Rick and Morty – amerykański animowany serial telewizyjny dla starszej widowni tworzony przez Justina Roilanda oraz Dana Harmona dla Adult Swim. Produkcja w oryginalnym zamyśle miała być parodią filmu Powrót do przyszłości, stworzoną przez Roilanda na potrzeby festiwalu filmowego Channel 101. Po premierze producenci Adult Swim nakłonili twórców do rozwinięcia programu. 

Serial Rick and Morty to opowieść o podróżach przez alternatywne wymiary i odległe galaktyki, eksperymentach naukowych i walce z kosmitami. Wciągając się w przygody skrajnie nieodpowiedzialnego, obdarzonego geniuszem naukowca Ricka i jego naiwnego wnuka Morty’ego można zachwycić się kunsztownie wykreowanym uniwersum oraz niesamowitą spójnością wątków.

Ta seria przepełniona jest czarnym humorem, nihilizmem i mało eleganckimi żartami nie jest propozycją dla każdego. Tym mniej wrażliwym z pewnością zapewni wciągającą fabułę i mnóstwo rozrywki. Jak dotąd powstały trzy mocne sezony. Czwarty sezon produkcji ma się pojawić w listopadzie 2019!