Seriale poruszające trudne tematy – 35 propozycji!

Produkcje telewizyjne ukazujące doskonały obraz rodziny bez jakichkolwiek problemów czy grupy przyjaciół, której członkowie nie borykają się przeróżnymi troskami, wraz z upływem czasu tracą na popularności – ich era powoli przemija. Coraz częściej oferowane są nam seriale poruszające trudne tematy, gdzie niekonwencjonalne postaci mierzą się z kolejnymi przeciwnościami losu. Twórcy takich serii nie prezentują nam wyidealizowanego świata, a sprawiają, że w bohaterach możemy zobaczyć prawdziwych ludzi. Niekiedy, po ciężkim dniu w pracy czy szkole, mamy ochotę na serial, który nas rozbawi, pozwoli na chwilę zapomnieć o rzeczywistości – jeśli jednak chcecie rozpocząć seans serii, która posiada ważny przekaz i skłoni was do refleksji, jesteście w dobrym miejscu. W tym wpisie przedstawiamy aż 35 produkcji, które podejmują temat ważnych problemów współczesnego świata.

Seriale poruszające trudne tematy – uzależnienia

Twórcy seriali od dawna prezentowali widzom postacie borykające się z uzależnieniami, używając ich jako mniejszego czy większego elementu fabuły. Obecnie jednak coraz więcej produkcji ukazuje te problemy w bardziej zróżnicowany sposób – przedstawia odmienne obrazy nałogu czy odwyku. Jedne z nich obrazują uzależnienie na etapie krytycznym, a inne uświadamiają, że droga wpadania w nałóg jest często stopniowa, wręcz niezauważalna, a także pokazują cierpienie rodziny, znajomych, jak i samego uzależnionego. Poniżej przedstawiamy seriale poruszające trudne tematy – uzależnienia od alkoholu, narkotyków oraz innych substancji.

Euphoria

Rozpoczynając część prezentującą seriale poruszające trudne tematy, chcielibyśmy przedstawić produkcję, która prezentuje realistyczny portret uzależnienia od narkotyków. Bohaterką serii jest nastoletnia Rue, która mierzyła się z wieloma problemami psychicznymi, które popchnęły ją w stronę nałogu. Euphoria doskonale odzwierciedla wiele emocji, które towarzyszą uzależnionym osobom – poczynając od złości, poprzez żal, smutek, aż do poczucia bezradności. Warto tutaj wspomnieć o scenie, podczas której miała miejsce kłótnia głównej bohaterki z jej matką – została ona całkowicie zaimprowizowana, ale ukazywała tak prawdziwe uczucia, że nawet osoby obecne na planie przyglądały się jej w szoku. Serial porusza również wiele innych, niezwykle ważnych zagadnień – mówi o przemocy, problemach psychicznych, poszukiwaniu siebie.

euphoria

Snowfall

Premiera tego serialu miała miejsce w 2017 roku. Jego akcja rozgrywa się w latach 80. ubiegłego wieku, gdzie narkotykowa epidemia wpłynęła na Los Angeles, zostawiając swój znak na kulturze miasta, jak również na życiach jego mieszkańców. Serial prezentuje losy kilku postaci – osób zupełnie od siebie odmiennych, których drogi przypadkowo się skrzyżowały. Franklin Sainta to handlarz narkotyków, który pragnie otrzymać awans w swej nielegalnej organizacji, a Gustavo „El Oso” Zapata to meksykański zapaśnik. Wśród grupy głównych bohaterów mamy również siostrzenicę meksykańskiego szefa przestępczości Lucię Villanuevę i agenta CIA Teddego McDonalda.

snowfall

Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko)

Niektóre seriale podejmujące trudne tematy są inspirowane prawdziwymi historiami – tak jest właśnie w przypadku tej serii. Mężczyzna z Lipska, na podstawie którego historii powstała ta produkcja, został skazany na pięć lat więzienia. Akcja serii rozgrywa się w fikcyjnym mieście w Niemczech, gdzie licealny wyrzutek Mortiz, wraz ze swym przyjacielem Lennym, sprzedają ectasy online. Powód rozpoczęcia biznesu był błahy, jednak działalność z biegiem czasu zaczęła się coraz bardziej rozrastać, przysparzając licealistom zmartwień.

jak sprzedawać dragi w sieci szybko
Źródło: Netflix

Feel Good

Serial śledzi rozwój romansu pomiędzy niezdecydowaną, przestrzegającą zasad George i komiczką Mae. Widzowie mogą oglądać, jak miłość pomiędzy nimi wystawiana jest na kolejne próby. Pierwsza kobieta nigdy przedtem nie była w związku homoseksualnym, dlatego też niechętnie ujawnia nową partnerkę rodzinie i przyjaciołom. Mae natomiast jest dochodzącą do siebie, walczącą z uzależnieniem od narkotyków osobą, która pragnie kompletnie zatracić się w nowym związku.

Feel Good

Pogoda na miłość

One Tree Hill to serial młodzieżowy, który swą emisję rozpoczął w 2003 roku. Jego fabuła toczy się wokół grupy licealistów w małym miasteczku w Północnej Karolinie – ukazuje ich sercowe i szkolne problemy. Seria porusza niełatwy temat alkoholizmu w rodzinie, jak również uzależnienia od narkotyków czy środków przeciwbólowych. Chcąc obejrzeć seriale poruszające trudne tematy, podczas seansu których niejednokrotnie się wzruszycie, Pogoda na miłość to idealny wybór.

One Tree Hill

Recovery Road

Ten amerykański dramat powstał w oparciu o powieść autorstwa Blake Nolson. Fabuła skupia się na życiu nastoletniej Maddie, która zostaje postawiona przed trudnym wyborem: albo pójdzie na odwyk, albo zostanie wyrzucona ze szkoły. Dziewczyna, nie chcąc przerywać edukacji, podejmuje decyzję, w efekcie której uczęszcza na zajęcia i jednocześnie mieszka z osobami leczącymi się z uzależnienia.

recovery road

Addiction Unplugged

Addiction Unplugged to amerykańska seria, której twórcy podróżują po Stanach Zjednoczonych w celu opowiedzenia o świecie uzależnień od narkotyków, obrazując niezwykle emocje, z którymi muszą się zmierzyć osoby na odwyku. Każdy odcinek prezentuje prawdziwą historię, szerząc świadomość na temat nałogów – w ten sposób edukują, jak również napawają nadzieją osoby, które są w trakcie leczenia odwykowego. Jeśli chodzi o seriale poruszające trudne tematy, ten jest zdecydowanie warty obejrzenia.

Addiction Unplugged

Intervention

Inervention to seria, która ukazuje trudny samych uzależnionych, jak i ich rodzin. W każdym odcinku prezentowana jest jedna lub dwie osoby, które mają problem z zażywaniem narkotyków – program monitoruje spotkanie interwencyjne. Podczas niego najbliżsi stawiają uzależnionemu ultimatum: może on udać się na odwyk lub utracić z nimi jakikolwiek kontakt, wsparcie finansowe. Seria obserwuje również postępy, małe sukcesy, które osiągają jej bohaterowie.

intervention - seriale poruszające trudne tematy

Niepokorni

Shameless to amerykański remake brytyjskiej serii o tym samym tytule. Serial prezentuje losy dysfunkcyjnej rodziny – na jej czele stoi Frank, samotny ojciec szóstki pociech. Nie jest on rodzicem idealnym – jest uzależniony od alkoholu i tym samym większość czasu spędza na piciu. Twórcy serii pragnęli, aby Shameless wyróżniał się na tle innych amerykańskich produkcji o klasie robotniczej – chcieli oni omówić niezwykle ważny temat, jakim jest alkoholizm i jego wpływ na funkcjonowanie jednostki, ale też całej jej rodziny.

Shameless

Love

Seriale poruszające trudne tematy rzadko robią to w subtelny sposób – jest jednak parę serii, które w wyjątkowy sposób obrazują trudy uzależnienia. Dwójka głównych bohaterów to osoby ciągnące za sobą ogromny bagaż emocjonalny, które jednak próbują zbudować między sobą relację opartą na zaufaniu. Mickey to alkoholiczka uzależniona od seksu, natomiast Gus to osoba posiadająca duże potrzeby emocjonalne, niepotrafiąca odnaleźć się w świecie, która niekiedy wybucha złością.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale młodzieżowe Netflix
Love

Tacy jesteśmy

This Is Us to amerykański komediodramat, którego premiera miała miejsce w 2016 roku. Fabuła skupia się na trzech 36-latkach, rodzeństwie bliźniaków, ich rodzicach. Serial porusza wiele istotnych kwestii – prezentuje to, jak uzależnienie przenosi się z pokolenia na pokolenie. Ukazuje również to, jak osoby z nałogiem mogą ukrywać swój problem, gdyż wstydzą się one tego, w jakiej sytuacji się znajdują – w efekcie nierzadko pozostaje to niezauważone nawet przez najbliższych.

this is us

Mom

Jeśli chodzi o seriale poruszające trudne tematy, gdzie prezentowana jest walka samotnej matki z alkoholizmem i narkomanią, to seria Mom jest warta seansu. Christy postanawia ona rozpocząć swe życie na nowo – regularnie uczestniczy w spotkaniach Anonimowych Alkoholików oraz podejmuję pracę jako kelnerka. Rodzina kobiety również zmaga się z wieloma problemami – jej matka, imieniem Bonnie, jest na odwyku, a córka została nastoletnią matką.

Mom

Kumple

Na liście prezentującej seriale poruszające trudne tematy znajduje się również seria kojarzona przez miliony – Skins. Jej scenariusz pisały młode osoby – średni wiek wynosił 21 lat. Miało to na celu skonstruowanie produkcji ukazującej prawdziwy obraz świata i pokazanie widzom, że nie są sami ze swymi problemami. Kumple porusza wiele kwestii – opowiada między innymi o dysfunkcyjnych rodzinach, uzależnieniu od papierosów, narkotyków.

skins

Trinkets

Serial ten prezentuje grupę nastolatek, które połączyło wspólne uzależnienie od kradnięcia. Elodie, Moe i Tabitha poznają się podczas spotkania w grupie wsparcia Anonimowych Złodziei. Każda z nich ma odmienną osobowość, zupełnie inne życia, dlatego też decydują się utrzymywać swą znajomość w tajemnicy. Trinkets skupia się na mrocznych, psychologicznych aspektach uzależnienia od kradzieży, ukazując zmagania bohaterek z problemami rodzinnymi. Jeśli macie ochotę na seriale poruszające trudne tematy, które wyróżniają się fabułą, ta seria będzie idealnym wyborem.

trinkets

Seriale poruszające trudne tematy – problemy psychiczne

W ostatnich latach coraz więcej produkcji zaczęło podejmować się niezwykle ważnych materii, dzięki czemu możemy oglądać seriale poruszające trudne tematy związane z problemami psychicznymi. Kilka serii zdołało się w nie wgłębić, malując realny obraz trudności – mają one charakter informacyjny, prezentują doświadczenia zaburzeń, budują w społeczeństwie empatię w tej kwestii. Pozwalają one również osobom, które zmagają się z podobnymi problemami, poczuć się zrozumianymi – seriale te pokazują im, że nie są osamotnione w swej walce.

BoJack Horseman

Niektóre seriale poruszające trudne tematy są animowane – przykładem takiej serii, która nawiązuje do problemów psychicznych, jest opowieść o koniu-aktorze. Jest on legendarną gwiazdą sitcomu z lat 90., która stara się ratować swą karierę. Niewiele animowanych produkcji decydowało się mówić o depresji – BoJack Horseman jest serialem wyjątkowym pod tym względem. Wszystko zaczyna się beztrosko, jednak wraz z biegiem czasu, rozwojem fabuły, widzowie zaczynają dostrzegać złożone kwestie problemów psychicznych.

BoJack Horseman

Spinning Out

Główną bohaterką serii jest utalentowana łyżwiarka – w wyniku upadku podczas zawodów została ona zmuszona do przerwy w treningach i rezygnacji z rywalizacji na szczeblu krajowym. Po powrocie Kat zyskuje jednak szansę udziału w igrzyskach olimpijskich i krajowych zawodach – musi ona jednak zaprezentować się z partnerem, a nie samodzielnie, jak dotychczas. Dziewczyna mierzy się z chorobą dwubiegunową – czy spełni ona swe łyżwiarskie marzenia, czy zaburzenie uniemożliwi jej to?

spinning out - seriale poruszające trudne tematy
Źródło: Netflix

My Mad Fat Diary

Akcja serialu osadzona jest w latach 90., kiedy to nastoletnia Rae kończy swój pobyt w szpitalu psychiatrycznym i powraca do domu. My Mad Fat Diary w doskonały sposób ukazuje życie nastolatków – prezentuje zarówno momenty pełne szczęścia, jak i chwile smutku. Seria nie milczy o zaburzeniach odżywiania – pokazuje, że mogą zmagać się z nimi osoby o różnym wyglądzie. Jeśli chodzi o seriale poruszające trudne tematy, ten zdecydowanie warto obejrzeć – prezentuje problemy osób walczących z anoreksją, kompulsywnym objadaniem się, a także depresją czy fobią społeczną.

my mad fat diary

Big Mouth

Big Mouth jest drugim serialem animowanym na naszej liście. Opowiada on o grupie nastolatków, którzy zmierzają się z kolejnymi problemami – chronią ich Potwory Hormony, występujące w roli ich stróżów. Serial porusza kwestie problemów psychicznych, biorąc te duże, emocjonalne koncepcje i czyni je namacalnymi istotami. W produkcji możemy zobaczyć depresję pod postacią kota czy zaburzenia lękowe ukazane jako komara.

Big Mouth

Jessica Jones

Wśród produkcji Marvela również możemy zobaczyć seriale poruszające trudne tematy. Główna bohaterka, podobnie jak wiele osób, które przeżyły traumę, jest nerwowa, drażliwa i łatwo wpada w złość. Nierzadko miewa ona koszmary dotyczące napaści, a także unika rozmów dotyczących tego wydarzenia. Zdaje się, że walczy ona z zespołem stresu pourazowego (PTSD). Serial, ukazując losy Jessicy Jones, przypomina nam, że często jesteśmy silniejsi niż nam się wydaje.

Jessica Jones

It’s Okay To Not Be Okay

Ta południowokoreańska seria przedstawia historię mężczyzny o imieniu Gang-Tae. Powraca on wraz ze swym bratem do swej rodzinnej miejscowości, gdzie rozpoczyna pracę jako opiekun na oddziale psychiatrycznym. Spotyka on znaną pisarkę książek dla dzieci, która podobno mierzy się z antyspołecznym zaburzeniem osobowości. It’s Okay To Not Be Okat to niezwykle wzruszająca produkcja, która ukazuje trudności, z jakimi borykają się ludzie cierpiący na choroby psychiczne.

it's okay to not be okay

Ginny&Goergia

Georgia postanawia przeprowadzić się do nowego miasta, aby umożliwić swym dzieciom, Ginny i Austinowi, lepsze życie. Ta produkcję można wyróżnić, wymieniając seriale poruszające trudne tematy – seria omawia wiele ważnych zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym. Porusza ona aspekt okaleczania się, depresji, jak również psychiki dziecka – podopieczny Georgii zmaga się z problemami, jednak matka temu zaprzecza i nie decyduje się na kontakt ze specjalistą. Serial omawia również wiele innych kwestii – mówi o rasizmie, seksizmie, zaburzeniach odżywiania czy nastoletniej ciąży.

ginny&georgia

Moje paranoje

Premiera tej dokumentalnej serii miała miejsce w 2010 roku. Moje paranoje ukazuje prawdziwe osoby posiadających uzależnienia, które zwykle są dla nich naprawdę niebezpieczne – przyczyną ich zachowania mogą być między innymi zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, schizofrenia czy pica. Seria przedstawia nietypowe zachowania, które obejmują jedzenie określonych nieżywnościowych artykułów, rytualne codzienne czynności, osobiste fiksacje.

ZOBACZ TEŻ  Finał Orange Is The New Black – podsumowanie – Więzienie oficjalnie zamknięte
Moje paranoje

Seriale poruszające trudne tematy – przemoc seksualna

Możemy wyróżnić seriale poruszające trudne tematy, gdzie twórcy produkcji postanawiają omówić przemoc seksualną. Ukazują oni rzeczywistości, z którą zmagają się ofiary – poczynając od oskarżeń o kłamstwo, poprzez wiele pytań dotyczących przebiegu całej sytuacji czy też obwiniania ich. Wielu ocalałym osobom brakuje wsparcia, zrozumienia, dlatego tak ważne jest podejmowanie dialogu o tym problemie w mediach. Poniżej przedstawiamy serie, które podejmują się tej istotnej, ciężkiej kwestii. Ostrzegamy tym samym, że wielokrotnie wspominamy w tej części o napaści seksualnej, gwałcie, co może wywoływać u niektórych odbiorców silny dyskomfort.

Niewiarygodne

Unbelievable to ośmioodcinkowy miniserial, który pojawił się na Netflixie w 2019 roku. Produkcja opowiada o Marie Alder, która zgłasza na policję fakt, że została zgwałcona – w efekcie jest ona wielokrotnie badana i przesłuchiwana. Podczas kolejnych wywiadów funkcjonariusze zadają wiele pytań, a dziewczyna, stresując się, myli niektóre szczegóły zdarzenia – spotyka się wtedy z oskarżeniami o kłamstwa, aż w końcu wycofuje zeznania. Sprawą jednak interesują się dwie kobiety – detektywi próbują dowiedzieć się, co naprawdę zaszło. Serial oparty jest na artykule i książce dotyczącej serii gwałtów w stanie Waszyngton i Kolorado.

Niewiarygodne

Orange Is The New Black

Seriale poruszające trudne tematy prezentują, że przemoc seksualna może wystąpić w różnych okolicznościach, miejscach – Orange Is The New Black przedstawia, co spotyka kobiety w więzieniu. Jedna z bohaterek, kobieta przydzielona do prowadzenia więziennej furgonetki, jest regularnie gwałcona przez strażnika, który, jak sam twierdzi, jest w niej zakochany. Nawet jeśli ofiara zgłosiłaby to do administracji, zapewne nikt by jej nie uwierzył. Ten scenariusz nie jest jednak jedynie fikcją – tak naprawdę nie wiemy, ile razy miała miejsce podoba sytuacja w rzeczywistości.

Orange is The New Black

Dare Me

Serial przedstawia życie kilku cheerleaderek, które zmienia się nieodwracalnie, gdy dramatyczna zbrodnia wstrząsa całą okolicą. Dare Me ukazuje między innymi to, jak ofiary przemocy seksualnej cierpią po cichu – nie przyznają się do tego, co zaszło, starając się sobie poradzić samodzielnie. W jednym z odcinków widzowie mogą zobaczyć Beth, wstrząśniętą traumatycznym przeżyciem dziewczynę, która przez długi czas próbowała wyprzeć z pamięci wspomnienie tamtego wydarzenia.

Dare me

Sex Education

Niektóre seriale poruszające trudne tematy pokazują, że do przemocy seksualnej może dojść wszędzie – w sklepie, metrze czy też zatłoczonym autobusie. Właśnie tego doświadczyła Aimee, bohaterka serialu Sex Education. Dziewczyna nie chce poruszać tego tematu, aż wreszcie, zostając za karę po lekcjach, wyjawia swym koleżankom prawdę. Prowadzi to do niezwykle wzruszającej rozmowy, podczas której każda ze zgromadzonych dzieli się swą historią, kiedy padła ofiarą przemocy seksualnej.

Sex Education - seriale poruszające trudne tematy

Mogę cię zniszczyć

Ta noc miała być dla Arabelli jedynie wyjściem na drinka z przyjaciółmi, a zmieniła się w koszmar. Kobieta zostaje zgwałcona i musi się zmierzyć z traumą. Próbuje ona poskładać swe życie na nowo, wraca tym samym do pracy, umawia się na randki, jednak wciąż podążają za nią mroczne wspomnienia.

Mogę cię zniszczyć

Wielkie kłamstewka

Fabuła serii skupia się głównie na życiu trzech kobiet. Zostało wywrócone do góry nogami w momencie, w którym w miasteczku doszło do zbrodni. Seria podejmuje się rodzaju gwałtu, na który wiele osób przymyka oko – gwałtu małżeńskiego. Celeste wielokrotnie pada jego ofiarą, ale nieprzerwanie stara się usprawiedliwiać przemoc swego męża. Wymieniając seriale poruszające trudne tematy, o których wciąż niewystarczająco się rozmawia, należy wspomnieć o Big Little Lies.

Wielkie kłamstewka

Firefly Lane

Serial ten śledzi losy dwóch przyjaciółek – począwszy od ich nastoletniego życia w latach 70., aż po dorosłość. W jednym z odcinków możemy zobaczyć tragiczne wydarzenie, które spotyka jedną z nich – podczas szkolnej imprezy, Tully zostaje zgwałcona. Otrzymuje ona wsparcie od Kate, co pomaga jej w poradzeniu sobie z traumą. Firefly Lane jest ukłonem w stronę potężnych, nieprzerwanych więzi między kobietami.

Firefly Lane

Extracurricular

Południowokoreański serial opowiada o wzorowym uczniu, który skrywa ogromną tajemnicę – zmuszony przez swą sytuację rodzinną, otwiera nielegalną firmę zajmującą się organizowaniem płatnych randek. Kieruje on linią bezpieczeństwa, dzięki której pracowniczki mogą się z nim skontaktować, gdyby spotkanie okazało się niebezpieczne. Extracurricular prezentuje problem tego, jakich czynów muszą się podejmować młode kobiety, aby zapewnić sobie przeżycie. Wybierając najlepsze seriale poruszające trudne tematy, ten musi się znaleźć na waszej liście.

extracurricular

Kłamstwa

Główna bohaterka serialu Liar ma na imię Laura – pracuje ona jako nauczycielka i niedawno zakończyła długoletni związek. Postanawiając dać szansę kolejnemu mężczyźnie, umawia się na randkę z ojcem jednego ze swych uczniów – szanowanym chirurgiem Andrewem. Zmienia on jednak jej życie w piekło – gwałci ją. Kobieta nie jest jednak nic nie pamięta ze spotkania i tym samym nie jest w stanie udowodnić faktu, że została jej podana pigułka gwałtu.

Kłamstwa

Seriale poruszające trudne tematy – rasizm

Możemy wyróżnić seriale poruszające trudne tematy, które budzą naszą świadomość w kwestii nierówności w dzisiejszym świecie. Te serie ukazują widzom problem rasizmu, który jest obecny w naszym społeczeństwie od wieków. Produkcje te nie umożliwią nam w pełni wczuć się w sytuację osób dyskryminowanych, aczkolwiek pozwalają na uświadomienie sobie tego, że nierówności rasowe wciąż są wśród nas obecne – i to wcale nie w tak małym stopniu, jak mogłoby się zdawać.

On My Block

On My Block to seria osadzona w fikcyjnej dzielnicy w południowej Kalifornii, zamieszkiwanej przez Latynosów i czarnoskóre osoby z klasy robotniczej. Fabuła śledzi lody grupy nastolatków, którzy muszą się mierzyć z typowymi szkolnymi problemami czy miłosnymi zagwozdkami, jednocześnie starając się unikać przemocy ze strony gangów i wszechobecnej policji.

on my block

Black-ish

Istnieją seriale poruszające trudne tematy, które w dobry sposób ukazuje problem identyfikacji kulturowej. Black-ish opowiada o czarnoskórej parze, która zamieszkuje dzielnicę zdominowaną przez białe osoby z wyższej klasy średniej. Ten amerykański komediowy serial telewizyjny ukazuje to, jak Rainbow zmaga się z rolą pracującej mamy, a Andre próbuje wychować swe dzieci zgodnie z tożsamością kulturową.

black-ish

Drodzy Biali

Serial jest luźną adaptacją powieści, która wyszła spod pióra Justina Simiena – Dear White People. Opowiada on o grupie studentów, którzy są dyskryminowani ze względu na swój kolor skóry. Drodzy Biali to doskonała mieszanka wyrazistego humoru z prawdziwym komentarzem dotyczącym społeczeństwa.

Drodzy Biali
Źródło: Netflix

Jak nas widzą

When They See Us to miniserial prezentujący przerażającą historię, która wydarzyła się naprawdę. W 1989 roku w Central Parku miał miejsce gwałt na białej kobiecie – zostaje o to fałszywie oskarżonych pięciu nastolatków. Serial dodaje do historii niezbędny ułamek człowieczeństwa, prezentując losy chłopców i ich rodzin, zmuszając widzów do refleksji nad sprawiedliwością w Ameryce. Wybierając seriale poruszające trudne tematy, ta wzruszająca, przedstawiająca brutalną rzeczywistość seria musi się znaleźć na waszej liście.

jak nas widzą

Seriale poruszające trudne tematy – podsumowanie

W tym wpisie zaprezentowaliśmy serie, które omawiają wiele różnych kwestii – uzależnienia, rasizm, przemoc seksualną czy problemy psychiczne. To tym samym już koniec naszego wpisu przedstawiającego seriale poruszające trudne tematy. Mamy nadzieję, że wymieniliśmy wszystkie produkcje warte uwagi – gdybyśmy jednak o czymś zapomnieli, koniecznie dajcie znać.

Jeśli obejrzeliście wszystkie seriale poruszające trudne tematy z naszej listy, zapraszamy do wpisu o serialach dokumentalnych Netflixa.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze