Big Mouth to animowany serial o dojrzewaniu autorstwa czterech amerykańskich twórców – Nicka Krolla, Andrew Goldberga, Marka Levina i Jennifer Flackett. Wyemitowany po raz pierwszy 29 września 2017 roku na platformie Netflix, obecnie posiada 4 sezony po 10 odcinków, plus walentynkowy odcinek specjalny „My furry valentine”.

Jako że serial opowiada o seksie i dojrzewaniu, przed jego obejrzeniem trzeba naprawdę się zastanowić z kim chcemy to zrobić, bo może być niezręcznie. W tym serialu nie ma podtekstów. Wszystko jest powiedziane wprost, sceny są bez cenzury, a bohaterowie niewyżyci seksualnie. Zobaczymy więc sceny aktów seksualnych z poduszkami, a także błotne macanki. Czasami jest to wręcz niesmaczne, ale jest to również zaleta produkcji, ponieważ oprócz tak błahych problemów jak rozmiar penisa, poruszone zostały też poważne tematy takie jak kryzys tożsamości nastolatków, a także depresja.

Nic więc dziwnego, że ta komedia cieszy się tak powszechnym uznaniem. Zwłaszcza, że seks nadal jest tematem tabu w naszym społeczeństwie. Takie produkcje mogą w przystępny sposób odpowiedzieć nam na pytania, na które nawet jako dorośli nie znamy odpowiedzi.

Serial ma również na swoim koncie wygraną Emmy oraz Annie, a także wiele nominacji do innych nagród zarówno za scenariusz jak i grę głosem i wiele innych.