii oraz wygrywa sprawy sądowe, które wydają się z góry przegrane.

ZOBACZ TEŻ  Chilling Adventures of Sabrina – sezon 4 finałowym!
sposob na morderstwo
Źródło: filmweb.pl

Chilling Adventures of Sabrina – Sabrina Spellman

Sabrina to nastoletnia dziewczyna, która prowadzi dwa życia: zwykłej uczennicy oraz wiedźmy. Mimo młodego wieku boryka się z ogromną odpowiedzialnością oraz niebezpiecznymi zagrożeniami. Przez cały serial udowadnia, że potrafi być dobra i dbać o innych, ale ma też pragnienie rządzić Piekłem. Jako wiedźma przerasta swoimi zdolnościami innych. Często działa zbyt pochopnie, ale zawsze ma na uwadze dobro innych ludzi, co udowadnia w ostatnim odcinku.

the chilling adventures of sabrina

The morning show – Alex Levy i Bradley Jackson

Alex Levy to współprowadząca programu śniadaniowego. Musi zmierzyć się z oskarżeniami wobec drugiego prezentera Mitcha Kesslera oraz sugestiami, że po zawieszeniu go w obowiązkach, ona również może stracić posadę, gdyż sama nie spełni oczekiwań widzów. Bradley to pewna siebie prezenterka, która staje się partnerką Alex. Pragnie wyjść poza utarty schemat i otwarcie opowiadać w programie o ważnych społecznie tematach, takich jak molestowanie współpracowników.

the morning show
Źródło: filmweb.pl

Jessica Jones

Tytułowa bohaterka jest silną kobietą nie tylko dzięki swoim supermocom ale przede wszystkim ze względu na swój charakter. Postanawia nie używać swoich nadprzyrodzonych zdolności i zostać prywatnym detektywem, aby w ten sposób chronić potrzebujących.

jessica jones - seriale o silnych kobietach

WandaVision – Wanda Maximoff

Ten serial Marvela skupia się na dalszych losach Wandy, ale także pokazuje widzom jak dziewczyna dorastała oraz dlaczego dysponuje swoją super mocą. Po śmierci Visiona, bohaterka w przypływie rozpaczy tworzy swój wyidealizowany świat, wykorzystując do tego miasteczko Westview i jego mieszkańców. Czyn ten wymagał ogromnej siły i mocy, którą nie każdy może i potrafi dysponować.

wandavision
Źródło: filmweb.pl

House of cards – Claire Underwood

Claire jako pierwsza kobieta pełni funkcję prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zaszczyt ten przypadł jej po rezygnacji jej męża, Francisa Underwooda. Claire pełniła wcześniej rolę wiceprezydenta, a także Pierwszej Damy i ambasadorki USA przy ONZ. Przed swoją polityczną karierą obejmowała stanowisko dyrektora generalnego organizacji Clean Water Initiative, której była założycielką. Kobieta sprawia wrażenie osoby, która nie cofnie się przed niczym, jeśli chce osiągnąć dany cel.

ZOBACZ TEŻ  Stare polskie seriale - poznaj te najlepsze - TOP20
House of Cards

Firefly Lane – Tully i Kate

Serial opowiada o przyjaźni dwóch bohaterek, które różnią się od siebie podejściem do życia oraz charakterem. Tully to pewna siebie, przyszła prezenterka telewizyjna, która mierzy się z szowinistycznymi zalotami sponsora programu telewizyjnego. Kate to uporządkowana, nieśmiała dziewczyna, potrafiąca pisać genialne scenariusze oraz przeżywająca kryzys w małżeństwie, co też źle wpływa na jej relacje z córką. Obie kobiety kibicują sobie nawzajem, dzięki czemu ich przyjaźń jest ciągle żywa i zawsze mają w sobie wsparcie.

firefly lane
Źródło: filmweb.pl

Gra o tron – Arya Stark

Dzieciństwo Aryi Stark daleko odbiega od idealnego. Jest to „typowa chłopczyca”, która nie mogła rozwijać swojej pasji do walki tak jak jej bracia, tylko musiała spędzać dnie na uczeniu się manier i haftowaniu. Zmieniło się to po śmierci jej ojca, Neda Starka. Musiała się ukrywać, wmawiając wszystkim, że jest chłopcem. Arya to bardzo pomysłowa dziewczyna, która potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji. Posiada ognisty temperament i jest pamiętliwa, często bardzo brutalnie odpłaca się za krzywdę jaką inni ludzie wyrządzili jej i jej rodzinie.

gra o tron 3
Źródło: filmweb.pl

Najlepsze seriale o silnych kobietach – podsumowanie

Powyższa lista to moje subiektywne top 10 najlepszych seriali, gdzie występują silne i odważne role kobiece. Co jeszcze dodalibyście do tego rankingu? A może, któraś postać nie zasługuje na to, aby być wymieniona? Podzielcie się swoimi uwagami w komentarzach. Jakie, Waszym zdaniem, są najciekawsze seriale o silnych kobietach?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

1 komentarz

  1. neal70

    Absurdalny ranking dlatego że we współczesnych serialach ZAWSZE występują silne postaci kobiece.Ciekawszy byłby ranking seriali BEZ silnych postaci kobiecych

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Izabela Pięta

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, która na magisterce postanowiła zagłębić się w tajniki szeroko rozumianego Internetu. Aktualnie studiuje Zarządzanie: e-commerce i analityka internetowa. Czas wolny spędzam na świeżym powietrzu, czytając książki lub oglądając seriale. Gustuję w kryminałach oraz w reportażach i poezji. Na serialowym dzielę się swoimi przemyśleniami i uwagami oraz rozwijam swoje umiejętności pisarskie.