Glee – amerykański  serial musicalowy (komediodramat), emitowany przez stację Fox od 19 maja 2009 do 20 marca 2015 roku. Twórcami serialu są Ryan Murphy, Brad Falchuk oraz Ian Brennan. 

Serial Glee koncentruje się na życiu nastolatków, którzy śpiewają w szkolnym chórze w fikcyjnym liceum imienia Williama McKinleya w Limie w stanie Ohio. Opiekę nad chórem przejmuje nauczyciel języka hiszpańskiego. Will Schuester postanawia przywrócić licealnemu chórowi dawną świetność. Zbiera grupę uczniów i w ten sposób powstaje zespół. Nowy skład chóru nie jest zbiorem najpopularniejszych uczniów szkoły. Wręcz przeciwnie! Są to niezbyt lubiani młodzi ludzie, często pełni kompleksów i z dużym bagażem doświadczeń. 

Fabuła serialu traktuje o ich pierwszych życiowych rozterkach, problemach uczuciowych, próbach zaakceptowania przez resztę uczniów. W swojej tematyce Glee skupia się na zagadnieniach z dziedziny socjologii i nauk społecznych, seksualności, związkach emocjonalnych czy pracy grupowej. 

Dla wielu widzów zaletą serialu jest jego forma, czyli musical. Piosenki często są wplatane do rozmów bohaterów tak, że wyśpiewują swoje zdania na dane tematy. Repertuar to zbiór wszelkich rodzajów muzyki, najróżniejszych wykonawców i najróżniejszych aranżacji. The Doors przeplatają się z Lady Gagą, „Deszczowa piosenka” z Rihanną.