Jessica Jones to amerykański serial telewizyjny stworzony dla Netflixa przez Melissę Rosenberg. Opiera się na jednej z serii komiksów Marvela o tym samym tytule. Wszystkie odcinki pierwszego sezonu miały swoją premierę 20 listopada 2015 roku. Produkcja spotkała się z uznaniem krytyków, którzy chwalili grę aktorską, a także klimat, w jakim utrzymany jest serial. Pozytywnie opinie dotyczyły również podejście do seksualności oraz trudnych tematów jak gwałt, napaść i zespół stresu pourazowego.

Fabuła serialu skupia się na Jessice Jones, która już jako była superbohaterka otwiera agencję detektywistyczną. Kobieta zmaga się z zespołem stresu pourazowego, jednak mimo to postanawia pomagać ludziom, a także innym superbohaterom. W głównych rolach wystąpili: Krysten Ritter, Mike Colter, Rachael Taylor, Wil Traval, Eka Darville, Erin Moriarty, Carrie-Anne Moss, David Tennant, J.R. Ramirez, Terry Chen, Leah Gibson i Janet McTeer.

Serial został zamówiony w 2013 roku. W 17 stycznia 2016 roku ogłoszona została kontynuacja produkcji w drugim sezonie, a 12 kwietnia 2018 roku zamówiono trzeci. 18 lutego 2019 roku pojawiły się informacje o zaprzestaniu kontynuacji produkcji.