Izraelskie seriale – top 10 pozycji, które warto zobaczyć

}

Data: 27 kwietnia 2021

Hiszpańskie, brytyjskie, polskie… O tych serialach mówi się na każdym kroku! Aby nieco urozmaicić wam oglądanie ulubionych seriali, postanowiliśmy przygotować dla was ranking, w którym znajdziecie izraelskie seriale. Jesteście ciekawi, jakie tytuły znajdą się na naszej liście? Koniecznie zostańcie z nami!

Izraelskie seriale – Bliski Wschód w centrum zainteresowania

Specyfika życia na Bliskim Wschodzie na przełomie ostatnich kilku lat zaczęła przyciągać setki widzów. I nie – nie mowa tutaj wyłącznie o współczesnych konfliktach w Izraelu, lecz także o żydowskich tradycjach. I choć jeszcze kilka lat temu izraelskie seriale nie był tak chętnie wybierane, dziś zbierają poklaski wśród widzów. Tymczasem… przejdźmy do sedna. Oto nasze propozycje seriali izraelskich!

Nasi chłopcy

nasi chlopcy

„Nasi chłopcy” to jedna z tych pozycji, których po prostu nie może zabraknąć w naszym rankingu. Serial z 2019 roku jest oparty na faktach. Ta zaledwie 10-odcinkowa produkcja przedstawia wydarzenia, które doprowadziły do wybuchu konfliktu w strefie Gazy. Wywołała jednak kontrowersje, i to niemałe! Krytycy w szczególności odnoszą się do zero-jedynkowego przedstawienia terroryzmu izraelskiego. Niemniej jednak serial doskonale ukazuje współczesny Izrael i konflikt izraelsko-arabski sprzed kilku lat.

Poszukując Alice

poszukujac alice

W tym przypadku napięcia psychologicznego z pewnością nie zabraknie! „Poszukując Alice” to wielowątkowy, niezwykle wciągający serial. Tytułowa Alice to reżyserka, która nie do końca potrafi odnaleźć się w otaczającej ją rzeczywistości. Gdy na jej drodze pojawi się uwodzicielska scenarzystka Alice, jej życie obróci się do góry nogami… Czy uda jej się osiągnąć sukces? Jak to mówią – po trupach do celu…

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale psychologiczne Netflixa - na drodze do zrozumienia

Fauda

fauda

„Fauda” to obecnie jedna z najpopularniejszych izraelskich pozycji. Widzowie po raz kolejny mierzą się z konfliktem izraelsko-arabskim, a dokładniej z agentami służb specjalnych walczącymi z terrorystami Hamasu. „Fauda” to bowiem opowieść o izraelskim agencie, który powraca do służby, by dopaść palestyńskiego bojownika. Nie zabraknie nagłych zwrotów akcji i wielu emocji. Co ciekawe, serial został doceniony przez „The New York Times”.

Shtisel

shtisel

Rodzina ultraortodoksyjnych Żydów zamieszkujących jedną z dzielnic Jerozolimy zyskała w ostatnim czasie sporą popularność. Serial został w dużym stopniu poświęcony życiu religijnemu w Izraelu. Można obejrzeć go na Netflixie!

When Heroes Fly

when heroes fly

Serial zabiera widzów aż do Kolumbii wraz z czterema weteranami wojennymi. „When Heroes Fly” to błyskotliwa, ciekawa opowieść o czterech izraelskich żołnierzach, którzy po raz kolejny udają się na misję. Tym razem… w poszukiwaniu kobiety, którą wcześniej uznano za zmarłą. Produkcja ta w świetny sposób pokazuje życie młodych mężczyzn tuż po wojnie, którzy muszą poradzić sobie z zespołem stresu pourazowego.

Dolina Łez

dolina lez

Przenieśmy się na moment do 6 października 1973 roku… Wówczas Środkowym Wschodem wstrząsnęła największa wojna, która już na zawsze zmieni ten region. Jedno jest pewne – serial został zrealizowany w doskonały sposób. Czego możecie się spodziewać? Dużej dawki emocji i wielu atrakcji przede wszystkim!

Bnei Aruba

izraelskie seriale

Śmierć pacjenta czy śmierć jednego z członków rodziny? Przed takim wyborem stanęła bohaterka „Bnei Aruba” – lekarka, której zadaniem było przeprowadzić operację na premierze. Grupa uzbrojonych ludzi wtargnęła jednak do jej domu i postawiła ultimatum… Jak myślicie, jaką decyzję podejmie?

Podwójna gra

podwojna gra

Nie mylcie tej pozycji z produkcją o tym samym tytule z Matthew McConaughey i Al Pacino w rolach głównych! „Podwójna gra” to izraelski serial, który trafił prosto na antenę FOX. I choć porównań do „Homeland” nie brakuje, serial przez cały czas trzyma widzów w napięciu. Akcja serialu toczy się w samym sercu Izraela, gdy pięcioro zwykłych obywateli zostaje posądzonych o porwanie irańskiego ministra. Pozbawieni wsparcia, muszą sami zmierzyć się z niesprawiedliwością systemu.

ZOBACZ TEŻ  Najbardziej zaskakujące cameos w serialach

Tehran

tehran

Agentka Mossadu w stolicy Iranu… „Tehran” to prawdziwy szpiegowski serial, który dostarczy widzom wielu wrażeń. Gdy misja działającej pod przykrywką agentki kończy się fiaskiem, sama musi zorganizować ucieczkę. Serial nieustannie trzyma w napięciu – gwarantujemy!

Cień prawdy

Tzel Shel Emet, izreaelskie seriale

Izraelski serial dokumentalny przybliża sprawę zamordowanej w szkolnej toalecie 13-letniej Tair Rady. Makabryczny widok zasztyletowanej nastolatki może wzbudzić lęk i przerażenie… Choć sprawca przyznał się do winy, sprawa nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. „Cień prawdy” to naprawdę przemyślany serial, który ujawnia krok po kroku kolejne wątki.

Izraelskie seriale – podsumowanie

Powyżej opisaliśmy najpopularniejsze izraelskie seriale. Uważasz, że czegoś tutaj zabrakło? Koniecznie daj nam znać!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze