Najlepsze seriale survivalowe – top 7 produkcji

}

Data: 31 maja 2021

Seriale survivalowe niemal w każdym wydaniu oferują solidną dawkę emocji. Jako widzowie uwielbiamy przygody i niebezpieczeństwa, jakim stawiają czoła serialowi bohaterowie oraz ich zmagania z przystosowaniem się do nowej rzeczywistości. Tematyka walki o przetrwanie to trzymająca w napięciu rozrywka i świetne oderwanie się od otaczającej nas codzienności. Poniżej prezentujemy Wam nasz ranking 7 najlepszych seriali w klimacie survivalu.

7. Terra Nova (2011)

terra nova5678

Jest rok 2149. Ludzkość stoi na krawędzi zagłady w obliczu przeludnienia planety i zanieczyszczenia środowiska. Niektórzy mają to szczęście, że mogą wziąć udział w eksperymencie, którego celem jest odbudowa cywilizacji i szansa na nowe życie. Mowa o portalu czasoprzestrzennym, który umożliwia wybrańcom cofnięcie się w czasie o 85 milionów lat do kolonii znanej jako Terra Nova. Jest jednak pewien szkopuł – to bilet w jedną stronę. Ale czy warto wracać do tak upadłego świata?

Wśród szczęśliwców jest rodzina Shannonów, dla której Terra Nova to szansa na odnowienie więzi między sobą i nowy początek. Aczkolwiek podróż do okresu kredy wiąże się ze spotkaniami z innymi mieszkańcami planety – dinozaurami. Okazuje się jednak, że prehistoryczna fauna to nie największe zmartwienia mieszkańców kolonii – istnieje bowiem spisek, który może zaprzepaścić cały eksperyment i szansę na odbudowę cywilizacji.

Co prawda serial liczy jedynie 1 sezon, który pozostawia u widza niedosyt i niedokończone wątki. Niemniej jednak to pozycja, która z pewnością zasługuje na uwagę.

6. Revolution (2012-2014)

revolution key art nbc

Revolution to opowieść o post-apokaliptycznej przyszłości. W jednej chwili, jakby na pstryknięcie palcami, cały świat zostaje pozbawiony energii elektrycznej. Wszystkie urządzenia przestają działać, samoloty spadają z nieba, niemożliwe jest funkcjonowanie szpitali czy transportu. Piętnaście lat później świat nadal pogrążony jest w ciemności. Następuje powrót do korzeni – ludzie żyją w osadach, wyostrzają się zmysły jak i służące za niezbędną broń noże, codziennością stają się świece i pochodnie. Na skutek upadku publicznego porządku, samozwańczy władcy i milicja wprowadzają rygorystyczne rządy. Jednak rodzina Mathesonów posiada coś, co może być kluczem do rozwiązania zagadki i przywrócenia wszystkiego do normy.

ZOBACZ TEŻ  The 100 zostało przedłużone na 6 sezon

5. Jerycho (2006-2008)

jericho

Serial przedstawia losy mieszkańców małego miasteczka w Kansas, po tym jak na horyzoncie niespodziewanie pojawia się grzyb atomowy. Do spokojnej dotąd społeczności wkrada się chaos, panika i przerażenie, kiedy pada zasilanie i wszelka łączność ze światem. W głowach mieszkańców rodzą się pytania: czy jako jedyni Amerykanie ocaleli z katastrofy nuklearnej? Czy reszta świata wciąż tam jest? Co tak naprawdę się stało? Czeluść strachu i terroru połyka całe miasteczko, która wyzwala w jego mieszkańcach najgorsze instynkty. Jednak nawet w obliczu kryzysu, z wszechobecną paranoją, egoizmem i wychodzącymi na jaw najskrytszymi sekretami, nie brakuje tam ludzi, którzy mają w sobie pokłady siły tak niezbędnej do przetrwania, co czyni ich bohaterami tego koszmaru.

4. Z Nation (2014-2018)

z nation
Źródło: SyFy

Serial przedstawia spustoszenie jaki panuje w Ameryce po apokalipsie zombie. Grupa zwykłych ludzi staje przed nie lada wyzwaniem – muszą oni dostać się z Nowego Jorku do Kalifornii, eskortując Murphy’ego (Keith Allan) – jedynego człowieka, który przeżył ugryzienie zombie. Cel ich wyprawy to ostatnie laboratorium, które jest w stanie stworzyć szczepionkę z krwi Murphy’ego i tym samym uratować całą ludzkość. Bohaterowie muszą przemierzyć post-apokaliptyczną Amerykę, stawiając czoła hordom zombie i coraz to nowym zagrożeniom, jakie czyhają na nich po drodze. Od tego, czy im się uda zależeć będzie przyszłość ludzkiej rasy.

Mimo osadzenia akcji w post-apokaliptycznym świecie pełnym zombie, w Z Nation nie uświadczymy patosu emocjonalnego. Serial obfituje za to w dawkę czarnego humoru i luźne podejście do tematu, co wyróżnia tę produkcję na tle innych, zbliżonych fabularnie.

3. The Walking Dead (2010-2022)

the walking dead season 9 images 9

The Walking Dead to produkcja oparta na komiksie o tym samym tytule.

Szeryf Rick Grimes (Andrew Lincoln) w wyniku rany postrzałowej trafia do szpitala i zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu z niedowierzaniem odkrywa, że świat stanął na krawędzi zagłady za sprawą krwiożerczych zombie. Wraz z rodziną i garstką ocalałych, Rick stale poszukuje bezpiecznego schronienia. Nieustanna presja i stawianie czoła zagrożeniom niesie ze sobą straszliwe konsekwencje. Wielu ocalałych jest gotowych posunąć się do największego ludzkiego okrucieństwa. Usiłując utrzymać siebie i swoją rodzinę przy życiu, Rick dokonuje przerażającego odkrycia – pobudzeni strachem ocalali mogą być znacznie bardziej niebezpieczni niż grasujące na świecie zombie.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale młodzieżowe Netflix

2. Zagubieni (2004-2010)

najlepsze seriale plażowe
Źródło: The Tail Section

W wyniku katastrofy lotniczej, grupa ludzi trafia na z pozoru bezludną wyspę gdzieś pośrodku Pacyfiku. Rozbitkowie robią wszystko, by przetrwać, nieustannie oczekując ratunku, który nie chce nadejść. Dni zamieniają się w tygodnie, a nadzieja na powrót do cywilizacji wygasa z każdą chwilą. Z dala od reszty świata, pozostawieni na pastwę intrygującej wyspy, bohaterowie muszą znaleźć w sobie siłę woli, aby zmierzyć się ze swoją nową rzeczywistością i wspólnymi siłami przetrwać. Tajemnicza wyspa, na którą trafili bohaterowie, skrywa wiele sekretów, a w jej dżungli czyha mnóstwo niebezpieczeństw. Nasi rozbitkowie muszą zmierzyć się nie tylko z siłami natury, lecz także z tajemnicami wyspy i własną przeszłością.

1. The 100 (2014-2020)

seriale survivalowe

Akcja serialu rozgrywa się 97 lat po wojnie nuklearnej, która spustoszyła Ziemię, czyniąc ją niezdatną do życia. Ostatni przedstawiciele ludzkiej rasy zamieszkują stację kosmiczną zwaną „Arką”, na której panują rygorystyczne zasady. Niestety w obliczu kończących się zasobów, społeczność ta zmuszona jest wysłać na Ziemię grupę liczącą stu młodocianych przestępców w celu sprawdzenia, czy planetę można ponownie zasiedlić.

Nastolatkowie muszą nauczyć się żyć w nowym i nieznanym dla nich środowisku, w którym nie ma zasad. Pobyt na Ziemi szybko daje się we znaki i zamienia się w prawdziwą szkołę przetrwania, w której dzika natura to nie jedyne, czemu bohaterowie muszą stawić czoła. Rzekomo niezamieszkała planeta skrywa wiele sekretów i śmiertelnych niebezpieczeństw, a nasi przybysze szybko uświadamiają sobie, że nie są tam mile widziani.

Najlepsze seriale survivalowe – podsumowanie

To by było na tyle, jeśli chodzi o nasz ranking, w którym opisujemy seriale survivalowe. Koniecznie dajcie znać, co sądzicie o naszym wyborze! A jakie tytuły Wy umieścilibyście na naszej liście?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *