Seriale o dzikim zachodzie, które pochłoniesz! – 6 propozycji

j
}

Data: 28 sierpnia 2023

W nieprzewidywalnym świecie Dzikiego Zachodu, pełnym niebezpieczeństw, niezwykłych postaci i historii pełnych ekscytujących przygód, wiele seriali zdobyło popularność, przenosząc nas w czasie do tych odległych, ale fascynujących okresów. Oto seriale o dzikim zachodzie, które przeniosą nas w czasie i przestrzeni, zabierając nas w podróż przez te surowe, ale niezwykle kuszące tereny. Przeżyjmy razem emocje, niebezpieczeństwa i pasję dzikiego zachodniego stylu życia, podążając śladami bohaterów i odkrywając ich historie, które wciąż przyciągają i fascynują. Wyrusz z nami na przygody po Dzikim Zachodzie!

Deadwood

Seriale o dzikim zachodzie

Serial dramatyczny, który przenosi nas w realia miasta Deadwood w Dakocie Południowej pod koniec XIX wieku. Po odkryciu złota w Black Hills, miasto Deadwood staje się miejscem, gdzie ludzie z różnych środowisk, w tym poszukiwacze złota, oszuści, handlarze i prostytutki, starają się znaleźć swoje miejsce w tym bezlitosnym świecie. Wśród tych postaci znajdują się również postacie historyczne, takie jak Calamity Jane. Zobacz, jak wygląda brutalność życia na Dzikim Zachodzie oraz jak Ci, którzy tworzą społeczność, toczą walkę o przetrwanie i władzę.

Hell on Wheels: Witaj w piekle

hell on wheels s4 cast 980

Serial opowiada historię epickiej budowy linii kolejowej First Transcontinental Railroad w Ameryce Północnej w latach po wojnie secesyjnej. Główny bohater, były konfederacki żołnierz Cullen Bohannon, dołącza do grupy pracowników kolejowych, którzy podróżują przez Dziki Zachód, stawiając czoła niebezpieczeństwom, korupcji, konfliktom rasowym i osobistym zemstom. Serial przedstawia surową rzeczywistość życia na Dzikim Zachodzie i trudności, jakie napotykano podczas budowy linii kolejowej.

Na zachód

na zachod nowy serial w tvn 7

To miniserial, który epicko opowiada historię osadnictwa na Dzikim Zachodzie z perspektywy dwóch rodzin – jednej białej i jednej indiańskiej. Serial przedstawia różnorodne wyzwania, związane z ekspansją amerykańskiego Zachodu, począwszy od odkrywania nowych ziem, przez walki plemion indiańskich z napływającymi osadnikami, po budowanie miast i linii kolejowych. Podążając za losami tych rodzin, widzowie odkrywają kolizję dwóch światów i wpływ kolonizacji na rdzenną ludność.

ZOBACZ TEŻ  Serialowi superbohaterowie – poznaj te 5 postaci

Bezbożnicy

godless

Frank Griffin, bandyta, zostaje wystawiony na zdradę przez bliskiego towarzysza. Pragnąc odwetu, podejmuje wszelkie możliwe środki. Roy Goode, uciekający przed gangsterem, znajduje schronienie na zaniedbanej farmie należącej do Alicji. Ta oaza spokoju położona jest w pobliżu miasta La Belle, zamieszkanego wyłącznie przez kobiety. Ten miniserial westernowy rozgrywa się właśnie w mieście La Belle, które zostało pozbawione mężczyzn w wyniku tragicznej katastrofy górniczej. Kiedy niebezpieczna zgraja bandytów wkracza do miasta, grupa odważnych kobiet musi stawić czoła tym złoczyńcom. Wkrótce rozwija się walka o przetrwanie i sprawiedliwość. Serial skupia się na siłach kobiet i ich determinacji w niełatwych warunkach Dzikiego Zachodu, podkreślając również tematykę genderową i rolę, jaką kobiety odgrywały w tamtych czasach.

Na południe od Brazos

lonesome dove 3
American actors Robert Duvall (as Augustus 'Gus’ McCrae) and Rick Schroder (as Newt Dobbs) lean on a fence in a scene from the television miniseries 'Lonesome Dove,’ 1989. (Photo by CBS Photo Archive/Getty Images), Seriale o dzikim zachodzie

Ten miniserial oparty na powieści Larry’ego McMurtry’ego śledzi historię dwóch byłych rangerów, kapitana Woodrowa Calla i kapitana Augusta McCrae, w ich podróży przez Dziki Zachód. Razem wyruszają z Teksasu na północ, prowadząc stado bydła do Montany. Gus ma w tym jednak interes. Chce prosić swoją ex ukochaną o jeszcze jedną szansę i powrót do siebie. Podczas tej epickiej wyprawy towarzyszą im inni niezwykli bohaterowie, a widzowie zostają wciągnięci w świat niebezpieczeństw, przyjaźni i miłości na Dzikim Zachodzie. W serialu odnajdziemy pełen zbiór podstawowych elementów charakterystycznych dla westernu. Uprowadzenie przez Indian, walkę z Indianami, pęd bydła, życie w społeczności, prace na farmie, konfrontację człowieka z dziką przyrodą, przyjaźń dojrzałych mężczyzn, inicjację młodego kowboja. 

Yellowstone

yellowstone s5 key art

To serial dramatyczny, który skupia się na rodzinnym ranczu Duttonów, które znajduje się na terenie Parku Narodowego Yellowstone. John Dutton, głowa rodziny i właściciel rancza, musi bronić swojej ziemi przed ambicjami innych ludzi, w tym innych właścicieli ziemskich, przedstawicieli władz i interesów korporacyjnych. Konflikty terytorialne, intrygi, walka o władzę oraz związki rodzinne i tajemnice stanowią główne wątki fabuły. Serial ukazuje dziką i nieprzewidywalną naturę Dzikiego Zachodu, jednocześnie rzucając światło na kwestie ekologii, dziedzictwa i moralności.

ZOBACZ TEŻ  Polskie seriale Netflix - poznaj 6 rodzimych produkcji, które można tam obejrzeć

Seriale o dzikim zachodzie – Podsumowanie 

Podróż przez Dziki Zachód w telewizyjnych serialach przeżyjesz ze świetnymi wrażeniami, wspomnieniami i głębszym zrozumieniem tych niezwykłych czasów. Odkryj świat, w którym walka o przetrwanie, surowość otaczającej przyrody i niebezpieczeństwa czyhające na każdym kroku kształtowały charaktery bohaterów. Przez historie pełne namiętności, konfliktów i tajemnic, zapoznaliśmy się z różnorodnością ludzkich doświadczeń i losów na Dzikim Zachodzie. Historie pełne namiętności, konfliktów i tajemnic przeniosły nas w świat, gdzie walka o przetrwanie była równie ważna jak dążenie do spełnienia marzeń. Pozostaną one niezapomnianym źródłem inspiracji i fascynacji, przypominając nam o nieokiełznanym pięknie Dzikiego Zachodu. A jakie są Twoje ulubione seriale o dzikim zachodzie?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Magdalena Bród

Kompletnie zapalona serialomaniaczka. Uwielbia zarówno te nowe, jak i te sprzed 15 lat. Bardzo się smuci, gdy serial ma tylko jeden sezon.